Chrzest

Informacje ogólne

Chrzest jest sakramentem chrześcijańskiego kościoła, w którym kandydaci są zanurzone w wodzie lub woda rozlana jest nad nimi w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego. Wywodzi się z praktyki John the Baptist, którzy chrzest Jezusa, i prawdopodobnie z żydowskiego tebilah (rytualną kąpiel). Mateusza 28:19 wzywa chrześcijan, aby uczniowie i chrzcił ich.

W początkach Kościoła, chrzest był podawany po okresie przygotowań (katechumenat), najlepiej na Wielkanoc.

To było wykonywane w związku z obrzędów zwanych później potwierdzenie i Eucharystii. Skutki chrztu oszacowano na jedności z Jezusem w Jego śmierci i zmartwychwstania, przebaczenie grzechu, dar Ducha Świętego, członkostwo w kościele, i do odrodzenia nowego życia w Chrystusie. Niektórzy badacze wierzą niemowląt zostały uwzględnione wśród kandydatów od początku, inni wierzą, że chrzest niemowląt rozpoczął w wieku 3d. Baptists Dziś i uczniowie Chrystusa nie praktyki chrztu niemowląt i nie nalegać na zanurzenie.

Większość innych kościołów chrzcić niemowlęta i zezwolenia na odlewania wody.

Kilka grup protestanckich, takich jak Kwakrzy, odrzuca chrzest tam razem. Chrześcijańskiego obrzędu jest w pewnym sensie podobne do obrzędy oczyszczania używane w innych religii.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
LL Mitchell

Bibliografia


GR Beasley - Murray, Chrzest w Nowym Testamencie (1973); AT Eastman, Baptizing Wspólnoty (1982); M Fahey, ed. Katolickiej perspektyw na Chrzest, Eucharystia i Posługiwanie (1986); Schmemann, wody i Ducha (1974); G Wainwright, inicjacji chrześcijańskiej (1969).

Chrzest

Uwagi Redaktora

W normalnym procesie rzeczy, jeden z Zbawienie dokonuje się całkowicie oddzielnie od sakramentu chrztu.

Osoba wpływów poprzez Regeneracja i uzasadnienie i jest zapisane.

Przedmiotem Chrzest jest trochę inna.

(A następnie w procesie uczenia się następujące zmiany uświęcenia.)

Istnieje nawet kilka różnych postaw wobec chrztu.

Sam fakt, że prezentacja ta musi obejmować około dwudziestu różnych artykułów wskazuje, że różne Kościoły mają różne ustalenia dotyczące dokładnie to, co jest wymagane do chrztu i co rozumie się przez nią.

Sama najbardziej "poprawna" jeden nazywa się "Believer's chrztu".

[W artykule na temat całego Believer's Chrzest jest niższa, a większość z tych artykułów odnoszą się do niej.] To, gdzie, kiedy dana osoba jest zapisana, czy jako "nowe" Christian lub całe życie Kościoła uczestnik, (publiczne) Chrzest wykonywana jest późniejsza, że nowe Believer.

Tę Believer's Chrzest jest z pewnością, że faktycznie Sakramentu na Jezusa.

Jest to po-fakt do wiadomości publicznej i demonstracji potwierdzenie, że dana osoba została zapisana.

Istnieje wiele kościołów i wielu chrześcijan, którzy uważają, Chrzest, które mają być swego rodzaju "pomoc" w kierunku zbawienia.

"Chrzest dla niemowląt" [patrz artykuł poniżej] pasuje do tej kategorii, gdy dziecko wyraźnie nie wszystkie jeszcze w pełni zrozumieć znaczenie zbawienia i sakramentu.

Nie można łatwo takie wartości, głównie w psychologicznej, ale wydaje się, że pojęcie dość wyraźnie różni się od tego, co Jezus chrztu przeznaczone do reprezentowania.

Ponieważ tylko ludzie którzy będą otrzymywać Believer's Chrzest którzy są te zostały już zapisane, takie osoby mają wyraźnie iw pełni zrozumieć różnicę między dobre i złe.

Takie osoby również teraz rozpoznać i zrozumieć wiele "grzechów", które uczynił przed coraz zapisany jako chrześcijanin.

Chrzest stanowi zatem "mycia się" tych grzechów przeszłości (przebaczenie dla nich), pozwalający na nowe chrześcijańskie mają "czyste łupków" (zwanego Tabula Rasa po łacina dla niego) bez przeprowadzenia wcześniejszych guilts i liczne grzechy.

Ponadto, "pranie" Chrztu zakłada nową "czystości i czystość" nadające się do wejścia na nowe Indwelling z Ducha Świętego (Ducha Świętego) w indywidualnych.

Nowo Zapisane Christian (lub nowo popełnione lub ponownie zobowiązały chrześcijańskich) w związku z tym korzyści z Chrztu dotyczące zarówno jego przeszłości (przebaczenie) i przyszłość (wskazówki przez Ducha Świętego).

Połączenie wszystkich tych efektów stanowi publiczne wskazanie, że dana osoba jest w pełni i całkowicie zobowiązała się do wiary chrześcijańskiej.

A Kościół uważa tego sakramentu stanowią staje się przejście do "pełnego" członka Kościoła.

W przypadku indywidualnej był powszechnie uważany za "Seeker" przed, teraz jest on / ona chrześcijańska, i może podjąć swoje miejsce w strukturze Kościoła.

Sakrament chrztu odzwierciedla w drugiej z dwóch Sakramentów, że większość Kościołów protestanckich administrowania, Eucharystia.

Przed przystąpieniem do chrztu, niemal wszystkie Kościoły odmówić uczestnictwa w Eucharystii tych obecnych w Kościele.

Uważa się, że Eucharystia jest wyraźnie przeznaczony tylko dla chrześcijan, którzy zostały chrzest.

Praktycznie wszystkie Kościoły chrześcijańskie się tego sakramentu.

Jest to bardzo ważne dla wszystkich Kościołów chrześcijańskich, ponieważ Jezus ją.

Nie wydaje się dwa centralne tematy dotyczące różnych Kościołów nieporozumienia dotyczące chrztu, czy małymi dziećmi powinny przyjąć chrzest i metody, które mają być stosowane.

W odniesieniu do małych dzieci, jest zaniepokojenie dotyczące skutków w odniesieniu do młodego dziecka, jeśli on / ona czasy bardzo młodych.

Argument dla Paedo-chrztu (Chrzest dzieci) w celu zapewnienia, że takie dziecko będzie zapisane, a następnie przejdź do Nieba.

Jednakże, wczesnego chrześcijaństwa Kościół miał na "Gospodarstwo zbawienia" [oddzielnej prezentacji w Believe], który stwierdza, że wszystkie niemowlęta i małe dzieci rodzice chrześcijańscy są "automatycznie" chronionych (zapisane) do momentu osiągnięcia wieku, w którym są one w stanie dokonać świadomego wyboru dla siebie.

Jeśli chodzi o dokładne metody, które mają być stosowane w obrządku chrztu, Biblia nie oferują naprawdę dużo informacji.

Każdy Kościół posiada na swoich własnych założeń dotyczących interpretacji i znaczeń niektórych słów w Biblii, i w ten sposób, przybyli oni na różnych procedur.

W rzeczywistości, nie jest w historii wczesnego chrześcijaństwa Kościół akcentuje, że w tej sprawie.

Wydaje się, że grupa ludzi była na pustyni, około II wieku po Chrystusie, z których jeden był Christian Priest.

Mężczyzna w podeszłym wieku w grupie nie był jeszcze chrześcijaninem i zaczął umiera, a on zwrócił się do chrześcijańskich ksiądz chrzcił go.

Kapłan uzgodnione, ale nie było wody.

Ze względu na konieczność, kapłan miał poczucie, że do korzystania z pustynnego piasku w obrządku chrztu!

On nie dlatego, mężczyzna zmarł wkrótce.

Kiedy Ksiądz dostał z powrotem do jego przywódców Kościoła, on wyznał, że dla nich uczynił grzechem w wykonywanie chrztu bez wody, a one następnie przeprowadziła dyskusję dotyczącą tego, czy "Chrzest piasku" miał rzeczywiście Zapisane człowiek czy nie i czy Kapłan powinien być potępiony.

Oni ostatecznie stwierdzić, że ksiądz miał prawo to zrobić i że piasek Chrzest był ważny i skuteczny.

Jednakże oni również jasno, że woda musi być stosowany w odniesieniu do chrztu z wyjątkiem takich skrajnych okolicznościach.

Wiele nowoczesnych Kościoły nie mają tolerancji wszelkich procedur innych niż te, które wykonuje w swoim Kościele.

Sytuacja ta doprowadziła w wielu schisms wśród Kościołów protestanckich, które używają różnych metod opisanych poniżej.

Nasze [uwierzyli i A Walk Kościoła Chrystusa] postawa obejmuje zauważając, że Pan jest przed i Kochanie, i mamy pokusę, aby myśleć, że on uznaje za ważne WSZYSTKIE chrztu, które są wykonane z odpowiedniego uroczystości i postaw uczestników.

Na przykład, jeśli Kościół nalega na zanurzenie Chrzest i sytuacja jest dotyczące Eskimo w pustynię obszaru północnej Alaski, uważamy, że to Pan zna potencjalne zagrożenie w pełni osoba zanurzeniu w zimnej wodzie lód, i że uznają za ważne jeden odlewania lub zraszanie DO tej sytuacji.

To nie zmienia, że oficjalne stanowisko Kościoła, lecz po prostu stosować chrześcijańskie współczucie, które naszym zdaniem Pana zaaprobowałby.

Na koniec, chcielibyśmy zwrócić uwagę, że w regionie, gdzie Jezus żył, nie było obficie wodą!

Inne niż Jezioro Tyberiadzkie, Morze Martwe, a bardzo niewielu rzek, woda dostępna była ograniczona do tego, co było podnoszone z kilku studni w regionie.

Na początku chrztu, które nie były w pobliżu jednego z tych naturalnych wód, wydaje się, trudno sobie wyobrazić, że wody wystarczającą do zanurzenia zawsze będzie wychowana z dołków!

(W gorącego i suchego klimatu, wody czcionka będzie szybko odparować, więc prawdopodobnie nie może być ponownie wykorzystany na dowolny dłuższy okres bez pełnego zastąpienia wody). Tak więc, chociaż warto, aby sądzić, że wszystkie zostały wcześnie chrztu poprzez pełne zanurzenie, praktyczne problemy wydają się czasami wykluczają.

Chcę dodać tutaj osobistych refleksji, jako montażysta.

Wydaje mi się, że w przypadku zbawienia, a następnie w przypadku (publiczne) Chrzest uznając pierwszym przypadku, rzeczywiście musi dotyczyć tylko jednej osoby i że Pana.

Do uczestniczenia członków, oraz kapłana lub ministra, i Kościoła, z pewnością wszyscy chcą, aby sądzić, że ich udział jest ważny, ale wydaje się prawdopodobne, że wszystkie są wtórne.

Możemy oczywiście liczyć na Pana do prawidłowego myślenia dotyczących Uroczystość obchodów.

To wydaje się pozostawić go w całości na postawę osoby są Baptized dotyczących skuteczności chrzest.

Z tego powodu, nasz mały bez religi, że Kościół zawsze pyta, czy jest indywidualne preferencje dla metody chrztu.

Dlatego są skłonni do wykonywania Trine chrztu dla jednej osoby, przez zanurzenie w innym, a także wlewając do trzeciej.

My opłata że nasza postawa nie jest naprawdę ważne, że, nawet jeśli mamy te wykonują Rite!

Tak długo, jak Pan i zgadza się z indywidualnych jak wielkie znaczenie w obrządku chrztu, wszystkie rzeczy niezwykle ważne są przewidziane.

(Nasz Kościół jest świadom, że mamy bardzo nietypowe podejście do tego tematu! Preferencji Jeśli nie jest wskazane, na ogół podaje się do odlewania Chrzest indywidualnych, ale w bardzo podeszłym wieku lub chorych osób, możemy wspomnieć o zraszanie chrztu. Uważamy, że naszym zadaniem jest naprawdę bardzo proste, że jesteśmy odpowiedzialni za wykonywania obrządku niezmiernie ważne dla Pana i dla tej osoby.

Christian Chrzest

Zaawansowane Informacje

Christian Chrzest jest zwyczajem od razu zlecone przez Chrystusa (Matt. 28: 19, 20), które mają być przestrzegane w kościele, podobnie jak w Wieczerzy, aż się ".

Słowa "chrzcił" i "chrzest" są po prostu przeniesiony do słów Grecki Angielski. Było to koniecznie wykonane przez tłumaczy Pisma, nie dosłowne tłumaczenie może wyrazić właściwie wszystko, co jest w nich dorozumiany. Trybie chrztu może w żaden sposób nie być ustalone z Grecki wyraz świadczonych "chrzcić".

Baptists powiedzieć, że oznacza to "dip" i nic więcej.

To jest nieprawidłowy względu na znaczenie tego słowa.

Oznacza to zarówno (1) dip do rzeczy do elementu lub ciekłych, oraz (2) umieścić element lub płynne lub w ciągu. Nic więc co do trybu chrztu mogą być zawierane jedynie z słowo używane.

Słowo szerokości geograficznej ma sensu, nie tylko w Nowym Testamencie, ale również w LXX wersja Starego Testamentu, gdzie jest on stosowany w ablutions chrztu i wymagane przez prawo Mozaika.

Te zostały dokonane przez zanurzenie, a przez affusion i zraszanie, a samo słowo "popłuczyny" (Heb. 9:10, 13, 19, 21) lub "chrztu", wyznacza ich wszystkich. W Nowym Testamencie, nie można znaleźć jednego dobrze uwierzytelnione wystąpienia wystąpienia tego słowa, gdy niekoniecznie oznacza zanurzenie. Ponadto, żaden z przypadków zarejestrowanych w chrzcie Akty Apostołów (2:38-41, 8:26-39, 9:17, 18; 22:12-16, 10:44-48, 16:32-34) popiera pomysł, aby był on przez zanurzenie osoby, chrzest, albo przez zanurzenie, a niektóre z nich w takim trybie było wysoce nieprawdopodobne.

Ewangelii i jej nakazy są przeznaczone dla całego świat, i nie może być rzekome, że formularz do zarządzania chrzest byłby przewidziany które w dowolnym miejscu (jak w kraju lub w tropikalnych regionach polarnych) lub w żadnych okolicznościach być zastosowania lub szkodliwych lub wręcz niemożliwe. Chrztu i Wieczerzy Pana są dwa symbolical nakazy z Nowego Testamentu. Wieczerzy stanowi dzieło Chrystusa i chrztu w Duchu pracy.

Podobnie jak w Wieczerzy niewielką ilość chleba i wina stosowane w zwyczaju eksponatów, w tym symbol wielkiego dzieła Chrystusa, tak w pracy Chrzest Duchem Świętym jest w pełni widoczne w wodzie lub pokropił wylał na osobę w imię i nazwisko Ojca, Syna i Ducha Świętego. To, co jest istotne w chrzest jest tylko "wodą", nie jest określony tryb i nikt nie jest konieczne lub niezbędne do symbolikę zwyczaju.

Apostołów Pana naszego zostali ochrzczeni z Ducha Świętego (Matt. 3:11) przez Jego przyjścia na nich (Dz 1:8).

Ogień również z którymi byli ochrzczeni siedział na nich.

W przypadku nadzwyczajnych Pięćdziesiątnicy zostało wyjaśnione przez Piotra jako spełnienie obietnicy starożytnych, że Duch będzie wylana na ostatni dzień (2:17).

On korzysta również z tym samym odniesienie do wypowiedzi rzucić dalej, jak opisuje chrzest w Duchu (33).

W Zielonoświątkowy chrzest "apostołów nie były skąpaną w Ducha Świętego, ani plunged do Ducha Świętego, lecz Ducha było rzucić dalej, wylany, spadł na nich (11:15), przyszedł na nich, usiadł na nich."

To był prawdziwy chrzest i prawdziwe. Uzasadnione są z takiego języka, aby stwierdzić, że w ten sam sposób, gdy będzie wylana woda, upadki, lub pochodzi od spoczywa na osobie, gdy podawany jest to postanowienie, że osoba jest chrzest.

Chrzest jest zatem, w świetle tych wszystkich argumentów "słusznie administrowanych przez zraszanie lub odlewania wody na osobę."

Tematy chrztu.

To rodzi pytania o większe znaczenie niż te odnoszące się do jego tryb.


(od: Kościół, prof Binnie, DD).

(Easton Illustrated Dictionary)

Chrzest

Zaawansowane Informacje

Wynikających z Grecki baptisma, "chrzest" oznacza działania lub tłoczenie mycia w wodzie, która od najwcześniejszych dni (Dz 2:41) została wykorzystana jako obrzęd inicjacji chrześcijańskiej.

Jej początki były różne drogi do OT purifications, lustrations żydowskich sekt, i równolegle pogańskich myciu, ale nie może być żadnych wątpliwości, że chrzest, jak wiemy, zaczyna się od chrztu Janowego. Chrystusa, przez obie precedens (Matt. 3:13) i przykazanie (Matt. 28:19), daje nam władze do jego przestrzegania. Na tej podstawie został on praktykował przez prawie wszystkich chrześcijan, choć próby zostały dokonane w celu zastąpienia go przez chrzest bojowy lub Ducha w warunki Matt.

3:11.

W istocie działanie jest niezwykle proste, choć w rozumieniu ciąży. Składa się w ramach lub w wodzie chrzcielnej w imię Chrystusa (Dz 19:5) lub więcej powszechnie Trójcy (Matt. 28:19).

Immersion pewnością był dość oryginalną i kontynuowane w praktyce ogólnego stosowania się do średniowiecza.

W reformatorów zgodziła się, że ten najlepszy wyprowadzono w rozumieniu chrzest w śmierć i zmartwychwstanie, ale nawet na początku anabaptystów nie uważam za istotne, o ile przedmiotem idzie pod wodę. Rodzaju wody i okoliczności administracji nie są ważne, choć wydaje się konieczne, że nie powinno być spowiedzi i głosili Ewangelię Chrystusa jako integralnej części administracji (por. Dz 8:37).

Inne uroczystości mogą być wykorzystane na dyskrecji tak długo, jak nie są one unscriptural i nie odwracają uwagę od prawdziwego działania, jak skomplikowany i raczej superstitious uroczysta z średniowiecznej i nowożytnej Kościoła rzymskiego.

Dyskusja została podniesiona dotyczące prawidłowego ministrów i tematów działań.

W pierwszej instancji nie może być porozumienia z Augustyna, że sam Chrystus jest prawdą ministra ( "On chrzcić was", Matt. 3:11).

Ale Chrystus nie daje zewnętrznych chrzest bezpośrednio, zobowiązuje się on do tego swoich uczniów (John 4:2). To oznacza, że podjęte do chrztu powinien być zarządzany przez osoby, którym jest powierzone przez wewnętrznych i zewnętrznych rozmów posługę słowa i sakrament, choć laymen zostały dopuszczone do chrzczę w rzymskim Kościele, a niektóre wczesne Baptists pomysł na dziwne pojęcie chrztu. Normalnie chrzest należy do publicznego posługę Kościoła.

Jeśli chodzi o tematy, główna różnica jest między tymi którzy praktyce chrztu dzieci wyznając chrześcijan i tych, którzy nalegać na spowiedzi osobowych jako warunek wstępny.

Ten punkt jest uznawana w dwóch odrębnych artykułów poświęconych do dwóch miejsc [Wydawca: przedstawione poniżej] i nie zatrzymują nas w tym ekspozycja pozytywne chrzcielnej nauczania. Może on być jednak zauważyć, że chrztu dorosłych nadal we wszystkich kościołach, że spowiedź W całym świecie jest uważane za ważne, i że często czują Baptists skłaniają do aktu poświęcenia dla dzieci.

Wśród dorosłych było powszechną praktyką, aby odmówić chrztu tym chcą opuścić callings wątpliwe, choć na próbę do jednej sekty narzucają minimalnego wieku trzydziestu lat nie spotka się z zezwoleń.

W przypadku dzieci, nie została misgiving dotyczące dzieci rodziców, których zawód wiary chrześcijańskiej jest oczywiście bardzo nominalnej lub insincere.

W szczególnym przypadku upośledzoną umysłowo domaga się traktowania sympatyczny, ale nie ma nakazu dla kobiet w ciąży lub wymuszonej chrztu, a nawet mniej do chrztu obiekty przyrody nieożywionej takie jak było praktykowane w średniowieczu.

A trop w rozumieniu chrzest jest przez trzy rodzaje OT: powodziowym (I Pet. 3:19-20), Morze Czerwone (I Kor. 10:1-2), i obrzezanie (kol. 2:11 -- 12).

Te wszystkie w różny sposób odnoszą się do Bożego przymierza, do jego tymczasowego wypełnienia w Boskiego aktu łaski i wyrok, a do najbliższych i ostateczne spełnienie w chrzest krzyża.

W związku z wody śmierci i odkupienia jest szczególnie trafne w przypadku dwóch pierwszych; covenantal aspekt jest szczególnie podkreślona w trzecim.

Kiedy dojdziemy do tego samego działania, istnieje wiele różnych, lecz wzajemnie stowarzyszenia.

Najbardziej oczywistą jest, że do mycia (Tytusa 3:5), oczyszczanie wody, związane z krwią Chrystusa z jednej strony i oczyszczania działania Ducha, z drugiej strony (patrz I Jana 5:6, 8), tak że jesteśmy na raz przyniósł do Bożego dzieła pojednania.

Druga polega na tym, że o wszczęciu postępowania, przyjęciem lub, tym bardziej, regeneracja (John 3:5), ponownie nacisk jest położony na działanie Ducha Świętego w związku z pracą Chrystusa.

Te różne tematy znaleźć wspólnego skoncentrowania się na podstawowej myśli chrztu (w destrukcyjnych, ale także życia, moc wody) jako utonięcia i pojawienie się nowego życia, to znaczy, śmierci i zmartwychwstania (Rom. 6:3 -- 4). Ale tu znów prawdziwym świadkiem działania jest dziełem Bożym w substitutionary śmierci i zmartwychwstania Chrystusa.

Ta identyfikacja z grzeszników i odnowy w wyroku jest to, co Jezus akceptuje, kiedy przychodzi do chrztu Janowego i spełnia kiedy zajmuje jego miejsce między dwóch złoczyńców na krzyżu (Łk 12:50).

Tutaj mamy prawdziwe chrzest NT, który umożliwia chrzest naszej identyfikacji z Chrystusem i jest podstawą i potwierdzone przez zewnętrzny znak. Kaznodziejstwa jak i Pana Wieczerzy, "chrzest" jest ewangeliczne słowo mówi nam, że Chrystus umarł i ponownie wzrosła w naszym miejscu, tak że są martwe i żywe ponownie w Nim, z Nim i przez Niego (Rom. 6:4, 11).

Podobnie jak wszystkie głosił jednak, chrzest przeprowadza z nim rozmowę do tego, co należy zrobić w odpowiedzi na korespondencję lub, co Chrystus uczynił dla nas.

My również, by nasz ruch musi śmierci i zmartwychwstania, aby nie dodawać do tego, co Chrystus uczynił, ani kompletne, ani do konkurowania z nim, ale w przyjęciu i stosowaniu wdzięczny. Mamy to zrobić na trzy sposoby związane stale na bieżąco przed nami przez nasz chrzest: wstępną odpowiedź skruchy i wiary (Gal. 2:20); życie umartwienia i proces odnowy (Eph. 4:22-23); i ostatecznego rozpadu i zmartwychwstanie ciała (I Kor 15. ). Bogate signification chrztu, który jest bez względu na czas i sposób chrzest jest głównym tematem, że powinni zajmować nam w dyskusji chrzcielnej i kaznodziejstwa.

Jednak należy podkreślić, że stale osobowych przyjęcia lub wpis nie jest niezależne od tego raz na zawsze i substitutionary dzieło Chrystusa, który jest prawdziwy chrzest.

Jest forgetfulness niniejszego punktu, który prowadzi do nieporozumień z tzw łaski chrztu. Może to być jego wirtualnym odmowę.

Chrzest nie ma łaski, niezależnie od jego skutków psychologicznych.

Jest to przede wszystkim znak, że coś robimy, a jej wartość może być oceniane wyłącznie w kategoriach religijnych wyjaśnić.

Fakt, że dary duchowe, a nawet sama wiara są prawdziwe dary Ducha Świętego, z elementem tajemnicze i niemożliwe do oszacowania, co jest zabronione.

Z drugiej strony, może to być przez zakłócenia lub przesady. Chrzest oznacza prawie automatyczne infuzji z tajemniczą substancję, która czyni jeden cudowny, ale nie bardzo oczywiste transformacji.

Jest to tym samym należy uznać z podziwu, i spełnione jako działanie absolutnej konieczności do zbawienia z wyjątkiem bardzo szczególnych przypadkach.

Prawdziwe misterium Ducha Świętego plony przed kościelnych i teologicznych sophistry magii.

Ale kiedy łaski chrzcielnej jest doprowadzone do właściwego stosunku do pracy Boga, jesteśmy pomógł na drodze do zrozumienia owocne.

Po pierwsze, a przede wszystkim, należy pamiętać, że za działania zewnętrzne nie jest prawdziwy chrzest, który jest, że w krew Chrystusa. Łasce Chrztu jest łaską tej prawdziwej rzeczywistości chrztu, czyli z substitutionary dzieło Chrystusa, lub samego Chrystusa. Tylko w tym sensie słusznie możemy mówić o łaskę, ale w tym sensie można i należy.

Po drugie, należy pamiętać, że za działania zewnętrzne nie leży wewnątrz działanie Ducha Świętego w ruchu odbiorcę do wiary w Chrystusa pracy i realizacji rewitalizacji do życia wiary. Łasce Chrztu jest łaską tej wewnętrznej pracy Ducha, które nie mogą być domniemywa (Duch jest suwerennym), ale mamy odwagę, aby sądzić, gdzie znajduje się prawdziwe wzywając imienia Pana.

Po trzecie, działanie jest divinely ordynowany jako środki łaski, czyli środkiem do przedstawienia Chrystusa, a zatem do wypełnienia potwierdzające pracę Ducha.

To nie to zrobić przez zwykłe wykonywania wymaganych obrzęd; to robi i poprzez swoje znaczenie. Nie ma ona to zrobić samodzielnie, a jego zadaniem jest przede wszystkim do uszczelniania i potwierdzić, a zatem nie w powiązaniu ze zna i słowa pisanego. potrzeba nie ona w momencie podawania;, w ramach suwerenności łaskę Ducha Świętego, jej wyniki mogą pochodzić w znacznie późniejszym terminie. Nie robią to automatycznie, bo, mając na uwadze, że Chrystus jest zawsze obecny i jego pozostaje łaska, którzy nie są ani odpowiedzieć na słowa, ani sakramentem, a więc pominąć prawdziwe i wewnętrznych sens i moc.

Gdy myślimy w tych kategoriach, widzimy, że tam jest i powinna być realne, choć nie magiczny, łaski chrzcielnej, które nie są dotknięte przez bardzo szczegółowe czas lub tryb podawania. Najważniejsze jest, że używamy go (1 ) Do przedstawienia Chrystusa, (2) w modlitwy do Ducha Świętego, (3) zaufanie w zależności od jego suwerenne, i (4) w związku z spoken word. Przywracany do tej ewangelicznej wykorzystania, a zwłaszcza uwolnionych od zakłócających i unhelpful kontrowersji, chrzest może szybko ponownie manifestem jego moc jako wezwanie do życia w coraz większym stopniu, lub nawet zaczynają żyć, co jest nasze życie w Chrystusa ukrzyżowanego i zmartwychwstałego dla nas.

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


GW Bromiley, Chrzest i Anglican reformatorów; J. Calvin, Institutes 4; WF Flemington, NT Nauki chrztu; Sprawozdania Chrzest w Kościele Szkocji; GR Beasley-Murray, Chrzest w NT; A. Oepke, TDNT, I, 529-46.

Chrzest (nazwa)

Zaawansowane Informacje

Chrzest, składający się z procesów zanurzenia, submersion i powstanie (od bapto, "dip"), jest używany (a) John's "chrzest", (b) chrześcijańskiej "chrzest", patrz poniżej B., (c) w przeważającej udręk i orzeczeń, do których Pan dobrowolnie złożone na krzyż, np. Łukasza 12:50; (d) w cierpieniach Jego naśladowcy, to doświadczenie, a nie nefertari charakter, ale w stypendium z cierpienia swego pana.

Niektóre mss.

ma wyraz w Matt.

20:22-23; jest używany w Mark 10:38-39, w tym rozumieniu.

Chrzest (nazwa)

Zaawansowane Informacje

w odróżnieniu od baptisma (rozporządzenie), jest używana do "prania Uroczyste artykułów," Znak 7:4, 8, w niektórych tekstów; Hbr.

9:10; raz w sensie ogólnym, Hbr.

Chrzest, chrzcić (czasownik)

Zaawansowane Informacje

"chrzcić", przede wszystkim frequentative formie bapto, "dip", był używany wśród Greków co oznacza farbowanie odzieży, rysunek lub wody przez zanurzenie statku na inny, itp. Plutarchus używa go do sporządzania wina przez zanurzenie kielich do miseczki (Alexis, 67) i Platona, metaforycznie, jest wystarczające z pytań (Euthydemus, 277 D).

Jest on używany w NT w Łk 11:38 prania siebie (tak jak w 2 Królów 5:14, "zanurzył się", wrzesień); patrz również ISA.

21:4, oświetlone. "Bezprawia przytłacza mnie."

W pierwszych czterech rozdziałów Ewangelii oraz w Dz 1:5, 11:16, 19:4, jest używany w obrzędzie wykonywane przez John the Baptist którzy wzywał ludzi do nawrócenia, które mogą otrzymać odpuszczenie grzechów.

Ci, którzy słuchali przyszli "wyznając przy tym swe grzechy", uznając tym samym ich niezdolności się w królestwie Mesjasza's coming.

Niezależnie od tego jest "chrzest" nakazała przez Chrystusa, Matt.

28:19, "chrzest", które mają być poddane przez wiernych, co obserwujemy do ich identyfikacji z Nim w śmierci, pogrzebu i zmartwychwstania, np. Dz 19:5; Rz.

6:3-4; 1 Kor.

1:13-17; 12:13; Gal.

3:27, 2:12 płk.

Zwrot w Matt.

28:19, "udzielając im chrztu w imie" (RV; cf. Akty 8:16, RV), będzie wskazywać, że "chrzest" osoba była ściśle związana, lub stała się własnością, do której z jednej nazwy był "chrzest".

W Dziejach Apostolskich 22:16 to jest używane w środku głosu w danej komendy do Saula z Tarsu, "powstać i być chrzcić," znaczenie środku głosu postaci jest "sam się chrzest".

Doświadczenia z tych którzy byli w arce w czasie potop był postacią lub rodzajem faktów duchowej śmierci, pogrzebu i zmartwychwstania, Christian "chrzest" bycia antitupon "odpowiedniego rodzaju", "jak rysunek , "1 Pet.

3:21.

Podobnie ludu Izrael został ochrzczony przenośnym momencie przejścia przez Morze Czerwone pod obłokiem, 1 Kor.

10:2. Czasownik jest używane metaforycznie również w dwóch różnych znaczeniach: po pierwsze, "chrzest" przez Ducha Świętego, która odbyła się w dniu Pięćdziesiątnicy, po drugie, na nieszczęście, które pochodzą od narodu przed Żydami, "chrzest" w ogniu Bożej wyroku do odrzucenia woli i słowo Boże, Matt.

3:11; Łukasza 3:16.


.

Wiernych Chrzest

Zaawansowane Informacje

Jeżeli jest pierwszym głosił Ewangelię lub Christian zawodu jest upadły, chrzest jest zawsze podawany na spowiedź wyrazów i wiary.

W tym sensie wiernych "chrzest, czyli tych, którzy chrzest złożyć wyznanie wiary, został przyjęty i trwałe zjawisko w Kościele.

Jednak istnieją potężne grupy wśród chrześcijan, którzy uważają, że powinniśmy iść dalej niż ta.

Wiernych "chrzest w sposób, jaki jest nie tylko uzasadniony, jest to jedyna prawda chrzest zgodnie z NT, zwłaszcza, choć nie koniecznie w formie zanurzenia.

Jest to pierwszy z seen przykazanie, które jest podstawą jej instytucji.

Gdy Jezus polecił Apostołom, aby chrzcić, mówił do nich po raz pierwszy nauczajcie i nic nie powiedział cokolwiek na temat niemowląt (Matt. 28:19). Innymi słowy, głosząc musi zawsze poprzedzać chrzest, bo to jest przez Słowo i Sakrament, że nie Uczniowie są po raz pierwszy. Chrzest może być udzielona tylko wtedy, gdy odbiorca nie odpowiedział na słowa w wierze i wyrazów, i to ma być stosowana jednocześnie przez Oczywiście bardziej szczegółowe instrukcje.

To apostołowie zrozumieli to w ten sposób jest oczywiste, z precedensów, które sprowadzają się do nas w Dz.

W dniu Pięćdziesiątnicy, na przykład, powiedział Peter-sumienia ludzi dotkniętych klęską żywiołową, aby pokutowali i przyjąć chrzest, bo nie odniosła się do żadnych specjalnych warunków dla niemowląt niezdolny do nawrócenia (Dz 2:38).

Również, gdy Etiopii Eunuch pożądanego chrztu, był powiedział, że nie może być żadnych przeszkód tak długo, jak on wierzył, i było na spowiedzi wiary, że chrzest mu Filip (Dz 8:36 nn.).

Nawet kiedy cały gospodarstw domowych zostali ochrzczeni, są zwykle powiedział, że po raz pierwszy usłyszał głosił Ewangelii i uwierzyli albo otrzymał lub dożycie z Ducha Świętego (por. Dz 10:45; 16:32-33).

W każdym razie, nie wspomina się o każdy inny rodzaj chrztu.

Znaczenie chrztu, opracowane przez Pawła w Rz.

6 obsługuje ten zarzut.

To jest nawrócenie i wiarę, że są identyfikowane z Jezusem Chrystusem w Jego śmierci, pogrzebu i zmartwychwstania.

Dla niemowląt którzy nie słuchają słowa i właściwe odpowiedzi, co wydaje się pozbawione sensu, a nawet wprowadzające w błąd mówiąc o chrzest w śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Wyznając wierzącego sam wie, co to znaczy i może on pracować w swoim życiu . Chrzest, wyznając jego wyrazów i wiary, ma on naprawdę odwrócił się do starego życia i zaczęli żyć nowym życiem w Chrystusie. On sam może spojrzeć wstecz do znaczącego konwersji lub regeneracji, a tym samym potwierdzenia i przyjąć wyzwanie że pochodzi z chrztu. wprowadzenia wszelkich innych form chrzest jest, aby otworzyć drogę do perversion lub błędne.

Aby mieć pewność, nie ma bezpośredniego zakazu chrztu niemowląt w NT.

Jednak w przypadku braku kierunku albo sposób jest na pewno lepiej do przeprowadzenia sakrament lub zarządzenia, oczywiście poleciłem i praktykował niż polegać na exegetical lub teologicznych wnioskowania o różnych administracji.

Jest to szczególnie widoczne w przypadku ze względu na słabość lub znikomym wielu rozważań zaawansowanych.

Chrystus błogosławi z dziećmi, na przykład, pokazuje nam, że Ewangelia jest dla małych i że mamy obowiązek dostosowania ich do Chrystusa, ale nie mówi nic na temat podawania niezależnie od chrztu w sprzeczności z zasadą uznaną (Mark 10:13 nn.) .

Również fakt, że pewne znaki mogą być napełniony Duchem z dzieciństwa (Łukasza 1:15) sugeruje, że Bóg może działać w niemowląt, ale daje nam nie gwarantuje, aby podejrzewać, że zwykle nie tak, albo tak, że nie w każdym danym przypadku, lub że chrzest może być podana przed tą pracę znajdzie wyraz w poszczególnych nawrócenia i wiary.

Również dzieci korzystają z przywilejów i chrześcijan być może nawet stan, które nie mogą być przypisane do innych.

Są one liczone w pewnym sensie "święte" przez Boga (I Kor. 7:14).

Ale tu nie ma wyraźnego związku z chrztu lub chrzcielnej identyfikacja z Jezusem Chrystusem w śmierci i zmartwychwstaniu.

Odniesienie do użytku domowego aktów chrztu jest nie większa pomoc. Prawdopodobieństwo może być, że niektóre z tych gospodarstw domowych włączone niemowląt, ale nie jest to bynajmniej pewne.

Nawet jeżeli nie, jest mało prawdopodobne, że niemowlęta były obecne, kiedy głosił słowo było, i nic nie wskazuje, że wszelkie niemowląt były rzeczywiście chrzest.

Na najlepszych mogłoby to być niebezpieczne tylko wnioskowania i ogólne dryfowania w narracji wydaje się być w bardzo różnym kierunku.

Nie ma ona służyć do wprowadzenia OT znak obrzezania.

Nie jest z pewnością pokrewieństwa między znakami.

Ale istnieją także wielkie różnice.

Fakt, że jeden został nadany niemowląt chłopców w ustalonym dniu nie jest argumentem dla innych dając wszystkim dzieciom trochę czasu w dzieciństwie.

One należą, o ile nie do różnych paktów, co najmniej do różnych zwolnień z jednej przymierze: jednej na etapie przygotowawczym, kiedy to krajowe osób wyodrębniono i jego synów należał oczywiście do ludu Bożego, w spełnianiu innych, kiedy Izrael Boga jest duchową i dzieci są dodawane przez duchowe niż naturalnej regeneracji.

W każdym razie, sam Bóg dał wyraźne polecenie, aby obrzezania męskich potomków Abrahama, nie dał polecenie podobne do chrzcić męskiej i żeńskiej potomstwo chrześcijan.

Theologically, z naciskiem na wiernych "chrzest we wszystkich przypadkach oblicza się lepiej służyć prawdziwe znaczenie i korzyści chrztu i uniknąć błędów, które zagrażają jej tak łatwo.

Jedynie w przypadku, gdy nie ma osobistej spowiedzi przed chrzest może być postrzegane, że osobiste nawrócenie i wiara są konieczne do zbawienia w Chrystusie, i że nie będą one pochodzić magiczny, ale poprzez wysłuchanie słowa Bożego.

Z wiernych "chrzest rozporządzenie realizuje swoje znaczenie jako znaku o krok od śmierci i ciemności do światła i życia. Odbiorca jest tym samym potwierdzone w decyzji, które podjęła, doprowadzone do życia spółkę z regeneracji, co jest prawdą Kościół i zachęca do walk w nowym życiu, który już się rozpoczął.

Oznacza to, że w wiernych "chrzest wiary jest odpowiednią wagę i sens. Potrzebę wiary jest rozpoznawany, oczywiście, w chrzest niemowląt.

Jest utrzymywali, że niemowlęta uwierzyli przez specjalny pracy Ducha, albo że ich obecnych lub przyszłych wyznał wiarę jest przez rodziców lub sponsorów, rodziców lub sponsorów lub wykonywania nefertari wiary, lub nawet, że wiara jest, z lub w ramach administracji.

Niektóre z tych pojęć jest oczywiście unscriptural.

W innych nie jest miarą prawdy.

Ale żaden z nich nie spełnia wymogu osobistego wyznania wiary osobistej, jak zawsze spełnione w wiernych "chrzest.

Również wierni "chrzest również prowadzi z nim prawdziwy, w przeciwieństwie do Dziękujemy! Z łaski chrzcielnej. Wyrazem nawrócenia i wiary w chrzest świadomy daje pewność przebaczenia i regenerację i prowadzi z jej niewątpliwymi wezwania do umartwienia i odnowy.

Właściwie rozumiana, może to być również miejsce w przypadku chrztu niemowląt, jak w zreformowanych kościołów.

Ale dobrze z zażenowana wyjaśnienie jest konieczne, aby to jasne, i zawsze istnieje ryzyko fałszywego zrozumienia, jak w średniowiecznej i Romanist widok chrzcielnej regeneracji. Chrzest na wyznanie wiary jest jedynym skutecznym zabezpieczeniem przed niebezpiecznych Pojęcie że chrzest może się automatycznie przenieść łask, które reprezentuje.

Do exegetical i teologicznych rozważań, może być również dodana niektóre mniej ważne, ale warte odnotowania historyczne argumenty.

Po pierwsze, nie jest przekonujące dowody na wspólnej żydowskie praktyki chrztu niemowląt w apostolskiej razy.

Po drugie, patrystycznych oświadczenia chrzest niemowląt powiązanie z apostołów są fragmentaryczne i nieprzekonywująco we wcześniejszych etapach.

Po trzecie, przykłady wiernych "chrzest są w pierwszych wieków, a także kontynuacji, jeżeli stłumiony, świadek zawsze pokrywa się do tego wymogu.

Po czwarte, rozwój chrzest niemowląt wydaje się być związane z incursion z pogańskich pojęć i praktyk.

Wreszcie, istnieją dowody na to większej evangelistic Dziękujemy i ewangelicznej czystości doktryny, gdzie ta forma chrztu jest uznawany za chrzest NT.

GW Bromiley

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


K. Barth, nauczanie Kościoła odniesieniu do Chrztu i Kościół Dogmatics IV / 4; A. Booth, Paedobaptism zbadane; A. Carson, Chrzest w jej trybów i nauczycielka; J. Gill, Ciało Divinity; J. ostrzega, chrzest; K. Aland, czy wczesnego Kościoła chrzcić niemowlęta?

D. Moody, Świat prawdy.


.

Niemowlę Chrzest

Zaawansowane Informacje

W pierwszej sytuacji misyjnej tematy chrztu są zawsze konwertuje.

Ale w całej historii chrześcijańskiej, poświadczona tak wcześnie, jak Ireneusz i Orygenes o odesłanie z powrotem do Apostołów, została również zwrócić uwagę na dzieci professing wiernych.

To nie była wyłącznie ze względu na tradycję, lub w wyniku perversion, ale za to, co zostało uznane za biblijne uzasadnienie.

Aby mieć pewność, nie ma bezpośredniego polecenia, aby chrzcić niemowlęta.

Ale nie ma również zakazu. Ponownie, jeśli nie mamy jasny przykład na chrzest niemowląt w NT, może istnieć również takie zostały w gospodarstwie domowym aktów chrztu, i tam również nie jest przykład z dziećmi chrześcijan jest ochrzczonych na wyznanie wiary.

Innymi słowy, nie jest decydujące wskazówki udzielane przez bezpośrednie przykazanie lub precedensu.

Jednak istnieją dwa kierunki studiów biblijnych, które dają do myślenia są przekonujące powody, dla praktyki. Pierwszy jest szczegółowe rozważenie fragmentów lub oświadczenia z OT i NT.

Drugim jest rozważenie całego podstaw teologii chrztu, ponieważ przed nami jest w Biblii.

Aby rozpocząć z szczegółowe fragmenty, naturalnie włączyć do pierwszego rodzaju chrzest znaleźć w OT. Wszystkie te laski pogląd, że Bóg zajmuje się rodzinami, a nie osoby fizyczne. Kiedy Noe jest zapisywany z powodzią, jego cała rodzina jest z niego otrzymane do arki (por. 1 Pet. 3:20-21).

Gdy Abraham jest znakiem przymierza obrzezania, jest on polecił, aby podawać je do wszystkich męskich członków swego domu (Gen. 17; cf. Kol. 2:11-12 dla połączenia między chrzest i obrzezanie).

Na Morza Czerwonego to wszystko Izrael (mężczyźni, kobiety i dzieci), która przechodzi przez wody w wielkim aktem odkupienia foreshadows, że nie tylko znak chrztu, ale prace za Boga (por. 1 Kor. 10: 1-2).

W NT posługę naszego Pana jest szczególnie bogata w odpowiednie oświadczenia.

On sam staje się dzieckiem, i jako taka jest postrzegana w Duchu Świętym.

Chrzciciela, zbyt, jest napełniony Duchem w łonie matki, tak że mógł być pod kątem tematu chrztu nie mniej niż obrzezanie bardzo wcześnie w życiu.

Później, Chrystusa i otrzymuje blesses w małych (Matt. 19:13-14) i jest wściekły, kiedy jego uczniowie rebuff nich (Mark 10:14).

Twierdzi on, że rzeczy Boże są objawione babes zamiast mądry i ostrożny (Łukasza 10:21).

On zajmuje oświadczenie Ps.

8:2 o chwale sucklings (Matt. 21:16).

On ostrzega przed niebezpieczeństwem naruszania małych, którzy wierzą w Niego (Matt. 18:6), oraz w tym samym kontekście mówi się, że chrześcijanie nie musimy stać się dorosłym, ale stać się jak dzieci.

W pierwszym głosił w aktach jest to zauważalne, że Peter potwierdza przymierze z procedurą OT z napisem: "W was jest obietnica i dla dzieci waszych".

W związku z OT tła i podobne procedury w prozelitę chrztu, jest niewiele powodów do wątpliwości, że gospodarstwo domowe będzie zawierać żadnych chrztu dzieci którzy mogą należeć do rodziny.

W listy dzieci są szczególnie uwzględnione w Efezjan, Kolosan, 1 i prawdopodobnie John. Mamy też ważne oświadczenie w 1 Kor.

7:14 w którym Paweł mówi do dzieci, które stały się małżeństw "mieszanych" konwersji "święte". Czynność ta nie może odnosić się do ich stanu cywilnego, lecz może jedynie oznaczać, że należą one do przymierza osób, a więc będzie z pewnością prawo do podpisania przymierza.

Należy zauważyć, że w różny sposób wszystkie te oświadczenia wnieść przed nami przymierze członkostwa dzieci professing wiernych. Wprowadzają nas w ten sposób bezpośrednio do biblijnego zrozumienia, że chrzest stanowi druga linia wsparcia dla chrztu niemowląt.

W Biblii widzi, nie jest przede wszystkim chrzest znak skruchy i wiary ze strony ochrzczonego.

Nie jest to znak, że cokolwiek robimy w ogóle.

To jest znak przymierza (jak obrzezanie, ale bez krwi bakterii), a więc znak Bożego działania w naszym imieniu, które poprzedza i pozwala reagować naszego ruchu.

Jest to znak na łaskę wyborów Ojca którzy planów i ustanawia przymierze.

Jest więc znakiem Bożego powołania.

Abraham nie mniej niż jego potomstwo po raz pierwszy została wybrana i powołani przez Boga (Gen. 12:1).

Izrael został wydzielony do Pana, ponieważ On sam powiedział: "Ja będę waszym Bogiem, a wy będziecie moim ludem" (Jer. 7:23). Spośród wszystkich uczniów należy powiedzieć: "Wy nie wybrał mnie, ale Ja wybralem ciebie "(Jan 15:16).

Do wyboru będzie Boga w Chrystusie rozszerza się na tych którzy są daleko, jak blisko, a znak ten może być przedłużony nie tylko do tych, którzy mają odpowiedzi, ale ich dzieci dorastających w sferze wybór Boskiej i rozmów .

Ale chrzest jest również podpisać z substitutionary pracy Syna, w którym przymierze jest spełniony. Świadkiem śmierci i zmartwychwstania, to poświadcza śmierć i zmartwychwstanie Jeden dla wielu nefertari, bez których działanie nie działać, nawet skruchy i wiara może być żadnych rezultatów. głosi Chrystusa jako Tego, którzy już umarł i zmartwychwstał, tak że wszyscy są umarł i zmartwychwstał w nim (II Kor. 5:14; kol. 3:1) jeszcze przed ruchy nawrócenia i wiary, które są wezwani, aby w identyfikacji z nim.

Tę substitutionary pracy jest nie tylko dla tych, którzy już uwierzyli.

Może to i musi być dla wszystkich głosił, i znak i pieczęć zarówno ze względu na tych, którzy akceptują ją i dzieci którzy będą wychowywały z wiedzy o tym, co Bóg już dla nich raz na zawsze i wszystko w Chrystusie wystarczająco .

Wreszcie, chrzest jest znakiem regeneracji dziełem Ducha Świętego przez osoby fizyczne, które są sprowadzane do przymierza w reagować ruch nawrócenia i wiary.

Ale Duch Święty jest suwerenny (John 3:8).

Pracuje w jaki sposób i kiedy i na kogo miłe.

On śmieje się na ludzi impossibilities (Łukasza 1:37). On jest często przed jego posługi jest postrzegana, a jego działanie nie jest koniecznie coextensive z naszego zatrzymania go.

On nie disdain umysłach nieuzbrojonej tematy jako nadające się do początku, lub jeżeli tak zbywa zakończenia, jego pracy. Tak długo, jak istnieje modlitwa do Ducha Świętego, a także gotowość do głosić ewangeliczne słowa, kiedy przychodzi okazja , Niemowląt mogą być traktowane jako w tej sferze życia, dając pracę, która jest w urzędzie do chrztu znakiem i pieczęcią.

Jeżeli niemowlę chrzest, lub paedobaptism, jak to jest czasami nazywane jest praktykowany, jest konieczne, aby prawo i tych którzy dojrzałości powinna wzrosnąć do swoich własnych spowiedzi wiary. Ale nie tak jasne, że świadek nie jest tym, który zbawia nich, ale prace już wykonane, Boga dla nich, zanim oni uwierzyli.

Możliwość wynika, oczywiście, że nie będzie to spowiedź, czy to zrobić formalnie.

Ale nie można tego uniknąć poprzez inny tryb podawania.

Jest to problem głoszenie i nauczanie.

A nawet jeśli nie wierzymy, czy tak nominalnie, ich uprzedniego chrztu, jako znak Bożego działania jest stałe lub świadka, aby połączyć je w końcu do potępienia.

Na polu misji chrztu dorosłych będą oczywiście kontynuowane.

W dniach apostazji może i będzie wspólne nawet w ewangelizacji ziem.

Rzeczywiście, w charakterze świadka na fakt, że nasza odpowiedź jest naprawdę wymagało to jest dobre dla Kościoła, że nie zawsze powinna być w sekcji Chrzciciela.

Ale po Ewangelii zyskało wejścia w rodzinie lub społeczności, nie jest dobre biblijne i teologiczne, że chrzest niemowląt powinny być normalną praktyką.

GW Bromiley

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


GW Bromiley, chrzest niemowląt; J. Calvin, Institutes 4,16; O. Cullmann, Chrzest w NT; PC Marcel, Nauki biblijne chrztu dla niemowląt; Sprawozdania Chrzest w Kościele Szkocji; W. Wall, Historia Chrzest dla niemowląt; J. Jeremias, Chrzest dla niemowląt w pierwszych czterech w.; H. Thielicke, ewangelicki Wiary, III.


.

Lay Chrzest

Zaawansowane Informacje

W NT nie daje przykazanie ani precedensu dla administracji chrztu wyjątkiem ordynowany przez ministra. Od wczesnego okresu, jednak nie udziela chrztu laymen, gdzie ministrowie nie były dostępne.

Tradycyjnie był Tertulian bronione przez teologów, a później na tej podstawie, że otrzymał to, co może być przeniesiony, że sakrament jest ważniejsza niż celu, oraz że zasada miłości zezwoleń.

Niektóre wczesne władze nalegała na pewne kwalifikacje (np. Monogamia lub potwierdzenia), oraz średniowiecznego kościoła sporządziła kolejności.

Luther zatwierdzone w praktyce, skoro w jej wykonywaniu kapłaństwa świeckich.

Ale zreformowanej szkole odrzucone i stłumiony ją na ziemię, że nie jest biblijne, niszczy dobrym stanie i jest związana z ideą fałszywych bezwzględną konieczność chrztu.

Chrzest przez położne był szczególnie lubił.

W praktyce omawiany był w pełni w Kościele Anglii, aw końcu zniesione po konferencji w Hampton Court w 1604 roku.

GW Bromiley

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


J. Bingham, Works, VIII; GW Bromiley, Chrzest i Anglican reformatorów.


.

Rebaptism

Zaawansowane Informacje

W drugim wieku, kościół w Azja-moll, w obliczu znacznego herezja, odmówić uznania ważności chrztu heretical.

Konwertuje do ortodoksyjnej wiary z heretical grupy były odpowiednio rebaptized.

Kościół na Rzym, jednak miało miejsce, że obrzęd był ważny, jeśli poprawnie wykonane, tzn. z prawidłowego wzoru i prawo zamiar, pomimo błędnych poglądów jej administratora.

W Północna Afryka, Tertulian, Cyprian, nie uznają chrztu heretyków.

Cyprian przeprowadzone na gorzkie kontrowersje z Szczepana, biskup Rzym, na ten temat.

Anonimowej formie pisemnej, De rebaptismate, określone stanowisko Kościoła w Rzym.

To dokonał rozróżnienia między wodą chrztu i Ducha chrzest.

Gdy heretic zostało dopuszczone do kościoła przez r. w sprawie w ręce, Duch ta została ogłoszona, czyniąc dalsze stosowanie wody niepotrzebne.

Rzymska stanowisko to zostało zatwierdzone przez Radę w Arles (314) i był championed przez Augustyna w jego kontrowersji z Donatists.

Jej zwolennicy mogą wskazuje na fakt, że Pismo nie zawierał wystąpienie rebaptism, że analogiczne obrzędu obrzezania nie powtarzalny, i że w przesłuchaniach prawomocności heretical chrzest w skuteczność tego obrzędu zależy od człowieka, zamiast Boga.

Sobór Trydencki, w jego czwartej kanonu na chrzest, potwierdziła stanowisko katolickie.

W Reformacji razy anabaptystów nalegał na chrzest dla tych, którzy został ochrzczony w dzieciństwie, a to ma być kontynuowane do stanowiska Chrzciciela kościołów.

Kościoła Rzymsko-Katolickiego i Kościoła Anglii praktyce to, co jest znane jako warunkowe chrzest w przypadkach, gdy istnieją wątpliwości co do ważności wcześniejszych chrzest.

Wzór używany w Kościele Anglii zaczyna, "Jeśli ty nie już ochrzczonych, ja ciebie chrzczę."

EF Harrison


Elwell ewangelicki Słownik

Bibliografia


EW Benson, Cyprian; Blunt; HG Drewno TUTAJ.


.

Tryby chrztu

Zaawansowane Informacje

Nie są, ogólnie rzecz ujmując, dwie opinie dotyczące prawidłowego sposobu administrowania chrztu: zanurzenie tylko, że jest zgodne z prawem i że tryb jest sprawą obojętności. Nie byłoby poprawne określenie immersionist Chrzciciela jako miejsce, dla niektórych nie Baptists zaakceptować konieczność zanurzenia.

Na początku jako reguła anabaptystów chrzest przez odlewania, a dzisiaj niektórych pisarzy, którzy stanowczo potępiają chrzest niemowląt jest obojętny w odniesieniu do trybu (np. Karl Barth).

W immersionist stanowisko opiera się na trzech argumentów.


Drugie stanowisko jest zasadniczo negatywny.

To zaprzecza immersionist podkreślić, że chrzest jest słusznie podawany tylko przez zanurzenie, zamiast twierdzi, że w NT chrztu, w jego zewnętrznej postaci, jest po prostu do prania, czyszczenia, który może również zostać dokonane przez odlewania (affusion) lub zraszanie (aspersion) przez zanurzenie.

Chociaż istnieje szerokie porozumienie, że w klasycznym baptizein Grecki oznacza "zanurzyć się", ponieważ stało się baptizein techniczne teologiczne kadencji w NT jest fakt, że użycie klasycznego i świeckie nie może być sama normatywnych.

Termin diatheke, na przykład, powszechnie oznacza "Testament" w Grecki w okresie NT, ale nie można biorąc pod uwagę, że w jego rozumieniu NT użytkowania.

To w jej biblijne i teologiczne wykorzystania baptizein doszła oznacza po prostu "do mycia" lub "oczyścić wodą" jest wskazywany przez niektórych wystąpień terminu w LXX i NT, gdzie baptizein nie oznacza zanurzyć (Sir. 34:25; Luke 11:38; Dz 1:5; 2:3-4, 17; 1 Kor. 10:1-2; Hbr. 9:10-23).

Ostatni tekst jest w szczególności Przypominamy, że purificatory wody obrzędy z OT, biblijne poprzednicy chrztu, nigdy nie były immersions. Ponadto utrzymywał, że jest co najmniej prawdopodobne, że niektóre chrztu zapisane w NT były immersions (Dz 2: 41; 10:47-48; 16:33).

Nie jest utrzymywali, odwołanie może być wniesione do korzystania z przyimków "w" i "do", które są niejednoznaczne, a jeśli wciśnięty, w aktach 8:38 wymagałoby zanurzenia, jak i ministra podlega.

Podczas chrztu z pewnością oznacza zjednoczenie z Chrystusem w Jego śmierci i zmartwychwstaniu, jest zaprzeczyć, że ten ma znaczenie dla tego trybu.

W Rz.

6:6 zjednoczenia z Chrystusem w Jego ukrzyżowaniu i Gal.

3:27 odziany jest z Chrystusem zawarte są w signification chrztu, ale nie w trybie pokazuje te aspekty symbolikę chrzest.

Co więcej, woda jest mało prawdopodobne, pojedynczo symbol na ziemi, w których jeden jest pochowany, jak twierdzi immersionist. Właściwie, zraszanie jest także siedzibą w Ezek.

36:25 i rezygnować.

9:10, 13-14; 10:22.

To zanurzenie przyznał, że był podstawowym trybie we wczesnym kościele, ale zwrócił uwagę, że inne rodzaje zostały dopuszczone (por. Didaché 7; Cyprian, List do Magnusa 12), najwcześniej artystycznej ukazują Reprezentacje chrztu przez odlewania (affusion), i że niektóre z wpływami się do popularności zanurzenie również nie mogą być zdrowe. Ogólnie rzecz biorąc, twierdzi, że nonimmersionist rygoru w sprawach formie jest sprzeczne z duchem NT kultu, wbrew powszechnej obojętności na tryb doceniają Lord's Supper, oraz z zastrzeżeniem skandal, że w zasadzie, immersionist depopulates kościoła większości jego członków i większość jej najlepszych synów i córek.

RS Rayburn

Bibliografia


A. Carson, Chrzest, jego tryb i Jego nauczycielka; TJ Conant, znaczenie i Korzystanie z Baptizein; J. ostrzega, Chrzest, Gill J., Ciało Divinity; AH Silny, Systematyczny Teologia; A. Oepke, TDNT, Ja, 529, 46; BB Warfield, "Jak Shall We chrzcić?"

Wybrane w Krótszy Pisma Benjamin B. Warfield, II; WGT Shedd, Teologia dogmatyczna; RL Dabney, Wykłady w Systematyczny Teologia; R. Watson, Teologicznej Instytutów; RG Rayburn, Co O chrzcie?

J. Murray, chrześcijańskiego chrztu.


.

Trine (Trójcy) Immersion Chrzest

Jednym z popularnych aspekt Baptizing chrześcijańska obejmuje trzy osobowe Chrzest, nazywany Trine Chrzest Chrzest lub Trójcy.

W przeciwieństwie do jednego zanurzenia lub jednego z zraszanie wodą, tym szybciej się z trzech kolejnych immersions lub sprinklings.

Historyczne Practice

Nie ma dowodów na to, że Żydzi praktykował trine zanurzenia, nie mieli oni powodów doktrynalnych to zrobić.

A czasami jest trojaki system wykrył w kolejności obrzezanie, chrzest i ofiary, ale ta kolejność jest raczej odzwierciedlenie w chrzcie, potwierdzenie, i po raz pierwszy komunii z wczesnego Kościoła.

NT trine ani poleceń, ani nie przewiduje żadnych zanurzenie przykład. Jedyne możliwe jest połączenie z Trójcy (Mt. 28:19), ale jednym zanurzenie może równie dobrze być wywnioskowane ze zgłoszonych chrztu w imię Chrystusa.

Jednak trine zanurzenie jest niewątpliwie wcześnie i wydaje się, aby utworzyły się szybko jako że powszechną praktyką, chociaż nie wynika z odwołania do Apostołów.

Tak więc Didache mówi trine zanurzenia (lub affusion): "Lecz jeśli ty nie [na zimno lub ciepło bieżącą wodę], wlać wodę trzy razy [Gk. Tris] na głowie" W imię Ojca, Syna i Ducha Świętego "(7:3).

Justyn Męczennik, również wydaje się mieć na Sugerowali trine zanurzenia (Apol. i.61) i jest wyraźnie potwierdzone przez Tertuliana: "I rzeczywiście nie jest to tylko raz, ale trzy razy, że są zanurzone do trzech osób, w każdym kilka podaniem ich nazwy "(pewnie gdzie indziej niesklasyfikowana semel, sed ter, ad singula nominacji. w singulas personas, tinguimur; Adv. Prax. 26; cf. również De corona 3). Konstytucje Apostolskie powtórzyć:" jeżeli biskup lub jakiegokolwiek kapłana nie wykonać trzy immersions z jednej wstęp, ale zanurzenie, który znajduje się w śmierci Chrystusa, niech będzie pozbawiona "(xlvii. 50).

Na późniejszym etapie Gregory dozwolone jednym zanurzenia, Hiszpania, tym samym dając podstawę do orzeczenia o wiele słynnych Toledo cytowane przez reformatorów.

To orzeczenie wydaje się być w opozycji do fałszywych koncepcji Arian z trzech osób i podkreślić ich zasadniczych oneness w bóstwo. W obu Kościołów Wschodnich i Zachodnich trine zanurzenie nadal jest powszechną praktyką.

Nauczanie Reformacji

W reformatorów nie wniósł sprzeciwu co do zasady do trine zanurzenia. Lutra było neutralne sprawy.

Calvin również twierdził, dla wolności w tej sprawie, choć praktyka nie trine chrzest; on również dopuszczalne zanurzenie albo lub zraszanie (Instytut iv.15.19).

Zasada podstawowej zgodności, co jest rzeczywiście znaleźć w Piśmie prawdopodobnie pod wpływem Calvin własnej praktyki.

W Anglii w Sarum Użyj zarządzi zanurzenie ", pierwszy po prawej stronie, a następnie w lewo, potem w twarz."

W 1549 pierwszy Księga Wspólnej Modlitwy utrzymuje trine zanurzenia; w 1552 wydanie zanurzenie pozostaje, ale trzy dippings są opuszczone, nie prawda chwilę.

T. Becon (ok. 1511-1567) przyznano, że praktyka jest trine starożytnych, ale go wśród wymienionych rzeczy obojętne, ponieważ "Chrystus w lewo sposób chrzest w kościele wolne" (roboty budowlane, 2, ed. J. Ayre dla Parker Społeczeństwo [1843-44]).

Później opinię tendencję do upartymi przeciwko praktyce.

Tak J. Calfhill (ok. 1530-1576), niemal na pewno przez pomyłkę, oddalił ją jako "dziwny wynalazek z Tertulian" (roboty budowlane, 213, opr. Parker Society). Reformacji nauki i praktyki był ogólnie tendencyjnie skierowane przeciwko niestandardowe na ziemi że był to dodatkowo nie biblijne z prawdą lub sankcji teologicznych wagi. zasadę wolności nie był opuszczony, jednak z wyjątkiem przez węższy Puritans.

Reformacji widzenia wydaje się w całości należy do najbardziej satysfakcjonujące.

Ponieważ trine zanurzenie brakuje bezpośredniego wsparcia biblijne, nie jest wiążące zobowiązania.

A różne chrzcielnej praktyce nie wpływa na sakrament i mogą być preferowane przez kościoły, które próbują wykluczyć biblically co nie jest zabronione.

Niemniej jednak, trine zanurzenie się imponującym, historycznym zaświadczenia. Nie jest pozbawione pomocne znaczne i nie uszkodzony sakramentu. Wolności wyroku może więc zostać przyznany dla Kościołów, aby zachować taką praktykę.

Innymi słowy, należy do sfery, gdzie każdy kościół mogą i powinny zdecydować się na najbardziej odpowiednią formą spełniające biblijne zarządzenia.

Silne's Definicje (Grecki) Chrzest biblijne słowa

907 baptizo

z pochodną 911; TDNT - 1:529,92; czasownik

AV - chrzcić (76), 2 zmywanie, 1 Chrzciciela, chrzest + 2258 1; 80

1) dip wielokrotnie, aby zanurzyć, zanurzenia (statków utopione)


2) do czyszczenia przez zanurzenie lub submerging, do mycia, aby z czystą wodą, umyć jej własny rachunek, kąpieli


3) przerastają


Nie należy mylić go z 911, bapto.

Najbardziej oczywistym przykładem, który pokazuje w rozumieniu baptizo jest tekst z Grecki poeta i lekarz Nicander, którzy mieszkali około 200 pne Jest to recepta na ogórka i co jest pomocne, ponieważ wykorzystuje oba słowa.

Nicander mówi, że w celu dokonania słone, warzyw powinny być najpierw "zanurzył" (bapto) do wrzącej wody, a następnie "baptised" (baptizo) w roztworze octu.

Obie dotyczą czasowników warzyw zanurzeniu w roztworze.

Ale po raz pierwszy ma charakter tymczasowy.

Drugi, akt baptising warzyw, produkuje trwałe zmiany.

Gdy używane w Nowym Testamencie, to słowo coraz częściej odnosi się do Unii i identyfikacji z Chrystusem, niż nasze wody chrztu.

Mark np. 16:16.

"Kto wierzy i jest baptised będzie zbawiony".

Chrystus mówił, że zwykłe zgody intelektualnej nie jest wystarczające.

Nie musi być zjednoczenie z Nim, realne zmiany, jak warzyw do słone!

Magazyn studiowaniu Biblii, James Montgomery Boice, maj 1989.


908 baptisma

od 907; TDNT - 1:545,92; nn

AV - chrzest 22, 22

1) zanurzenie, submersion


1a) katastrofy i udręk z których jedna jest zupełnie wystarczające


1b) Jana chrzest, że poprzez obrzęd oczyszczania, które mężczyźni na wyznając przy tym swe grzechy zostały zobowiązane do duchowego reformacji, uzyskał ułaskawienie ich grzechów przeszłości i stał się kwalifikacje do korzyści wynikających z jego królestwo Mesjasza wkrótce zostanie utworzony.

To było ważne chrześcijańskiego chrztu, jako że był to tylko Apostołowie otrzymali chrzest i nie jest nigdzie zapisane, że zostały one kiedykolwiek rebaptised po Pięćdziesiątnicy.


1c) chrześcijańskiej chrzest; obrzęd zanurzenia w wodzie, jak polecił przez Chrystusa, przez które jeden po wyznając swoje grzechy i professing jego wiary w Chrystusa, które zostały na nowo narodzić przez Ducha Świętego, aż do nowego życia, określa publicznie ze stypendium na Chrystusa i Kościoła.


W Rz.

6:3 Paweł stwierdza, jesteśmy "baptised aż do śmierci" oznacza, że jesteśmy nie tylko martwych dla naszego byłego sposoby, ale są one pochowane.

Aby powrócić do nich nie do pomyślenia jest dla chrześcijanina, dla jednego zagłębić się martwy trup!

W krajach moslem nowego wierzącego ma niewielkie problemy z Muzułmanie dopóki jest on publicznie baptised.

Jest on następnie, że Muzułmanie "wie on oznacza działalność, a następnie rozpoczyna prześladowania.

Zobacz również dyskusję na mocy chrztu nr 907.


909 baptismos

od 907; TDNT - 1:545,92; nm

AV - pranie 3, chrzest 1; 4

1) mycia, oczyszczania wykonane za pomocą wody


1a) mycie wymaganych przez prawo Mozaika (Hbr 9:10), co wydaje się oznaczać ekspozycja różnica między myciu wymaganych przez prawo Mozaika i chrześcijańskiej chrzest


910 Baptistes

od 907; TDNT - 1:545,92; nm

AV - Chrzciciela 14; 14

1) baptiser


2) którzy zarządza się obrzęd chrztu


3) nazwiska Jana, prekursora Chrystusa


911 bapto

podstawowy wyraz; TDNT - 1:529,92; v

AV - dip 3; 3

1) dip, dip, zanurzyć


2) dip do farbowania, do farbowania, kolor


Nie należy mylić go z 907, baptizo.

Najbardziej oczywistym przykładem, który pokazuje w rozumieniu baptizo jest tekst z Grecki poeta i lekarz Nicander, którzy mieszkali około 200 pne Jest to recepta na ogórka i co jest pomocne, ponieważ wykorzystuje oba słowa.

Nicander mówi, że w celu dokonania słone, warzyw powinny być najpierw "zanurzył" (bapto) do wrzącej wody, a następnie "baptised" (baptizo) w roztworze octu.

Obie dotyczą czasowników warzyw zanurzeniu w roztworze.

Ale po raz pierwszy ma charakter tymczasowy.

Drugi, akt baptising warzyw, produkuje trwałe zmiany.

Chrzest

Informacje Katolicki

Jednym z siedmiu sakramentów w Kościele chrześcijańskim, często nazywany "pierwszym sakramentem", "od drzwi do sakramentów", i "drzwi Kościoła".

Tematem będą traktowane zgodnie z następującymi pozycjami:

I. Autorytatywne Oświadczenie dotyczące Doktryna

II. Artykuł

III. Definicja

IV. Rodzaje

V. instytucji w Sakramencie

VI. Materia i forma sakramentu

VII. Warunkowe Chrzest

VIII. Rebaptism

IX. Konieczność Chrztu

X. Zastępcy do sakramentu

XI. Niemowlęta Unbaptized

XII. Skutki chrztu

XIII. Minister Sakramentu

XIV. Adresat chrztu

XV. Adjuncts chrztu

XVI, Ceremonies chrztu

XVII. Metaphorical Chrzest

I. Autorytatywne Oświadczenie doktryn

Na początku uważamy za wskazane podać dwa dokumenty, które jasno wyrazić myśl Kościoła na temat chrztu.

Są to cenne, również, jako zawierające podsumowanie głównych punktów, które należy uwzględnić w leczeniu tej ważnej kwestii.

Chrzest jest zdefiniowana w jednej pozytywnie i negatywnie na inne.

(1) pozytywny dokument: "Dekret dla Ormian"

"Dekret dla Ormian", w Bull "Exultate Deo" Eugeniusz IV, jest często określany jako dekret z dnia Florencja.

Choć nie jest to niezbędne do przeprowadzenia tego dekretu jest dogmatyczne określenie sprawy, formy i minister sakramentów, jest niewątpliwie praktyczne, płynące z Stolicą Apostolską, i jako takie, ma pełne autentyczności w kanonicznym sensie.

Oznacza to, że jest autorytatywny.

W dekrecie mówi w ten sposób chrztu:

Chrzest Święty posiada pierwsze miejsce wśród sakramentów, gdyż jest to wejście w życie duchowe, bo przez nas wykonane są członkami Chrystusa i włączone do Kościoła.

A ponieważ przez pierwszy człowiek wszedł do śmierci, chyba że się na nowo narodzić z wody iz Ducha Świętego, nie może wejść do królestwa niebieskiego, co prawda sam powiedział nam.

Kwestia tego sakramentu jest prawdziwe i naturalne wody i jest obojętne, czy jest zimna lub gorąca.

Formularz jest: "Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.

Nie, jednak zaprzeczyć, że słowa: Niech ten sługa Chrystusa chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, albo: Ta osoba jest ochrzczony przez moje ręce w imię Ojca i z Synem i Duchem Świętym, stanowi prawdziwy chrzest, bo od główną przyczyną, z której chrzest jest jego skuteczność jest w Trójcy Świętej, i instrumentalne przyczyną jest minister którzy daje sakrament exteriorly, a następnie, jeżeli czynność wykonywana przez ministra być wyrażona wraz z wezwaniem Świętej Trójcy w, sakrament jest doskonała.

Minister tego sakramentu jest kapłan, do których należy chrzcić, ze względu na jego biuro.

W razie konieczności, jednakże nie tylko kapłan lub diakon, ale nawet laika lub kobieta, nie nawet pogańskich lub heretic można chrzcić, pod warunkiem że przestrzega formie wykorzystywane przez Kościół, i zamierza wykonywać to, co Kościół wykonuje.

Skutkiem tego sakramentu jest zwolnienie z wszelkiego grzechu, oryginalne i rzeczywistych; również wszystkich kara, która jest należna za grzech.

W rezultacie, nie sposób zadowalający dla grzechów przeszłości jest zabronione na tych, którzy są ochrzczeni, a jeśli umrze przed ich popełnienia jakiegokolwiek grzechu, oni osiągnąć natychmiast do królestwa niebieskiego i wizji Boga.

(2) negatywnych Dokument: "De baptismo"

Negatywne dokument nazywamy kanonów na chrzest ogłoszone przez Sobór Trydencki (Sess. VII, De baptismo), w którym są następujące doktryny anathematized (zadeklarowane heretical):

Czy chrzest Janowy (prekursorem) miał taką samą skutecznością, jak chrzest w Chrystusa, Prawda i naturalne wody nie jest konieczne do chrztu, a zatem słowa Pana naszego Jezusa Chrystusa "Jeżeli się ktoś nie narodzi z wody i ponownie Ducha Świętego "Są metaforyczne.

W prawdziwej nauki sakrament chrztu nie jest nauczany przez rzymskiego Kościoła, podane przez heretyków chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, z zamiarem wykonywania tego, co Kościół pełni, nie jest prawdziwy chrzest, Chrzest jest bezpłatne, to nie jest konieczne do zbawienia.

A chrzest osoby, nawet jeśli chciałby go, nie może utracić łaski, bez względu na to ile mu grzechów, chyba że odmawia wierzyć.

Ci, którzy są ochrzczeni są zobowiązani jedynie do wiary, ale nie do przestrzegania całości prawa Chrystusa.

Ochrzczonych nie są zobowiązani do przestrzegania wszystkich zasad podanych przez Kościół, i tradycyjnej pisemnej, chyba że z własnej inicjatywy chcą złożyć do nich.

Wszystkie śluby dokonane po chrzcie są nieważne z powodu obietnic złożonych w sam chrzest, bo przez te śluby szkody odbywa się na wierze, która została w profesów chrztu i sakramentu.

Wszystkie grzechy popełnione po chrzcie albo są odpuszczone venial lub świadczone przez jedynego pamięci i wiary w chrzcie, który otrzymał.

Chrzest chociaż rzeczywiście i właściwie zarządzane, muszą być powtórzone w przypadku osoby, którzy nie zaprzeczył wiary przed Chrystusem niewiernych i został ponownie do nawrócenia.

Nikt nie jest wyjątkiem chrzest w wieku, w którym Chrystus został ochrzczony lub w chwili śmierci.

Niemowlęta, nie jest w stanie dokonać aktu wiary, nie licząc się wśród wiernych po chrzcie, a zatem w przypadku, gdy w wieku do uznania, są one rebaptized; lub lepiej jest całkowicie pominąć ich chrzest niż chrzcił ich, jak sądzić wyłącznie na podstawie wiary Kościoła, kiedy oni sami nie mogą dokonać właściwego aktu wiary.

Te chrzest jako niemowlęta są zadawane, gdy mają one uprawiane, czy chcą ratyfikować to, co było obiecane, ich sponsorów dla nich na swój chrzest, a jeżeli odpowiedź, że nie chcą, aby to zrobić, mają one być pozostawione do ich własnej woli w tej sprawie i nie może być zmuszony prowadzić do sankcji przez chrześcijańskiego życia, z wyjątkiem być pozbawiony przyjmowania Eucharystii i innych sakramentów, dopóki nie reformy.

W doktrynie tutaj potępiony przez Sobór Trydencki, są z różnych liderów wśród wczesnych reformatorów.

Do wszystkich tych sprzecznych oświadczeń odbędzie się jako dogmatyczne nauczanie Kościoła.

II. Artykuł

Słowo chrzest pochodzi z Grecki wyraz, bapto lub baptizo, mycia lub zanurzyć.

To oznacza, zatem, że mycie jest zasadniczą ideę tego sakramentu.

Pismo używa terminu chrzcić dosłownie jak i przenośnym.

Jest zatrudniony w sensie metaforycznym w aktach 1:5, gdzie obfitość łaski Ducha Świętego, oznacza to, a także w Łukasza 12:50, gdzie jest określony termin do cierpień Chrystusa w Jego męki.

Inaczej w Nowym Testamencie, słowo root jest chrzest, z którego pochodzi używany jest do wyznaczenia laving z wodą, i jest zatrudniony, gdy mówiąc o żydowskich lustrations i chrztu Janowego, jak również z chrześcijańskiego sakramentu chrztu (por. Hebrajczyków 6:2; Mark 7:4).

W kościelnych użytkowania, jednak, gdy chodzi chrzcić, Chrzest są zatrudnieni bez wymaganego słowo, że są one przeznaczone do mycia oznacza sakramentalnego, poprzez które dusza jest oczyszczony z grzechu jednocześnie, że woda wylała się na organizm.

Wiele innych kategoriach zostały wykorzystane jako synonimów opisowe do chrztu, zarówno w Biblii i chrześcijańskiej starożytności, jak mycie regeneracja, oświetlenie, pieczęć Boga, woda życia wiecznego, sakrament Trójcy, i tak dalej.

W Angielski, termin Christen familiarly jest wykorzystywane do chrzcić.

Ponieważ jednak były słowa oznacza jedynie skutkiem chrztu, który jest, aby jeden chrześcijanin, ale nie sposób działania oraz, że posiadają moralistów "Christen" prawdopodobnie nie mogłoby zostać skutecznie zastąpić "Ja chrzczę" powierzająca sakramentu.

III. DEFINICJA

III. DEFINICJA

Katechizm Rzymski (AD parochos, De bapt., 2, 2, 5) określa chrzest w ten sposób: Chrzest jest sakramentem regeneracji przez wodę w słowie (na aquam w verbo).

St Thomas Aquinas (III: 66:1) daje tej definicji: "Chrzest jest zewnętrznym ablution do ciała, wykonana z wyznaczonym postaci słowa".

Później teologów ogólnie rozróżnienia między formalnie fizycznej i metafizycznej definiowania tego sakramentu.

By były one zrozumieć formuły wyrażające działania ablution i wypowiedzi o powołanie się na Trójcy; przez nią, określenie: "Sakrament regeneracja" lub, że instytucja Chrystusa, dzięki któremu jesteśmy odradza się do życia duchowego.

Termin "regeneracja" chrzest odróżnia od każdego innego sakramentu pokuty, choć do revivifies mężczyzn duchowo, ale jest to raczej resuscytacji, dostosowanie powrót z martwych, niż odrodzenie.

Pokuty nie czyni nas chrześcijanami, wręcz przeciwnie, zakłada, że mamy już narodzi z wody iz Ducha Świętego do życia łaski, podczas chrztu, z drugiej strony został powołany w celu nadania na mężczyzn bardzo początków życia duchowego , Aby przenieść je od stanu wrogów Boga do stanu przyjęcia, jako synowie Boży.

Definicja rzymskiego Katechizm łączy fizycznej i metafizycznej definicji chrztu.

"Sakrament regeneracji" jest metafizyczne istoty sakramentu, natomiast fizyczna istota jest wyrażona przez drugą część definicji, tj. wodą (materii), wraz z wezwaniem Świętej Trójcy w (formularz).

Chrzest jest zatem, by sakrament, który rodzi się ponownie z wody iz Ducha Świętego, który jest, za pomocą którego otrzymamy w nowym i życia duchowego, jak przyjęcie godności synów Bożych i dziedziców królestwa Bożego.

IV. RODZAJE

Po rozpatrzeniu chrześcijańskie znaczenie terminu "chrzest", teraz zwrócić uwagę na różne obrzędy, które były jego prekursorów przed Nowym Zwolnienie.

Rodzaje ten sakrament znajdują się wśród Żydów i pogan.

Jego miejsce w sakramentalny system Starego ustawy została podjęta przez obrzezanie, które jest nazywane przez niektórych Ojców "pranie krwi", aby odróżnić je od "kąpieli wodnej".

Do obrzędu obrzezania, odbiorca został włączony do ludu Bożego i uczestnik złożył w mesjańskim obietnic; nazwy był przyznany na niego liczyć i był jednym z dziećmi Abrahama, ojca wszystkich wierzących.

Inne prekursorów chrztu były liczne purifications przewidziane w Mozaika zwolnienie dla prawników nieczystości.

Symbolika na zewnątrz do mycia czyszczenia niewidocznej skazy było bardzo znane Żydów przez ich świętych uroczystości.

Ale oprócz tych bezpośrednich więcej typów, zarówno w Nowym Testamencie pisarzy i Ojców Kościoła znaleźć wiele tajemniczych foreshadowings chrztu.

Tak więc St Paul (1 Koryntian 10) powołuje się na przejazd przez Izrael Morze Czerwone, i Peter (1 Piotra 3) potop, jak rodzajów oczyszczania można znaleźć w chrześcijańskiej chrzest.

Inne foreshadowings z sakramentu znajdują się przez Ojców w kąpieliskach z Naaman w Jordania, w brooding z Ducha Bożego nad wodami rzeki w Raju, we krwi Baranka paschalnego, w Starym Testamencie razy, oraz w basenie z Betsaidy, i uzdrowienie niemy i niewidomych w Nowym Testamencie.

Jak naturalne i ekspresji symbolikę zewnętrzną, aby wskazać, mycie wnętrza oczyszczania został rozpoznany by być, to zwykły z praktyką również w systemach religii pogańskich.

Korzystanie z Lustral wody znajduje się wśród Babilończyków, Asyryjczycy, Egipcjanie, Grecy, Rzymianie, Hindusi i inni.

A bliższe podobieństwa do chrześcijańskiej chrzest jest w formie żydowskiej chrzest, który ma zostać przyznany na proselytes, podane w Babylonian Talmud (Döllinger, pierwsze Wiek Kościoła).

Ale przede wszystkim musi być uznane za chrztu świętego Jana prekursorem.

Jana chrzest wodą (Mark 1) i był to chrzest pokuty na odpuszczenie grzechów (Łk 3).

Mimo, następnie, symbolika sakramentu przez Chrystusa nie była nowa, skuteczności, które dołączyły do On obyczajem jest to, co odróżnia go od wszystkich jego rodzajów.

Jana chrzest nie produkują łaski, tak jak On sam świadczy (Matthew 3) gdy oświadcza, że nie jest messias której chrzest jest dla nadania Ducha Świętego.

Co więcej, nie było Jana chrzest, że umorzeniu grzech, lecz pokuta, że towarzyszy jej, a co za tym idzie wzywa Święty Augustyn (De bapt. Contra Donat., V) "odpuszczenie grzechów w nadziei".

Jeśli chodzi o charakter prekursorem w chrzcie, Thomas (III: 38:1) deklaruje: chrzest Janowy nie jest sakramentem, ale w pewnym sakramentalnej jak to było, przygotowanie sposób (disponens) do chrztu Chrystusa ". Durandus wymaga to sakrament, rzeczywiście, ale z Old ustawy, Bonawentury i św umieszcza go jako medium między starymi i nowymi zwolnień. Jest wiary katolickiej, że chrzest jest prekursorem był zasadniczo różni się od jego skutków chrzest w Chrystusa, Należy również zauważyć, że ci którzy wcześniej otrzymali Jana chrzest miał pojawić się później chrześcijańskiej chrzest (Dz 19).

V. INSTYTUCJI tego Sakramentu

Że Chrystus ustanowił sakrament chrztu jest niepodważalne.

Rationalists, jak Harnack (Dogmengeschichte, I, 68), spór, tylko arbitralnie przez obecnie rządzących teksty, które go udowodnić.

Chrystus nie tylko polecenia swoich uczniów (Mateusz 28:19) chrzcił i daje im postaci, które mają być stosowane, ale też wyraźnie deklaruje bezwzględną konieczność chrztu (Jan 3): "Jeżeli się ktoś nie narodzi z wody i ponownie Świętego Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego ".

Ponadto, od ogólnej doktryny Kościoła na temat sakramentów, wiemy, że ich skuteczność jest załączony do uzyskania tylko od instytucji Odkupiciela.

Kiedy jednak dojdziemy do kwestii, kiedy właśnie Chrystus na chrzcie, znajdujemy pisarzy kościelnych, które nie są uzgodnione.

Pisma sami są ciche na ten temat.

Różnych okazjach zostały wskazał jako prawdopodobnym czasie instytucji, jak Chrystus, gdy był sam chrzest w Jordania, kiedy On uznał konieczność odrodzenia się do Nikodema, kiedy On posłał Apostołów i uczniom, aby głosić i chrzcić.

Pierwsza opinia była całkiem ulubiony z wielu Ojców i Schoolmen, i są one lubiący odnoszące się do uświęcenia w wodzie chrzcielnej przez kontakt z ciałem w Boga-człowieka.

Inni, jak Święty Hieronim i św Maksym, wydaje się założenie, że Chrystus chrzest Jana przy tej okazji, a tym samym ustanowił sakrament.

Nie ma nic, jednak w Ewangelii Chrystusa, aby wskazać, że chrzest prekursorem w momencie swego chrzcie.

Jeśli chodzi o opinię, że w kolokwium z Nikodema, że sakrament został powołany, nie jest zaskakujące, że znaleziono kilka wyrażających.

Słowa Chrystusa rzeczywiście deklarują konieczność taka instytucja, ale nie więcej.

Wydaje się również bardzo prawdopodobne, że Chrystus miałby na sakrament w tajnych konferencji z jedną którzy nie są zwiastować jego instytucji.

Bardziej prawdopodobne wydaje się opinia, że chrzest, jako sakrament, gdyby jego pochodzenia, gdy Chrystus zleconych Jego Apostołów, aby chrzcić, jak opowiadane w Jana 3 i 4.

Nie ma nic bezpośrednio w tekście w odniesieniu do instytucji, ale jako uczniowie działali oczywiście w ramach instrukcji Chrystusa, musi mieć na nich uczył samego początku sprawy i formy sakramentu, które miały zrezygnować.

To prawda, że święty Jan Chryzostom (Hom., XXVIII w Joan.) Theophylactus (WPR. III, Joan.), A Tertulian (De bapt., C. ii) Oświadczam, że podane przez chrzest uczniów Chrystusa jak opowiadane w tych rozdziałach St John był chrzest wodą i nie tylko z Duchem Świętym, ale ich powodem jest to, że Duch Święty nie był dany aż po zmartwychwstanie.

Jak podkreślił, ma teologów, jest to pomylenie widoczne i niewidoczne objawia się Duch Święty.

Organ św Leo (Ep. xvi ad Episc. Sicil.) Jest również powoływać się na tej samej opinii, ponieważ on wydaje się posiadać, że Chrystus ustanowił sakrament, gdy po jego powstać z martwych, On dał polecenie (Matthew 28): "Idź i nauczać... Chrztu", ale słowa św Leo można łatwo wytłumaczyć inaczej, w innej części tego samego list on odnosi się do sankcji na regenerację danego przez Chrystusa podczas chrztu wody popłynęło z Jego strony na krzyżu, w konsekwencji, przed Zmartwychwstania.

Wszyscy zgadzają się, że władze Mateusza 28, zawiera uroczystym ogłoszeniem tego sakramentu, i św Leo nie wydaje się więcej niż zamierzają.

Potrzebujemy na nie niezwłocznie argumenty tych którzy deklarują do chrztu niekoniecznie zostały ustalone po śmierci Chrystusa, ponieważ skuteczność sakramentów pochodzi z Jego męki.

To może okazać się również, że w Najświętszej Eucharystii nie było wszczęte przed śmiercią, która jest nieuzasadnione.

Jeśli chodzi o częste oświadczenie o Ojcowie, że sakramenty popłynęło z boku Chrystusa na krzyżu, to wystarczy powiedzieć, że poza nim znaleźć symbolikę, ich słów można wytłumaczyć jako odnoszące się do śmierci Chrystusa, jako zasłużeni powodować doskonałości lub do sakramentów, ale niekoniecznie w czasie ich instytucji.

Wszystkie rzeczy, możemy bezpiecznie państwa, w związku z tym, że Chrystus na chrzcie najprawdopodobniej przed Jego męki.

W pierwszej kolejności, jak wynika z Jana 3 i 4, przyznane chrztu Chrystusa z pewnością, co najmniej przez ręce swoich uczniów przed Jego męki.

Że był to zasadniczo różne obrzęd od Jana chrzest w prekursorowych wydaje się zwykły, ponieważ chrzest w Chrystusa jest, że zawsze wolał Jana, a ten ostatni sam stanowi przyczynę: "Ja chrzczę wodą... [Chrystus] baptizeth z Ducha Świętego "(Jan 1).

W chrzcie podane przez uczniów, jak opowiadane w tych rozdziałach, wydają się mieć wszystkie potrzeby z sakramentem Nowego Prawa:

zewnętrznych obrzęd,

instytucji Chrystusa, bo przez chrzest Jego polecenia i misji, i

powierzająca z łaski, bo przyznany Ducha Świętego (Jan 1).

W drugim miejscu, innych Apostołów, sakramentów otrzymanych od Chrystusa, Jego męki, w Najświętszej Eucharystii podczas Ostatniej Wieczerzy, a święcenia kapłańskie (koncentrat Musi., Sess. XXVI, C.).

Teraz jak chrzest zawsze odbywa się za wejściem do Kościoła i niezbędnym warunkiem do przyjmowania jakichkolwiek innych sakrament, wynika, że Apostołowie muszą być otrzymane przed chrześcijańskiej chrzest Ostatniej Wieczerzy.

Ten argument jest używany przez św Augustyna (Ep. CLXI, al. XLIV) i na pewno wydaje się ważne.

Aby załóżmy, że pierwsze Pasterzy Kościoła otrzymaniu dyspensy przez innych sakramentów, zanim otrzymał chrzest, jest opinią bez fundamentu w Piśmie i Tradycji i pozbawione cech.

Pisma nigdzie nie stwierdza, że sam Chrystus przyznane chrzest, ale starożytnej tradycji (Niceph., Hist. Eccl, II, III, Clem. Alex. Strom. III) oświadcza, że on ochrzczony Apostoła Piotra tylko, że ten ostatni chrzest Andrew , Jakuba i Jana, i innych Apostołów.

VI. I FORMULARZ tego Sakramentu

(1) Materii

We wszystkich sakramentach nas traktować tej sprawy i formie.

Jest również zwykle do odróżnienia zdalnego sprawy i bliższe sprawy.

W przypadku chrztu, zdalne sprawa jest prawdziwe i naturalne wody.

Będziemy rozważenia tego aspektu na pytanie pierwsze.

(a) zdalnego sprawy

Jest wiary (de fide), że prawdziwe i naturalne wody jest zdalne sprawę chrztu.

W uzupełnieniu do władz już cytowane, możemy także wspomnieć o Sobór Laterański IV (C.).

Niektóre z wczesnych Ojców, jak Tertulian (De bapt., I) oraz St Augustine (Adv. Hær., XLVI i lix) wyliczyć heretyków którzy woda całkowicie odrzucony jako składnik chrzest.

Takie były Gaians, Manichians, Seleucians i Hermians.

W średniowieczu, Waldensi powiedział, że są w posiadaniu tej samej duński (Ewald, Contra Walden., VI).

Niektóre z XVI wieku reformatorów, przy wodzie jak zwykłe sprawy z tego sakramentu, gdy oświadczył, że woda nie mogła się odwołać, wszelkich cieczy mogłyby zostać wykorzystane w jego miejsce.

Więc Luther (Tischr., XVII) i Beza (Ep., ii, Do reklam.).

To było w związku z tym nauczaniem, że niektóre z kanonów Tridentine były w ramce.

Calvin stwierdzić, że woda używana w chrzest był po prostu symboliczne do Krwi Chrystusa (Instit., IV i XV).

Z reguły jednak te, które sekty wierzą w chrzest w chwili obecnej, jak rozpoznać wody niezbędne sprawą sakramentu.

Pismo jest tak pozytywny w jego oświadczenia co do stosowania prawdziwe i naturalne wody do chrztu, że trudno jest dostrzec dlaczego powinno być zwołane w historii.

Nie tylko mamy wyraźne słowa Chrystusa (Jan 3:5) "O ile się ktoś nie narodzi z wody jeszcze raz", itd., ale również w Akty Apostołów i listy św Pawła znajdują się fragmenty, które wykluczają metaforycznych interpretacji.

Tak (Dz 10:47) Peter mówi "Czy ktoś zabronić wody, aby te nie powinny być ochrzczony?"

W rozdziale ósmym ustawy są opowiadane na odcinku Filipa i Eunuch z Etiopia, w werset 36 czytamy: "Oni przyszli do pewnego wody; Eunuch i rzekł: Patrz, tu jest woda: co utrudnia mi z doth jest chrzest? "

Podobnie jest pozytywne świadectwo chrześcijańskiej tradycji.

Tertulian (op. cit.). Rozpoczyna swój traktat: "The Happy sakrament naszego wody".

Justyn Męczennik (Apol., I) opisuje ceremonię chrztu i oświadcza: Następnie są one kierowane przez nas do miejsca, gdzie nie ma wody.

. . a następnie są one laved w wodzie ". AUGUSTYN pozytywnie oświadcza, że nie ma chrztu bez wody (Tr. xv w Joan.). zdalnego sprawy chrztu, a następnie jest woda, i to zwykle podejmowane w jej rozumieniu. Teologów nam powiedzieć, że w związku z tym, co ludzie to zwykle deklarują wody chrzcielnej materiał jest ważne, czy się wody z morza, lub fontanny, lub też, lub stawu, czy jest jasne, czy turbid; świeże lub słonych; gorąco lub zimno, kolorowe lub uncolored. Woda pochodzi z topniejącego lodu, śniegu lub gradu jest również ważna. Jeżeli jednak, lód, śnieg lub grad być nie topniało, nie objęte określeniem wody. Dew, siarka i woda mineralna, i to, co jest pochodzące z pary są również ważne sprawy dla tego sakramentu. odniesieniu do mieszaniny wody i innych materiałów, jak to jest w posiadaniu odpowiedniego sprawy, pod warunkiem, że woda z pewnością przeważa i mieszanki będzie nadal nazywany wody. Nieprawidłowy sprawa jest każdy płyn, który jest nie prawda zazwyczaj wyznaczone wody. Takie są oliwa z oliwek, śliny, wino, łzy, mleko, potu, piwa, zupy, sok z owoców, oraz dowolną mieszaninę zawierającą ludzi wody, która nie byłaby już wezwanie wody. Kiedy jest wątpliwe, czy ciecz może naprawdę się nazywać wody, nie jest dopuszczalne, aby go używać do chrztu z wyjątkiem przypadku absolutnej konieczności, gdy ważne sprawy z pewnością nie można uzyskać.

Z drugiej strony, nigdy nie jest dopuszczalne, aby chrzcić z nieprawidłową płynnych.

Istnieje odpowiedzi papież Grzegorz IX do Arcybiskupa Trondhjem w Norwegia, gdzie piwo (lub miód pitny) został zatrudniony do chrztu.

W pontiff mówi: "Ponieważ zgodnie z nauczaniem Ewangelii, człowiek musi się narodzić na nowo z wody i Ducha Świętego, tych, które nie mogą być uznane za ważnie ochrzczony został ochrzczony którzy z piwem" (cervisia).

Prawdą jest, że oświadczenie jest ważne wino do sprawy chrztu jest przypisana Stefan III, ale dokument jest nieważny wszystkich organu (Labbe, Conc., VI).

Ci, którzy utrzymują, że "woda" w tekście Ewangelii, które ma być podjęte metaforycznie, odwołanie się do słowa prekursora (Matthew 3), "On was chrzcić będzie Duchem Świętym i ogniem".

W "ogniu" z pewnością musi być tylko liczba wypowiedzi tutaj, więc musi "woda" w innych tekstach.

W tym sprzeciw, może to być odpowiedział, że Kościół chrześcijański, lub przynajmniej ich Apostołom, muszą rozumieć, co było przewidziane, które mają być brane dosłownie iw jakim przenośnym.

W Nowym Testamencie i historii Kościoła udowodnić, że nigdy nie patrzył na ogień jako materiał do chrztu, a oni z pewnością nie wymagają wody.

Poza nieznacznych sekty z Seleucians i Hermians, nie wziął nawet heretyków słowo "ogień" w niniejszym tekście, w jego dosłowny sens.

Możemy Uwaga jednak, że niektórzy z ojców, jako święty Jan Damasceński (Orth. fid., IV, IX), stwierdzić tego zestawienia Chrzciciela mieć dosłowne spełnienia w Zielonoświątkowy fiery językami.

Nie odnosi się ona jednak, dosłownie do chrztu.

Ta sama woda jest niezbędne sprawy z tego sakramentu zależy oczywiście na wolę Tego, który ją, mimo że wielu teologów odkryć przyczyny, dla których powinny zostać wybrane w sposób preferencyjny do innych płynów.

W większości z nich jest oczywiste, że woda oczyszcza i doskonale oczyszcza więcej niż inni, i stąd symbolika jest bardziej naturalny.

(b) bliższe sprawy

W kwestii chrztu bliższe jest ablution wykonywane z wody.

Bardzo słowo "chrzcić", jak widzieliśmy, oznacza mycia.

Trzy formy ablution powszechnych wśród chrześcijan, i Kościół posiada na nich wszystkich jest ważne, ponieważ spełniają wymaganych signification z laving chrzcielnej.

Te formy są zanurzenia, infuzji i aspersion.

Najstarszych form zwykle zatrudniony był niewątpliwie zanurzenia.

Jest to nie tylko wynika z pism Ojców i wczesnych rytuałów, jak łacina i Kościołów Wschodnich, ale może być również zebranych z listy Świętego Pawła, którzy mówi o chrzcie jako kąpiel (Efezjan 5:26; Rzymian 6:4; Tytusa 3:5).

W łacina Kościoła, zanurzenie Wydaje się, że dominowałyby aż do dwunastego wieku.

Po tym czasie okaże się, w niektórych miejscach nawet dopiero w XVI wieku.

Infusion i aspersion, jednak były wspólne rosnące w trzynastym wieku i stopniowo panujący w zachodnim Kościele.

W Kościołów Wschodnich zachowały zanurzenia, choć nie zawsze w sensie plunging kandydata całego ciała pod wodą.

Billuart (De bapt., I, III) mówi, że wspólnie z katechumena jest umieszczone w czcionki, a następnie wody wylał na głowę.

Przytacza on władzy Goar do niniejszego oświadczenia.

Chociaż, jak powiedziałem, było zanurzenie formy chrztu, że ogólnie panujący w młodym wieku, nie musi być wywnioskować, że inne formy infuzji i aspersion również nie były zatrudnione i uznane za ważne.

W przypadku chorych lub umierających, zanurzenie było niemożliwe i sakrament został następnie nadanych przez jedną z innych form.

To było tak dobrze rozpoznane, że infuzji lub aspersion otrzymała nazwę chrztu chorych (baptismus clinicorum).

St Cyprian (List 75) oświadcza niniejszym formularzu jest prawidłowy.

Począwszy od kanonów wczesne różnych rad wiemy, że kandydatów na święcenia kapłańskie którzy przez chrzest została ta metoda wydaje się, aby zostały uznane za nieprawidłowe, ale było to w związku z winy zaniedbań nam się objawił w opóźniania chrztu do chorych lub umierających.

Że takie osoby, jednak nie były rebaptized jest dowód, że Kościół w posiadaniu ich chrzest jest prawidłowy.

Jest również podkreślić, że okoliczności, w których Pawła (Dz 16) ochrzczony jego strażnik więzienny i całej jego rodzinie wydają się wykluczają użycie zanurzenia.

Ponadto, akty wczesnych męczenników często odnoszą się do chrztu w więzieniach, gdzie infuzji lub aspersion pewnością był zatrudniony.

Na obecnym upoważniony rytuał łacina w Kościele, chrzest musi być wykonywane przez laving na głowę kandydata.

Moralistów, jednak stwierdza, że w razie konieczności, chrztu prawdopodobnie będą ważne, gdy woda była stosowana do wszystkich innych głównych części ciała, jak piersi lub ramię.

W tym przypadku jednak, chrztu warunkowego musiałyby być podawany, jeżeli osoba przetrwał (Święty Alfons, nie. 107).

W ten sam sposób, jaki uznają za ważne, jak prawdopodobnie jeden chrzest niemowląt w łonie matki, pod wodą, za pomocą instrumentu, to rzeczywiście przepływ na dziecko.

Taki chrzest jest jednak, aby później zostać powtórzone warunkowo, jeżeli dziecko przetrwa jego urodzenia (Lehmkuhl, n. 61).

Należy zauważyć, że nie jest to wystarczające do wody, aby tylko dotknąć kandydata, ale musi również przepływu, inaczej nie wydaje się nie realne ablution.

W najlepszym, takim chrztu byłoby uznać za wątpliwe.

Jeśli wody dotknie tylko włosy, sakrament ma prawdopodobnie zostały ważnie przyznane, choć w praktyce bezpieczniejsze oczywiście muszą być przestrzegane.

Jeśli tylko ubranie danej osoby otrzymały aspersion, chrzest jest niewątpliwie nieważne.

Wody, które mają być zatrudnione w uroczystym chrzcie, powinno być również osoby konsekrowane do celów, ale tym się leczeniu w innej części niniejszego artykułu.

Jest to niezbędne w patronuje skorzystać z potrójną ablution nadająca w tym sakramencie, ze względu na receptę z Rytuału Rzymskiego.

To niekoniecznie odnosi się jednak do liceity, nie wpływa na ważność ceremonii, jak Thomas (III: 66:8) i innych teologów wyraźnie.

Potrójnym zanurzenie jest niewątpliwie bardzo starożytnych w Kościele i najwyraźniej z apostolskim pochodzenia.

Jest to wspomniany przez Tertuliana (De cor. MILIT. Iii), Święty Bazyli (De Sp. S., xxvii), St Jerome (Dial. Contra Luc., VIII), i wiele innych wczesnych pisarzy.

Jego celem jest, oczywiście, na cześć trzech osób Świętej Trójcy, w imieniu której jest ono przyznane.

Że trojakie ablution nie było uznane za niezbędne do ważności tego sakramentu jest jednak prostym.

W siódmym wieku Sobór Toledo (633) zatwierdziła stosowanie jednego ablution w chrzcie, jako protest przeciwko trynitarnej fałszywych teorii z Arians, którzy wydają się mieć podane na potrójne znaczenie zanurzenia, która złożyła ona oznaczać trzy naturach w Trójcy Świętej.

Nalega na jedność i consubstantiality z trzech Boskiej Osoby, Hiszpański katolików przyjęła jednolity ablution i metoda ta miała zgody papieża Grzegorza Wielkiego (I, Ep. Xliii).

W Eunomian heretyków używany tylko jeden zanurzenia i ich chrzest odbył się nieprawidłowe przez Sobór Konstantynopolitański I (can. vii), ale nie było to w związku z jednym ablution, ale najwyraźniej dlatego, że chrzest w śmierci Chrystusa.

Organ ten kanon jest ponadto, w najlepszym wypadku wątpliwa.

(2) Forma

Niezbędny i soli ważnych postaci chrzest jest: "Ja ciebie chrzczę (lub ta osoba jest ochrzczona) W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Taka sytuacja miała miejsce w formie podanej przez Chrystusa do Jego uczniów w dwudziestym ósmym rozdziale Ewangelii św Mateusza jest, jak dotychczas, co najmniej, jak tam jest pytanie o powołanie się na oddzielnych osób Trójcy i wyrażania właściwości działania wykonywane.

Do użycia łacina: "Ja ciebie chrzczę", itp., mamy władzy Sobór Trydencki (Sess. VII, kan. Iv) i Rady z dnia Florencja w dekrecie z Unii Europejskiej.

Ponadto mamy stałą praktyką w całej Zachodniej Kościoła.

W Latins również uznają za ważne postaci używany przez Greków: "To jest sługą Chrystusa ochrzczonych", itp. florenckim dekret uznaje ważność tej formy i to jest zresztą uznane przez Bulla Leona X, "Accepimus świeżo", i Klemensa VII, "Provisionis nostrae".

Znaczny, łacina i Grecki formy są takie same, i łacina Kościół nigdy nie rebaptized rasy orientalnej na ich powrotu do jedności.

W tym samym czasie niektórych teologów zachodnich zakwestionował Grecki formie, ponieważ miała wątpliwości co do ważności lub konieczność deprecatory formuły: "Niech ta osoba jest ochrzczona" (baptizetur).

W rzeczywistości jednak, że Grecy wykorzystania orientacyjne, lub enuntiative, formuła: "Ta osoba jest ochrzczona" (baptizetai, baptizetur).

To jest niekwestionowaną z ich Euchologies, oraz z zeznań Arcudius (apud Kat., Tit. Ii, cap. I), Goar (Rit. Græc. Illust.), Martène (De Ant. Eccl. Rit., I ) I teologicznej kompendium z schismatical Rosjanie (Sankt Petersburg, 1799).

Prawdą jest, że w dekrecie dla Ormian, Eugeniusz IV baptizetur zastosowań, stosownie do zwykłej wersji tego dekretu, lecz Labbe, w swoim wydaniu z dnia Florencja wydaje się rozważenie jej skorumpowanych czytania, w jego margines baptizatur grafiki.

Został on zaproponowany przez Goar, że podobieństwa między baptizetai i baptizetur jest odpowiedzialny za tę pomyłkę.

Prawidłowe tłumaczenie jest, oczywiście, baptizatur.

W tym sakramencie administrowanie jest to absolutnie niezbędne, aby używać słowa "chrzcił" lub jego odpowiednik (Alex. VIII WNIOSEK damn., Xxvii), inaczej ceremonii jest nieprawidłowy.

To zostało już ogłoszone przez Alexander III (Cap. Jeśli co,, x, De bapt.), I to jest potwierdzone przez dekret florenckim.

Został on stałą praktyką, jak i łacina Grecki Kościołów, aby używać słowa wyrażające akt wykonywana.

Thomas (III: 66:5) mówi, że ponieważ ablution mogą być stosowane do wielu celów, konieczne jest, że chrzest w rozumieniu tego ablution zostanie określony przez słowa postaci.

Jednakże, słowa: "W imię Ojca", itp., nie byłoby wystarczające, by się do określenia charakteru sakramentalnej z ablution.

St Paul (Kolosan 3) wzywa nas do uczynienia wszystkiego, co w imię Boga, a co za tym idzie ablution mogą być wykonywane w imię Trójcy Świętej w celu uzyskania przywrócenia zdrowia.

Dlatego też, że jest w formie tego sakramentu, akt chrztu musi być wyrażona, a sprawa i forma jest zjednoczona, aby nie pozostawić wątpliwości, o znaczeniu ceremonii.

Oprócz niezbędnych słowo "chrzcić", lub jej odpowiednik, jest również obowiązkowe, aby wspomnieć o odrębnych osób Trójcy Świętej.

To polecenie Chrystusa do Jego uczniów, jak i jego skuteczności sakramentu ma z kim na Niego, nie możemy pominąć niczego, co On ma recepty.

Nic nie jest więcej niż pewne, że zostało to ogólne zrozumienie i praktykę Kościoła.

Tertulian mówi nam (De bapt., XIII): "Prawo do chrztu (tingendi) zostało nałożone i formie przewidzianej: Idź, nauczać narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego ".

Święty Justyn Męczennik (Apol., I) świadczy o praktyce w swoim czasie.

Święty Ambroży (De Myst. IV) deklaruje: "Jeżeli dana osoba została ochrzczona w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego, nie może on uzyskać umorzenie jego grzechy," Święty Cyprian ( Jubaian reklam.), Odrzucając ważności chrztu podane w imię Chrystusa tylko potwierdza, że nazwy wszystkich osób Trójcy było polecone przez Pana (i Plena adunata Trinitate).

To samo jest deklarowana przez wiele innych prymitywnych pisarzy, jak St Jerome (IV, Matt.), Orygenes (De PRINC., I, II), Święty Atanazy (OR. IV, Contr. AR.) St Augustine (De bapt., VI, 25).

To nie jest, oczywiście, absolutnie niezbędne, aby w ramach wspólnej nazwy Ojca, Syna i Ducha Świętego być wykorzystane, pod warunkiem że osoby być wyrażona przez słowa, które są równoważne lub synonimem.

Jednak w odrębnemu nazewnictwa Bożego osób jest wymagane i formę: "Ja ciebie chrzczę w imię Trójcy Świętej", byłby bardziej niż wątpliwe ważności.

Pojedynczej formie "W imię", nie "nazwiska", ma być także zatrudnieni, jak to wyraża jedność Boskiej natury.

Kiedy, dzięki ignorancji, przypadkowe, nie istotne, zmiana została dokonana w formie (jak na patriâ In nomine Patris), chrzest odbędzie się ważne.

W myśl Kościoła co do konieczności doręczania trynitarnej formuły w tym sakramencie, została wyraźnie podana przez jej traktowanie przyznane przez chrzest heretyków.

Każda uroczystość, że nie obserwuje ten formularz został uznany za nieważny.

W Montanists ochrzczeni w imię Ojca i Syna i Montanus i Priscilla (św. Bazyli, Ep. Ja, reklam Amphil.).

W związku z tym Rada Laodicea zarządził ich rebaptism.

The Arians w czasie Rady Nicæa nie wydaje się, ingerować z formuły chrzcielnej, że Rada nie kolejność ich rebaptism.

Kiedy następnie, Święty Atanazy (OR. ii, Contr. AR.) Oraz St Jerome (Contra Lucif.) Deklaruje Arians aby ochrzczeni w imię Stwórcy i stworzeń, muszą odnosić się do ich doktryny lub późniejszej zmiany sakramentalnego.

Jest dobrze znany, że ta ostatnia była z przypadku Hiszpański Arians i że w konsekwencji konwertuje z sekty były rebaptized.

W Anomæans, oddział w Arians, chrzest z formułą: "W imię Boga i do uncreated w imię utworzone Syna, i w imię tego uświęcenia Ducha, procreated tworzone przez Syna" (Epifaniusz, Hær ., LXXV).

Inne Arian sekty, takie jak Eunomians i Aetians, zanurzeni "w śmierci Chrystusa".

Przegrywa z Sabelianizm zostały zamówione przez Sobór Konstantynopolitański I (can. vii) należy rebaptized ponieważ doktryna Sabellius, że nie było, ale jedna osoba w Trójcy miał zakażonych ich chrzcielnej.

Obie sekty tłumionej od Paweł Samosata, którzy odmówiono Chrystusa Divinity, również przyznane nieprawidłowe chrzest.

Oni byli Paulianists i Photinians.

Papież Innocenty I (Ad. Episc. Maced., Vi) oświadcza, że te sectaries nie odróżnia osób Trójcy, kiedy chrztu.

Rada Nicæa (can. xix) zarządził rebaptism z Paulianists i Rady z Arles (can. XVI i XVII) przyznany taki sam dla obu Paulianists i Photinians.

Nie było kontrowersji teologicznych na pytanie, czy chrztu w imię Chrystusa, tylko zawsze był w posiadaniu ważnych.

Niektóre teksty w Nowym Testamencie, doprowadziły do tej trudnej sytuacji.

Tak Pawła (Dz 19) poleceń niektórych uczniów w Efezie, które mają być ochrzczeni w imię Chrystusa: "Oni byli ochrzczeni w imię Pana Jezusa."

W Dz 10, czytamy, że Peter zamówić inne, które mają być ochrzczeni w imię Pana Jezusa Chrystusa ".

Ci, którzy zostały przeliczone przez Filipa.

(Akty, 8) "zostali ochrzczeni w imię Jezusa Chrystusa", a przede wszystkim mamy wyraźne polecenie z Księciem Apostołów: "chrztu każdy z was w imię Jezusa Chrystusa, do umorzenia wasze grzechy (Dz 2).

Ze względu na te teksty niektórych teologów, które odbyły Apostołów ochrzczeni w imię Chrystusa.

Thomas, Święty Bonawentura, a Albertus Magnus są przywoływane jako organy do tego opinię, stwierdzającą, że Apostołowie tak działał przez specjalne zwolnienie.

Inne pisarzy, jak Peter Lombard i św Victor Hugo, posiada również takie, że chrzest byłby ważny, ale nic nie mówią o zwolnienie dla Apostołów.

Najbardziej prawdopodobne jednak zdania, wydaje się, że terminy "w imię Jezusa", "w imię Chrystusa", albo odnoszą się do chrztu w wierze nauczanych przez Chrystusa, lub są zatrudnione w celu odróżnienia chrześcijańskich chrzest od tej John prekursorem.

Wydaje się całkiem prawdopodobne, że natychmiast po Chrystusie miał uroczyście ogłoszone w trynitarnej formuły chrztu, Apostołów same miałyby zastąpić innym.

W rzeczywistości, według słów Pawła (Dz 19) sugerują dość wyraźnie, że nie.

W przypadku, gdy niektóre chrześcijan w Efezie zadeklarowały, że nigdy nie dowiedział się o Ducha Świętego, apostoł pyta: "W Nim było potem ci ochrzczeni?"

Ten tekst z pewnością wydaje się stwierdzenie, że Święty Paweł wziął go za pewnik, że Efezjan muszą być wysłuchane nazwę Ducha Świętego, gdy sakramentalnej formuły chrztu był wyraźniejszy nad nimi.

Organ Papież Stefan I był wskazywany do ważności chrztu podane w imię Chrystusa.

Święty Cyprian mówi (Ep. ad Jubaian.) Pontiff zadeklarowała, że wszystkie ważne chrztu, pod warunkiem że zostało wydane w imię Jezusa Chrystusa.

Należy zauważyć, że wyjaśnienie odnosi się do samego Stephena słowa co do podanych wyżej teksty biblijne.

Ponadto, Firmilian, w swoim liście do św Cyprian, Stefan oznacza, że wymaga wyraźnej wzmianki o Trójcy Świętej w chrzcie, bo cytuje pontiff, uznająca, że łaska sakramentalna jest przyznane, ponieważ dana osoba została ochrzczona "z powołania się na nazwy Trójcy, Ojca i Syna i Ducha Świętego ".

Przejście to jest bardzo trudne do wyjaśnienia można znaleźć w pracach Święty Ambroży (Lib. I, De Sp. S., iii), gdzie oświadcza, że jeżeli osoba nazwiska jednego z Trójcy, nazwiska wszystkich z nich: "Jeśli Chrystus powiedzieć, masz wyznaczony Boga Ojca, przez którego Syn został namaszczony, i Tego, który został namaszczony Syna, i Ducha Świętego, w której był namaszczony".

To przejście było powszechnie interpretowane jako odnoszące się do wiary w katechumena, ale nie do chrzcielnej.

Trudniejsze jest wyjaśnienie odpowiedź Pope Nicholas I do Bułgarzy (Cap. civ; Labbe, VIII), w którym stwierdza, że dana osoba nie jest rebaptized którzy już ochrzczeni "w imię Trójcy Świętej lub w imię Chrystusa tylko, jak czytamy w Akty Apostołów (jest to jeden i ten sam efekt, jak święty Ambroży wyjaśniła) ".

Podobnie jak w przypadku przejścia do którego nawiązuje papież, święty Ambroży mówił o wierze z odbiorcą chrztu, jak już wspomniano, stwierdzono, że prawdopodobne jest to, że także w rozumieniu Papieża Mikołaja na jego słowa do przekazania ( patrz wyjaśnienia w innym Pesch, Prælect. Dogm., VI, nie. 389).

Co wydaje się, aby potwierdzić to ten sam pontiff odpowiedzi na Bułgarów (Resp. 15) w innym przypadku, gdy konsultacje go na praktyczne sprawy.

Oni pytali, czy niektóre osoby są rebaptized w której człowiek, udając się Grecki kapłan, miał przyznane chrzest?

Papież Mikołaj odpowiedzi, że chrzest odbędzie się ważne ", jeżeli zostali ochrzczeni w imię najwyższego i niepodzielną Trójcę".

Tutaj papież nie udzieli chrztu w imię Chrystusa tylko jako alternatywę.

Moralistów poruszenia kwestii ważności chrzest w których administracja coś innego zostało dodane do określonej formie, jak i w imię Najświętszej Maryi Panny ".

Ich odpowiedź, że taki chrzest jest nieważny, jeżeli minister w ten sposób przeznaczone do tego samego atrybutu skuteczności do nazwy dodaje się do nazwy z trzech Osoby Boskie.

Jeśli jednak to miało miejsce poprzez błędne pobożność jedynie, że nie kolidują z okresem ważności (S. Alph., N. 111).

VII. Pod warunkiem CHRZTU

Od powyższego jest oczywiste, że nie wszystkie administrowane przez chrzest heretyków schismatics lub jest nieprawidłowy.

Wręcz przeciwnie, jeśli to właściwe i formularz być wykorzystywane i jednej przyznające sakrament naprawdę "zamierza wykonywać to, co Kościół wykonuje" chrzest jest niewątpliwie ważna.

Jest to również autorytatywnie stwierdził w dekrecie dla Ormian i kanonów Soboru Trydenckiego już podane.

Pytanie staje się praktycznym, kiedy konwertuje do Wiary muszą być rozpatrywane.

Jeśli nie zostały dopuszczone jeden rodzaj chrztu wśród sekt, i jeżeli konieczność i prawdziwe znaczenie sakramentu były jednolite i nauczał w praktyce wśród nich, nie byłoby trochę trudności co do statusu konwertuje z sekty.

Ale nie ma takiej jedności nauczania i praktyk między nimi, iw związku z tym konkretnym przypadku każdej konwersji musi być zbadane na pytanie, kiedy istnieje jego odbioru w Kościele.

Nie tylko istnieją wyznaniowych, w której chrzest jest z całą pewnością nie podawać ważnie, ale istnieją również te, które rzeczywiście rytuał wystarczające dla ważności, ale w praktyce prawdopodobieństwo ich członków, które otrzymały chrzest ważnie jest więcej niż wątpliwa.

W konsekwencji konwertuje musi być traktowane inaczej.

Jeśli jest pewne, że konwersja była ważnie ochrzczonych w herezji, sakrament nie jest powtarzany, ale ceremonie, które zostały pominięte w taki chrzest mają być dostarczone, chyba że biskup, za wystarczające powody, sędziów, że można zrezygnować.

(W Stanach Zjednoczonych, patrz Conc. Prov. Balt. I.) Jeśli to jest niepewne, czy konwersja jest chrzest był ważny, czy też nie, to ma być ochrzczony warunkowo.

W takich przypadkach jest rytuał: "Jeśli Ty jeszcze nie ochrzczony, a następnie ja ciebie chrzczę w imię", itd. Pierwszy Synod Westminster, Anglia, że kieruje dorosłych przekształca się chrzest, ale nie publicznie prywatnie z świętą wodą ( tzn. nie konsekrowanego wody chrzcielnej) i zwykle bez ceremonii (Decr. xvi).

Praktycznie, konwertuje w Stanach Zjednoczonych są prawie zawsze chrzest albo całkowicie lub warunkowo, ponieważ nie administrowanych przez heretyków chrzest odbywa się za nieważne, ale ponieważ jest na ogół niemożliwe do odkrycia, czy oni kiedykolwiek zostały prawidłowo ochrzczeni.

Nawet w przypadkach, gdy uroczystość odbywa się z pewnością miał, uzasadnioną wątpliwość ważności zazwyczaj pozostają w związku z zamiarem zarówno w trybie administratora lub administracji.

Jednak każdy przypadek musi być zbadany pod (SC Inquis., 20 listopada, 1878) bo sakrament sacrilegiously być powtarzane.

Co do chrztu różnych sekt, Sabetti (nr 662) stwierdza, że Kościoły Wschodu i "starych katolików" zazwyczaj zarządza chrzest dokładnie; Socinians i Kwakrzy nie chrzcił na wszystkich; Baptists użyć obrzęd tylko dla dorosłych, i skuteczności ich chrztu została zakwestionowana ze względu na rozdzielenie sprawy i postaci, dla tego ostatniego jest wyraźniejszy przed zanurzenie odbywa; Congregationalists, Unitarians i Universalists zaprzecza konieczności chrztu, i stąd jest domniemanie że nie podawać go dokładnie, Methodists i Presbyterians chrzczę przez aspersion lub zraszanie, i mogą być racjonalnie wątpliwość, czy woda nie dotknął ciała i popłynęło na nim; wśród wielu Episcopalians uznają chrztu nie mają prawdziwej skuteczności i być Ceremonia jedynie pusty, a co za tym idzie nie jest uzasadnioną obawę, że nie są one dostatecznie ostrożny w swojej administracji.

W tym mogą być dodawane, że często Episcopalians chrzczę przez aspersion, chociaż taka metoda jest niewątpliwie ważne, jeśli właściwie zatrudnionych, ale w praktyce jest całkiem możliwe, że pokropił wodą nie może dotykać skóry.

Sabetti zauważa również, że ministrowie z tej samej sekty nie wszędzie się jednolitą metodę chrztu.

Praktyczne metody pogodzenia heretyków z Kościołem jest w następujący sposób: - Jeśli chrzest zostać bezwzględnie, konwersja jest, aby nie abjuration lub wyznania wiary, ani nie jest on do złożenia zeznań na jego grzechy i otrzymać rozgrzeszenie, ponieważ sakrament regeneracji myje się jego przeszłości przestępstw.

Jeżeli jego chrzest jest warunkowe, musi najpierw dokonać abjuration jego błędy, lub wyznaniem wiary, a następnie otrzymują chrztu warunkowego, a wreszcie dokonać sakramentalnej spowiedzi, po której następuje warunkowe rozgrzeszenie.

Jeśli przeliczyć poprzedniego chrzest, został uznany za ważny na pewno jest on tylko do dokonania abjuration lub wyznania wiary i otrzymać rozgrzeszenie od krytykuje on mógł ponieść (Excerpta Rit. Rz., 1878).

W abjuration lub wyznanie wiary tu przewidziany jest Credo Piusa IV, przetłumaczona na vernacular.

W przypadku warunkowego chrzest, spowiedź może poprzedzać administracji z obyczajem i warunkowego rozgrzeszenia być zastosowana po chrzcie.

Często jest to zrobić za sprawą faktu, jak spowiedź jest doskonałym przygotowaniem do przyjęcia sakramentu (De Herdt, VI, VIII; Sabetti, nie. 725).

VIII. REBAPTISM

Aby zakończyć rozpatrywania ważności chrztu przyznanych przez heretyków, musimy dać kilka związku z obchodzonym raged, że kontrowersje wokół tego punktu w starożytnym Kościele.

W Afryka i Azja-moll niestandardowy został wprowadzony na początku część trzeciego wieku rebaptizing konwertuje wszystkie z herezji.

O ile można teraz ustalić, praktyki rebaptism Afryka powstały w związku z dekretów Synodu w Kartaginie, która odbyła się prawdopodobnie między 218 i 222, natomiast w Azja-moll wydaje się, aby miały na jego pochodzenie Synodu Ikonium, obchodzony od 230 i 235.

Ze względu na kontrowersje w sprawie rebaptism jest szczególnie związane z nazwiskami St Stephen papieża i Cypriana z Kartaginy św.

Ten ostatni był głównym mistrzem praktyki rebaptizing.

Papież jednak bezwzględnie potępił praktyki, i polecił, że wprowadzając na heretyków Kościół powinien pojawić tylko nałożenia rąk w paenitentiam.

W tej kontrowersji obchodzony jest zauważyć, że Stefan oświadcza, że jest podtrzymywanie prymitywne niestandardowe, kiedy oświadcza, dla ważności chrztu przyznanych przez heretyków.

Cyprian, wręcz przeciwnie, przyznaje, że w domyśle starożytności jest przeciw własnej praktyki, ale stoutly utrzymuje, że jest bardziej zgodne z oświeconego studium przedmiotu.

Tradycja przeciw niemu oświadcza się "ludzkiej tradycji i bezprawne".

Ani Cyprian, jednak ani jego gorliwi abettor, Firmilian, można wykazać, że była rebaptism starsze niż wiek, w którym zostały one życia.

The contemporaneous ale anonimowy autor książki "De Rebaptismate" mówi, że nakazy Papieża Stephen, zakaz rebaptism z konwertuje, są zgodne z antyku i tradycji kościelnych, jak i osoby konsekrowane są starożytny, zapamiętania, a uroczyste przestrzegania wszystkich świętych, i wszystkich wiernych.

Święty Augustyn uważa, że zwyczaj nie rebaptizing jest tradycja apostolska, St Vincent z Lérins oświadcza, że Synod w Kartaginie wprowadzone rebaptism przed Bożego Prawa (canonem), w stosunku do rządów Kościoła powszechnego, i przeciw i celne instytucje dawnych przodków.

Przez Papieża Stephen decyzji, on nadal, starożytności został zatrzymany i nowości został zniszczony (retenta jest antiquitas, explosa novitas).

Prawdą jest, że tzw Apostolska Kanonów (xlv i XLVI) mówić o braku ważności chrztu przyznanych przez heretyków, ale Döllinger mówi, że te kanony są stosunkowo niedawno, i De Marca wskazuje, że św Cyprian musiałby odwołać się do gdyby było ich w istnienie przed kontrowersji.

Papież św Szczepana, w związku z tym, podtrzymał jeden doktryny starożytnego już w trzecim wieku, kiedy oświadczył przed rebaptism z heretyków, i zdecydowała, że sakrament nie być powtórzone, ponieważ jej pierwszym podaniu leku były ważne, to było prawo do Kościół od wieków.

IX. Konieczność CHRZTU

Teologów rozróżniać dwojaki konieczność, którą nazywamy oznacza konieczność (medii) i konieczność przykazanie (præcepti).

Pierwszy (medii) wskazuje na to, aby być tak niezbędne, że jeżeli brakuje (choć inculpably), zbawienie nie może być osiągnięty.

Drugi (præcepti) miał gdy jest to rzeczywiście niezbędne, tak że nie mogą być pominięte, dobrowolnie, bez grzechu, lecz z niewiedzy z lasaw lub niezdolność do spełnienia, zwolnił jednego z jego przestrzegania.

Chrzest odbywa się za konieczne, wymagać zarówno medii i præcepti.

Ta doktryna jest zaokrąglona na słowa Chrystusa.

W Jana 3, oświadcza: "Jeżeli się ktoś nie narodzi z wody i ponownie Ducha Świętego, nie może wejść do królestwa Bożego".

Chrystus nie czyni wyjątek od tej ustawy i dlatego w swoim ogólnym wniosku, obejmującego zarówno dorosłych i niemowląt.

Jest to nie tylko w związku z koniecznością przykazanie, ale także konieczność oznacza.

Jest to tym sensie, w jakim był zawsze rozumiany przez Kościół i Sobór Trydencki (Sesja I, IV, cap, vi) naucza, że uzasadnienie nie można uzyskać, ponieważ ogłoszeniem Ewangelii, bez obmycie odradzające lub jego pragnienie (w voto).

W siódmej sesji, to deklaruje (can. v) anatema którzy na każdy mówi, że chrzest nie jest konieczne do zbawienia.

Mamy pragnął świadczonych przez "pragnienie" chcesz o lepsze słowo.

Rada nie oznacza, by życzyć sobie zwykłą chęć otrzymania chrztu lub nawet rozwiązanie to zrobić.

Oznacza to, by pragnął aktu doskonałej miłości lub contrition, w tym co najmniej dorozumiany, będą robić wszystko, co konieczne do zbawienia, a więc przede wszystkim do otrzymania chrztu.

W absolutnej konieczności tego sakramentu jest często podkreślał przez Ojców Kościoła, zwłaszcza kiedy mówią o chrzest niemowląt.

Dlatego św Irenæus (II xxii): "Chrystus przyszedł, aby zapisać wszystkich którzy są za pośrednictwem odradza go do Boga - niemowlęta, dzieci i młodzieży" (dzieci i parvulos et pueros).

Święty Augustyn (De Anima III) mówi "Jeśli chcesz być katolickie, nie wierzę, ani powiedzieć, ani uczyć, że niemowlęta którzy umierają przed chrzest może uzyskać zwolnienie z grzechu pierworodnego."

A jeszcze silniejszy przejście od tego samego lekarza (Ep. xxviii, reklam Hieron.) Brzmi: "Kto mówi, że nawet niemowlęta są vivified w Chrystusie, gdy odbiegają one to życie bez udziału w Jego sakramencie (Chrzest), sprzeciwia się zarówno apostolskiego przepowiadania i potępia cały Kościół, który hastens do chrzcić niemowlęta, ponieważ unhesitatingly uważa, że inaczej nie mogą być vivified w Chrystusie, "Święty Ambroży (II Od Abrahama., c. xi) mówił o konieczności chrztu, mówi:" Nie jeden jest wyjątkiem, a nie dla niemowląt, nie z jednej utrudniony przez żadną koniecznością ".

W Pelagian kontrowersje znajdujemy podobnie silne wypowiedzi ze strony Rad Kartagina i Milevis i Innocenty I. Jest to ze względu na wiarę Kościoła w tym konieczność chrztu jako środek do zbawienia, że jak już zauważono przez Święty Augustyn, zobowiązała się ona na mocy chrztu w niektórych nawet do laymen i kobiet.

Gdy to powiedział, że chrzest jest również konieczne, by konieczność przykazanie (praecepti), jest to oczywiście zrozumiałe, że dotyczy to tylko takich, które są zdolne do otrzymania przykazanie, a mianowicie.

dorosłych.

Konieczność w tym przypadku jest wyświetlany przez polecenie Chrystusa do Jego Apostołów (Mateusza 28): "Idź i nauczać wszystkie narody, udzielając im chrztu", itp. Ponieważ są polecił Apostołom, aby chrzcić, narody są polecił, aby otrzymać chrzest.

Konieczność chrztu została zakwestionowana przez niektórych reformatorów lub w ich bezpośrednim prekursorów.

To zostało odrzucone przez Wyclif, Bucer, Zwingli.

Według Calvin jest to niezbędne dla dorosłych jako przykazanie, ale nie jako środek.

Stąd on twierdzi, że dzieci z rodzicami są sądzić, uświęceni w macicy i tym samym uwolnił od grzechu pierworodnego, bez chrztu.

W Socinians nauczyć, że chrzest jest jedynie zewnętrzną zawodu chrześcijańskiej wiary i obrzęd, który każdy z nich jest prawo do otrzymywania lub zaniedbania.

Argumentem przeciwko bezwzględnej konieczności chrztu została poszukiwać w tekście Pisma Świętego: "Jeśli nie jedli Ciała Syna Człowieczego i pić Jego Krew, nie będziesz miał życia w sobie" (Jan 6).

Tutaj, oni mówią, jest równoległa do tekstu: "O ile się ktoś nie narodzi z wody ponownie".

Ale każdy przyzna, że Eucharystia nie jest konieczne, jako środek, lecz jedynie jako przykazanie.

Odpowiedź na to jest oczywiste.

W pierwszej instancji, adresy Jego słowa Chrystusa w drugiej osobie do dorosłych, w drugim, to On mówi w trzeciej osobie i bez jakiegokolwiek rozróżnienia.

Innym ulubionym jest, że z St Paul (1 Koryntian 7): "unbelieving mąż jest uświęcony przez sądzić żonę, a żona unbelieving jest uświęcony przez męża sądzić, inaczej swoje dzieci powinny być nieczyste, ale teraz są święte. "

Niestety na siłę tego argumentu, że kontekst wskazuje Apostoł w tym fragmencie nie ma leczenia regeneracji lub w łasce uświęcającej, ale odpowiadając na niektóre pytania proponowane mu przez Koryntian dotyczące ważności małżeństwa między heathens i wiernych.

Ważność takich małżeństw zostanie udowodnione z faktu, że dzieci urodzone z nich są uzasadnione, Dziękujemy! Nie.

Jeśli chodzi o pojęcie "uświęceni", to może, w większości, oznacza to, że mąż lub żona wierząc mogły zostać zamienione na unbelieving stroną, a tym samym stać się okazją do ich uświęcenia.

Pewien oświadczenie w pogrzebie oration św Ambrose nad cesarz Walentynian II został przeniesiony jako dowód, że złożył ofiarę Kościoła i modlitwy dla katechumenów którzy umarli przed chrzest.

Nie ma vestige takich niestandardowych można znaleźć wszędzie.

Święty Ambroży może być zrobione dla duszy z katechumena Walentynian, ale jest to przykład samotną, i to było zrobić, bo najwyraźniej uważa, że cesarz miał chrzest pragnienia.

W praktyce Kościoła jest bardziej prawidłowo wykazane w kanon (xvii) z Braga Sobór: "Ani upamiętnienia Ofiar [oblationis], ani służby chanting [psallendi] ma zostać zatrudnionych do katechumenów którzy padły bez wykupu chrzest ".

Argumenty za sprzeczne użytkowania zgromadziła w Sobór Arles (xii w.) i Sobór w Kartaginie (ok. lxxix) są nie do punktu, w odniesieniu do tych rad mówić, nie katechumenów, ale penitentów którzy umarł nagle przed ich expiation została zakończona.

To prawda, że niektóre pisarzy katolickich (jak Kajetan, Durandus, Biel, Gersona, Toletus, Klee) stwierdził, że dzieci mogą zostać zapisane przez akt chęci ze strony rodziców, który jest stosowany wobec nich przez niektórych zewnętrznych znak, takich jak modlitwa lub powołanie się na Trójcy Świętej, ale Piusa V, expunging niniejszej opinii, wyrażonej przez Kajetan, że od autora komentarza w St Thomas, objawia się jego wyroku, że taka teoria nie zgodzi się na wiarę Kościoła.

X. substytutów SAKRAMENT

Ojcowie i teologowie często podzielić na trzy rodzaje chrztu: chrzest z wody (aquæ lub fluminis), chrzest pragnienia (flaminis), a chrzest krwi (sanguinis).

Jednakże, tylko pierwszy jest prawdziwym sakramentem.

Te dwie ostatnie są denominowane chrzest tylko analogicznie, ponieważ dostarczają one głównym skutkiem chrztu, mianowicie łaski, które kompetencji grzechy.

To jest nauczanie Kościoła Katolickiego, że podczas chrztu woda staje się fizyczna lub moralna niemożność, życie wieczne może być uzyskane przez chrzest pragnienia lub chrzest krwi.

(1) Chrzest Desire

Na chrzest pragnienia (baptismus flaminis) jest doskonałym contrition serca, a każdy akt doskonałej miłości i czystej miłości Boga, która zawiera, co najmniej dorozumiany, pragnienie (pragnął) chrzest.

W Flamen słowo łacina jest używana, ponieważ jest Flamena nazwę Ducha Świętego, którego specjalny urząd jest poruszać serca do miłości Boga i do tworzenia wyrazów o grzechu.

"Chrzest Duchem Świętym" jest terminem zatrudnionych w trzecim wieku przez anonimowego autora książki "De Rebaptismate".

Skuteczność tej chrzest pragnienia dostaw miejsca chrztu wody, co do jego głównego celu, okazała się od słów Chrystusa.

Po zadeklarowały konieczność chrztu (Jan 3), On obiecał uzasadniające łaski dla czynów miłości i doskonałego contrition (Jana 14): "Kto mnie kocha, będzie kochał Ojca mojego, a będę go miłował i oczywistego się do niego. "

I znowu: "Jeśli kto Mnie miłujecie, będzie zachowywał moją naukę słowo, a mój Ojciec będzie go miłował, i będziemy się do niego, i uczyni nasze miejsce przy Nim."

Od tych tekstów uzasadniających stwierdzenie, że łaska jest przyznany ze względu na doskonałe akty miłości lub contrition, jest oczywiste, że te akty dostaw miejsca chrztu jako jej głównego celu, na odpuszczenie grzechów.

Ta doktryna jest jasno określone przez Sobór Trydencki.

W XIV sesji (Cap. iv) Rada contrition uczy, że czasami jest doskonała przez miłość, i godzi człowieka do Boga, do Sakramentu Pokuty jest odbierane.

W czwartym rozdziale szóstej sesji, w Mówiąc o konieczności chrztu, mówi, że mężczyźni nie może uzyskać oryginalny sprawiedliwości "chyba przez obmycie odradzające i jego pragnienie" (voto).

Ta sama doktryna jest nauczane przez papieża Innocentego III (Cap. Debitum, IV, De bapt.), A propozycje są sprzeczne potępiony przez papieży Piusa V i Grzegorza XII, w proscribing 31 i 33-szy propozycje Baius.

Mamy już alluded na pogrzebie oration wymawiane przez święty Ambroży nad cesarz Walentynian II, katechumena.

Nauki chrzest pragnienia jest tutaj jasno określone.

Święty Ambroży pyta: "Czy on nie uzyskania łaski, który chciał? Czy on nie należy uzyskać co zapytał? Oczywiście zdobył go, bo poprosił o to."

Święty Augustyn (IV, De bapt., Xxii) i Bernardyn (Ep. LXXV, reklama H. de S. Victore) dyskursu również w tym samym znaczeniu, dotyczące chrzest pragnienia.

Jeśli powiedzieć, że ten stoi w sprzeczności z doktryną prawa powszechnego chrztu dokonane przez Chrystusa (Jan 3), odpowiedź jest, że lawgiver uczynił wyjątek (John 14) na korzyść tych, którzy mają chrzest pragnienia.

Ani to być konsekwencją tej doktryny, że osoba uzasadnione przez chrzest pragnienia by być tym samym zrezygnować z poszukiwania po chrzcie z wody, gdy ten ostatni stał się możliwości.

Bo, jak zostało już wyjaśnione w baptismus flaminis zawiera pragnął od otrzymania baptismus aquæ.

To prawda, że niektóre z Ojców Kościoła tych, którzy poważnie postawić sobie treści z chęci otrzymania sakramentu regeneracji, ale są one mówiąc o katechumenów którzy z własnej inicjatywy niezwłocznie przyjmowania chrztu od unpraiseworthy motywy.

Wreszcie, należy zauważyć, że tylko dorośli są zdolne do odbierania chrzest pragnienia.

(2) Chrzest krwi

Na chrzcie krwi (baptismus sanquinis) uzyskania łaski usprawiedliwienia przez cierpienie męczeństwa za wiarę w Chrystusa.

Termin "pranie krwi" (lavacrum sanguinis) jest używany przez Tertuliana (De bapt., XVI) w celu odróżnienia tego gatunku regeneracji z "pranie w wodzie" (lavacrum aquæ).

"Mamy drugi pranie", mówi "co jest jednym i tym samym [z pierwszym], a mianowicie mycie krwi".

St Cyprian (Ep. LXXI) mówi o "najbardziej porywających i największe chrzest krwi" (sanguinis baptismus).

Święty Augustyn (De Civ. Dei, XIII, vii) mówi: "Kiedy umrze za wszelkie spowiedzi Chrystusa bez otrzymał obmycie odradzające, korzysta się o wiele za umorzenie ich grzechy, jak gdyby były myte w font chrztu swietego. "

Kościół podstawy wiary w jej skuteczność chrztu krwi na fakt, że Chrystus czyni ogólne oświadczenie w zbawczą moc męczeństwa w dziesiątym rozdziale św Mateusza: "Każdy więc, że się przyzna do Mnie przed ludźmi, będę również wyznać go przed moim Ojcem, którzy są w niebie "(werset 32) oraz:" Kto straci swe życie dla mnie jest go znaleźć "(werset 39).

Należy podkreślić, że te teksty są tak sformułowane, aby zasadniczo obejmować nawet niemowlęta, szczególnie ten ostatni tekst.

To dawny tekst odnosi się także do nich, stale prowadzone przez Ojców, którzy deklarują, że w przypadku niemowląt nie może wyznać Chrystusa z jamy ustnej, mogą przez akt.

Tertulian (Adv. Valent. Ii) mówi o niemowląt ubite przez Heroda jako męczenników, i to był stałym nauczaniu Kościoła.

Kolejny dowód na myśl Kościoła, co do skuteczności chrztu krwi znajduje się w fakt, że nigdy nie modli się za męczenników.

Jej zdaniem jest dobrze wyrażona przez św Augustyna (Tr. LXXIV w Joan.): "On nie szkody na męczennika którzy modli się za niego."

To pokazuje, że męczeństwo jest, że do kompetencji wszystkie grzechy i wszystkie kary z powodu grzechu.

Później powszechnie teolodzy twierdzą, że chrzest krwi męczenników dorosłych usprawiedliwia niezależnie od aktu miłości i doskonałego contrition, a jak to było, Ex opere operato, choć, oczywiście, muszą Dziękujemy za grzechy przeszłości.

Powodem jest to, że jeśli doskonałe miłości, lub contrition, były wymagane w męczeństwie, rozróżnienie między chrzest krwi i chrzest pragnienia byłyby bezużyteczne.

Ponadto, jak przyznał, że musi być niemowląt męczenników są uzasadnione bez aktu miłości, które są zdolne, nie ma powodu, aby odmawiać stałych tym samym przywilej dla dorosłych.

(Zob. Francisco Suárez, De bapt., DISP. XXXIX.)

XI. UNBAPTIZED NIEMOWLĄT

Los niemowląt którzy umierają bez chrztu należy uznać za krótko.

Katolickie nauczanie jest bezkompromisowy w tej kwestii, że wszyscy którzy w tym odejść życia bez chrztu, należy ją wody, ani krwi, ani pragnienie, są stale wyłączone z wizji Boga.

To nauczanie jest podstawą, jak widzieliśmy, na Pismo i Tradycja, i dekrety z Kościoła.

Poza tym, że tych, którzy umierają w grzechu pierworodnego, bez jakiegokolwiek grzechu zlecane są pozbawieni tego szczęścia w niebie jest wyraźnie w Spowiedź wiary Wschodniej cesarza Michael Palæologus, które zostały zaproponowane mu przez papieża Klemensa IV w 1267, i który przyjął w obecności Grzegorza X na Sobór w Lyonie 1274.

Ta sama doktryna znajduje się również w dekrecie z Unii Grecy, w Bull "Lætentur Caeli" Eugeniusz IV, wyznanie wiary w wyznaczonym przez Greków Pope Gregory XIII, w tym dopuszczone do rasy orientalnej przez Urban VIII i Benedykta XIV.

Wielu teologów katolickich zadeklarowały, że dzieci umierają bez chrztu są wyłączone z beatific wizji, ale co do dokładnego stanu tych dusz w następnym świat nie są one uzgodnione.

W mowie dusz którzy nie udało się osiągnąć zbawienie, teologów odróżnić ból utraty (paena damni), lub privation z beatific widzenia, ból i poczucie (paena czucie).

Pomimo tych teologów pomyślał, że pewne unbaptized niemowląt musi znieść ból utraty, nie zostały one równie pewne, że są one uzależnione od poczucia bólu.

Święty Augustyn (De Pecc. Mer et. Ja, XVI) stwierdził, że nie będą one zwolnione z poczucia bólu, ale jednocześnie myślał byłoby z mildest formie.

Z drugiej strony, St Gregory Nazianzen (OR. w S. bapt.) Wyraża przekonanie, że takie dzieci byłyby tylko ból utraty.

Sfondrati (Nod. Prædest., I, I) deklaruje, że choć z pewnością są one wyłączone z nieba, ale nie są one pozbawione naturalnych szczęścia.

Opinia ta wydawała się tak Francuski sprzeciw niektórych biskupów, że zwróciła się do wyroku Stolicy Apostolskiej na sprawę.

Innocenty XI odpowiedział, że chciał mieć w opinii zbadane przez komisję teologów, ale nie wydaje się zdanie kiedykolwiek zostały przeniesione na niego.

Od XII wieku, w opinii większości teologów został unbaptized niemowląt, które są zwolnione z wszelkich poczucia bólu.

To był nauczany przez St Thomas Aquinas, Szkot, Święty Bonawentura, Peter Lombard, i inni, a teraz jest wspólne nauczanie w szkołach.

Jest zgodna z brzmieniem dekretu papieża Innocentego III (III Decr., Xlii, 3): "kara grzech pierworodny jest pozbawienie wizji Boga; rzeczywistego grzechu, bóle wiecznego piekła".

Niemowlęta, oczywiście, nie może być rzeczywistej winni grzechu.

Inne teologów apelowali, że zgodnie z prawem natury i Mozaika dyspensy, dzieci mogą zostać zapisane w akcie ich rodziców i że w związku z tym samym powinny być jeszcze bardziej łatwe do osiągnięcia w ramach prawa łaski, ponieważ moc wiary nie zmniejszyły, ale wzrosła.

Wspólny sprzeciw wobec tej teorii jest fakt, że niemowlęta nie są uważane za pozbawione uzasadnienia w nowej ustawie za pomocą wszelkich spadek w moc wiary, ale z powodu ogłoszenia przez Chrystusa od chrztu przykazanie, które nie istniały przed Nowym Zwolnienie.

Nie byłoby w tym przypadku dokonać niemowląt gorzej niż było przed chrześcijańskiej Kościół został powołany.

Choć działa jeden uciążliwość dla niektórych, to niewątpliwie uległa poprawie stanu najbardziej.

Supernatural wiary jest teraz o wiele więcej niż diffused było przed przyjściem Chrystusa, i więcej dzieci są teraz zapisywane przez chrzest niż dawniej były uzasadnione aktywnych przez wiarę ich rodziców.

Ponadto, chrzest może być łatwiej stosowane w odniesieniu do niemowląt niż obrzędu obrzezania, i przez starożytnych prawo do tej uroczystości miał zostać odroczony aż do ósmego dnia po urodzeniu, podczas chrztu może być przyznany na niemowląt zaraz po ich urodzonych, aw przypadku konieczności ich nawet w łonie matki.

Wreszcie należy pamiętać, że unbaptized niemowląt, jeśli pozbawiony nieba, nie byłoby pozbawione niesprawiedliwie.

W wizji Boga nie jest czymś, do których ludzi w sposób naturalny roszczenia.

To jest wolnym darem Stwórcy którzy mogą uczynić to, co On zechce warunków dla przekazywania lub u.

Nr niesprawiedliwości jest zaangażowany w przypadku nieuzasadnionego przywileju nie jest przyznane osobie.

Original Sin pozbawiony ludzkiego na niewypracowane prawo do nieba.

Dzięki Miłosierdzia Bożego w tym barze do korzystania z Bogiem jest usuwany przez chrzest, ale jeśli chrztu nie może być przyznane, grzech pierworodny pozostaje, a unregenerated duszy, bez roszczenia na niebie, nie jest niesłusznie z niego wyłączone.

Jeśli chodzi o pytanie, czy oprócz wolnością od bólu poczucie, unbaptized niemowląt cieszyć żadnych pozytywnych szczęścia w następnym świat, teologów nie są uzgodnione, nie ma żadnych ogłoszenia z Kościoła na ten temat.

Wiele z następujących Thomas (De Malo, Q. przeciwko, a. 3) oświadczyć, że te dzieci nie są saddened przez straty w beatific widzenia, ponieważ oni nie wiedza o tym, i tym samym nie są rozsądne ich privation, lub ponieważ, znając go, będzie ich jest całkowicie zgodny z wolą Bożą i są świadome, że mają one niepotrzebne utraty uprawnień przez nie z własnej winy.

Oprócz tego na wolności z żalem utraty nieba, te dzieci mogą również korzystać z niektórych pozytywne szczęścia.

Thomas (W II Sent., Dist. XXXIII, P. ii, a. 5) mówi: "Chociaż unbaptized niemowląt są oddzielone od Boga, tak dalece jak to chwała, ale nie są one całkowicie oddzielone od Niego. Raczej są one dołączył do niego przez udział naturalnej towarów, a więc mogą one nawet radujcie się w Nim przez naturalne poważania i miłości, "Again (A. 2) mówi:" Oni beda sie radowac w tym, że akcja będzie w dużej mierze Bożej dobroci w naturalnych doskonałości ".

Chociaż opinia, a następnie, że unbaptized niemowląt może korzystać z wiedzy i naturalnej miłości Boga i radujcie się w nim, jest doskonale tenable, nie ma pewności, które wynikają z jednomyślną zgodę Ojców Kościoła, albo z korzystnego ogłoszenia kościelnych władz.

[Editor's note: w tej sprawie, z 1992 r. Katechizm Kościoła Katolickiego stwierdza: "Jeśli chodzi o dzieci padły którzy bez chrztu, Kościół może tylko powierzyć im do miłosierdzia Bożego, jak ona działa w jej obrzędów pogrzebowych dla nich. Rzeczywistości , Wielkie miłosierdzie Boga, którzy, że wszystkie pragnień ludzi powinny być zapisane, a Jezus "kruchość wobec dzieci, który spowodował mu powiedzieć:" Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im ", pozwala nam nadzieję, że istnieje sposób of salvation for children who have died without Baptism. All the more urgent is the Church's call not to prevent little children coming to Christ through the gift of holy Baptism."]

Możemy tu dodać pewne uwagi na krótki dyscypliny Kościoła w odniesieniu do osób unbaptized.

Ponieważ chrzest jest przed wejściem do Kościoła, unbaptized są całkowicie bez jego blado.

W rezultacie:

Takie osoby, przez zwykłe prawo Kościoła Katolickiego nie mogą otrzymywać obrzędów pogrzebowych.

Powodem tego jest rozporządzenie wydane przez papieża Innocentego III (Decr., III, XXVIII, XII): "To zostało ogłoszone przez świętych kanonów, które są nie do komunii z tymi, którzy są martwe, jeśli nie skomunikowanie natomiast ich życiu. "

Według prawa kanonicznego (CIC 1183), jednak katechumenów "mają być uważane za członków chrześcijańskiej wiernych" w odniesieniu do obrzędów pogrzebowych.

Sesję Rady Baltimore również dekrety (nr 389), że zwyczaj grzebiąc unbaptized krewnych katolików w rodzinie sepulchers mogą być tolerowane.

[Editor's note: 1983 Kodeksu Prawa Kanonicznego WYJĄTKIEM jeden unbaptized dziecko katolickich rodziców, jeżeli rodzice mieli przeznaczone do niego ochrzczony.]

A katolicki nie może poślubić unbaptized jedna osoba bez dyspensy, pod rygorem nieważności.

To utrudnienie, tak dalece jak jest illiceity, pochodzi z prawa naturalnego, ponieważ w takich związków katolickiej partii i potomstwo z małżeństwa będzie, w większości przypadków, być narażeni na utratę wiary.

W takiej nieważności małżeństwa, jednakże, jest konsekwencją tylko prawo pozytywne.

W przypadku, na początku chrześcijaństwa, związków między ochrzczonych i unbaptized były częste, a oni na pewno w posiadaniu ważnego.

Kiedy następnie, okoliczności, w których zagrożenie dla perversion Katolickiego strona zostanie usunięta, Kościół zrezygnuje z jej prawem zakaz, ale zawsze wymaga gwarancji od strony non-katolickiego, że nie będzie żadnych zakłóceń w duchowej praw partnerskich w Unii.

(Patrz utrudnienia małżeństwa).

Ogólnie rzecz biorąc, możemy stwierdzić, że Kościół nie rości sobie żadnych władzę nad unbaptized osób, ponieważ są one całkowicie bez niej blado.

Ona sprawia, że prawa dotyczące ich tylko w takim zakresie, w jakim prowadzą stosunki z dziedzin związanych z Kościołem.

XII. SKUTKI CHRZTU

Sakrament ten jest wejściem do Kościoła Chrystusa i wejście do nowego życia.

Jesteśmy odrodzonej od stanu niewolnikiem grzechu do wolności synów Bożych.

Chrzest włącza nas w mistyczne Ciało Chrystusa i czyni nas uczestnikami wszystkich przywilejów wynikających z odkupieńczą akt Kościoła Boskiego Założyciela.

Będziemy teraz zarys głównych skutków chrztu.

(1) umorzenie wszelkiego grzechu, oryginalny i Rzeczywiste to wyraźnie zawarte w Biblii.

Tak więc czytamy (Akty, 2:38): "chrztu każdy z was w imię Jezusa Chrystusa, do umorzenia wasze grzechy, i otrzymają Ducha Świętego. Obietnica jest dla was i dla waszych dzieci i do wszystkich, którzy są daleko, komu Pan Bóg nasz, jest wezwanie ".

Czytamy również w dwudziestego drugiego rozdziału Akty Apostołów (werset 16):

Przyjąć chrzest, i myć się twoje grzechy. "St Paul w piątym rozdziale jego List do Efezjan pięknie reprezentuje cały Kościół jako ochrzczeni i oczyszczona (5:25 sq):" Chrystus umiłował Kościół i wydał Siebie do niego, aby mógł go uświęcić, oczyszczenie przez mycia wody w słowie życia, aby mógł przedstawić go do siebie chwalebne Kościoła, nie na miejscu czy zmarszczki, czy czegoś podobnego, lecz że powinna być święte i bez skazy.

Proroctwa Ezechiel (36:25) został również rozumieć chrztu: "Ja dla was na czystej wody, i są oczyszczone ze wszystkich brudów (inquinamentis), gdzie prorok jest niewątpliwie mówiąc moralnego defilements.

Jest to również uroczystym nauczaniu Kościoła.

W wyznanie wiary przez papieża Innocentego III dla Waldensi w 1210, czytamy: "My wierzymy, że wszystkie grzechy zostały przekazane w chrzcie, jak grzech pierworodny i grzechy tych, które zostały dobrowolnie zobowiązały." Sobór Trydencki (Sess. V . Może. V) anathematizes tego, kto zaprzecza, że łaska Chrystusa, która jest przyznawana w chrzcie nie ma kompetencji do winy grzechu pierworodnego, lub twierdzi, że wszystko, co naprawdę może być zwołane prawidłowo i grzechem jest nie zabiorą. To samo jest nauczany przez przodków. Święty Justyn Męczennik (Apol., I Ixvi) deklaruje, że w chrzcie, są tworzone na nowo, że to, co za tym idzie, wolne od wszelkich plam grzechu. święty Ambroży (De Myst. iii) mówi o chrzcie : "To jest woda, w której ciało jest zanurzone, że wszystkie grzech cielesny może być myte away.

Każdy grzech jest tam pochowany. "Tertuliana (De bapt., Vii) pisze:" Chrzest jest cielesny działania w takim samym stopniu jak my są zanurzone w wodzie, ale efekt jest duchowe, bo są zwolnione od naszych grzechów. " Słowa Orygenesa (W Gen., xiii) są klasyczne: "Jeśli przestepstwa, aż się pisać pisma ręcznego [chirographum] grzechu.

Ale oto, kiedy po raz zbliżył się do krzyża Chrystusa i do łaski chrztu, pisma ręcznego jest przymocowana do krzyża i blotted w czcionki chrztu. "To trzeba pomnożyć zeznań z początku wieku z Kościół. Jest to punkt, w którym Ojcowie są jednomyślne, i mówi notowań może być również wykonane z St Cypriana, Klemens Aleksandria, Hilary Święty, Święty Cyryl Jerozolima, Święty Bazyli, Święty Grzegorz Nazianzen, i inni .

(2) Umorzenie Temporal karania

Chrzest nie tylko myje się grzechu, także kompetencji kara za grzech.

To był zwykły nauczanie Kościoła pierwotnego.

Czytamy w Klemens Aleksandria (Pædagog., i) chrztu: "To nazywa się pranie, ponieważ są myte od naszych grzechów: nazywa się łaski, ponieważ przez niego kary, które z powodu grzechu są umorzeniu."

St Jerome (Ep. LXVII) pisze: "Po ułaskawienie (indulgentiam) chrztu, surowość sędziego nie należy obawiać."

I św Augustyna (De Pecc. Mer et., II, XXVIII) mówi wyraźnie: "Jeżeli natychmiast [po chrzcie], wyjścia Wynika z tego życia, nie będzie absolutnie nic, że ktoś musi odpowiedzieć na [i obnoxium hominem teneat ], Bo zostaną uwolnione od wszystkiego, co związane niego ".

W doskonałym porozumieniu z początku doktryny, florenckim dekret stwierdza: "Nie satysfakcja jest zabronione na chrzest za grzechy przeszłości, a jeśli umrze przed każdym grzechu, będą natychmiast osiągnąć do królestwa niebieskiego i do widzenia Boga ".

W podobny sposób Sobór Trydencki (Sess. V) uczy: "Nie ma powodu potępienia tych którzy rzeczywiście zostały pochowane w Chrystusa przez chrzest... Nie będzie opóźnienia niezależnie od ich wejście do nieba".

(3) Infusion z Supernatural Grace, Prezenty, i cnót

Innym skutkiem jest chrzest infuzji łasce uświęcającej i nadprzyrodzonych darów i cnót.

To właśnie łasce uświęcającej, która czyni ludzi przyjętych synami Bożymi i daje prawo do niebieskiej chwały.

Nauki na ten temat znajduje się w rozdziale siódmym dniu uzasadnienie w szóstej sesji Soboru Trydenckiego.

Wielu z Ojców Kościoła także zwiększyć na ten temat (jak św Cypriana, St Jerome, Klemens Aleksandria, i inni), choć nie w technicznym języku później dekretów kościelnych.

(4) Przyznanie prawa do Gracji specjalne

Teologów również nauczyć, że chrzest daje człowiekowi prawo do tych szczególnych łask, które są niezbędne do osiągnięcia do końca, dla których sakrament został powołany i umożliwienie mu spełnienie obietnic chrzcielnej.

Tę naukę w szkołach, których roszczenia w odniesieniu do każdego sakramentu tych łask, które są charakterystyczne i zróżnicowane w zależności od celu i przedmiotu sakrament, został już enunciated przez Tertuliana (De Resurrect., VIII).

Jest on traktowany i rozwijany przez St Thomas Aquinas (III: 62:2).

Eugeniusz IV powtarza tę doktrynę w dekrecie dla Ormian.

W leczeniu z karencji przyznany przez chrzest, zakładają, że odbiorca sakrament nie stawia przeszkody (obex) w drodze łaski sakramentalnej.

W niemowląt, oczywiście, byłoby to niemożliwe, a w konsekwencji, niemowlę otrzymuje jednocześnie wszystkie łaski chrzcielnej.

To jest inny w przypadku dorosłego, w takim jednym konieczne jest wymagane dyspozycjami duszy być obecni.

Sobór Trydencki (Sess. VI c. vii) stwierdza, że każdy z nich otrzyma łaski stosownie do jego dyspozycji i współpracy.

Nie jesteśmy do confound przeszkodę (obex) do sakramentu sobie z przeszkodą do łaski sakramentalnej.

W pierwszym przypadku, nie ma domniemanych wad w tej sprawie ani na brak wymaganych zamiar ze strony ministra lub odbiorcy, a następnie sakramentu byłoby po prostu null.

Ale nawet jeśli te wszystkie istotne na potrzeby stanowiące sakrament być obecny, może nadal być wprowadzane przeszkodę na drodze sakramentalnej łaski, jako dorosły może otrzymać chrzest z niewłaściwego lub bez rzeczywistych motywów detestation do grzechu.

W takim przypadku osoba ta rzeczywiście jest ważnie ochrzczonych, ale nie uczestniczą w łaski sakramentalnej.

Jeżeli jednak w późniejszym czasie zmienia się w przeszłości, będą usunięte przeszkody i chciał uzyskać łaskę, które nie otrzymają, gdy sakrament został mu przyznany.

W takim przypadku jest sakrament powiedział do ożywienia i nie może być mowy o rebaptism.

(5) wrażenie postać na duszy

Wreszcie, chrzest, raz przyznane ważnie, nie może nigdy być powtórzone.

Ojcowie (święty Ambroży, Chryzostom, i inni), aby zrozumieć słowa św Pawła (Hebrajczyków 6:4), a to był stałym nauczaniu Kościoła, zarówno Wschodniej i Zachodniej od najwcześniejszych czasów.

Na tym koncie, jest chrzest powiedział wrażenie ineffaceable jeden znak na duszy, które Tridentine Ojcowie wezwanie duchowego i nieusuwalny znak.

To chrzest (jak również potwierdzenia i święcenia kapłańskie) rzeczywiście taki charakter wydawnictwa, jest wyraźnie zdefiniowany przez Sobór Trydencki (Sess. VII, kan. Ix).

Święty Cyryl (Præp. w Kat.) Zwraca chrzest "święte i nieusuwalne Pieczęć", a Klemens Aleksandria (De Div. Serv., Xlii), "Pieczęć Pana".

Święty Augustyn porównuje ten znak towarowy lub nadruk na chrześcijańskiej duszy z charakteru militaris wrażeniem na żołnierzy w imperialnej usługi.

Thomas traktuje o charakterze tej nieusuwalne pieczęci lub znaku, w Summa (III: 63:2).

Na początku liderów tzw Reformacji, która odbyła się bardzo odmienne od tych, doktryny chrześcijańskiej starożytności na temat skutków chrztu.

Luther (De Captiv. Bab.) I Calvin (Antid. C. Musi.) Stwierdził, że ten sakrament ochrzczeni w niektórych z wieczystą łaski przyjęcia.

Inni oświadczył, że rozmowy na myśl jeden chrzest, będzie wolne od niego po popełnione grzechy, inni znowu, że przestępstwa z prawa Bożego, choć same w sobie grzechy, nie byłoby kalkulacyjnych za grzechy na chrzest osoby przewidziane miał wiarę.

W dekrety z Sobór Trydencki, sporządzona w opozycji do panującej wówczas błędy, świadczą o wielu dziwnych i nowe teorie poruszona przez różne wykładniki z rodzących protestanckiej teologii.

XIII. Minister Spraw SAKRAMENT

Kościół rozróżnia między zwykłym i nadzwyczajnym szafarzem chrztu.

Rozróżnia się również co do sposobu administrowania.

Uroczysta chrztu jest to, co jest przyznane ze wszystkimi obrzędy i uroczystości przez Kościół, jest chrzest i prywatnych, które mogą być podawane w dowolnej chwili i miejscu w zależności od wymagań koniecznością.

W tym samym czasie uroczystego chrztu i publicznego została przyznana łacina w Kościele tylko w trakcie sezonu i Whitsuntide paschalnej.

Do rasy orientalnej podawać go również w Święto Trzech Króli.

(1) Zwyczajne ministra

Zwyczajne minister uroczyste chrzest jest pierwszym i drugim biskupa kapłan.

Przez delegację, diakon może przyznać Sakramentu uroczyście jako minister spraw nadzwyczajnych.

Biskupi są uważane za zwykłe ministrów, ponieważ są następcy Apostołów, którzy bezpośrednio Bożego polecenia: "Idźcie i nauczać wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego." Kapłani są również zwykłych ministrów, ponieważ przez ich biura i sacrum zamówienia są pasterzami dusz i administratorów sakramentów, a co za tym idzie florenckim dekret oświadcza: "Ministra tego sakramentu jest kapłan, do którego należy podawać do chrztu ze względu na swoje biuro ".

Ponieważ jednak są najwyższej biskupów do kapłanów przez Boskiego prawa, administracji uroczystym tego sakramentu był jednocześnie zarezerwowane dla biskupów, a kapłan nie podawać tego sakramentu w obecności biskupa, chyba że na rozkaz, aby to zrobić.

Jak starożytnych tej dyscypliny było, mogą być postrzegane z Tertuliana (De bapt., XVII):

Prawo do nadania chrzest należy do arcykapłana którzy to biskup, a następnie do kapłanów i diakonów, ale nie bez upoważnienia od biskupa.

Ignacy (Ep. ad Smyr., VIII): "Nie wolno chrzcić lub świętować agape bez biskupa".

St Jerome (Contra Lucif., IX) świadków do tego samego jego użycia w dzień: "Bez olej chorych i polecenia z biskupem, ani księdzem, ani diakon ma prawo nadawania chrzest".

Diakon są jedynie nadzwyczajne ministrów uroczystego chrztu, jak przez ich biura są asystenci do kapłańskiego porządku.

Święty Izydor z Sewilla (De Eccl, Off., Ii, 25) mówi: "To jest zwykły, że chrzest ma być przyznane tylko przez księży, i to nawet nie wolno podawać go do diakonów bez zgody biskupa lub kapłana ".

To były diakonami, jednak ministrowie tego sakramentu przez delegację wynika z notowań argumenty.

W służbie koordynacji na diakona, biskup mówi do kandydata: "To jeden diakon behooves do ministra na ołtarzu, aby nauczać i chrzcić".

Filip diakon jest wymienione w Biblii (Dz 8) chrzest jako przyznanie, przypuszczalnie przez delegację Apostołów.

Należy zauważyć, że choć każdy kapłan, na mocy jego koordynacja jest zwykłym minister chrztu, jeszcze przez kościelne dekrety nie może on korzystać z tego uprawnienia licitly, chyba że ma on właściwości.

Stąd Rytuału Rzymskiego oświadcza, że: W uzasadnionych minister parafii chrztu jest kapłan, lub jakikolwiek inny kapłan delegowany przez parafię ksiądz biskup lub w miejscu. "Druga Sesja Rady Baltimore dodaje:" Kapłani są zasługuje na poważne reprehension którzy rashly chrzcić niemowlęta z innej parafii lub innej diecezji. "Święty Alfons (n. 114) mówi, że rodziców, którzy wprowadzają swoje dzieci do chrztu, bez konieczności kapłan innych niż ich własne pastora, są winni grzechu, ponieważ naruszają prawa do parafii ksiądz. Dodaje on jednak, że inni kapłani maja takich dzieci chrzcić, jeżeli mają uprawnienia, czy wyrażenia, bądź milczącej, lub nawet zasadnie domniemywać, właściwego pasterza. Ci, którzy nie mają miejsca stałego pobytu rozstrzygane mogą być ochrzczony przez proboszczem kościoła wszelkich ich wyboru.

(2) Nadzwyczajne ministra

W razie konieczności, chrztu może być zarządzane zgodnie z prawem i uzasadnione przez każdą osobę, którzy co przestrzega podstawowych warunków, czy ta osoba jest katolicki laika lub jakiegokolwiek innego mężczyzny lub kobiety, heretic lub schismatic, niewiernym ani Żyda.

Zasadnicze warunki, że są osoby, wlać wodę na jednej być ochrzczony, w tym samym czasie wypowiedzenie słów: "Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego".

Ponadto, musi on co naprawdę zamierzają chrzcił osoby, lub technicznie, musi on zamierzają wykonywać to, co Kościół wykonuje podczas podawania tego sakramentu.

Rytuału Rzymskiego dodaje, że nawet w powierzająca chrzest w przypadkach konieczności, nie jest w porządku preferencji, które mają być stosowane w odniesieniu do ministra.

Tę kolejność jest następująca: jeśli jest obecny kapłan, ma być preferowanym do diakona, diakona do Subdiakon, duchownego dla laików, a mężczyzna do kobiety, chyba że skromność powinny wymagać (podobnie jak w przypadku urodzenia dziecka) nie inne niż kobiet jest minister, lub ponownie, chyba że samica powinna lepiej zrozumieć metody chrztu.

The Ritual również mówi, że ojciec lub matka nie chrzcił ich własnych dzieci, z wyjątkiem w niebezpieczeństwie śmierci, gdy nikt inny nie jest na rękę którzy mogą administrować sakramentu.

Pasterze są również skierowane przez Ritual nauczać wiernych, a zwłaszcza pielęgniarek i położnych, właściwej metody chrztu.

Przy takich prywatnych chrzest jest podawany, inne uroczystości z obyczajem są dostarczane później przez kapłana, jeśli odbiorca sakramentu przetrwa.

To prawo każdej osoby, co do chrzcić w razie konieczności jest w zgodzie z tradycją i stałą praktyką Kościoła.

Tertulian (De bapt., Vii) mówi, mówiąc o laymen którzy mają możliwość administrowania chrztu: "On jest winny utraty duszy, jeżeli zaniedba się przyznać, co może swobodnie," Święty Hieronim (Adv. Lucif., IX): "W razie konieczności, wiemy, że jest również dopuszczalne dla laika [chrzcił]; jako osoba odbiera, ten może mu dać," Sobór Laterański IV (Cap. Firmiter) dekrety: "Sakrament chrztu... bez względu na to przez kogo przyznane są dostępne do zbawienia," Święty Izydor z Sewilla (can. Romanus de cons. iv) deklaruje: "Duch Boży zarządza łaski chrztu, chociaż ona być pogańskich którzy nie do chrztu, "Pope Nicholas I klasę Bułgarzy (Resp, 104), że chrzest przez Żyda lub pogańskich jest ważne.

Ze względu na fakt, że kobiety są przedawnione korzystających z wszelkich gatunków jurysdykcji kościelnej, powstało pytanie, niekoniecznie dotyczące ich zdolność do bestow ważność chrztu.

Tertulian (De bapt., XVII) zdecydowanie sprzeciwia się podawanie tego sakramentu przez kobiety, ale nie uznaniu jej za nieważne.

W podobny sposób, Święty Epifaniusz (Hær., lxxix) kobiet mówi: "Nie, nawet na mocy chrztu została im przyznana", ale on jest mówienie o uroczystym chrzcie, który jest funkcją kapłaństwa.

Podobne wyrażenia można znaleźć w innych pismach Ojców, ale tylko wtedy, gdy są one sprzeciwiające się groteską doktryny niektórych heretyków, jak Marcionites, Pepuzians i Cataphrygians, którzy chcieli, aby chrześcijańskie priestesses kobiet.

Wiarygodne decyzji Kościoła, jest jednak prostym.

Papież Urban II (ok. Super quibus, xxx, 4) pisze: "Jest to prawdziwy chrzest, jeśli kobieta w przypadku konieczności baptizes dziecko w imię Trójcy Świętej".

Florenckim dekret dla Ormian mówi wyraźnie: "W przypadku konieczności, nie tylko kapłan lub diakon, ale nawet laika lub kobieta Nie! Nawet pogańskich lub heretic może przyznać chrzest".

Głównym powodem tego rozszerzenia mocy, aby zarządzanie chrzest jest oczywiście, że Kościół ma rozumieć, że od początku było to woli Chrystusa.

Thomas (III: 62:3) mówi, że ze względu na bezwzględną konieczność chrztu do zbawienia dusz, jest zgodne z miłosierdzia Boga, którzy wszystkich pragnie być zapisane, że środkiem do uzyskania tego sakramentu powinien zostać wprowadzone, tak dalece jak to możliwe, w miejscu niedostępnym dla wszystkich, jak i dla tego powodu sprawą sakramentu było wspólnych wody, które może najłatwiej miał być, tak jak w sposób właściwy był on tylko, że każdy człowiek powinien być w jego ministra.

Wreszcie, należy zauważyć, że w świetle prawa Kościoła, osoby podającej chrztu, nawet w przypadku konieczności, umów duchową relację z dzieckiem i jego rodzicami.

Ten związek stanowi utrudnienie, które mogłyby wnieść kolejne małżeństwo z każdą z nich nieważne, chyba że zwolnienie zostały uzyskane wcześniej.

Zobacz powinowactwo.

XIV. Odbiorcę CHRZTU

Każdy życia człowieka, jeszcze nie ochrzczony, jest przedmiotem tego sakramentu.

(1) Chrztu Dorosłych

Jeśli chodzi o dorosłych nie ma trudności lub kontrowersji.

Chrystusa WYJĄTKIEM kiedy nikt nie licytuje Apostołowie nauczali wszystkie narody i chrzcił ich.

(2) Chrzest niemowląt

Niemowlęta chrzest, została jednak przedmiotem wielu sporów.

W Waldenses i Cathari i później anabaptystów, odrzuca doktrynę, że dzieci są zdolne do odbierania ważny chrzest, a niektóre sectarians na dziś piastować tego samego zdania.

Kościół katolicki, jednakże twierdzi, że absolutnie prawa Chrystusa, jak również porady dla niemowląt, dla dorosłych.

Kiedy oświadcza Odkupiciela (Jan 3), że konieczne jest, aby się na nowo narodzić z wody iz Ducha Świętego, aby wejść do Królestwa Bożego, Jego słowa mogą być sprawiedliwie rozumieć, że obejmuje on wszystkich którzy są w stanie posiadania prawa do tego królestwa.

Teraz on ma takie prawo twierdzili nawet dla tych, którzy nie są dorośli, kiedy mówi (Matthew 19:14): "Pozwólcie małym dzieciom, i nie zabraniajcie im przyjść do mnie do królestwa niebieskiego jest dla takich. "

Został on sprzeciwiło się, że ten ostatni tekst nie odnosi się do niemowląt, ponieważ Chrystus mówi "aby przyjść do Mnie".

W pasażu równolegle w St Luke (18:15), jednak tekst brzmi: "A oni zanieśli mu również niemowlęta, że może on ich dotknąć", a następnie cytowane słowa: Matthew St.

W Grecki tekst, słowa brephe i prosepheron odnosi się do niemowląt w ramiona.

Ponadto, St Paul (Kolosan 2) mówi, że chrzest w nowej ustawie miało miejsce w Starym obrzezanie.

To był dla niemowląt, zwłaszcza, że obrzęd obrzezania był stosowany przez Boskie przykazanie.

Jeśli powiedzieć, że nie ma na przykład chrzest niemowląt można znaleźć w Biblii, możemy odpowiedzieć, że niemowlęta są włączone do takich zwrotów jak: "Ona została ochrzczona i jej gospodarstwa domowego" (Dz 16:15); "Siebie został ochrzczony, natychmiast wszystkie jego dom "(Dz 16:33);" chrzest domu Stephanus "(1 Koryntian 1:16).

W tradycji chrześcijańskiej starożytności, co do konieczności chrztu niemowląt jest jasne od początku.

Mamy wiele biorąc pod uwagę uderzające notowań na ten temat już teraz, w związku z koniecznością chrztu.

Kilka, więc wystarczy.

Orygenes (WPR. Vi, Ep. Ad Rom.) Deklaruje: "Kościół otrzymał od Apostołów tradycję dając również chrzest niemowląt".

Święty Augustyn (Serm. XI Od: Apost.) Mówi o chrzcie niemowląt: "Kościół zawsze był, zawsze utrzymywał, to ona otrzymała od wiary naszych przodków, to ona wytrwale straż aż do końca".

St Cyprian (Ep. ad Fidum) pisze: "Od chrztu i łaski... Nie muszą być trzymane na niemowląt którzy, ponieważ niedawno urodzone, zobowiązała się nie grzech, z wyjątkiem, gdyż urodził carnally od Adama, to zakontraktowanych na zakażenia w starożytnej śmierci w pierwszym nativity; i dochodzi do otrzymać odpuszczenie grzechów łatwiej na tym samym uwagę, że nie własnym, ale na innym grzechy są odpuszczone. "

St.Cyprian 's list do Fidus oświadcza, że Rada w Kartaginie w 253 reprobated zdania, że chrzest niemowląt powinny być opóźniona aż do ósmego dnia po urodzeniu.

Rada Milevis w 416 anathematizes kto mówi, że dzieci urodzone w ostatnim czasie nie są ochrzczeni.

Sobór Trydencki uroczyście określa doktryna chrzest niemowląt (Sess. VII, kan. Xiii).

To również potępia (can. xiv) opinię, że ci którzy Erasmus został ochrzczony w dzieciństwie, należy pozostawić wolne do ratyfikowania lub odrzucić chrzcielnej obietnice stały się one po dorosłych.

Teologów również zwrócić uwagę na fakt, że jak Bóg chce szczerze wszyscy ludzie zostali zbawieni, On nie wyklucza niemowląt, dla których chrzest albo woda lub krew jest jedynym środkiem.

W doktrynie także powszechności grzechu pierworodnego i od wszystkich elementów obrzędu Chrystusa są one tak wyraźnie i bezwzględnie w Piśmie, aby nie pozostawić stałe powodu, aby odmawiać, że niemowlęta są włączone, jak również osób dorosłych.

Aby sprzeciwu, że chrzest wymaga wiary, teologów odpowiedź, że dorośli muszą mieć wiarę, ale niemowlęta otrzymują stałego wiary, która jest w nich podawać w infuzji w sakramencie regeneracji.

W odniesieniu do rzeczywistej wiary, ich zdaniem na wierze innego, jak Święty Augustyn (De artykuł. Apost., XIV, XVIII) pięknie mówi: "On wierzy w innym, którzy zgrzeszyli, przez inny."

W odniesieniu do obowiązku nałożonego przez chrzest, niemowlę jest zobowiązany do zrealizowania ich w stosunku do jego wieku i możliwości, tak jak w przypadku wszystkich aktów prawnych.

Chrystus jest prawdą, wymaganych instrukcji i rzeczywistej wiary dla dorosłych jako niezbędne do chrztu (Mateusza 28; Mark 16), ale w Jego ogólne prawo w sprawie konieczności sakramentu (Jan 3) On sprawia, że absolutnie nie ma ograniczeń co do tematu chrzest, a co za tym idzie, podczas gdy dzieci są zawarte w ustawie, nie mogą być zobowiązane do spełnienia warunków, które są zupełnie niemożliwe na ich wiek.

Chociaż nie można zaprzeczyć, ważności chrztu niemowląt, Tertuliana (De bapt., XVIII) pożądanego, że sakrament nie może być przyznane na nich, dopóki nie osiągnęły używania rozumu, z uwagi na niebezpieczeństwo ich profaning chrzest jak wśród młodzieży z allurements vice pogańskich.

W podobny sposób, St Gregory Nazianzen (OR. xl, De bapt.) Myśli, że chrzest, o ile nie było niebezpieczeństwo śmierci, powinno być odroczone do czasu dziecko było trzy lata stary, to może wysłuchać i odpowiedzieć na uroczystości.

Takie opinie, jednak były dzielone przez kilka, i nie zawierają one odmowę ważności chrztu niemowląt.

Prawdą jest, że Rada Neocæsarea (can. vi) deklaruje, że niemowlę nie może być ochrzczony w jej łonie matki, ale był tylko nauczanie, że ani chrzest, ani jej matka wiary jest wspólne dla niej i dla niemowląt w jej macicy, ale są akty swoiste dla matki samodzielnie.

(3) Chrztu Niemowlęta Unborn

Prowadzi to do chrztu niemowląt w przypadkach trudnych dostawy.

Gdy Rytuału Rzymskiego oświadcza, że dziecko nie jest ochrzczony, natomiast nadal zamkniętych (zablokowany) w jej łonie matki, zakłada, że wody chrzcielnej nie może dotrzeć do ciała dziecka.

Kiedy jednak wydaje się to możliwe, nawet przy pomocy instrumentu, Benedykt XIV (Syn. Diaec., VII, 5) oświadcza, że położne powinny być poinstruowane, aby nadać chrztu warunkowego.

The Ritual dalej twierdzi, że podczas przepływu wody może na głowie tego sakramentu niemowląt jest absolutnie podawać, ale jeśli można tylko wylał na inne części ciała, chrzest jest rzeczywiście być przyznane, ale musi być warunkowo powtórzone w przypadku urodzenia dziecka jego przetrwa, należy zauważyć, że w tych dwóch ostatnich przypadkach, w rubryce z Ritual zakłada, że niemowlę ma częściowo pojawiły się jeszcze w łonie matki.

W przypadku, gdy płód był całkowicie zamkniętych, chrzest ma być powtarzany warunkowo we wszystkich przypadkach (Lehmkuhl, n, 61).

W przypadku śmierci matki, płód jest natychmiast wyodrębnione i chrzest, powinno tam być żadnych życia w nim.

Niemowlęta zostały wzięte żywcem z łona również po śmierci matki.

Po Cæsarean nacięcie zostało wykonane, płód może być warunkowo chrzest przed wydobycia, jeśli możliwe, jeśli sakrament jest podawany po jego usunięciu z macicy chrzest jest absolutną, pod warunkiem, że jest pewne, że życia pozostaje.

Jeśli po ekstrakcji jest wątpliwe, czy są jeszcze przy życiu, ma być ochrzczony, pod warunkiem: "Jeśli Ty życiu".

Lekarze, matki, i położnych powinna być przypomniał o obowiązku podawania poważnego chrzest w tych okolicznościach.

Należy pamiętać, że zgodnie z przeważającą opinią wśród dowiedziałem się, płód jest animowana przez duszy ludzkiej od samego początku jego pomysłowości.

W przypadkach, gdy dostawa jest problem masowego, że nie jest z pewnością animowanych przez ludzkiego życia, ma być ochrzczony warunkowo: "Jeśli Ty jesteś człowiekiem."

(4) Chrzest Insane Osoby

W stale insane, którzy nigdy nie mieli powodu wykorzystania, są w tej samej kategorii jak niemowlęta w jakim odnosi się do chrztu powierzająca, a co za tym idzie sakrament jest ważny, jeśli podawano.

Jeśli w jednym czasie, kiedy był przy zdrowych zmysłach, chrzest przyznany na nich w trakcie ich szaleństwo będzie prawdopodobnie nieprawidłowe, o ile nie wykazał chęci do jej przed utratą ich przyczyny.

Moralistów nauczyć, że w praktyce ten ostatni klasy zawsze może być ochrzczony warunkowo, jeżeli nie ma pewności, czy nie mieli kiedykolwiek poprosił o chrzest (Sabetti, nie. 661).

W związku z tym należy zauważyć, że według wielu pisarzy, którzy ktoś ma życzenie, aby otrzymywać wszystkie rzeczy niezbędne do zbawienia, w tym samym czasie ukrytych pragnienie chrztu, i że bardziej konkretne pragnienie nie jest absolutnie konieczne.

(5) Foundlings

Foundlings są ochrzczeni warunkowo, jeżeli nie ma środków dowiedzieć się, czy zostały one ważnie ochrzczonych lub nie.

Jeśli notatka została z lewej foundling stwierdzający, że już otrzymał chrzest, bardziej powszechne jest zdania, że powinna ona być jednak podane chrztu warunkowego, chyba że okoliczności sprawiają, że zwykły, że chrzest miał niewątpliwie zostały przyznane.

O'Kane (nr 214) mówi, że sama zasada ma być stosowana, gdy położne lub innych osób świeckich chrzest niemowląt w przypadku konieczności.

(6) chrztu dzieci żydowskich i Infidel Rodzice

Pytanie jest również przedmiotem dyskusji, czy niemowlę dzieci niewiernych Żydów lub mogą być ochrzczony wbrew woli ich rodziców.

Aby ogólne zapytanie, odpowiedź jest podjęła decyzję negatywną, ponieważ taki chrzest naruszałby prawa naturalnych rodziców, i dla niemowląt to później być narażone na niebezpieczeństwo perversion.

My mówimy, oczywiście, tylko w odniesieniu do liceity takiego chrztu, jeśli zostały rzeczywiście zarządzany jest to niewątpliwie ważne.

Thomas (III: 68:10) jest bardzo wyraźnej odmawiania w zgodności z prawem przekazywania takich chrztu, i to był stały wyroku Stolicy Apostolskiej, jak to wynika z różnych dekretów o Najświętszej Congregations i papieża Benedykta XIV ( II Bullarii).

My mówimy jest negatywna odpowiedź na pytanie ogólne, ponieważ szczególne okoliczności mogą wymagać różnych odpowiedzi.

Bo bez wątpienia należy do przekazywania takich legalnych chrzest, jeśli dzieci były bliższe niebezpieczeństwo śmierci, lub jeżeli zostały one usunięte z opieki rodzicielskiej i nie było prawdopodobieństwo ich powrotu do niej, lub jeżeli zostały one stale insane, lub jeżeli jedno z rodziców było o wyrażeniu zgody na chrzest, czy wreszcie, gdy, po śmierci ojca, dziadka rodzicielskiej byłoby chętnych, mimo że matka nie zgłosiła.

Jeśli dzieci były, jednak nie niemowląt, ale z powodu wykorzystania i zostały dostatecznie pouczeni, powinny one być ochrzczony, gdy ostrożności podyktowane takiego kursu.

W przypadku obchodzony żydowskiego dziecka, Edgar Mortara, Pius IX zarządził, że rzeczywiście on powinien być wychowana w katolickiej, nawet wbrew woli rodziców, chrzest, ale już podawano mu kilka lat wcześniej, gdy w niebezpieczeństwie śmierci .

(7) Chrztu Dzieci protestanckich Rodzice

To nie jest legalnych chrzcił dzieci wbrew woli ich rodziców protestanckich; ich chrzest będzie naruszać praw rodzicielskich, narażają je na niebezpieczeństwo perversion, i jest sprzeczna z praktyką Kościoła.

Kenrick także zdecydowanie potępia pielęgniarek którzy chrzcić dzieci protestantów, chyba że są w niebezpieczeństwie śmierci.

(8) chrzest za zgodą rodziców Non-katolicki

Jeżeli ksiądz chrzcił dziecko nie-katolickich rodziców, jeżeli oni sami pragnienie?

On na pewno może to zrobić, jeśli istnieje powód do nadziei, że dziecko będzie wychowane katolickiego (koncentrat Prov, Balt. Ja, Decr, x).

Jeszcze większe bezpieczeństwo dla Wychowania Katolickiego, takie dziecko będzie obietnica jednego lub obojga rodziców, którzy sami będą objąć Wiary.

(9) Chrzest of the Dead

Jeśli chodzi o chrzest za zmarłych, ciekawa i trudne przejście w St Paul's List ma za sobą pewne kontrowersje.

Apostoł mówi: "Inaczej to, co będą robić to, że chrzest za zmarłych, jeśli ponownie nie wzrosną zmarłych na wszystkich? Dlaczego są one wtedy dla nich chrzest?"

(1 Koryntian 15:29).

Wydaje się, że pytanie nie tutaj takiego absurdu niestandardowy sposób, że nadaje na chrzest zwłok, jak później było praktykowane przez niektóre sekty heretical.

Został on conjectured, że w tym wypadku korzystania z nieznanych Koryntian składał w niektórych życia osoby otrzymujące symbolicznego chrztu jako reprezentujące inne którzy umarł z pragnienia stania się chrześcijaninem, ale zostały powstrzymane od realizacji jego pragnienie chrztu przez nieprzewidzianych śmierci.

Ci, którzy dają wyjaśnienie tego powiedzieć, że św jedynie odnosi się do tego zwyczaju Koryntian jako argumentum ad hominem, kiedy porusza się zmartwychwstania, bez użycia wymienionych zatwierdzającej.

Arcybiskup MacEvilly w jego ekspozycja listy z St Paul, posiada inną opinię.

On parafraza St Paul's tekst w następujący sposób: "Innym argumentem na rzecz zmartwychwstania. Martwych Jeśli nie będzie wynikać, co oznacza wyznanie wiary w zmartwychwstanie umarłych, dokonane na chrzest? Dlaczego my wszyscy ochrzczeni w zawodzie naszej wiary w zmartwychwstanie? "

The archbishop comments, as follows:

Jest to prawie niemożliwe, aby zebrać jak coś pewności co do znaczenia tych słów bardzo abstruse, z wojskiem interpretacje, które zostały hazarded, traktując je (patrz Calmet's Dissertation w tej sprawie).

W pierwszej kolejności, odnosząc się do każdej interpretacji słowa "chrzest", lub "martwych" albo błędne lub złe praktyki, które mogą mieć mężczyźni zatrudnieni do wyrażania swoich przekonań w nauce o zmartwychwstaniu, powinny zostać odrzucone, ponieważ wydaje się, by nie oznacza prawdopodobieństwo, że będzie Apostoła ziemi argument, nawet gdyby to było co Logicians nazwać argumentum ad hominem, albo na błędnym lub błędne praktyki.

Poza tym, taki system rozumowania byłby dość niejednoznaczne.

Stąd, słowa nie powinno być określone albo kliniki, ochrzczeni w godzinie śmierci, lub do wykorzystania w nefertari chrztu wśród Żydów, ich znajomi którzy odchodzili odszedł bez chrztu.

Wykładnia przyjęta w parafraza sprawia, że słowa odnoszą się do sakramentu chrztu, które były zobowiązane do podejścia z wiarą w zmartwychwstanie umarłych, jako warunek konieczny.

"Credo w resurrectionem mortuorum".

Taka interpretacja - jednej przyjęte przez św Chryzostom - ma tę zaletę, z podaniem słowa "chrzest" i "martwe" ich dosłowne signification.

Jedyna niedogodność w to, że słowo zmartwychwstanie jest wprowadzona.

Ale, rozumie się z całego kontekstu, i jest uzasadnione przez odniesienie do innych fragmentów Pisma Świętego.

W przypadku, z List do Hebrajczyków (6:2) wydaje się, że wiedza na temat wiary w zmartwychwstanie było jednym z podstawowych punktów instrukcji wymaganych do chrztu dorosłych, a tym samym dostarczają Pism się podłożem do wprowadzenia w słowo.

Nie ma innej interpretacji prawdopodobne, który rozumie słowa "chrzest" i "martwe" w sensie metaforycznym, i odnosi je do cierpienia, które Apostołowie i zapowiada zbawienia przeszedł do głoście Ewangelię do niewiernych, martwe do łaski i życia duchowego , Z nadzieją dokonywania ich uczestnikami chwały zmartwychwstania szczęśliwym.

Słowo "chrzest" jest zatrudniony w tym sensie w Piśmie, nawet przez Boskiego Zbawiciela Siebie - "Mam chrzest, którymi się chrzest", itp. A słowo "martwy" jest zatrudniony w kilku częściach Nowego Testamentu do wyznaczenia tych martwych duchowo do łaski i sprawiedliwości.

W Grecki, wyrazy "za zmarłych", uper ton nekron, że jest na rachunek lub w imieniu zmarłych, by służyć do potwierdzenia, w pewnym stopniu, ten ostatni interpretacji.

Te wydają się być najbardziej prawdopodobna w interpretacji tego fragmentu, każdy, bez wątpienia, ma swoje problemy.

W rozumieniu tego słowa była znana do Koryntian w czasie Apostoła.

Wszystkie, które mogą być znane ich znaczenie w tym okresie zdalnego, nie może przekroczyć granice prawdopodobnych przypuszczeń.

(loc.. cit., chap. XV; cf. Cornely również w Ep. Kor.)

XV. ADJUNCTS CHRZTU

(1) Baptysterium

Zgodnie z kanonów Kościoła, chrzest z wyjątkiem przypadku konieczności należy podawać w kościołach (koncentrat Prov. Balt. Ja, dekret 16).

Rytuału Rzymskiego mówi: "Kościoły, w którym znajduje się chrzcielnica, lub gdzie znajduje się chrzcielnica w pobliżu kościoła".

Termin "baptysterium" jest powszechnie używane na przestrzeni odłogowanych do powierzająca chrztu.

W podobny sposób Grecy photisterion używać do tego samego celu - słowo pochodzące z St Paul's nazwy chrzest jako "oświetlenie".

Słowa rytuał tylko przywołane w treści dokumentu oznacza jednak, by "baptysterium", oddzielnym budynku do celów zarządzania chrzest.

Takie budynki zostały wzniesione zarówno na Wschodzie i Zachodzie, jak na opony, Padwa, Piza, Florencja, i innych miejscach.

W takich baptisteries, oprócz czcionki, ołtarze zostały również zbudowane, a tu chrzest został przyznany.

Z reguły jednak, że Kościół sam zawiera railed-off przestrzeń zawierająca chrzcielnica.

Anciently czcionki zostały dołączone tylko do katedry kościoły, ale na dzień dzisiejszy niemal każdy kościół parafialny ma czcionki.

Ma to sens w Baltimore cytowane wyżej dekretu.

Druga Sesja Rady Baltimore zadeklarowała jednak, że jeżeli sędzia misjonarzy, że wielkie trudności z wniesieniem niemowląt do kościoła jest wystarczającym powodem do chrztu w domu prywatnym, a następnie są one do administrowania sakramentu wszystkich przepisanych obrzędów.

Prawa powszechnego w Kościele jest to, że podczas prywatnych chrzest jest przyznane, pozostałe uroczystości mają być dostarczone nie w domu, lecz w kościele.

The Ritual kieruje również, że czcionka jest stałych materiałów, tak aby wody chrzcielnej mogą być bezpiecznie przechowywane w nim.

Reling jest otaczają czcionki, a także reprezentacji St John chrztu Chrystusa należy je ozdabiać.

Okładka czcionki zwykle zawiera świętych olejów używanych w chrzcie, a to okładka musi być w zamknięciu i klucz, zgodnie z Ritual.

(2) Woda Chrztu

W mowie tej sprawy chrztu, stwierdził, że prawdziwa, naturalna woda jest wszystko, co jest wymagane do jej ważności.

W uroczystym chrzcie administrowanie, jednak Kościół przewiduje, że woda powinna zostać konsekrowane w Wielką Sobotę lub w wigilię Zesłania Ducha Świętego.

Do liceity (ważności) sakrament, w związku z tym, ksiądz jest zobowiązany do korzystania z wody konsekrowanego.

Ten zwyczaj jest tak starożytnych, że nie możemy odkryć jego pochodzenie.

Jest to znaleźć w najstarszych liturgii w łacina i Grecki Kościoły i jest wymieniony w Konstytucji Apostolskiej (VII, 43).

Uroczystość jego konsekracji jest uderzająca i symboliczne.

Po podpisaniu wody z krzyża kapłan dzieli go z jego strony i rzuca je na czterech narożnikach ziemi.

To oznacza chrzcić wszystkie narody.

Potem oddycha się do wody i zanurzyć się w świecy paschalnej.

Następna on rozlewa do wody, najpierw olej katechumenów, a następnie święty olej chorych, a wreszcie oba oleje święte wspólnie, właściwe wypowiedzenie modlitwy.

Ale co, jeśli w ciągu roku, dostawa wody konsekrowane powinny być niewystarczające?

W takim przypadku, Ritual oświadcza, że kapłan może dodać do wspólnej wody, co pozostaje, ale tylko w mniejszej ilości.

Jeśli pojawi się konsekrowane wody putrid, kapłan musi zbadać, czy rzeczywiście tak jest, dla wyglądu może być spowodowane tylko przez domieszki do olejów świętych.

Jeśli to ma naprawdę stać się putrid, czcionka ma być odnowiony i świeżej wody, które mają być błogosławiona przez formie podanej w Ritual.

W Stanach Zjednoczonych, Stolicy Apostolskiej jest usankcjonowane krótki formułę konsekracji chrzcielnej wody (koncentrat PLEN. Balt. II).

(3) Oleje Świętego

W chrztu, kapłan używa olej katechumenów, który jest oliwa z oliwek, olej chorych, przy czym to drugie jest mieszanką oleju i balsamu.

Oleje są konsekrowane przez biskupa w Wielki Czwartek.

Namaszczenie w chrzest jest zapisane przez św Justin, Święty Jan Chryzostom, i innych starożytnych przodków.

Innocenty I oświadcza, że jest olej chorych, które mają być stosowane do koronę z głowy, nie na czoło, na drugim jest zarezerwowane dla biskupów.

To samo można znaleźć w Sacramentaries św Grzegorza i św Gelasius (Martene, I, I).

W Grecki obrządku na olej katechumenów jest błogosławiony przez kapłana podczas ceremonii chrzcielnej.

(4) Sponsorzy

Gdy dzieci są uroczyście ochrzczony, pomagać osobom na uroczystości do zawodu wiary w imię dziecka.

Praktyka ta pochodzi od starożytności i jest świadkiem przez Tertuliana, Święty Bazyli, Święty Augustyn i inni.

Takie osoby są wyznaczone sponsores, offerentes, susceptores, fidejussores, patrini.

W Angielski termin jest ojcem chrzestnym i godmother, lub w Anglo-Saxon, plotki.

Te sponsorów, w domyślnym dziecka rodzice są zobowiązani do jej polecić dotyczące wiary i moralności.

Jeden sponsor jest wystarczające i nie więcej niż dwa są dozwolone.

W tym ostatnim przypadku powinna być płci męskiej i żeńskiej innych.

Celem tych ograniczeń jest fakt, że sponsor umów duchowego stosunku do dziecka i jego rodziców, która byłaby przeciwwskazań do zawarcia małżeństwa.

Sponsorzy muszą być ochrzczony osób, które z powodu stosowania i muszą zostać wyznaczone jako sponsorów przez kapłana lub rodziców.

Podczas chrztu muszą fizycznie dotykać dziecka albo osobiście lub przez pełnomocnika.

Są one wymagane, ponadto mają zamiar naprawdę założeniu, że obowiązki godparents.

Wskazane jest, że powinny one zostały potwierdzone, ale nie jest to absolutnie konieczne.

Niektóre osoby są zakazane od działającego w charakterze sponsorów.

Są to: członkowie zakonów, żonaty osób, w stosunku do siebie, do rodziców lub ich dzieci, i tych, którzy w ogóle są takie względu na budzącą się niewierności, herezja, excommunication, lub którzy są członkami skazany tajnych towarzystw, lub publicznego grzeszników (Sabetti, nie. 663).

Sponsorzy są również używane w uroczystym chrzcie dorosłych.

Oni nigdy nie są konieczne w prywatnych chrzest.

(5) Chrztu Nazwa

Od najbliższej razy nazwy zostały podane w chrzcie.

Kapłan jest skierowany, aby zobaczyć, że obsceniczne, legendarny, śmieszne i nazwiska, lub tych pogańskich bogów lub niewiernym mężczyzn nie może być nałożona.

Wręcz przeciwnie kapłan jest zalecić imiona świętych.

Tę rubryce nie jest rygorystyczny przykazanie, ale jest instrukcja do kapłana do tego, co on może zrobić w tej materii.

Jeżeli rodzice są nadmiernie uporczywą, kapłan święty może dodać nazwę do jednej nalegał na.

(6) Chrztu Robe

W Kościele pierwotnym, nosili białe szaty przez nowo ochrzczeni przez pewien okres po zakończeniu ceremonii (św. Ambroży, De Myst., C. vii).

W uroczystym chrztu zazwyczaj miało miejsce na Wielkanoc lub eves z Pięćdziesiątnicy, białe szaty stały się związane z tymi dziedzinami.

Tak, Sabbatum w Albis i Dominika w Albis otrzymała ich nazwisk z niestandardowych oddania się w tym czasie szaty chrzcielnej, które były noszone od poprzedniego czuwanie Paschy.

Sądzi się, że Angielski nazwę Pięćdziesiątnicy - Whitsunday lub Whitsuntide, również jego nazwa pochodzi od białych szat z nowo ochrzczonych.

W naszym obecnym rytuał, biały welon jest umieszczony na chwilę głowę z katechumena jako substytut dla szaty chrzcielnej.

XVI. CEREMONIES CHRZTU

Obrzędy, które towarzyszą chrzcielnej ablution są jak starożytne są piękne.

W pismach wczesnych Ojców i antyczne liturgii wskazują, że większość z nich pochodzą z apostolskim razy.

Dzieciątkiem jest doprowadzone do wejścia do kościoła przez sponsorów, gdy jest spełnione przez kapłana.

Po godparents zwróciły z wiary Kościoła Bożego w imię dziecka, kapłana oddycha na jego twarzy i exorcises złego ducha.

Święty Augustyn (Ep. cxciv, reklam Sixtum) korzysta z tej praktyki Apostolska exorcising udowodnić istnienie grzechu pierworodnego.

Wtedy na czoło i niemowląt piersią są podpisane z krzyża, symbol odkupienia.

Dalej następuje nałożenie rąk, niestandardowego z pewnością tak stara jak Apostołowie.

Niektóre błogosławiony sól jest teraz wprowadzany w usta dziecka.

"Kiedy sól", mówi Katechizm Soboru Trydenckiego "jest umieścić w ustach osoby, które mają być ochrzczeni, to ewidentnie przywozu, że w doktrynie wiary i daru łaski, powinien on zostać dostarczony z korupcją grzechu , Wystąpić przyprawe dla dobrych uczynków, i jest zadowolona z żywnością Bożej mądrości ".

Wprowadzanie jego ukradł nad dzieckiem kapłana wprowadza go do kościoła, a na drodze do czcionki sponsorów złożyć wyznanie wiary dla niemowląt.

Kapłan teraz dotyka uszy i nozdrza nad dzieckiem z spittle.

Symboliczne znaczenie ma zatem wytłumaczyć (nr kat. C. Musi.) "Jego nozdrza i uszy są obok dotknął z spittle i jest on natychmiast wysłał do chrzcielnica, że jako zabytek został przywrócony do niewidomego człowieka, o którym mowa w Ewangelii, których Pan, po gliny się ponad jego oczy, polecił, aby je umyć w wodach Siloe, tak też może on zrozumieć, że skuteczność sacrum ablution jest w taki sposób, aby przynieść światło dla umysłu do rozpoznania prawdy niebieskich ".

W katechumena teraz czyni potrójne zrzeczenie szatana, jego dzieł i jego pomps, a on jest namaszczony z olej katechumenów na piersi i między ramiona: "Na piersi, że przez dar Ducha Świętego, może on oddać off błędu i niewiedzy i może pojawić się prawdą wiary, "na życie człowieka tylko przez wiarę" (Galatów 3:11); na barkach, że przez łaskę Ducha Świętego, może wstrząsnąć off zaniedbania i torpor i zaangażowania w wykonania dobrej roboty; "wiara bez uczynków jest martwe" (Jakuba 2:26) ", mówi Katechizm.

Dzieciątka teraz, za pośrednictwem swoich sponsorów, sprawia, że oświadczenie o wierze i prosi o chrzest.

Kapłan, po międzyczasie zmieniła jego fioletowe ukradł na białym, a następnie zarządza potrójnym ablution, czyniąc znak krzyża trzy razy z strumienia wody rozlewa mu na głowę dziecka, mówiąc jednocześnie: "N___ Ja ciebie chrzczę w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego ".

W sponsorów podczas ablution albo posiadania dziecka lub przynajmniej dotknąć go.

Jeśli chrztu przez zanurzenie się, kapłan dips tylnej części głowy trzy razy do wody w postaci krzyżyka, wypowiedzenie sakramentalnego słowa.

W koronie na głowie dziecka jest teraz pomazane olej chorych, "aby dać mu do zrozumienia, że od tego dnia jest zjednoczona jako członek do Chrystusa, głowę i engrafted na Jego ciało, i dlatego nazywany jest on chrześcijańskim od Chrystusa, olej chorych, ale z Chrystusem "(Catech.).

Biały welon jest obecnie wprowadzane na niemowląt głowę ze słowami: "Odbierz ten biały płaszcz, który mógł to przeprowadzić bez plam siedzenie przed trybunałem Pana naszego Jezusa Chrystusa, abyś miał życie wieczne. Amen".

Potem zapaliła znicz umieszczony w katechumena ręki, księdza mówiąc: "Odbierz spalania tego światła, i zachować twego chrztu tak, aby być bez winy. Przestrzegaj przykazań Bożych;, że kiedy Pan nasz przyjdzie do Jego nuptials, ty mógł spełnić wraz z Nim wszyscy święci i mógł mieć życie wieczne, i żyć na wieki wieków. Amen ".

Nowe chrześcijańskie jest następnie do bidden idź w pokoju.

W chrztu dorosłych, wszystkie zasadnicze ceremonie są takie same jak dla niemowląt.

Istnieją jednak pewne imponujące uzupełnień.

Kapłan chodzi do radzenia sobie w innych jego szaty, i powinien on być z udziałem wielu duchownych lub co najmniej przez dwa.

Chociaż czeka katechumena poza drzwiami kościoła, ksiądz deklamuje niektóre modlitwy przy ołtarzu.

Potem przechodzi do miejsca, w którym kandydat jest, i prosi go pytania i wykonuje exorcisms prawie jak przewidziano w rytuał dla niemowląt.

Przed administrowanie błogosławiony soli, jednak wymaga on katechumena do wyraźnego zrzeczenia formie błędu, do którego miał wcześniej zrealizowany, a następnie jest on podpisany z krzyżem na brow, uszy, oczy, nozdrza, usta, piersi , A między ramiona.

Następnie, na kandydata, na bended kolana, trzy deklamuje kilka razy Ojcze nasz, a krzyż jest na jego czole, po raz pierwszy przez ojca chrzestnego, a następnie przez kapłana.

Po tym, biorąc go za rękę, kapłan prowadzi go do kościoła, gdzie uwielbia poklony, a następnie wzrasta on deklamuje z Apostolski symbol wiary i Ojcze nasz.

W innych uroczystości są praktycznie takie same, jak dla niemowląt.

Należy zauważyć, że ze względu na trudności w przeprowadzaniu z właściwego splendor rytuał do chrztu dorosłych, biskupi Stanów Zjednoczonych uzyskano pozwolenie od Stolicy Apostolskiej, aby skorzystać z uroczystym o chrzest niemowląt.

Ten ogólny zwolnienie trwało aż do 1857, kiedy to zwykłe prawo Kościoła poszła w życie.

(Patrz Rad Baltimore.) Niektóre amerykańskich diecezji, jednak uzyskane indywidualnych uprawnień do kontynuowania korzystania z rytuału dla niemowląt podczas podawania chrztu dorosłych.

XVII. Metaforyczne CHRZTU

Nazwa "chrzest" jest często stosowane w niewłaściwy sposób na inne uroczystości.

(1) Chrzest Bells

Nazwa ta została podana do błogosławieństwa dzwonów, przynajmniej w Francja, od jedenastego wieku.

Jest to pochodzące z mycia dzwonek ze świętą wodą przez biskupa, zanim on namaszcza go z oleju z infirm bez i olej chorych z wewnątrz.

A fuming żar jest następnie umieszczane na jego podstawie.

Biskup modli się, że te sacramentals z Kościoła mogą, na dźwięk dzwonu, umieścić demonów do lotu, ochrony przed burze, i wzywają wiernych do modlitwy.

(2) Chrzest Statków

Przynajmniej od czasu do Crusades, rytuały mają zawarte błogosławieństwo dla statków.

Kapłan begs Bóg błogosławi na statku i chronić tych, którzy pływają w nim, tak jak to zrobił Arka Noego, i Piotra Apostoła, gdy był tonącego w morzu.

Statek jest następnie pokropił wodą ze świętego.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez Williama HW Fanning.

Przepisywane przez Charles Sweeney, SJ.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom II.

Opublikowany 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Chrzest

Żydowski Opinia Informacje

A religijnych ablution sygnalizując oczyszczania lub konsekracji.

Naturalne metody oczyszczania organizmu do mycia i kąpieli w wodzie zawsze było zwyczajem w Izrael (patrz Ablucja, kąpieli).

Do mycia ich ubranie było ważnym środkiem uświęcenia nakazała na Izraelitów przed Objawienie na Mt. Synaj (np. XIX. 10).

Rabinów połączyć z tego obowiązku w kąpieliskach poprzez pełne zanurzenie ( "ṭebilah," Yeb. 46b; mek., Baḥodesh, III.); I zraszanie, gdyż z krwi był zawsze towarzyszy zanurzenia, tradycja łączy się z tym zanurzenie krwi lustration wymienione jak również mając na miejsce bezpośrednio przed Objawienie (np. XXIV. 8), te trzy akty są initiatory obrzędy wykonywane zawsze po proselytes ", w celu dostosowania ich pod skrzydła z Shekinah" (dz. cyt. Yeb.).

W nawiązaniu do Ezek.

XXXVI.

25 ", a następnie posypać będę czystej wody na was, i wy muszą być czyste," R. Akiba, w drugim wieku, wykonane z wypowiedzi: "Błogosławiony jesteś, o Izrael! Do kogo Czy ty oczyścić siebie? Którzy i oczyszcza ci? Twój Ojciec w niebie! "

(Viii Yoma. 9).

Odpowiednio, Chrzest jest nie tylko do celów specjalnych expiating przestępstwa, tak jak ma to miejsce głównie w przypadku naruszenia tzw lewici prawa czystości, ale jest tą częścią świętego życia i przygotować się do osiągnięcia ściślejszej komunii z Bogiem.

Ta myśl wyrażona jest w dobrze znanym fragmencie w Josephus, w którym mówi John the Baptist ( "Ant." XVIII. 5, § 2): "pranie byłoby do przyjęcia dla niego, gdyby wykorzystały go, nie w celu wprowadzania się w niektórych grzechów, ale do oczyszczania organizmu; założeniu, że nadal dusza została dokładnie oczyszczona wcześniej przez sprawiedliwość ".

Jana symbolizuje wezwanie do nawrócenia przez Chrzest w Jordania (iii Matt.. 6 i równolegle fragmenty); i ten sam środek do osiągnięcia świętości był zatrudniony przez Esseńczycy, których sposoby życia Jana obserwowano również we wszystkich innych aspektach.

Józef Flawiusz mówi jego instruktor Banus, Essene, że "kąpać się w zimnej wodzie często, zarówno w nocy i dni" ( "Życie", § 2) oraz, że tego samego zawodu był przestrzegany przez wszystkich Esseńczycy ( "BJ "II. 8, § 5).

Jedyna koncepcja Chrzest w sprzeczności z żydowskiej idei jest wyświetlany w oświadczeniu Jana, że z jednej którzy będą się po nim nie chrzcił wodą, ale z Ducha Świętego (Mark I. pkt 8; John i. 27).

Jeszcze tyle podobne do pojęcia jest wyświetlany w przekonania wyrażone w Talmud, że Duch Święty może być wystawione na jak woda pochodzi z dobrze (w oparciu o jeden. Xii. 3; Yer. Suk. Łk 1, 55a w Joshua b. Lewiego).

A tam jest nieco odcieniem żydowskiej nawet proroctwa ewangelistów Mateusza (III. 11) i Łukasza (III. 16), którzy deklarują, że Jezus będzie chrzcił ogniem, jak również z Ducha Świętego;, zgodnie z Abbahu, prawdziwy chrzest jest wykonywana w ogniu (Sanh. 39a).

Oba zestawienia Abbahu i Ewangeliści muszą oczywiście zostać podjęte metaforycznie.

Wyrażenie, że osoba ochrzczona jest podświetlony (φωτισθείς, Justin, "Apologiæ," I. 65) ma takie samo znaczenie, jak jest to wymaga już opowiadać prozelitę z judaizmu, po kąpieli, że obecnie należy do Izrael, ludzie z umiłowanym Bóg (Yeb. 47a; Gerim I.).

Według nauki rabinicznych, które dominowały jeszcze w trakcie istnienia świątyni (viii Pes.. 8), Chrzest, obok obrzezania i ofiary, był absolutnie niezbędny warunek zostanie spełniony przez prozelitę do judaizmu (Yeb. 46b, 47b; Ker. 9a; "Ab. Zarah 57a; Shab. 135a; Yer. Kid. Iii. 14, 64d).

Obrzezanie, jednak był znacznie bardziej istotne, i, podobnie jak chrzest, był nazywany "pieczęcią" (Schlatter, "Die Kirche Jerusalems", 1898, str. 70).

Ale jak obrzezanie został odrzucony przez chrześcijaństwo, i poświęceń zaprzestali, Chrzest pozostał jedynym warunkiem do rozpoczęcia życia zakonnego.

Kolejne uroczystości, przyjęła wkrótce po inne, było nałożenie rąk, co jest znane, było użycie Żydów w koordynacji z rabinem.

Namaszczenie z ropy naftowej, która w pierwszym również dołączyć akt chrztu, i była analogiczna do anointment kapłanów wśród Żydów, nie była warunkiem koniecznym.

Nowe znaczenie, że chrześcijaństwo odczytuje na słowo "chrzest" i nowych celów, z którymi wykonywane aktu chrztu, jak również koncepcji jego magiczny wpływ, są w linii naturalny rozwój chrześcijaństwa.

Pierwotna forma chrztu-częste kąpiele w zimnej wodzie, pozostał w użyciu później wśród sekt, które miały charakter nieco żydowskich, takich jak Ebionici, Baptists, Hemerobaptists (porównaj Bera. Iii. 6), a na dzień dzisiejszy w Sabeans i Mandeans uznają za częste kąpielisku cła (porównaj Sibyllines, IV. 164, w którym, nawet w chrześcijańskiej razy, heathens są zaproszeni do kąpieli w strumieniach).

Chrzest było praktykowane w starożytnej (Ḥasidic lub Essene) Judaizm, najpierw jako środek wyrazów, jak dowiedział się od historii Adama i Ewy, którzy, w celu atone dla swego grzechu, stał się na szyję w wodzie, post i czynienie pokuty-Adam w Jordania do czterdziestu dni, Wigilia w Tygrysem na trzydzieści siedem dni (Vita Adæ et Evæ, i. 5-8).

Według Pirḳe R. El.

xx. Adam stanął na czterdzieści dziewięć dni aż do jego szyi w rzece Gichon.

Podobnie jest przejazd, "oni zaczerpnęli wody i wylał ją przed Panem, i pościli w tym dniu, mówiąc:" Zgrzeszyliśmy przeciw Panu "(I Sam. Vii. 6), wyjaśniła (patrz Targu. Yer. Midrasz i Samuel, eodem; Yer. Taanit ii. 7, 65d), co oznacza, że Izrael wylana w sercach ich nawrócenia; przy użyciu wody jako symbolu według Lam.

ii. 19, "Wylej swe serce jak wodę przed Panem."

Spośród uderzające podobieństwo do historii w Matt.

iii. 1-17 oraz w Łukasza iii.

3, 22, jest haggadic interpretacji Gen. i.

2 w Gen. R. ii.

i Tan., Buber, Wstęp, str.

153: "Duch Boży (umieszczając mysz jak ptak w otwarte skrzydła), objawia się w duchu Mesjasza, wejdzie [lub" Święty, Błogosławiony On!

Jego rozkłada skrzydła i bestow Jego łaski "] na Izrael," ze względu na Izrael, symbolizowane przez nawrócenie wody zgodnie z Lam.

ii. 19. Aby otrzymać Ducha Bożego, które są lub mają być dopuszczone do stanąć w obecności Boga (Jego Shekinah), człowiek musi przejść chrzest (Tan., Meẓora ', 6, wyd. Buber, str. 46) Dlatego w czasie mesjańskim Bóg sam dla oczyszczania wody na Izrael, zgodnie z Ezek.

XXXVI.

25 (Tan., Meẓora ", 9-17, 18, ed. Buber, pp. 43, 53).

W celu wymawiać imię Boga w modlitwie w doskonałej czystości, Esseńczycy () przeszedł chrzest każdego ranka (Tosef., Yad. Ii. 20; Szymona z Sens do Yad. Iv. 9; i Bera. 22a; porównać z Ḳid . 70a, "nazwa musi być strzeżony w czystości").

Philo często odnosi się do tych aktów prawnych w ramach przygotowań do oczyszczania świętych tajemnic, które mają być otrzymane przez wszczęła ( "De Somniis", XIV. "De Profugis," vii. "Co Rerum Divinarum Sit Herezje?" XVIII. XXIII.; "Sit Deus Zobacz Immutabilis," II. "De Posteritate Caini", XIV., XXVIII.).

Chrzest w prozelitę ma na celu jego oczyszczenia jej z zanieczyszczeń bałwochwalstwo, i przywrócenie czystości na noworodków człowieka.

To może się nauczyć od Talmud (Soṭah 12b) w odniesieniu do córki faraona, w których kąpieliskach Nilu jest wyjaśnione przez Szymona b.

Yoḥai zostały do tego celu.

Do kąpieli w wodzie ma stanowić odrodzenie, Dlatego "ger jest jak dziecko urodzone po prostu" (Yeb. 48b) i musi on brać kąpieli "w imię Boga" - "leshem shamayim", czyli przyjąć jarzmo gcd Królestwo nałożonych na niego przez jednego którzy prowadzą go do chrztu ( "maṭbil"), albo nie jest dopuszczone do judaizmu (vii Gerim.. 8).

Z tego powodu bardzo Izraelici przed przyjęciem ustawy było, zgodnie z Philo na Dekalogu ( "De Decalogo," II., XI.), Jak również według tradycji rabinicznych, aby przejść obrzęd oczyszczania chrzcielnej (porównaj I Kor. X 2 ", oni byli ochrzczeni do Mojżesza: [prawie] w chmury i morze").

Prawdziwe znaczenie tego obrzędu chrztu nie mogą być uzyskane z prawem lewici, ale wydaje się aby miał jej pochodzenia lub w babilońskiej starożytnych semickich ćwiczyć.

Ponieważ był to specjalny serwis zarządzany przez Elizeusza, jak prorocze uczeń Eliasza do swego pana, "wyleję wody na jego ręce" (II Królów iii. 11), tak zrobił Elizeusz powiedzieć Naaman do kąpieli siedem razy w Jordania, w celu w celu odzyskania od trądu (II Królów v. 10).

Uprawnienia przypisane do wody z Jordania są wyraźnie stwierdził, że należy przywrócić nieczystego człowieka do pierwotnego stanu na noworodków "dziecko".

Idea ta opiera się prorocze nadzieję, że z fontanną czystości, która ma oczyścić Izrael z duchem nieczystości (xiii Zech.. 1; Ezek. XXXVI. 25; porównać ISA. Iv. 4).

Tak jest wyrażona w kategoriach niewątpliwymi w Mandean pism i nauki (Brandt, "Mandäische Religia", pp. 99 i nast., 204 i nast.) Że woda życia, w którym człowiek wanny jest przyczyną jego regenerację.

Z tego powodu nie pisarza z czwartego dnia Sibylline Oracles, linie 160-166, odwołania się do pogan świat, mówiąc: "Wy nieszczęśliwy ludzmi, nawrócą; umyć w strumieniach całego życia ramkę ze swoim ciężarem grzechu; winda do nieba Twoje ręce w modlitwie o przebaczenie i leczyć się z impiety przez strach przed Bogiem! "

To, co głosił John the Baptist do grzeszników, że wokół niego na Jordania, a tym właśnie polega znaczenie kąpieli każdego prozelitę.

On miał być "nowym stworzeniem" (Gen. R. xxxix).

W perspektywie φωτιςθεῖς (oświetlone), porównaj Philo na Skruchy ( "De Pœnitentia," I.), "prozelitę pochodzi z ciemności do światła".

Jest całkiem możliwe, że podobnie jak w inicjuje orphic tajemnice, proselytes były w drodze symbolikę, nagle przywiezione z ciemności do światła.

Do obrzędów zanurzenia, namaszczenia, i tym podobne, prozelitę, które ma lub miał do poddania się, patrz prozelitę, ablution, i Namaszczenia.

K.

Kaufmann Kohler, Samuel Krauss


Jewish Encyclopedia, opublikowanych między 1901-1906.

Bibliografia

: Np. Bengel, ueber das Alter der Jüd.

Proselytentaufe, Tübingen, 1814; M. Schneckenburger, ueber das Alter der Jüd.

Proselytentaufe, Berlin, 1828; E. Renan, Les Evangiles, 2d ed., Str.

167; idem, Les Apôtres, str.

96; idem, Marc-Aurèle, str.

527; schechter, w żydowskiej Quarterly Review, 1900, XII.

421; Schürer, Gesch.

3d ed. III.

129; Edersheim, żydowski Mesjasz, ii.

745.KS Kr.

Chrzest

Opinia prawosławny Informacje

Modlitwy do New Born

Po urodzeniu dziecka, parafii kapłan powinien być zaproszony do domu lub do szpitala oferty modlitwy dla matki i dziecka.

Jest to odpowiedzialność ojca lub dziadków, aby powiadomić kapłana w momencie narodzin.

Twój parafii ksiądz zależy od uprzejmości, tak że może on dokonać właściwego nawiedzenia.

W czterdziestym dniu po urodzeniu, matka dziecka przynosi do kościoła, gdzie kapłan prowadzi usługi "40-dniowa Blessing" lub "Sarantismos" dla matki i dziecka.

"The Ritual of" churching kobiet po porodzie ma swoje pochodzenie w średniowieczu. To był czas, kiedy liturgicznego życia Kościoła był początek, aby rozwinąć i rozwijać się w imitacje z biblijnych wzorców. "Kościół" nie może być rozumiane w sposób przedpotopowy (ze Starego Testamentu) w tym sensie, w praktyce legalistyczne. (więcej Starego Testamentu wiedzy, przeczytaj Księga Kapłańska, rozdział 12). Rather, ceremonii churching znaki czasu, gdy matka, mając na odzyskane fizycznie i emocjonalnie od urodzenia dziecka, a także mając ponownie zarządził jej życia wokół dziecka opieki, zostanie wznowiona jej życia we wspólnocie Kościoła. Ona przychodzi do kościoła z nią dziecko (i towarzyszy jej mąż) oferować swoje dziękczynienie za swoje dziecko, i przyjeżdżających do kontaktu z życia dając chwałę Bogu, prosi o przebaczenie swoich grzechów, pomimo swojej ludzkiej słabości, tak że mogą być "godnym do udziału, uncondemned, Święty Mysteries "(czyli Komunii Świętej) po raz kolejny.

Ta uroczystość, w imitacji w Starym Testamencie ceremonii, do której składane Matki Bożej, została sporządzona w czterdziestym dniu po urodzeniu dziecka, ale może również mieć miejsce tak blisko czterdziestym dni, jak to możliwe.

Niektóre wniosku, że odbywają się przedwcześnie, aby ułatwić ich osobistych potrzeb i chęć uczestnictwa społecznego zaangażowania.

Boga w Jego mądrości święceń, że okres sześć tygodni przed dniem wygaśnięcia następujące dziecka matka wznowieniu jej życia.

Dobre rady nie ma przyspieszyć ten proces.

Podczas churching, kapłan, w naśladowania starszego Symeona (Łukasza, rozdział 2), zabiera dziecko do świątyni, czyniąc znak krzyża z nią i recytuje modlitwy św Symeona (Łukasza 2:28 -- 32).

Znowu, inspirowane przez Symeona na przykład spotkanie z Dzieciątkiem Mesjasz, każde dziecko ma potencjał, aby być wielki w oczach Pana, akt churching rozpoznaje tego, a także służy, jak z matką, do wprowadzenia dziecka wspólnoty wiary ".

W dniu churching, rodziców i dzieci zaproszone są do czekać w soboty w kościele, gdy ukaże się ksiądz.

Ta odbywa się po antidoron została po Boskiej Liturgii.

Zaproszenie do kościoła, urzędu, co pozwoli uruchomić sprawnie.

Chrztu

W sakramencie Chrztu Świętego, jest włączona do ukrzyżowanego, zmartwychwstałego i uwielbionego Chrystusa i odradza do uczestnictwa w boskim życiu.

Chrzest jest konieczne do zbawienia (Marka 16:15-16) i zgodnie z Świętej Tradycji musi być wykonana przez potrójne zanurzenie w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego (Mateusza 28:18-20), zgodnie z do rubryki w modlitewniku.

To jest przyznane tylko raz.


Także, zobaczyć:


Re-Chrzest


Sakrament


Potwierdzenie

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest