Landmarkism, Baptists Punkt orientacyjny

Zaawansowane Informacje

Termin reprezentujących szereg wyroków utrzymane przez niektóre Baptists, głównie w południowej części Stanów Zjednoczonych, dotyczących natury Kościoła.

Z drugiej Baptists, wyrażających z Landmarkism są mocno congregational, wierząc, że władze kościelne są ograniczone do lokalnych zgromadzeń.

Więcej wyraźnie, że posiadają one NT wzorem dla Kościoła jest tylko i lokalnych społeczności i widoczne, że narusza ono zasady na NT mówić o powszechnej, duchowe Kościoła.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Punkt orientacyjny Baptists również wierzyć, że Komunia powinna być ograniczone do członków lokalnych zgromadzeń i że chrzest jest ważny tylko wtedy, gdy podawano w należycie Chrzciciela lokalnej społeczności. Uważamy, że dalsze historycznym "Chrzciciela dziedziczenia" może być od John the Baptist do nowoczesnych Chrzciciela kościołach, w których jest chrzest wierzących Punkt orientacyjny i zasad powszechnych. Z tego przekonania oni również czują, że Kościół Rzymsko-Katolicki i określeń wynikające z Reformacji nie są prawdziwe kościoły zgodnie z normami NT.

W Centrum nacisk propounded przez Jamesa R Graves (1820 - 93), wpływowej redaktor z Tennessee Chrzciciela, i bierze swoją nazwę od pamphlet przez Jamesa M Pendleton, stary Punkt orientacyjny Re - Set (1856), oparty na Prov.

22:28: "Usuwanie starych nie przełomowa." Jest to miejsce w mln Chrzciciela członkiem American Association z Wielkiej Baptists wiele mniejszych, niezależnych i niektórych kościołach Chrzciciela.

Mark A NOLL


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


Graves JR, Stare Landmarkism, Co to jest?; AC Piepkorn, profile w przekonania, II.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest