Angielsko - katolicyzm

Zaawansowane Informacje

Anglokatolicyzm jest nowoczesna nazwa dla tej tradycji w anglikanizm, który został uprzednio określany jako "Wysoki Kościół".

Nazwa daty z 1838 i tylko podczas Tractarian lub Oksford Ruchu.

Edward Pusey, John Keble, John Henry Newman byli przywódcy tego przejścia od starszych wysokiej churchmanship z naciskiem na siedzibę Erastian kościoła - stan relacji do nacisk na charakterystyczne roszczeń Kościoła władzę w sukcesji apostolskiej biskupów.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Wcześniej High Churchmen miał tendencję do oddalenie roszczeń organów Wolny Kościół na ziemi, że nie były one częścią Kościoła Anglii, właściwie ustanowiony przez prawo.

Anglo katolików wyczuła realne zagrożenie dla kościoła, a nie pomoc w związku z tym coraz bardziej świeckie.

Zamiast utrzymywali, że Kościół autentyczności świeckich w zasadniczy charakter z episcopacy (Tract, 1833).

Ordination przez biskupów zostało w ten sposób postrzegać się w treść tego kościoła, bez których Kościół nie jest kościołem.

Jednocześnie mniej uznanie zostało przyznane na zasadach Anglican reformacji, a ruch stał się podejrzany w oczach wielu ze względu na dużą liczbę konwersji na Rzym obecnie Anglo katolicyzm, zwłaszcza że z John Henry Newman.

Dwa główne prace wskazują na stypendium w najlepszych i teologicznych nacisk na tę tradycję: Lux Mundi (1889) oraz eseje krytyczne i katolicki (1926).

W nowoczesnych razy cztery wątki z Anglo katolicyzm zostały dostrzegła: (1) Cambridge Camden społeczeństwa i jego następców, którzy bardzo romantyczny i nieco nacisk na historię i Angielski sprzed reformacji Angielski obrzędy i szaty; (2) Angielsko katolicyzm liberalny, który jest mniej autorytarny i bardziej przyjazne dla liberalnej teologii; (3) ewangelicznej katolików, którzy próbują połączenie biblijnego i Reformacji w nauce Ewangelii i łaski z klasycznego i charakterystycznego polity dogmaty i (4) pod kątem Roman Anglo katolicyzm, którego głównym celem jest reunion z anglikanizm z Kościół rzymskokatolicki, nie tylko w sposób ogólny ekumeniczny, ale przez ofiarę z doktryną Anglican Reformacji, gdy jest ono sprzeczne z Sobór Trydencki.

Anglo katolicyzm podkreślił doktryna wcielenia, teologii sakramentalnej, a polity kościelnych.

To jest odwołanie się do więcej niż duchownych do świeckich.

CF Allison


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


WL Knox, Katolicki Ruch w Kościele Anglii; D Stone, wiary katolickiej jeden Angielski; O Chadwick, Kościół wiktoriańskiej; C Gore, ed., Lux Mundi; G Selwyn, ed., Eseje krytyczne i katolickiego; O Chadwick, ed., Oksford Ruchu, Ramsey M, Gore Od do świątyni: Era Anglican Teologia

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest