Cały świat Kościół Boży - Armstrongism

Informacje ogólne

Ta grupa założona przez Herberta W Armstrong został złożony przez jego słynnego czasopisma, Plain Truth, i radiowy, "Świat jutra."

Jego pełna nazwa jest na świecie Kościół Boży, który ma swoją siedzibę na ambasadora w Pasadena College.

Armstrongism jest mieszanka prorockiej interpretacji, które stosuje wersji nauczania British American Israelitism do sytuacji i wielu innych doktryn odstrzelonych z adwentystów i Świadkowie Jehowy. Armstrongism Ostatnio została zachwiana przez wewnętrzne spory między Herbert W Armstrong i jego syna Garner Ted.

Uczestniczą w nich oskarżeń o powszechnym rozpusty i korupcji.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
I Hexham

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


RR izb, Plain Truth about Armstrongism; E K Jones, wyd., Ambasador Sprawozdanie; Nas Deboer, The New Pharisaism; J Tuit, Prawda was wyzwoli dokona.

Informacje dodatkowe

W artykule powyżej został napisany około 1990 roku.

Armstrong zmarł w 1986 r., i Józefa Tkach, Sr, a następnie doprowadziły do Kościoła.

W kolejnych latach, rdzeń Kościół wszczęła wielką liczbę zmian, szczególnie w wielu swoich podstawowych przekonań.

Z tego powodu, Armstrong pierwotnego Kościoła (od 1968 zwany Kościół Boży na całym świecie) ma się oddzielić od przekonania o Armstrongism.

Obie muszą być obecnie traktowane jako oddzielne podmioty.

Armstrongism teraz

Armstrongism nadal trwa w szeroki i zróżnicowany asortyment splinter grup, które odcięte od głównych Kościół w ciągu roku.

Dwie największe z nich to Garner Ted Armstrong's Kościół Boży International (1978) i Zjednoczonego Kościoła Bożego (1995).

Większość tradycyjnych chrześcijan uważają Armstrongism za kultowe.

Poleganie na nowoczesny osoba, która ma być źródłem proroczej intuicji (Armstrong, który w rzeczywistości nigdy nie twierdził), "potrójne dziesięcina" (10% za regularne udzielanie; 10% poparcia dla dobroczynny, a 10% na roczny Święto), bardzo sztywne Sabbath utrzymywania postawy, wyspiarskiego charakteru i od wszystkich innych Kościołów chrześcijańskich i organizacji, które uważane są za szatan napędzane są niektóre z przyczyn tego zdania, że wspólne Armstrongism nie jest prawdziwie chrześcijańskiego.

Ponadto, Armstrong uwierzył, że nie było tylko jeden Bóg, ale dwa, nie wierzymy w Trójcę, a on uwierzył, że wszyscy członkowie Kościoła kilka dni osiągnięcia Godhood podobnie uważane są nie-chrześcijańskich.

Wiele kontrolowania postaw wobec problemu są również częścią Armstrongism przekonania, określające długości włosów, style odzieży itp., nie świątecznych uroczystościach, nie rozwód, zakaz palenia

Światowe Kościół Boży teraz

Głównym Kościoła, Kościół Boży na całym świecie, przybyli na sobie sprawę, że wielu Armstrong's nauki i wierzeń nie były biblijne.

W rezultacie, począwszy od początku 1995 r., te przekonania zostały odrzucone i bardziej ortodoksyjnych chrześcijańskich wierzeń przyjęte w ich miejsce.

Ścisłe badania każdym aspekcie wiary i praktyk zostało wszczęte, na zgodność z Pisma Świętego.

W rezultacie, wiele długo przechowywane, centralny przekonania zostały odwrócone.

Światowe Kościół Boży ma teraz wpisuje ścieżkę znacznie bliżej do prawdziwego chrześcijaństwa.

Regularne odniesienie do niej jako kult zniknął i jest obecnie powszechnie uznawane na drodze, aby stać się solidną protestanckiego chrześcijaństwa.

Te zmiany w nauce były ogromne.

W prawie cały odwrócenie pozycji na kilka podstawowych wierzeń i praktyk poważnie wstrząsnąć Kościołem.

Wielu duszpasterzy i członków opuściły w związku z tym, często do formularza lub dołączyć się do splinter Armstrongism grupy.

Jeżeli członkostwa zostały 145000 świecie (89000 w Stanach Zjednoczonych) w okresie końca lat 1980, liczne wyjazdy te doprowadziły do obecnego Kościoła, że około połowy wielkości, około 75000 na całym świecie (49000 w Stanach Zjednoczonych).

Redukcje te mają znacznie skrócony Kościoła dochodu i środków pieniężnych, i to zdaje się być finansowo zmagamy się obecnie.

Joseph Tkach nawet wydane szeroki przeprosin w imieniu Kościoła zbiorowo, dotyczących błędów w przeszłości nieprawidłowe i wprowadzające w błąd nauki.

Jeżeli w perspektywie długoterminowej, w tym Kościół przetrwa jego zmiany, to prawdopodobnie stanowią jedną z najbardziej zaskakujących przemian w historii chrześcijaństwa.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest