Ukrzyżowanie

Informacje ogólne

Ukrzyżowanie było sposobu egzekucji stosowane przez Rzymian do karania niewolników i cudzoziemców.

Hung z crossbar astride jeden peg pozycji pionowej, gołym ofiara była możliwość zawiesić się jako spektakl publicznego do umarłych. Istotne nr organy zostały uszkodzone, a śmierć była wolna agonii.

Przed ukrzyżowania, ofiarą był biczowany i do przeprowadzania na crossbar do wykonania witryny.

W ukrzyżowaniu Jezusa Chrystusa po tej kolejności zdarzeń (Mark 15:15; John 19:17).

Choć ściśle związane z Rzym, ukrzyżowaniu pochodzi z Phoenicians i Persów.

To było praktykowane od 6 wieku pne do 4 wieku AD.

Rzymski cesarz Constantine I zakazane w 337 ukrzyżowania.

Ponieważ Jezus został ukrzyżowany, Krzyż ma założyć teologiczne znaczenie dla chrześcijan.

To symbolizuje pojednanie z Bogiem przez wiarę w Chrystusa (1 Kor. 1:18 - 25), którego życie, śmierć i zmartwychwstanie są dowodem Bożego przebaczenia ludzkiego grzechu.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Douglas Ezell

Ukrzyżowanie

(Editor's Komentarze)

Wydaje się, że wiele wyobrażeń dotyczących ukrzyżowania Jezusa.

Jezus nie był pierwszym ani tylko osoba, która ma być ukrzyżowany.

Rzymianie posługiwali się tą metodą realizacji dla co najmniej 70 lat zanim Jezus został ukrzyżowany.

W około 40 pne, Rzym, historyk zarejestrowanych 2000 osób, które były ukrzyżowany w ciągu jednego dnia, dla rozrywki Quintilius Varus!

Około 40 lat po Jezusie "Ukrzyżowanie, Rzymian ukrzyżowany około 500 dziennie w 70 AD.

Nawet przez Jezusa, jest oczywiste, że miały one opracowane "wydajnych" metod.

Na przykład w tym dniu w 2000 crucifixions, wydaje się mało prawdopodobne, że pracownicy będą mieli czas na kopanie dziury 2000 i 2000 zbudował krzyże, tylko ze względów praktycznych.

Poniższe artykuły wskazują, że bardzo często w pozycji pionowej biegun być pozostawione na miejscu, w standardowej lokalizacji dla crucifixions, że Jezus (i inni) prawie na pewno przeprowadzane tylko na poziome cross-bar, nadal dużym obciążeniem.

Po tym, wykonanie załogi musiałby znieść Jezusa i krzyża-bar już nawet na pionowe Polaka.

Większość nowoczesnych obrazów z Ukrzyżowanie Jezusa jest wykazują dość wysokie, ale że prawie na pewno nie był przypadek.

Ofiary Ukrzyżowania generalnie miał ich nogi tylko pieszo lub dwa nad ziemią.

Również część "kara" Ukrzyżowania (i widoczny przykład, że kara dla Wspólnoty jako całości), że na ogół dłuższy proces.

Jeden z artykułów poniżej jeszcze wspomnieć, że niektóre krzyże miały małe "siedzenie" częściowo do strefy wsparcia masy ciała, z zamiarem rozszerzenia na dalsze cierpienia.

Te kwestie zostały potwierdzone przez szereg żydowskich prawa czasie.

Kilka rozpatrywane z "oficjalnych" metod określania momentu śmierci w taki sposób, że ciała mogą być podjęte.

Yev. 120b wspomina, że jeden z tych metod było potwierdzenie, gdy zaczął bladzi zwierząt do paszy na mięso z nogi i nogi, które mogłyby być osiągnięte ze względu na nogi jest blisko ziemi.

Oho. 3:5 wymienia sposoby określania, kiedy krew stała się nieczyste.

Wiele innych ustaw związanych z ukrzyżowania żydowskie istniały w prawo na czas.

Tosef, 7:1 Git, Git 70b, opisuje, w jaki sposób dana osoba może uzyskać rozwód od osoby jest ukrzyżowany.

Co ciekawe, Yev.

16:3, 15c, najwyraźniej dopuszcza możliwość, że bogate matron mogą "wykupić" osoby, ukrzyżowanego się mężem!

Ponadto, nowoczesny nieporozumieniem jest to, że skoki były napędzane za pomocą rąk.

Rzymianie mieli odkryte dużo wcześniej, że skóra będzie tylko tear away i osoby spadnie z krzyża.

Na pewno skoki były napędzane przez nadgarstka obszarze, między niektóre kości.

Wreszcie, jako potwierdzenie w rzeczywistości z Ukrzyżowanie Jezusa, żydowskiego rekordy rejestruje zdarzenia.

W Talmud, Sanh.

7:4 odnosi się do Niego, nie będąc do Halakhah, będąc "powiesił życiu".

To, wraz z ukamienowanie, był prawnych kara dla "innych wiodących praktyków w blad lub czary".

Sanh. 6:4 odnosi się również do przypadku.

Ukrzyżowanie

Zaawansowane Informacje

Ukrzyżowanie było wspólne tryb karania pośród narodów pogańskich na początku razy.

Nie jest pewne, czy był znany wśród starożytnych Żydów, prawdopodobnie nie było.

Rodzaje kary zgodnie z prawem zostały Mozaika, od miecza (np. 21), strangling, ogień (Lev. 20), ukamienowanie (Deut. 21).

Zostało to uznane za najbardziej strasznych postaci śmierci, i do Żyda byłoby zdobycie większej horror z przekleństwem w Deut.

21:23. To kara zaczął przez poddanie Cierpiącego do scourging.

W przypadku naszego Pana, jednak jego scourging był raczej zdania, zanim został przeniesiony na niego, i była spowodowana przez Piłata na celu, prawdopodobnie, ekscytujące Szkoda zamawianiu i jego ucieczki z dalszej kary (Łukasza 23:22; John 19 : 1).

The Condemned jeden przeprowadza własną krzyża na miejsce egzekucji, który był poza miastem, w miejscu wyznaczonym do celów poza.

Przed gwoździ do krzyża miało miejsce, leczniczych filiżanki octu zmieszanego z żółcią i mirry (sopor) zostało wydane, w celu deadening w pangs z Cierpiącego.

Nasz Pan odmówił ten kielich, że jego zmysły może być jasne (Matt. 27:34).

W spongeful octu, kwaśne wino, posca, wspólnego picia z rzymskich żołnierzy, który został wprowadzony na hyssop łodygi i oferowane do naszego Pana w contemptuous Szkoda (Matt. 27:48; Łk 23:36), próbowałem się uspokoić wymowa: znaczenia: rzeczownik na jego pragnienie (Jan 19:29).

Rachunki w danym ukrzyżowania naszego Pana są w porozumieniu z całego celnych i praktyki rzymskich w takich przypadkach.

On został ukrzyżowany między dwoma "złoczyńców" (Isa. 53:12; Łk 23:32) i było obserwowanych przez stronę czterech żołnierzy (John 19:23; Matt. 27:36, 54), z ich setnik.

"Łamaniu nóg" zostało przeznaczone na złoczyńców, aby przyspieszyć śmierć, i umieścić je z nędzy (Jan 19:31), lecz z niezwykłą szybkością, Pana naszego śmierci (19:33) z powodu jego cierpienia i jego poprzednich wielkie straty moralne.

Pominięcie złamaniu nogi było spełnienie typu (np. 12:46).

On dosłownie umarł z powodu złamanego serca, ruptured serce, a tym samym płynącej z krwi i wody, od rana dokonane przez żołnierza dzida (Jan 19:34).

Nasz Pan wypowiedział pamiętne słowa siedem z krzyża, a mianowicie (1) Łukasza 23:34; (2) 23:43; (3) John 19:26; (4) Matt.

27:46, Marka 15:34; (5) John 19:28; (6) 19:30; (7) Łukasza 23:46.

(Easton Illustrated Dictionary)

Krzyża, Ukrzyżowanie

Zaawansowane Informacje

W Grecki słowo "krzyż", stauros, dosłownie odnosi się do pozycji pionowej, wskazał udziałów lub blado.

Słowo xylon jest zwykle "drewno" lub "drzewo".

W NT oraz w niektórych innych literatury czasie często odnoszą się zarówno do szczególnie okrutne i poniżające forma kary śmierci znana jako ukrzyżowania.

W obu kanoniczne, a później chrześcijańskiej literatury "krzyża" i "Ukrzyżowanie" wziąć na szczególnie istotne znaczenie ze względu na ich powiązanie z śmierci Jezusa i jego oczekiwania swoich uczniów.

Wszelkie zrozumienia Ukrzyżowania w starożytnej świat musi zawierać fakty odnoszące się do samego aktu prawnego, jego wpływ na ofiary, a konsekwencje społeczno załączony do niego.

Metoda Ukrzyżowanie

Ukrzyżowanie zaangażowanych w podnośnikowo skazany na słup, niektóre postaci ramy lub rusztowania, lub osoba fizyczna drzewa, co naraża go na widok publiczny i wyśmianie.

W wielu przypadkach indywidualnych został ukarany śmiercią za pośrednictwem innych środków oraz wszystkich lub części ciała (zwykle głowy), a następnie podwyższone.

W innych okolicznościach, stał się rzeczywistą pomocą egzekucji.

Ponieważ zarówno efekt Ukrzyżowania na organizm i dłuższy okres, który upłynął zwykle przed śmiercią, stanowił najbardziej bolesne, okrutne i barbarzyńskie formy wykonania.

Jej korzenie są tracone w historii.

W takiej czy innej formie jest znane były praktykowane przez wielu grup (np. Indian, Scytowie, Celtowie, Germani, Britanni, Taurians), ale najczęściej jest ściśle związane z Persami, Carthaginians, Phoenicians, Grecy, a zwłaszcza Rzymianie.

Niektóre dowody wskazują, że może były związane z ludzi religijnych ofiary, jak również środków kara.

Wcześniejsze formy prawdopodobnie zaangażowanych w impaling skazany na jednym biegunie lub zawieszenia go w głowę między wedging "Y" na jednym końcu do realizacji.

Na NT razy nie wydaje się, że różne formy "krzyże" powszechnie używany przez Rzymian.

Ponadto na jednym biegunie (crux simplex), najbardziej zaangażowanych w wykorzystanie co najmniej dwóch oddzielnych kawałków drewna do budowy ramy.

Jednakże, ukrzyżowaniu executioners dał okazję do wykorzystania ich najbardziej okrutny i sadistic kreatywność; ofiarami były sporadycznie, zawieszonych w groteskowy miejsca na różne sposoby.

Obie formy krzyża najprawdopodobniej wykorzystywane do realizacji Jezusa są's Cross St Anthony (crux commissa), w kształcie "T" lub łacina krzyż (crux immissa), w którym pionowe kawałek wzrośnie powyżej zarówno poziomych krzyża bar (patibulum) i głowę ofiary; oświadczenie w Matt.

27:37 (por. Łk 23:38), został umieszczony napis "nad głową" i najstarszych tradycji korzyść tego ostatniego.

Szczegółowe opisy ukrzyżowania są nieliczne; pisarzy wydają się unikać tego tematu.

Najnowsze odkrycia archeologiczne, w tym szkieletowych pozostaje do ukrzyżowania w Palestynie pierwszego wieku (w Giv'at ha-Mivtar w Jerozolima), dodaje się znacznie do wiedzy na temat działania. Wydaje się, że Ewangelia rachunków śmierci Jezusa opisania standardowych Roman procedura ukrzyżowania.

Po oświadczenie o zdanie, skazany został zobowiązany do przeprowadzenia poziomej kawałek na miejsce egzekucji, zawsze poza miasto. Lidera cztery-man squad wykonanie doprowadziło do procesji opatrzonych znakiem szczegółowo powody do realizacji.

Tam ofiara była flogged (ten wydaje się mieć poprzedzone potępienie w przypadku Jezusa, ewentualnie uzyskanie sympatii). Ofiary otwarte ramiona były umieszczane na cross-bar albo przez gwoździe lub lin.

To był następnie podniesione i zabezpieczone prostopadle do bieguna (który w niektórych obszarach mogą być pozostawione w miejscu na stałe, zarówno dla wygody i jako ostrzeżenie). Małych pokładzie lub zatyczką mogą być przewidziane jako swego rodzaju siedzenia pokrywa część waga The Condemned (to rzeczywiście mogą mieć długotrwałego cierpienia zakazujące uduszenia).

Stopy zostały następnie zabezpieczone w sposób wymuszania na kolana gięte stanowiska. Wbrew popularnej opinii współczesnych, krzyże nie były wysokie, a nogi były prawdopodobnie tylko kilka cali nad ziemią. Podpisania opisujące oskarżenia został przymocowany do krzyża.

Śmierć zwykle przyszedł powoli, nie było nietypowe dla osób na dzień na krzyżu. Ekspozycji, choroby, głód, szok i wyczerpanie były zwykle natychmiastowe przyczyn śmierci.

Czasami śmierć była "mercifully" sie spieszylem przez łamanie nóg z potępiony.

W Jezusa przypadku śmierci przyszedł dużo szybciej niż zwykle.

A dzida była kierunki na boku, aby zapewnić był naprawdę martwe ciało, zanim została usunięta (John 19:31-37). Organów ukrzyżowanego były często w lewo i unburied spożycia przez ptaki i zwierzęta mięsożerne, w ten sposób dodając do hańbą.

Społecznego napiętnowania i hańbą związane z ukrzyżowania w świat starożytnych z trudem może być zawyżone.

To był zwykle zarezerwowany dla niewolników, przestępców z najgorszym rodzajem z najniższych poziomach społeczeństwa, deserters wojskowych, a zwłaszcza zdrajców.

W rzadkich przypadkach były tylko Roman obywateli, bez względu na ich przestępstwa, ukrzyżowany.

Wśród Żydów ona przeprowadzona dodatkowa napiętnowania. Deut.

21:23, "powiesił człowiek jest przeklęty przez Boga," rozumieć, że bardzo metoda przyniosła śmierć boska klątwę na ukrzyżowanie. Związku z tym pomysł na ukrzyżowanego Mesjasza, jakie stwarza specjalnego problemu dla Żydów, takich jak Paul ( cf. Gal. 3:13; 1 Kor. 1:27-29).

Znaczenie krzyża

NT pisarzy siebie historicity z ukrzyżowania Jezusa i koncentrują swoją uwagę na jego znaczenie.

W jej one zrozumieć, że on ", którzy był w postaci Bożej, nie uważał równości z Bogiem rzeczy z której trzeba skorzystać na" nie był skłonny do "pokornej się" wziąć "na postać sługi, i trwa "nawet śmierć na krzyżu" (Phil. 2:6-8).

To pokazuje ostatecznego upokorzenia i degradacji.

Jednak, potwierdzają one, ukrzyżowaniu Jezusa, Mesjasza (Chrystusa), była i będzie działać z Boga i wieczne znaczenie kosmiczne.

Na najprostszym poziomie, ukrzyżowaniu Jezusa była środkiem, za pomocą którego Bóg pod warunkiem zbawienia, odpuszczenie grzechów (por. 1 Kor. 15:3).

Ukrzyżowanego Chrystusa staje się podsumowanie wiadomości chrześcijańskiej (1 Kor. 2:2).

Krzyż Jezusa, umiłowanego Syna Bożego, jest najwyższym demonstracja miłości Boga do grzesznego człowieka (por. Jan 3:16, 15:16). Jezusa "śmierci Boga dotyczy konkretnie z winy i grzechu, który obraża Jego świętości i oddziela człowieka od jego Stwórcy.

Ze względu na krzyżu Bóg staje się zarówno prawy i sprawiedliwy sędzia, a jednocześnie, z jednej którzy sprawia, że przebaczenie i dostępne uzasadnia wierzących (por. Rz. 3:26).

W potępiając wymagania prawne w zestawieniu z człowiekiem zostały "zlikwidowane", do krzyża (kol. 2:14).

Słowo krzyża jest Boże słowo pojednania (II Kor. 5:19).

Krzyż jest również symbolem discipleship.

W pierwszym wieku Palestyńczyków, którzy często świadkiem skazany crossbar do przeprowadzenia w miejscu ich ostatecznego tortur, Jezus "słowo" Jeśli kto chce pójść za Mną, niech weźmie krzyż swój i Mnie naśladuje "(Marka 8:34; cf. Matta. 10:38; Łk 14:27), muszą pochodzić z wstrząsów, grafik wpływu.

Jezus podkreśla, że upokorzenia i cierpienia, które doprowadziły w jego ukrzyżowania były charakterystyczne dla doświadczenia jego zwolenników.

"Jest," mówi, "za uczniem być jak jego nauczyciel" (Matt. 10:24).

Ukrzyżowanie staje się częścią identyfikacji między Chrystusem a wierzącym, którzy są "z ukrzyżowanego Chrystusa" (Gal. 2:20).

Negatywne strony cechy nowego życia chrześcijańskiego polega na posiadanie "ukrzyżowanego" grzeszny charakter i pragnienia (Gal. 5:24).

Gdy rozumieć w jego historycznym, społecznym kontekście, Paul oświadczenie, że głoszenie Chrystusa Ukrzyżowanego jest "zgorszeniem" lub "Skandal" (skandalon) do Żydów i głupstwem "(Moria) do pogan jest logiczne i jasne.

Jednak dla chrześcijan pozostaje akt i demonstracji "moc i mądrość Bożą" (1 Kor. 1:23-24).

JJ Scott, Jr


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


Siede B. et al., NIDNTT, I, 389-405; JF Dziwne, IDM Suplement, 199-200; M. Hengel, Ukrzyżowanie.

Ukrzyżuj (czasownik)

Zaawansowane Informacje

Ukrzyżuj oznacza (a) "akt Ukrzyżowania", np., Matt.

20:19; (b) metaforycznie, "oddanie się w ciało z jego namiętności i pożądań," warunek spełniony w przypadku tych, którzy są "w Chrystusie Jezusie," Gal.

5:24, RV, tak w relacji między wierzących i świat, 6:14.

Ukrzyżuj (czasownik)

Zaawansowane Informacje

"ukrzyżować" (su "," Słońce "z"), jest używany (a) rzeczywisty "Ukrzyżowanie" w spółkę z innym, Matt.

27:44; Mark 15:32; 19:32 John (b) metaforycznie, duchowej identyfikacji z Chrystusem w Jego śmierci, Rom.

6:6, Ga.

Ukrzyżuj (czasownik)

Zaawansowane Informacje

(Ana, znowu) jest używany w Hbr.

6:6 z Hebrajski apostates, którzy jako jedynie nominalnych chrześcijan, w zwrotnym powrót do judaizmu, co było praktycznie winni "crucifying" Chrystusa.

Ukrzyżowanie

Żydowski Opinia Informacje

Ukrzyżowanie było aktem oddania do śmierci przez gwoździ lub wiążące się do krzyża.

Wśród trybów Capital Punishment znanych żydowskiego prawa karnego, ukrzyżowaniu nie zostanie znaleziony, "Hanging" przestępców "na drzewie", o których mowa w Deut.

XXI.

22, była realizowana w Nowym Testamencie razy tylko po lapidation (Sanh. vi. 4; Sifre II. 221, opr. Friedmann, Wiedeń, 1864).

Żydowski sąd może nie zdały kary śmierci przez ukrzyżowania, bez naruszania prawa żydowskiego.

Rzymska kodeksu karnego w tym uznanych okrutne kary z odległych razy (Aurelius Victor Cæsar, 41).

To może mieć opracowane z prymitywnego zwyczaju "Hanging" ( "arbori suspendere") na "arbor infelix", która została poświęcona bogom Nider świat.

Seneca ( "List", 101) ciągle zwraca krzyż "infelix LIGNUM".

Drzewa były często wykorzystywane do więzienia crucifying (Tertulian, "Apologia" viii. 16).

Początkowo były tylko niewolników ukrzyżowano; stąd "śmierć na krzyżu" i "supplicium servile" były stosowane w jednakowy sposób (Tacyt, "Historia", iv. 3, 11).

Później, w prowincji freedmen ukrywać stacji ( "humiles") zostały dodane do klasy zobowiązany do tego zdania.

Roman obywatele zostali zwolnieni w każdych okolicznościach (Cyceron, "verr." I. 7; iii. 2, 24, 26; iv. 10 i nast.).

Następujące przestępstwa związane tej kary: piractwo, autostradą rozbój, zabójstwo, fałszerstwa, fałszywe zeznania, buntu, zdrady wysoki, bunt (patrz Pauly-Wissowa, "Real-Encyc." SV "Crux", Józef Flawiusz, "BJ" V. 11 , § 1).

Żołnierze, że opuszczony do wroga i niewolników którzy wypowiedzą ich mistrzów ( "delatio Domini") również były karane przez śmierć na krzyżu.

Sposób wykonania.

Krzyże były wykorzystywane w różnych kształtach.

Niektóre zostały w formie a inni w tym z St Andrew's Cross, podczas gdy inne znów były w czterech częściach.

Im więcej wspólnych rodzaju polegała na grę ( "palus") mocno osadzone w ziemi ( "crucem figere") przed skazany przybyli na miejsce egzekucji (Cyceron, "verr." Łk 12; Józef Flawiusz, "BJ" vii . 6, § 4) i cross-beam ( "patibulum"), noszących "zatytułowany" napis nazewnictwa przestępstwa (Matt. XXVII. 37; Luke XXIII. 38; Swetoniusz, "Cal". 38).

To był taki cross-beam, a nie ciężkie udziałów, które skazany został zmuszony do przeprowadzenia się do sceny egzekucji (Plutarch, "De Sera Num. Vind." 9; Matt. IB.; Jana XIX. 17; Zobacz Krzyża) .

Krzyż nie był bardzo wysoki, i skazany człowiek może bez trudu być sporządzone z lin ( "w crucem tollere, agere, odwagę, Ferre").

Jego ręce i nogi były z gwoździ, mocowanych do cross-beam i udziały (Tertulian, "Adv. Judæos," 10; Seneca, "Beata Vita", 19); choć stwierdzono, że w Egipt, na rękach i nogi były jedynie związane z liny (patrz Winer, "BR" I. 678).

Wykonanie było zawsze poprzedzone chłosta (Livy, xxxiv. 26; Józef Flawiusz, "BJ" II. 14, § 9, v. 11, § 1) oraz na drodze do jego kara, doprowadziły poprzez najbardziej zaludnione ulice, realizowane było narażone na szkody i zniewagę.

Po przybyciu na grę z jego ubrania zostały usunięte, a wykonanie miało miejsce.

Śmierć była prawdopodobnie spowodowana przez głodu lub wyczerpania, dosyć pozycji ciała powoduje obawy torturom, a co za tym idzie stopniowego paraliżu.

Niezależnie od tego, czy nogi, reszta została dostarczona jest otwarty dla wątpliwości, ale zazwyczaj ciała został umieszczony astride zarządu ( "Sedile").

The agony trwał co najmniej dwanaście godzin, w niektórych przypadkach tak długo, jak trzy dni.

Aby przyspieszyć śmierć nogi były łamane, a to zostało uznane za akt łaski (Cyceron, "Phil". Xiii. 27).

Jednostka pozostawały na krzyżu, żywności dla ptaków drapieżnych, aż zgnił, lub zostało oddane przed dzikie zwierzęta.

Specjalne zezwolenie na usunięcie ciała została przyznana sporadycznie.

Officers (carnifex i triumviri) i żołnierzy byli za.

Ten okrutny sposób przeprowadzania w życie wyrok śmierci został wprowadzony do Palestyny przez Rzymian.

Józef Flawiusz marek pierwszym ukrzyżowaniu jako akt niezwykłego okrucieństwa ( "Ant." Xiii. 14, § 2), jak i nielegalnych.

Jednak wielu Żydów przeszedł ten ekstremalnych kary (ib. xx. 6, § 2; "Życie", § 75; "BJ" II. 12, § 6, 14, § 9, v. 11, § 1; Philo, ii. 529).

W czasach niepokojów, które poprzedzały wzrost otwarty bunt przeciw Rzym (ok. 30-66 pne), "buntownicy" spotkała się z krótkich poglądów z rąk ciemięzcy.

Byli ukrzyżowany jako zdrajców.

Synowie Judasz Galilejczyk byli wśród tych, którzy ponieśli tego losu.

Dane zawarte w Nowym Testamencie kont (Matt. XXVII. Paralele i) z ukrzyżowania Jezusa zgadza się na całość z procedurą vogue w ramach prawa rzymskiego.

Dwie zmiany są godne uwagi: (1) W celu uczynienia go wrażliwości na ból, napój (ὁξος, Matt. XXVII. 34, 48; Jana XIX. 29) został mu.

Było to zgodne z humanitarnego żydowskiej przepisu (zob. Majmonides, "Yad" Sanh. Xiii. 2; Sanh. 43a).

Napój był mieszaniny mirry () i wina, biorąc pod uwagę ", tak aby realizowane mogą stracić przytomność poprzez jasne stąd zatrucia".

(2) W przeciwieństwie do praktykowania Roman opuszczenia ciała na krzyżu, że Jezus i pochowany został usunięty, jego działania zgodnie z prawem żydowskim i niestandardowych.

Te wyjątki, jednak wyczerpuje incydentów w ukrzyżowaniu Jezusa, który mógłby wskazywać na udział w nim, a także rozporządzenia, przez Żydów i żydowskiego prawa.

Tryb i sposób Jezus "śmierć bez wątpienia do punktu Roman celnych i prawnych, jak dyrektywa moc.

Od żydowskiego punktu widzenia, przestępstwa, których Jezus został skazany przez żydowskich kapłanów jest bardzo wątpliwa (patrz Jezusa).

Jeśli było bluźnierstwem, lapidation powinny, zgodnie z żydowskim prawem, zostały kary, od zawieszenia gallows po śmierci (Miszny Sanh. Iii. 4; Sifre, III. 221).

Nie było żadnej z dobrze znanych środków podjętych (Sanh. vi.) Które zapewniają do realizacji przed awaryjna na odwrócenie zdanie.

Nie był "krzyż"-ie, gallows za zasłonę skonstruowane jak zwykle po lapidation, i jako duchowny w Sanhedryn vi.

4. Jego ręce nie były zobowiązane zgodnie z zaleceniami; "krzyż" nie został pochowany z jego ciała (Majmonides, "Yad" Sanh. Xv. 9).

Czy miałby prawo żydowskie tolerowane potrójną wykonanie w jednym i tym samym czasie jest więcej niż niepewny (Sanh. vi. 4; Sifre II. 221).

Data Jezusa "Ukrzyżowanie.

Największa trudność, z punktu widzenia żydowskiego postępowania karnego jest przedstawiona przez dzień i godzinę wykonania.

Według Ewangelii Jezus zmarł w piątek, w wigilię szabatu.

Jednak w tym dniu, ze względu na podejście do szabatu (lub wakacji), egzekucje trwały do późnego popołudnia w prawie niemożliwe (Sifre II. 221; Sanh. 35b; Mekilta do Wayaḳhel).

Synoptyków nie zgadza się z Janem w dniu miesiąca.

Zgodnie z ostatnim umarł na 14 Nisan, jak gdyby był w baranka paschalnego, ale z pewnością nie były egzekucje regularnie na wigilię żydowskiego wakacje.

Według Synoptyków, daty jego śmierci był 15 Nisan (pierwszy dzień Paschy), kiedy znów nie może być pociągnięty realizacji (Miszny Sanh. Iv. 1; i komentarze: Yer. Sanh. Ii. 3; Yer . Beẓ. V. 2; Ket. I. 1).

Ta rozbieżność dała do różnych prób na sprostowania.

Chwolson, że jest najbardziej pomysłowy, przy założeniu, że Jezus umarł na 14th, rachunkowości i dla Mateusza w błąd przez błędnego tłumaczenia z oryginalnego Hebrajski w Matt.

XXVI.

17 (ze względu na pominięcie pierwszego; zobaczyć jego "Das letzte Passamahl Christi", str. 13).

Ale nawet tak, cała budowa sztucznego prawo dotyczące Paschy, kiedy 15 Nisan był w sobotę, próbował przez Chwolson, nie usuwa trudności w realizacji występujących w piątek = wigilię szabatu i rozbiorów wakacje, a organ może nie zostały usunięte dopiero w dziewiątej godziny (3 PM).

Organy przestępców nie były pochowane w grobach prywatnych (Sanh. vi. 5), podczas gdy Jezus został pochowany w sepulcher należących do Józef z Arymatei.

Poza tym, jurysdykcji karnej zostały podjęte z Sanhedryn kapitału w przypadku "czterdzieści lat przed upadkiem świątyni".

Te fakty pokazują, że ukrzyżowania Jezusa było aktem rzymskiego rządu.

To był jeden zwyczajowo do uwolnienia skazanych na śmierć w związku z wakacjami nie jest potwierdzone przez źródła żydowskie.

Jednak wielu Żydów podejrzanych o Messianic ambicji został przybity do krzyża przez Rzym.

Mesjasz, "króla żydowskiego", był rebeliantów w szacowaniu Rzym, a buntownicy byli ukrzyżowani (Swetoniusz, "Vespas." 4; "Klaudiusz", XXV.; Józef Flawiusz, Ant. "Xx. 5, § 1, 8, § 6; Akty Łk 36, 37).

Napis na krzyżu Jezus objawia przestępstwa, za które, według prawa rzymskiego, Jezus minął.

Był buntownikiem.

Tacyt ( "Annales", 54, 59) raporty więc bez komentarza fakt, że Jezus został ukrzyżowany.

Dla wzmocnienia Rzymianie nie było konieczne.

Poncjusz Piłat, udział w tragedii, jak powiedział w Ewangelii jest to, że na wretched coward, ale nie zgadza się z jego charakter, jak zapisane w innym miejscu (patrz Süchrer, "Gesch." Index, SV).

W innych incydentach w Nowym Testamencie-rending sprawozdanie z kurtyną, ciemności (z zaćmienie słońca), rosnące na grobach zmarłych z ich-apokaliptycznym upiększeń są pochodzące z Messianic Jewish eschatologia.

W tzw pism do realizacji (patrz Mayer, "Die Rechte der Israeliten, Athener, und Römer," III. 428, uwaga 27) są Dziękujemy!.

Kaufmann Kohler, Emil G. Hirsch


Jewish Encyclopedia, opublikowanych między 1901-1906.

Bibliografia


Ludwig Philipson, haben die Juden Jesum Gekreuzigt?

2d ed., Wydrukować, 1902; Hirsch, Ukrzyżowanie z żydowskiego punktu widzenia, Chicago, 1892; Chwolson, Das letzte Passamahl Christi, Sankt Petersburg, 1892; dzieł żydowskich historyków, jak Grätz, Jost, itp.; Schürer , Gesch.; Komentarzach na Gospels.KEGH


Także, zobaczyć:


Krzyża


Siedem słów na krzyżu


Wyrazy wpisane na krzyżu


W rezultacie Jezusa

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest