chrześcijański Syjonizm

Zaawansowane Informacje

Chrześcijan miały istotny udział we wspieraniu żydowskiej ludzi do przywrócenia "Syjon".

W millenarian tradycji przekonanie, że powrót Żydów do Palestyny by stał się ważnym dogmatem.

W premillennialism zdobyte podczas terenie XIX wieku, stanowiących trzon początku ruch fundamentalistów, wyrażających się nie tylko wierzył, że to powrót Żydów, ale również vocally poparli prawo do Żydów, które mają być przywrócone do ich dawnej ojczyzny.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Jeszcze przed Theodor Herzl's Der Judenstaat fundamentalistów - ewangeliczne William Blackstone E opowiedziało się za reestablishment do państwa żydowskiego i rozesłaniem petycji wzywającej Stany Zjednoczone do powrotu do kraju Palestyny do Żydów.

The Blackstone Petycja w 1891 została podpisana przez 413 wybitnych żydowskich i chrześcijańskich liderów i za pośrednictwem Departamentu Stanu wśród głównych narodów na świat.

Podczas I wojny Świat, Blackstone wezwał nową petycję w sprawie Woodrow Wilson, aw 1918 roku został zaproszony do zajęcia się syjonistycznej masa spotkania w Los Angeles.

Innych chrześcijan, takich jak Herzla, bliski przyjaciel William H Hechler, pracował wszelkich starań, aby promować politycznych Syjonizm jako ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej.

Hechler starał się zachęcić szefów państw (w tym Turecki sułtana którzy kontrolowane Palestyny) w celu wsparcia propozycji Herzla, a on wraz Herzla do Palestyny w 1898 roku, aby spotkać się z Kaisera.

Aktywnego wsparcia takich chrześcijańskich syjonistów w wielu krajach pod wpływem działań politycznych, a nawet Balfour Declaration of 1917 był produktem religijnych, jak również działalności politycznej.

Indywidualne chrześcijańskich syjonistów pochodzi z szerokiego spektrum teologicznej tradycji.

Nawet liberalny protestantyzm, który historycznie przeciwieństwie Syjonizm, clergymen się za pośrednictwem organizacji takich jak Christian Rady Palestynie podczas II wojny Świat.

Niemniej jednak, ze względu na ich premillennial eschatologia fundamentalistów evangelicals zostały szczególnie popiera przywrócenie do Żydów i Izrael Izrael się w XX wieku.

W swoich okresowych Mamy nadzieję, Arno C Gaebelein zalecał od 1894 do 1945 Żydów, że nie tylko wrócić do Palestyny, lecz, że nieodłącznym prawo do tej ziemi, jak również.

Gdy Izrael stał się państwem w 1948 r., prophetically myślącymi chrześcijanami ona postrzegana jako cud Boga.

W roku 1960 liberalne protestantyzm wezwał do "internacjonalizacji" z miasta Jerozolima, ale fundamentalistów ewangelicznej oświadczył, że w Biblii oddał go do Żydów.

Po 1967 Six Day War Krajowej Rady Kościołów wypowiedziana Izrael w aneksji starego miasta Jerozolima.

W przeciwieństwie, fundamentalistyczne evangelicals cieszyli się i utrzymywali, że Bóg jeszcze nie widział jej, że lud żydowski miał przyjść na górę pomimo ucisku świat i przeszkody.

W dniu 30 października 1977, Billy Graham wzmocnione wsparcie dla dekad Izrael poprzez zwrócenie się do Krajowej Rady Wykonawczej posiedzenia Rady z American Jewish Committee i wzywając do rededication Stanów Zjednoczonych do istnienia i bezpieczeństwa Izrael.

Na Bicentennial Kongres Prophecy roku w Filadelfii, przed, ogłaszając w celu wsparcia Izrael został podpisany przez jedenastu czołowych fundamentalistów evangelicals.

Następnie szybko otrzymała dodatkowe siedem tysięcy podpisów i została przedstawiona na ambasadora państwa Izrael.

Oświadczenia o wsparcie również pojawiła się w stronę pełnego ogłoszenia w gazetach, kilku w New York Times.

Takie unequivocable Christian Syjonizm nie odszedł bez ataku.

Został on krytykował nawet Ewangelikalizm jako błędne filozofii politycznej opartej na Dziękujemy! Interpretacji Biblii, która dyktuje, że nowoczesne Palestyny jest Żydem własnych specjalnych kawałek nieruchomości.

Te krytycy twierdzą, że chrześcijańskiego syjonizmu całkowicie ignoruje prawa palestyńskich i arabskich ludzie Żydzi umorzone, że ich tytuł do Ziemia obiecana przez unfaithfulness dawno temu.

DA Rausch


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


O Fishman, amerykański protestantyzm i żydowskiego państwa; Rausch DA, Syjonizm ramach systemu wczesnego amerykańskiego fundamentalizmu.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest