FourSquare Ewangelii Kościół - Aimee Semple McPherson

Informacje ogólne

American ewangelisty Aimee Semple McPherson, b.

blisko Ingersoll, Kanada, 9 października 1890, d.

27 września 1944, założył Międzynarodowy Kościół Foursquare z Ewangelii.

Przeliczane przez jej pierwszego męża, Roberta Semple, Zielonoświątkowy ewangelisty, że dołączył do niego w ożywienie kampanii, a następnie w misji w dziedzinie Azja.

Gdy umarł w 1910 roku powrócił do Stanów Zjednoczonych z jej córka niemowląt, żonaty Harold McPherson, sklep spożywczy sprzedawca z Rhode Island, i zaczęli posiadać revivals.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
"Siostra" Aimee's następujące wzrosła, ale jej małżeństwo się nie rozpoczął, aw 1918 roku osiedlił się w Los Angeles.

To ona rok ustalono siedziby i tam spędził następnych 5 lat na ożywienie ruchu drogowego.

Jej marzeniem jest stworzenie bardziej trwałe "foursquare ruch" zbudowany wokół jej zrozumienia cztery role Jezusa Chrystusa - Zbawiciela, baptizer, uzdrowiciela i najbliższych króla - stała się rzeczywistością, kiedy otworzył (1923) Angelus Temple, 5300 siedzenie audytorium.

Ona następnie założył stację radiową, Biblia kolegium, evangelistic stowarzyszenia, oraz Międzynarodowy Kościół w Foursquare Gospel (1927).

Skandal wielokrotnie dotykał jej osobistego życia - zwłaszcza w 1926 roku, kiedy zniknął na miesiąc, z historią imigracji, że zostały porwane, i chciał (sprawa oddalona) do fałszywych zeznań.

Ona jednak trwało i jej ruch wzrósł.

Gdy umarł w 1944 roku od przypadkowego przedawkowania barbituraty, jej kierownictwu kościół przeszedł do swego syna, Rolfa McPherson.

John F Piper

Bibliografia


GH Douglas, Kobiety z lat dwudziestych (1986), jak McPherson, The Story of My Life (1951), Thomas L, Storming Heaven (1970).

FourSquare Ewangelii Kościół - Aimee Semple McPherson

Zaawansowane Informacje

(1890-1944)

Aimee Semple McPherson był Pentecostalist revivalist radio pionier i jeden z Ameryki najbardziej znanych religijnych dane w 1920s i 1930.

Poślubiła pierwszy człowiek, był wpływowym którzy w jej konwersji, Roberta Semple, Zielonoświątkowy ministra, z którym udał się do Chiny jako misjonarza w 1908 roku.

Semple Kiedy umarł, jego żona wróciła do Stanów Zjednoczonych.

Ona potem ożenił Harold McPherson, z którym został rozwiedziony.

Trzecia małżeństwa i rozwodu innym przyszedł później.

Z matką jako towarzysza Aimee Semple McPherson zaczęli Świat po I wojnie bardzo udanej serii ożywienie wycieczki w Stanach Zjednoczonych.

"Aimee Siostra" była atrakcyjna kobieta, którzy wiedzieli, jak wykorzystać jej tętniące życiem osobowość i napięcia energii, aby wygrać uwagę mediów.

Ona włamali się nowe radio w ewangelizacje (1922) i może mieć udział w scenie kidnaping na siebie w 1926 roku, sprawa, która pozostaje odziany w tajemnicy.

Jego nauczanie prawdopodobnie nie było równie ważne jak jej osobowość w jej wielki sukces, ale nie zawierają standardowych fundamentalistic Zielonoświątkowy i akcenty: uświęcenie, chrzest Ducha Świętego i dar języków, Chrystusa jako Zbawiciela i uzdrowiciela, wiara uzdrowienie, a bezpośrednie powrotu Chrystusa.

W 1922 roku osiedlił się w Los Angeles, gdzie głosił do tysięcy każdego tygodnia w niej 1,5 milionów dolar Anioł Pański Temple.

Międzynarodowy Kościół w Foursquare Gospel powstał w wyniku jej resortu w 1927 roku.

Jest nadal pod kierownictwem jej syn zmarł po roku, a obecnie liczbie ponad 100000 użytkowników na całym świecie.

Część z sensacją otaczającego McPherson kariery wynikły z zarzutów, romantyczny i inny, który wiedział, jak wykorzystać dla własnej korzyści.

Była życie w popularnych amerykańskich religii którzy blazed szlaków, że inni, którzy nie koniecznie akcji jej wyroków, a następnie.

MA NOLL


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


McPherson, The Story of My Life L. Thomas, Storming Heaven.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest