adwentyzmu

Informacje ogólne

Adwentystów są członkami różnych grup chrześcijańskich którzy wierzą, że druga przyjściem Chrystusa jest bliskie. Tysiącletniego Ich nadzieje (Millenarianism) zostały rozbudzone przez głoszenie William Miller (1782 - 1849).

Na podstawie szczegółowej analizy Biblii, zwłaszcza książki Daniela i Objawienia, Miller prognozowano, że 21 marca 1844, a później, że 22 października 1844, będzie dzień, kiedy to Chrystus powróci w chwale i Ziemi zostanie oczyszczone przez ogień, ushering w tysiąclecia - 1000 rok panowania sprawiedliwości i pokoju przed Sąd Ostateczny.

Gdy czas przeszły bez wypadku, wielu wiernych oddaliła się.

Wierni Reszty Milleryzm coalesced na kilka instytucji religijnych, z których najważniejsze są adwentystów siódmego dnia i Chrześcijański Kościół Adwentystów. Przywódców byłej grupy był pod wpływem Sabbatarian Baptists; w ten sposób, w tym nazwy, sobota niż niedziela jest przechowywane w szabat.

Siódmy dzień adwentystów są zauważyć ich Millenaryzm i Sabbatarianism.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Bibliografia


PG Damsteegt, Fundacje z adwentystów siódmego dnia: wiadomości i Misji (1977); ES Gaustad, ed., The Rise of Adventism (1975); AA Hoekema, Dnia Siódmego Adventism (1974); G-Land, ed., W Adventism Ameryka (1986); RL Liczby i Butler JM, Eds., Rozczarowanie (1987); E Sandeen, The Roots fundamentalizmu: brytyjski i amerykański Millenarianism, 1800 - 1930 (1970).


Adventism

Zaawansowane Informacje

Adventism to, że Chrystus osobowych sekund najbliższych jest nieuchronna i jego inaugurate tysiącletniego królestwa i do końca życia. Chiliasm, apocalypticism i pokrewnych są Millenaryzm teologicznych. Adventism w tym sensie ogólnym został forsowane przez wiele różnych grup chrześcijańskich w całej historii (np. Montanists, anabaptystów, piąta Monarchia Mężczyźni, Plymouth Bracia i innych premillennialists, a Świadkowie Jehowy).

Adventism jest najczęściej wykorzystywany, jednak do określenia przepływu, które sprang we 1830s z nauki William Miller, minister Chrzciciela w Nowym Jorku.

Miller pewnie prorokował rychłego powrotu Chrystusa i ustawić 1843 - 44 jako czas zdarzenia.

W Milleryt szybkie przemieszczanie się między kościołami w północno-wschodniej.

Po powrocie z oczekiwaniami nie występują jako Miller miał pierwotnie przewidywano, reinterpretacja Ksiegi zestaw 22 października 1844, jako poprawną datę.

Wierni spotkali się w ich gromadzenia lokalnych miejsc wyznaczonych na dzień uwielbienia i oczekiwania.

"Wielkie rozczarowanie", które po awarii proroctwa doprowadziło do wielu Milleryzm opuścili ruch poślizgu i powrót do kościołów, z których nigdy nie formalnie dysocjacji.

Miller sam przyznał, swój błąd i oddzielone od siebie ruch i wszelkie dalsze próby do wykupu.

Szereg nowych znaków, wizje i proroctwa, jednak w tyle wódki do karmienia tych którzy odmówili zrezygnować z ich Adwentystów nadzieje.

Już następnego dnia po Wielkie rozczarowanie, Hiram Edson, Adwentystów lidera, miał wizję, która potwierdziła znaczenie prorocze z 22 października 1844, daty, ale wskazano, że oznacza raczej niebieskiego niż ziemskie wydarzenia.

W tym dniu Chrystus był przeniesiony do świętego z holies z niebieskiego sanktuarium, aby rozpocząć nową fazę swojej posługi odkupienia.

To w końcu ministerstwo zostało określone w doktrynie Adwentystów śledczych wyroku; Chrystus wszedł do świątyni w celu dokonania przeglądu professing czyny chrześcijan w celu ustalenia, których nazwiska powinny zostać ujęte w księdze życia. Inne znaki po Wielkie rozczarowanie skierował do Ellen G. Harmon, młodego ucznia Miller w Portland, Maine.

Ona została szybko przyjęta jako prorokini i jej nauki zostały przyjęte jako autorytatywne. Ożywił ruch przyjęła również sabbatarianism i przekonania, że przyjęcie siódmy dzień szabatu był znak prawdziwego Kościoła. Siódmy dzień i przestrzeganie Chrystusa posługę śledczych wyroku, potwierdzone przez prorocze objawienie pani Ellen (Harmon) Biała, zakończone podstaw współczesnej adventism. Adwentystów Większość grup również stosować się do wiary w duszy sen i zagładzie bezbożnych.

Ich silny nacisk na nauczanie OT także doprowadziły do silnego tradycyjnych troski o zdrowie i dietę.

Dwa główne organy Adwentystów reprezentuje ruch dzisiaj, Chrześcijański Kościół Adwentystów i liczbowo dominują adwentystów Dnia Siódmego. Różnią się one nieco w ich przystąpienia do doktryny Adwentystów powyżej.

Siódmy dzień-adwentystów tradycyjnie zostały zidentyfikowane jako kultowy wśród chrześcijańskich kościołów.

Taka klasyfikacja wynika z contention przez chrześcijańskich teologów, że organ, który Kościół przyznaje się do pani w białej proroctwa kompromisów finalności objawienie biblijne.

Ich dalsze opłaty, że doktryna śledczych wyroku kompromisów biblijnego uzasadnienia doktryny wiary i samodzielnie prowadzi do pewności zbawienia opartej na doskonałe posłuszeństwo, a nie wiary.

W ostatnich latach jednak, Adwentystów Dnia Siódmego teologów mają tendencję do traktowania pani White's proroctwa, z zastrzeżeniem wyroku przez kanonicznych Pisma i wprowadziły dalej bardziej ewangeliczne rozumienie usprawiedliwienia przez wiarę. W wyniku niektórych liderów ewangelicznych, choć nie oznacza wszystkich, zaczęły obejmować adwentystów Dnia Siódmego w blado o prawowierność.

Ten podział opinii co do teologicznej stanowisko ruch jest wyświetlony w ramach grupy się przez intensywne teologicznej debaty w tych kwestiach w ostatnich latach.

W Kościół Adwentystów Dnia Siódmego ma wysoki wzrost gospodarczy w Świat po II wojnie okres.

Kościół jednak, w dalszym ciągu ma tendencję do utrzymania się wśród wyznań chrześcijańskich.

Ma stale trzymane w edukacji swoich dzieci zgodnie z jego własnym patronatem.

W adwentystów zostały szczególnie dobrze znane za ich opieki zdrowotnej ministerstwa.

Ich tradycyjne dietetycznych, w tym ich zakazania kawy i herbaty oraz ich popieranie w vegetarianism, miało miejsce przed innymi dziesięcioleciach wielu współczesnych ruchów w tych dziedzinach.

Centralne miejsce wydarzeń wokół powrotu Chrystusa w premillennialism, która stała się tak istotne w rozwoju na ruch fundamentalistów i współczesnych nacisk na bezpośrednie sekund przyjściem Chrystusa w kościołach ewangeliczny w ogóle pokazać dalsze znaczenie ogólne adventism w chrześcijańskiej tradycji.

ME Dieter

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


PG Damsteegt, Fundacje z Wiadomość Adwentystów Dnia Siódmego i misji; LE Froom, prorockiej Faith of Our Fathers; W Martin, Królestwo z kulty; FD Nichol, Midnight Cry; G Paxton, Wyjście z Adventism; adwentystów Dnia Siódmego Odpowiedź na pytanie Nauki; AA Hoekema, czterech największych kulty.

Adwentystów

Informacje Katolicki

Grupa sześciu amerykańskich protestanckich sekt, które posiadają wspólną wiarę w jeden blisko powrotu w osobie Chrystusa, i różnią się od siebie przede wszystkim na ich zrozumienie doktryny kilka związanych z tym wspólnego przekonania.

Są one, z wyjątkiem "adwentystów dnia siódmego" oraz oddział zatytułowany "Kościół Boży" congregational w rządzie.

Sekty z adwentystów są wynikiem religijnego pobudzenie rozpoczęte przez William Miller (1781-1849) w 1831 roku, po badaniu minut z proroctwa w Biblii.

Testowanie tajemnicze wypowiedzi dotyczące messias przez metodę wyłącznie historyczne, spojrzał na spełnienie proroctwa co w oczywisty powierzchni czytania.

Każde proroctwo, które nie zostały zakończone dosłownie w pierwszym przyjściem Chrystusa musi musi być dokonany w Jego drugi nadchodzący.

Chrystus, dlatego powinien wrócić na koniec okresu świat w obłokach niebieskich do posiadania ziemi Kanaan, do panowania w ziemskiej triumfu na tronie Dawida na tysiąc lat.

Ponadto, biorąc do 2300 dni w Prorok Daniel tak wiele lat, i komputerów z 457 pne - to jest od rozpoczęcia siedemdziesiąt tygodni przed pierwszym najbliższych, Miller stwierdził, że świat byłby dobiegła końca, i Chrystusa zwróci, w AD 1843.

Dał do obrotu w całej jego poglądów i zyskał znaczny następujący w ciągu kilku lat.

Po roku 1843 przeszedł miał, jak każdy inny, a nie przewidywania, Snow, jeden z jego uczniów, ustawić się do prawidłowego obliczenia Millera, i włączyć w jego ogłoszenia w końcu na świat 22 października 1844.

W dzień zbliżył grup Milleryzm tu i tam w całych Stanach Zjednoczonych, wprowadzenie uchylenie wszystkich światowych zawodów, oczekiwana, w gorączka oczekiwana na obiecane przyjście Chrystusa, ale zostały ponownie skazany na rozczarowanie.

Wierni naśladowcami Miller spotkali się w następnej konferencji w Albany, NY, w 1845, i profesów unshaken ich wiarę w pobliżu osobowych przyjście Syna Bożego.

A to pozostała podstawowych z punktu Adwentystów credo.

Według urzędowego spisu ludności z 1890, adwentystów miał 60491 communicants; w chwili obecnej posiadają około 100000 wyrażających wszystkie powiedział.

W Adwentystów ruch, zainaugurowane przez Millera, zróżnicowane w następujący niezależne organy: --

1. Ewangelicki adwentystów (w stanie pierwotnym)

Oni uważają, że są świadome martwych po oddzieleniu od ciała, a ponownie wzrosną, tak, aby pierwszy z panowania Chrystusa na ziemi dla Millennium, a po wydaniu wyroku, w wieczności niebo dla wszystkich; grzesznika do powstania na dzień Wyrok być skazany na piekło na zawsze.

Mogą powiedzieć, że zorganizowany w 1845.

Ich liczba 1.147 communicants.

2. Adwent chrześcijan

Uważam, że te martwe leży nieprzytomny w stanie aż Chrystus przychodzi ponownie, gdy wszystko będzie wynikać, tak aby otrzymać życie wieczne; grzesznika być kolokacje; od nieśmiertelności, gdy człowiek naturalne pierworodztwo, zostało umorzone przez grzech i jest obecnie nadprzyrodzony dar miał jedynie przez wiarę w Chrystusa.

Ogólne Stowarzyszenia powstał w 1881 roku.

W Adwent liczbę 26.500 chrześcijan.

3. Adwentystów Dnia Siódmego

Te prowadzą do przestrzegania siódmy dzień tygodnia w szabat.

Twierdzą, że pozostają martwe, dopóki Wyrok nieprzytomny, gdy bezbożnego zostaną zniszczone.

Oni próbują ponadto, szczegółową interpretację niektórych biblijne proroctwa, i uważają, że dar proroczy jest jeszcze przekazane, i był ostatnim posiadanych przez panią np. biały w szczególności.

Zostały utworzone na ciało w 1845.

Ich liczba 76.102 członków.

[Uwaga: W 2005 r. liczba ta wynosiła 12 mln.]

4. Kościół Boży

Jej pochodną adwentystów dnia siódmego.

Te dysydentów odmówić przyjęcia proroctwa pani białej, lub interpretacji w wizji Apokalipsy 12:11-17, w stosunku do Stanów Zjednoczonych.

Inaczej oni przypominają adwentystów siódmego dnia, stał się niezależny organ w 1864-65.

Kościół ma 647 członków.

5. Życie i Adwent Unii

A ruch, które rozpoczęto w 1848 r. była kompaktowana do ciała zorganizowane w 1860 roku.

Kościół nalega, aby bezbożnego nie będzie ponownie wzrośnie, ale pozostanie w niekończących się spać.

Ma członkostwa 3.800.

6. Wiek-pochodzić adwentystów

Te wierzyć, oprócz wspólnej doktryny Adwentystów, że grzesznika zostanie ostatecznie zniszczone, oraz że jest życie wieczne w Chrystusie sam.

Pochodziły one w roku 1851; Konferencji Generalnej został zorganizowany w 1885 roku.

Ich liczbę 1.872 w Stanach Zjednoczonych.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez FP Havey.

Przepisywane przez Tony'ego Camele.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom I. wydania 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 marca 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

Taylor, panowania Chrystusa (Boston, 1889); Wellcome, Historia drugiej Adwent wiadomość (Yarmouth. Maine, IB74); McKinstrey, Świat's Great Empires (Haverhill, Mass, 1881); Andrews, Historia i siódmy First Day (Battle Creek, Mich., 1873); White, The Great Controversy (Battle Creek, 1870); Smith, myśli o Daniela i Objawienie (1882); Long, Kingdom of Heaven na ziemi (1882); koniec okresu Bezbożnych (1886); Pile, Nauki Kondycjonalizm (Springfield, Mass); Brown, Klucz Bożego Odkupienia (Springfield, Mass).


Także, zobaczyć:


Nieuchronnością


Millenarianism

Second Coming of Christ


Eschatologia


Zwolnienie, Dispensationalism


Sąd Ostateczny


Rapture, Tribulation


Tribulation, Great Tribulation

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest