Nieuchronnością

Informacje ogólne

Po roku weszła w kontakt z grupą czele Henry Drummond, które poświęcone było eschatologicznym spekulacji, Edward Irving zaczął głosić nieuchronnością z drugiej przyjściem Chrystusa. Chrystusa w Jego pisma, w którym uznaje ludzką naturę Chrystusa jako grzeszne, doprowadziły do jego excommunication (1830) i jego wydalenie z Ministerstwa (1833).

W 1832 wstąpił z innymi stanowiących Apostolski Kościół katolicki.

Członkowie, znane przez pewien czas jako Irvingites, uwierzyła, że Second Coming był w pobliżu i próbował przywrócić biblijny organizacji Kościoła w przygotowaniu do powrotu Chrystusa.

Ruch był dość wpływowe w Wielkiej Brytanii aż do 1900, następnie rozprzestrzenił się na Europa i Stany Zjednoczone.

Członkostwo w kościele jest około 50000 w chwili obecnej, przy czym ponad połowa członków w Niemcy.

W 1870, w wieku 18 lat, Charles Taze Russell, pierwszy prezydent z Watch Tower Bible i Tract Society of Pennsylvania (Świadkowie Jehowy) rozpoczął systematyczne studium Biblii z niewielką grupą współpracowników. Becoming przekonany o nieuchronnością Chrystusa tysiącletniego panowania, zaczął głosić swoje nauki i rozpowszechniania, aw 1879 założył czasopismo Watch Tower.

Notable wśród pism Russella jest 6 wielkości zbiórki, Millennial Dawn (1886 - 1904).

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Bibliografia


PE Shaw, Apostolskiego Kościoła Katolickiego (1946).

Nieuchronnością

Zaawansowane Informacje

Nieuchronnością jest doktryna, że Chrystus może powrócić w każdej chwili i nie przewidywano, że musi interweniować, zanim wydarzenie, które zwracają. Ten widok jest prowadzony przede wszystkim przez tych, którzy uważają, że Kościół będzie raptured przed siedem lat ucisku (znany również jako seventieth tygodni Daniela ).

Jest zdania, zazwyczaj znajdujących się w posiadaniu dispensational premillennialism.

Tradycyjnie, większość pretribulation rapturists mają uznać za nieuchronnością powrotu Chrystusa, jest jedną z najsilniejszych dowodów, że uniesienia nastąpi wcześniej, niż po dniu, w ucisku.

Ten argument działa w taki sposób: NT przedstawia Chrystusa jako zwrot pocieszając nadziei (Jan 14; 1 Thess. 4:17 - 18; Tytusa 2:13; James 5:7 - 8).

Wiernych czekać na Chrystusa (1 Thess. 1:10) i są napomnieni, aby obejrzeć i bądźmy trzeźwi (5:6); co za tym idzie, to jest nadzieja oczyszczenia (1 Jana 3:1 - 3; cf. Rz. 13:11 -- 12; 1 Pet. 4:7).

Jeżeli nadzieję, że jest błogosławiona i pocieszając nadzieję, nie przewidywanych wydarzeń doświadczenia i uciski mają wystąpić przed Chrystusem wraca do kościoła.

Inaczej, wierni będą bać podejście do Chrystusa, ponieważ powrót do poprzedniego zdarzenia, które trzeba znieść.

Jeśli powrotu Chrystusa jest podstawą do wezwania do życia godly, że zwrot należy oczekiwać w każdej chwili; wydarzenia uznawane za niektóre odległości ze względu na przewidywane odstępie imprezy nie służą również do promowania czystości i gotowości.

Wreszcie, wierni są napomnieni, aby żyć w watchfulness i oczekiwanie na powrót Chrystusa, a nie interwencji wydarzeń.

Według pretribulationists, wszystkie te rozważania sugerują, że w przypadku czekają na wiernych jest nieuchronne, a uniesienia, że przychodzi po siedem lat ucisku nie może być nieuchronne.

W związku z tym musi być pretribulational uniesienia.

Posttribulation rapturists odpowiedzi poprzez domaganie się, aby fragmentów pytanie tylko oznaczać wierzącego wobec oczekiwanych, ale nie oznacza nieuchronnością.

Oni też twierdzą, że NT wyraźnie sugeruje pewne potrzeby interwencji na początku imprezy przed kościołem Chrystusa powrotu, takie jak czas do przeprowadzenia Wielkiej Komisji (Matt. 28:18 - 20; Dz 1:8) lub do zapewniania Peter chciał osiągnąć starość (Jan 21:18 - 19; 2 Pet. 1:14).

Tak więc, dla Kościoła w NT nawoływań do oglądania nie mógł domniemanych nieuchronnością.

Dlaczego wiec, powinny one teraz?

Nauki nieuchronnością zostały najbardziej charakterystyczne pretribulation rapturists.

Niemniej jednak, niektóre którzy posiadają do midseventieth tydzień uniesienia przyjąć co najmniej ograniczoną nieuchronnością utrzymując, że na początku seventieth tydzień może nie być znany.

Ponadto, zarówno tych, którzy rozumieją ucisk lub seventieth tydzień być już spełnione, lub którzy spiritualize może pomieścić do nieuchronnością powrotu Chrystusa.

Kilka posttribulational premillennialists zaakceptować nieuchronnością powrotu Chrystusa na tej podstawie.

Amillennialists ostrożnie dogmatically do ścisłego espouse nieuchronnością doktryny, ale nie podpisuję się pod okresie siedmiu lat przed Chrystusem niekoniecznie miejsce powrotu.

Choć są amillennialists niewygodnej opisujące Chrystusa najbliższych jako ściśle bezpośrednie, ale uważamy, że może być opisana jako zbliżającym się i jak coś wierzącego powinno być zawsze czujnym i gotowym.

SN Gundry


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


RH Gundry, Kościoła i Tribulation; GE Ladd, błogosławionej nadziei; JF Walvoord, błogosławionej nadziei i Tribulation i The Rapture zapytania.

Także, zobaczyć:


Adventism


Millenarianism

Londyn (Westminster) Spowiedź


Augsburg Confession


Trzydzieści dziewięć artykułów

Second Coming of Christ


Eschatologia


Zwolnienie, Dispensationalism


Sąd Ostateczny


Rapture, Tribulation


Tribulation, Great Tribulation

Ponadto, zupełnie różne pojęcia:


Bożego Immanencja

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest