Społeczeństwo Kościoła Amana

Informacje ogólne

W Amana Society jest grupa religijna w środkowo-wschodniego Iowa, że jest konserwatywny w teologii, pacifistic, i ma silne tradycje komunalnych. Jej początki znajdują się w Niemiecki pietyzm z początku 1700s.

Około 800 członków grupy wyemigrowały do Stanów Zjednoczonych w 1842 r., po raz pierwszy w rozstrzygania Ebenezer, NY, ale później się do Iowa.

Początkowo członkowie wszystkich posiadanych nieruchomości wspólnej, ale w 1932 ich wyrzucić wielu komunalnej i praktyki stanowiły firmy do przejęcia spółek z grupy rolnych i innych nieruchomości produkcyjnego.

W Amana Society nadal jako organizacja religijna, z około 900 członków; korporacja prowadzi działalność w rolnictwie i produkcją urządzeń kuchennych.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Conrad Wright

Bibliografia


J Liffring - Zug, Amana Colonies (1988).

W Kościoła Amana Society

Informacje ogólne

W Kościoła Amana Społeczeństwo jest wspólnotą zakonną w Stanach Zjednoczonych.

Zaczął jako outgrowth w ruch religijny pietyzm reformy rozpoczęte w 1714 przez Niemcy w Eberhard Ludwig Gruber i Johann Friedrich Rock, którzy odstąpili od Niemiecki Lutheran Church w proteście przeciwko jego formalizm.

Gdy Pietists byli prześladowani jako mniejszości religijnych, co prowadzi członek Christian Metz i wiele innych w poszukiwaniu wolności religijnej wyemigrował do Stanów Zjednoczonych i tam nabyć ziemię w 1842.

Ponad 800 więcej Pietists się, ustanawiającego sześć wiosek w pobliżu Ebenezer, Nowym Jorku i dwa w Kanada.

Określają one społeczności specjalizujących się w rolnictwie i tkania tkaniny, a wśród wczesnych wewnętrznych zasad grupy były zakazy zakaz użytkowników do posyłania swoich dzieci do szkoły publicznej, ponosi broni, lub służyć w czasie wojny.

Nr obrzędu chrztu było przestrzegane.

W 1854, rosnącej populacji miasta Buffalo, New York, zagrożone prywatności w Pietist's Ebenezer rozliczenia, i kolonii przeniesione do Iowa w 1855 roku.

Tam osiadł w siedmiu wsiach i przyjęta w 1859 pod nazwą Towarzystwo Kościoła Amana (termin Amana, z Song of Salomon, oznacza "pozostają prawdziwe").

W społeczeństwie zreorganizowane w 1932 roku, kiedy został przyjęty przez przedsiębiorstwa prywatne i religijne i cywilne rządy były rozdzielone.

Liczba mieszkańców w Iowa przyniósł wzrost o swobodą komunikacji i małżeństwa z osobami spoza społeczeństwa, a Amana wspólnota stała się bardziej przysposobione.

W Kościoła Amana Society pozostaje dominującą życie w kilku wioskach w Iowa, z których najstarszy nosi nazwę Amana.


Amana

Informacje ogólne

Amana jest nieposiadających wsi w hrabstwie Iowa, Iowa środkowo-wschodniego, w pobliżu rzeki Iowa.

Jest to centrum handlu produktami rolnymi z wytwórczy produkujący sprzęt gospodarstwa domowego, meble, towary wełniane, wina i przetworzonej żywności (zwłaszcza mięsa).

Amana jest najstarszym z siedmiu sąsiadujących wsi ustanowiony w 1855 roku przez zespół komunalnych prowadzone przez praktyków pietyzm Christian Metz.

W poszukiwaniu wolności religijnej, które w 1843 r. wyemigrował z Niemcy i osiadł w Ebenezer, Nowy Jork (w pobliżu Buffalo).

Społeczności, które rozkwitły w końcu 19 wieku, poniesionej w depresji z 1930 i zostały zreorganizowane w 1932 roku, kiedy został przyjęty przez przedsiębiorstwa prywatne i religijne i obywatelskie rządu zostały rozdzielone.

W Amana Society Kościół pozostaje dominującym obowiązujących we Wspólnocie.

Wśród wielu atrakcji turystycznych w Amana wsi są Muzeum Historii Amana, Amana Heim Muzeum, a Amana Society Barn Muzeum.

Liczba mieszkańców 475 (1990).

Ama'na lub Am'ana

Informacje ogólne

Amana, wieloletnich.

(1.) Hebrajski margines 2 Królów 5:12 daje to innym czytanie Abana (zob.), w pobliżu strumienia Damaszek.

(2). Góra (Cant. 4:8), prawdopodobnie w południowej szczytu Anti-Libanus, na bazie których są źródła z Abana.

Easton Illustrated Dictionary

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest