Metodyzm

Informacje ogólne

Metodyzm jest nazwa nadana grupie kościoły protestanckie, które wynikły z 18. wieku w Anglii Wesleyan ruch kierowany przez Jana i Charles Wesley i George Whitefield.

Chociaż w środku British Isles i Ameryce Północnej, Metodyzm ma rozłożone na całym świecie.

Całkowita świat społeczności szacuje się na ponad 38 mln; największych jednej grupie jest Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP w Stanach Zjednoczonych, z około 10 milionów użytkowników.

Początki Metodyzm są nierozerwalnie związane z karierą z braci Wesley.

W 1738, pod wpływem przez Morawianie, organizowane małe "towarzystwa" w Kościele Anglii do podziału religijnego, studiują Pismo Święte, modlitwa i głoszenie.

Doktryna została oparta na interpretacji Arminian trzydziestu dziewięciu artykułów, ale podkreślił osobiste doświadczenia nawrócenia, wiarygodności i uświęcenia.

W Wesleys i ich skojarzyć szeroko Whitefield podróżował, głosząc dla dużych i entuzjastyczne tłumy ludzi pracy.

Do przemieszczania się przez większość Anglii.

Wyraźny wzrost miał miejsce w Irlandia, oraz w mniejszym stopniu w Walii i Szkocji.

Aby zachować osobowych stypendium, "zespoły" i "spotkań klasy" zostały utworzone, i całe było zebrane (1744) przez John Wesley w brytyjskiej konferencji.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Gdy John Wesley zmarł w 1791 w relacji między Methodists i Kościoła Anglii był niejasny, choć Wesley's koordynacji "duchownych" do pracy w Ameryce dokonane naruszenia prawdopodobne.

Oddzielenie został usankcjonowany podczas Konferencji 1795 potwierdziła, że Metodystyczny preachers może administrować bez koordynacji przez sakramenty Kościoła Anglii.

Szereg podziałów wkrótce miała miejsce wśród Methodists.

Nowe połączenia w Metodystyczny, Kościół Metodystyczny prymitywne, a Biblia chrześcijan oddzielone od Konferencji między 1797 i 1815.

Zostały one połączone w dwóch połączeń (1907, 1932) z odgałęzieniem do głównych postaci w Kościół Metodystyczny w Wielkiej Brytanii, która obecnie posiada około 800000 członkostwa.

W centralnej organizacji jest Konferencja brytyjskich.

Ten kościół niedawno zaangażowany w negocjacje ekumenicznego z Kościołem Anglii.

Whitefield przeprowadziła kilka głoszenie wycieczki w Ameryce Północnej i była wpływową postacią w Wielkiej Awakening.

Wesleyan Metodyzm później został ustanowiony w Ameryce przez nieoficjalnych świeckich misjonarzy, takich jak Philip Embury, Barbara Heck, Robert Strawbridge, Thomas Webb i przez misjonarzy mianowany przez John Wesley, z których głównym była Francis Asbury, Richard Boardman, Joseph Pilmore, Thomas Rankin.

W 1784, Wesley rzeczywistych koordynacji dwóch misjonarzy i powołania Thomas Coke, jak "superintendent" dla Ameryki doprowadziła do powstania w Metodystyczny Kościół episkopalny w Baltimore.

(Koks przyjęcia tytuł biskupa nie została zatwierdzona przez Wesley; British Kościół nie przyjmuje strukturę episkopatów.)

W 1830, w ciągu kontrowersje władzy biskupiej, Metodystyczny Kościół ewangelicki został utworzony przez mniejszość zdecydowanie liberalne.

W 1843 w Wesleyan Metodystyczny Kościół Ameryki został uruchomiony przez grupę antislavery Methodists.

W przyszłym roku na Konferencji Generalnej podzielone na zagadnienia związane z niewolnictwa i biskupiej władzy, a Metodystyczny Kościół episkopalny, Południowej, powstała w 1845 w Louisville konwencji.

W 1860 przybył Free Metodystyczny Kościół, który był antislavery i theologically perfectionist.

W Metodystyczny Kościół episkopalny zostało zakłócone kontrowersje ponad uświęcenia i interpretacji Biblii (fundamentalizm).

Trzy duże czarne kościoły były także zorganizowane, głównie w proteście przeciwko uprzedzeń rasowych: Afryki Metodystyczny Kościół episkopalny (1816), Episkopatów Afryki Metodystyczny Kościół Syjonu (1820), i kolorowej (później chrześcijańskiego) Metodystyczny Kościół episkopalny (1870).

W skład Kościół Metodystyczny w 1939 roku przez oddziały Północnej i Południowej oraz Metodystyczny protestanci, reunion został osiągnięty.

A rasistowskie określone właściwości pozostał centralnym źródłem kontrowersji do czasu jego zniesienia w 1968 roku.

W tym roku połączone z kościoła ewangelickiego Wielka Bracia Kościoła tworzą Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP.

Kościół utrzymuje dużą Metodystyczny wydawnictwa, Abingdon Press, szpitali i domów, instytucji wyższego nauczania, w tym 13 seminariów teologicznych.

Zarówno brytyjski Metodystyczny misyjnej i społeczeństwa amerykańskiego ministerstwa Zarząd Global prowadzone są na całym świecie misjonarskim wysiłkom.

W kościołach Metodystyczny stanąć w bliskim stosunku do każdego innego Świat Metodystyczny w konferencji, która wybiera Świat Metodystyczny Rady, jak również w Świat Rady Kościołów.

Fryderyka A Norwood

Bibliografia


K Baker, z Wesley do Asbury (1976); Bucke CS, ed., The History of American Metodyzm (1964); RE Davies, Metodyzm (1976); RE Davies, ed., A History of the Kościół Metodystyczny w Wielkiej Brytanii ( 1965); FA Norwood, The Story of American Metodyzm (1974); O Richardson, Dark Salvation (1976); B Semmel, Metodystyczny Revolution (1973).

Metodyzm

Zaawansowane Informacje

Metodyzm jest nazwy kilku grup protestanckich.

Metodyzm ma swoje korzenie w pracy i John Charles Wesley, jeden z synów Anglican rektor i jego żony, Susannah.

Przyjaciel i Oksford zajęć z Wesleys, George Whitefield, był również rolę w tworzącej Świętego Club (ok. 1725), który podkreślił, "do wewnątrz religii, religii serca".

Te awakenings połączeniu z klubem z naciskiem na wymagających dyscypliny w szkolnego, jak również sprawy duchowe zdobył jej członków jeering tytuł "Methodists" 1729.

W 1735 w Wesleys popłynął do Ameryki jako misjonarze, ale nie przed John, nieco z problemami młodych Anglikański ksiądz, zauważył: "Mój jest naczelnym motywem nadziei na zaoszczędzenie własnej duszy".

Na wiosnę 1738 John Wesley zwróciło się do Anglii napełniony niespokojnych poczucie niespełnienia.

Był przyciągnęły do pobożności i uczucia wewnątrz dowodem wiarygodności tak zwłaszcza wśród Morawianie.

Wesley wiedział tego brakowało w swoim życiu, pomimo jego zewnętrznych dyscypliny.

Widział siebie nie ponosi owoce "wewnętrznych świętości".

Przekonani o potrzebie wiary i wewnętrznej świadka, Wesley przechodzi przez torturous wiosną, obawiając się, że w zaawansowanym wieku, jak trzydzieści pięć życia i Boga zostały przez niego przechodzi.

Unwillingly, napisał później, był przekonany do wzięcia udziału w studiowaniu Biblii posiedzeniu w dniu 24 maja 1738, w Aldersgate Street, gdzie nieznany laika było expounding na Luther's komentarz na Rzymian.

Nie, Wesley pisze "czułem się moje serce strangley ogrzać. Ja nie czułem zaufania Chrystus, Chrystus sam dla zbawienia, i dano mi pewność, że zabiorą moje grzechy."

W Aldersgate doświadczenia, z pewnością punkt zwrotny w życiu Wesley, była nie tyle jeden ostatecznego konwersji typu doświadczenia, że skierował do włączenia się w ożywienie ruchów Anglii i Ameryki, jak to miało przedsiębiorstwo otrzymujące o wiarygodności tego kapłana własne zbawienie.

Aldersgate Wesley, co było potrzebne.

Do 1739 odrębne i agresywnie evangelistic i wysoce zdyscyplinowana Metodystyczny przemieszczania się jak wildfire dziedzinie poprzez głoszenie, przepowiadanie świeckich, zespoły i społeczeństw.

"Zasady Bands" wymagało bardzo zdyscyplinowana życia, wymagających harmonogram spotkań, w których byli członkami społeczeństwa oczekuje się akcja intymne szczegóły z ich życia codziennego, aby wyznać swoje grzechy na siebie, aby się modlić za siebie nawzajem, i nawoływać członków klasy ku świętości wewnętrznej i dobrej roboty.

Entuzjazm z revivals skierował pod kontrolą pasm lub społeczeństw.

Tygodniowe spotkania modlitwy; korzystania z systemu trasę podróży preachers; coroczne konferencje; ustanowienia kaplic; płodnym outpouring opracowań, listów, kazań i hymnów, a także z ogólnymi superintendency John Wesley stał się cechą wyróżniającą działania, jakie pojawiły się na całym świecie Metodystyczny ruchu.

Począwszy od Kościoła Anglii zakazu zgromadzenia John Wesley z ich pulpits w 1738, przed Aldersgate, napięcia z ustaloną Kościoła były nieuniknione i ostatecznie uciążliwy.

Wesley's upodobanie do organizacji i dyscypliny prawdopodobnie sie spieszylem do serii przerw, które dał ludziom o nazwie Methodists ich kilka nazw.

Jak revivalistic budzenie skierował do Metodyzm, rozszerzone pracy z Anglii do Irlandia, Szkocja, Walia, gdy Calvinistically zorientowanej mniejszości się formalnie powołana w 1764 roku.

Wkrótce świeckich preachers były aktywne w Ameryce, utworzenia obwodów wzdłuż midAtlantic państwa pod nadzorem Francis Asbury, wysłane przez Wesley w 1771.

W 1744 odbyła się konferencja w Londyn i normy dotyczące doktryny, liturgii i dyscypliny zostały przyjęte.

W Wesleys utrzymać swoje więzi osobiste (koordynacja) i nabożeństwo do Kościoła Anglii, kładąc nacisk na sakramenty i jego antipopery poglądów.

Episkopatu w swojej organizacji, Metodystyczny Connexion autocratically była kontrolowana przez John Wesley.

Do 1784 Wesley stwierdził, że nie jednej osoby byłoby odpowiednie następcy.

On więc przeniósł się do rekordu "Deed deklaracji", w którym oświadczył grupy sto jego przywódców najbardziej możliwe ( "Hundred prawna"), jego następcę prawnego.

Ten ustalił, że społeczeństw Metodystyczny zostały należycie ustanowionych jako osoby prawne, pomyślany jako ecclesicla w ecclesia ale formalnie odrębne podmioty z Kościoła Anglii.

Dotyczy to również siedzibę na dorocznej konferencji jako podstawowy organ Metodystyczny w systemie.

We wrześniu tego samego roku Wesley przyniosły do Ameryki ciśnienia do jego preachers administrowania sakramentów przez ordaining dwóch świeckich pomocników, jak i starsi Thomas Coke, ogólne superintendent bez konsultacji z jego konferencji.

Był przekonany do tego aktu prawnego przez Peter King's konto w Kościele pierwotnym (1691), że kapłanów znajdujących się w posiadaniu tej samej duchowej władzy biskupów, do ordain we wczesnym kościele i przez biskupa Londyn odmowy w 1780 r. do ordain jakichkolwiek Metodyzm's preachers w Ameryce.

Trzy nowo święceń mężczyzn zostały wysłane do tworzenia pełnych prac Metodyzm w Ameryce.

Na Boże Narodzenie Konferencja w Baltimore w 1784 Koks święceń Asbury, a Metodystyczny Kościół episkopalny został zorganizowany.

Koks i Asbury zostali wybrani ogólne superintendents. Niedzielę Serwis Książka opiera się na wspólnej modlitwie i na dwadzieścia pięć artykułów Religia skróconej przez Wesley z trzydziestu dziewięciu artykułów zostały przyjęte przez nowe nazwy.

Kontynuując swoją pracę wśród różnych społeczeństw, Wesley święceń wielu kapłanów w Szkocji i Anglii, i na polu misji.

W odróżnieniu od Metodyzm w Ameryce, nie zostało skonsumowane formalne rozdzielenie w Anglii, aż po Wesley śmierci w 1791.

A conciliar wysiłku przez Kościół Anglii w 1793 monit formalny "Plan pacification" w 1795.

Ale ostatecznej separacji nastąpił w 1797, jak Rubikon były przekraczane w 1784 roku, i formalnej organizacji Metodyzm był również jako sposób na początku XIX wieku.

W Anglii wiele Metodystyczny organów splintered z głównych Metodyzm ruchu.

Ekumenicznego Metodystyczny Konferencje sformalizowanych odnowionej conciliar ducha.

Od 1907 do 1933 różnych grup zjednoczył się z części Metodystyczny Kościół.

W dniu 8 lipca 1969, wzywając do planu połączenia z Metodystyczny Anglikańskiej i komunie w obliczu klęski na ręce z Anglican Convocations gdzie pojęcie historyczne episcopacy jako urząd, a nie nakaz okazał się nie do zaakceptowania.

W Kanada Kościół Metodystyczny w Kanada przystąpiły z Presbyterian Church i wybranych Unia Kościołów wraz z congregational Kościołów w celu utworzenia Zjednoczonego Kościoła Kanada.

W Stanach Zjednoczonych liczne Metodystyczny - zorientowane na organach istnieje.

Niektóre powstał w sporach doktrynalnych.

Inne powstały z obawy społeczne.

The Wesleyan Kościół Metodystyczny, organizowane w 1840s, zwrócił swoją inspirację z Orange Scott, New Englander brak formalnego wykształcenia, ale zobowiązała się do zniesienia kary śmierci ruch.

W Metodystyczny Kościół ewangelicki, sprzeciwiające się episcopacy, oddzielając je w 1828.

Do 1860 zarówno doktrynalnych i napięcia społeczne były intensywne, a Wolny Kościół Metodystyczny powstał, głównie w ramach inspiracji BT Roberts.

W 1844 w Metodystyczny Kościół episkopalny, Południowej, powstała na problem niewolnictwa.

Inne znaczące Metodystyczny nazw w Stanach Zjednoczonych są Metodystyczny Episkopatów Afryki (1816), Episkopatów Afryki Metodystyczny Syjonu (1820) i Christian Metodystyczny Episkopatu (1870), wszystkie czarne, w sumie ponad 2,5 miliony użytkowników.

Rok 1939 przyniósł reunion z Metodystyczny Kościół episkopalny, Południowa, Metodystyczny Kościół ewangelicki, a Metodystyczny Kościół episkopalny w celu utworzenia Kościół Metodystyczny.

Grupa Niemiecki pietists ramach Jakuba Albright byli przyciągani do Metodyzm w 1807 zorganizował konferencję nowo powstałego Metodystyczny lub Niemiecki Metodystyczny konferencji.

W mowie Angielski Metodystyczny świeckich preachers nie byli w stanie służyć tym Niemiecki mówiąc grupy imigrantów, tak Ewangelickiego Stowarzyszenia powstał w 1816.

W tym samym okresie Phillip Otterbein, przyjaciel Asbury, wraz z Martin Boehm założył Wielka Bracia w Chrystusie wśród imigrantów Niemiecki mówiąc z jego organizowanie Konferencji Generalnej w 1815.

W 1946 roku te dwa kościoły Niemiecki imigrant połączone w celu utworzenia Zjednoczonego Ewangelicko Bracia (EUB) Kościoła.

Z jej etnicznej odrębności u schyłku, i wyraźnie Metodystyczny w polity i teologii, EUB połączyły się w 1968 roku z Metodystyczny w Kościele tworzą Kościół Ewangelicko-Metodystyczny w RP.

Aktywny w społecznym, Metodyzm ma się w ślady z Wesleys i Richard Watson.

Teologiczne mandatu forsowane w 1908 Społecznych Creed w dalszym ciągu jako wyzwanie dla Methodists i innych chrześcijańskich stypendia w walce o sprawiedliwość społeczną.

W kręgach ekumenicznych G Oxnam Bromley (1891 - 1963) i Frank Mason Północnej (1850 - 1935) były rolę w rozwoju i Federalnej Rady Narodowej Kościołów.

E Stanley Jones (1894 - 1973), ewangelisty nadzwyczajnym, był również rolę w świecie i evangelistic ekumenicznych wysiłków Metodyzm.

Były EUB biskupa Rubena O Mueller (1897 - 1982) i R Glenn Phillips (1894 - 1970) były zleceniodawcami w formacyjne dni konsultacji w sprawie Kościoła Unii.

John R Mott (1865 - 1955) wyobrażał miejsca w skład Świat Rady Kościołów i Metodystyczny Philip Potter jest obecny ogólny sekretarza wykonawczego w Radzie.

W Metodyzm, Świat Metodystyczny Rada zbiera się w odstępach czasu pięć lat i składa się z około pięćdziesięciu delegatów reprezentujących około pięćdziesięciu milionów Methodists.

Long wyróżniona przez nacisk na praktyczne wiary, Metodyzm i jej różnych offshoots udało się uniknąć ścisłego confessionalism.

Dodanie nowej sekcji do 1972 Discipline, "Nasze zadanie Teologicznego", które formalizes jeden z postawy doktrynalnych pluralizmu, że odwołania do Wesley's Sermon "katolicki Ducha", było uznanie w całej różnorodności poglądów w nowoczesnych Metodyzm nad właściwą równowagę z Wesleyan prawowierność i teologii.

Concurrent z tego rozwoju Ameryki Północnej Metodyzm przechodzi pojawienia się neo Wesleyan teologii związane z Robert Nelson J, Albert Outler, Robert Cushman, i Carl Michalson.

Episkopatów Afryki Metodystyczny minister Jakub Stożek łączy się spostrzeżeniami z czarnej teologii Metodystyczny z jego dziedzictwem.

John B Cobb, Jr, Schuberta i M Ogden zbadania ich Wesleyan teologii z perspektywy procesu sposobów myślenia.

Wreszcie, Metodystyczny Federation for Social Action Metodyzm wzywa do utrzymania jej społecznego sumienia, i Dobra Nowina ruch, oparty evangelically Metodystyczny renewalist grupy, stara się połączyć swoje tradycyjne Metodyzm Wesleyan teologicznego dziedzictwa.

PA Mickey

(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


FA Norwood, ed., Sourcebook of American Metodyzm; ES Bucke, ed., The History of American Metodyzm; O Bett, Duch Metodyzm; O Carter, Metodystyczny Dziedzictwa; WJ Townsend, HB Workman, G Eayrs, Eds., A New History of Metodyzm; CH Crookshank, historia Kościoła w Metodystyczny w Irlandia; G Smith, Historia Wesleyan Metodyzm; WF Swift, Metodyzm w Szkocji; WW Słodki, Metodyzm w American History; Simpson K, ed., Cyclopedia z Metodyzm; M Edwards, Metodyzm i Anglii; GG Findlay i W W Holdsworth, historia z Wesleyan Metodystyczny misyjnej Kościoła; FF MacLeister, historia z Wesleyan Metodystyczny Kościół Ameryki; R Chiles, Teologicznej w transformacji amerykańskich Metodyzm; TA Langford, praktyczne Divinity.

Metodyzm

Informacje Katolicki

A ruch religijny, które zostało zapoczątkowane w 1739 roku przez John Wesley w Anglican Church, a następnie doprowadziła do licznych odrębnych nazw.

I. doktrynalnych STANOWISKA I PECULIARITIES

Fakt, że John Wesley i Metodyzm uznać religii przede wszystkim jako praktycznych, nie dogmatyczne, prawdopodobnie stanowi braku formalnego Metodystyczny credo.

"Zasady ogólne", wydany przez Jana i Charles Wesley dniu 1 maja 1743, stwierdził, warunki dopuszczenia do społeczeństw organizowanych przez nich i znany jako "Wielka Societies".

One opatrzone niemal wyłącznie charakter praktyczny, doktrynalnych i nie wymagają badania kandydatów.

Metodyzm, jednak stworzył własny system teologicznej, wyrażonej w dwóch głównych standardów prawowierność.

Pierwszym z nich jest "Dwadzieścia pięć artykułów" religii.

Są one abridgment i dostosowania do trzydziestu dziewięciu artykułów Kościoła Anglii, i stanowią jedynie standardowe doktrynalnych ściśle wiążące American Methodists.

Dwadzieścia cztery z tych artykułów zostały przygotowane przez John Wesley dla Kościoła w Ameryce i przyjęte na konferencji w Baltimore 1784.

W artykule, który uznaje niezależności politycznej Stanów Zjednoczonych (art. XXIII) została dodana w 1804.

Druga norma jest pierwszym pięćdziesiąt trzy z Wesley's opublikowane kazania i jego "Uwagi na temat Nowego Testamentu".

Te pisma zostały nałożone na niego przez Brytyjczyków Methodists w jego "czynu deklaracji" i zaakceptowane przez "Hundred prawna".

Amerykański Kościół, choć nie ogranicza się jedynie do nich, wysoko cenionych i szeroko korzysta z nich.

Więcej podstawowych dla wszystkich Methodists niż te normy są inspirowane przez Pismo, które są zadeklarowane przez nich być jedynym i wystarczającym zasady wiary i praktyki.

Dogmaty Trójcy i Bóstwo Jezusa Chrystusa są dotrzymywane.

Powszechności grzechu pierworodnego oraz wynikające z tego pogorszenie częściowego natury ludzkiej znaleźć ich skutecznego środka odwoławczego w powszechnej dystrybucji łaski.

Mężczyzna za darmo współpracy z daru Bożego jest konieczne dla osiągnięcia zbawienia wiecznego, które jest oferowane wszystkim, ale mogą być swobodnie odrzucić.

Nie ma pokoju w Metodyzm do rygorystycznej doktryny predestination jak rozumieć przez Kalwinizm.

Choć doktryna usprawiedliwienia przez wiarę, nauczył się samodzielnie, wykonanie dobrej roboty nakazała jest przez Boga przeznaczeni, ale doktryna dzieł supererogation jest skazany.

Jedynie dwa sakramenty są dopuszczone: Chrztu i Wieczerzy Pana.

Chrzest nie produkują łasce uświęcającej w duszy, lecz wzmacnia swoją wiarę, i wskazuje na regenerację, które już miały miejsce w odbiorcy.

Jego administracja niemowląt jest nakazane, ponieważ są już członkami Królestwa Bożego.

Eucharystia jest pamiątka męki i śmierci Jezusa Chrystusa, którzy naprawdę nie jest obecny pod postaciami chleba i wina, lecz otrzymał w sposób duchowy przez wiernych.

Sakrament jest zarządzany zgodnie z obu rodzajów do świeckich.

"Świadectwo Ducha Świętego" duszą poszczególnych wierzących i stąd pewność zbawienia są charakterystyczne doktryny Metodyzm.

Ta pewność jest pewność obecnych ułaskawienie, a nie ostatecznego wytrwałości.

Jest to doświadczony niezależnie od sakramentów poprzez bezpośrednie świadectwo Duch Święty, i nie wyklucza przyszłej możliwości przestępstwa.

Przestępstwa o charakterze przymusowego są również kompatybilne z inną cechę doktryny Metodyzm, że doskonałości lub zakończenia uświęcenia.

Chrześcijanin, to utrzymane, może w tym życiu osiągnąć stan świętości, która wyklucza wszelkie dobrowolne wykroczenie przeciw Bogu, ale nadal przyznaje wzrostu w łasce.

Jest to zatem stan perfectibility zamiast stacjonarnych perfekcji.

Powołanie świętych i czci relikwie i obrazy zostały odrzucone.

Choć istnienie w czyśćcu Odmowa dwadzieścia pięć artykułów (art. XIV), pośredni stan oczyszczenia, dla osób, którzy nigdy nie słyszało o Chrystusie, jest dziś dopuszczane przez niektóre Methodists.

W swojej pracy konwersji Metodyzm w dużej mierze jest agresywny i odwołań do uczucia religijne; obozu spotkań i revivals ważne są formy ewangelizacji, przynajmniej w Ameryce.

Wśród praktyk, które Wesley nałożone zostały na jego zwolenników ścisłego przestrzegania Lord's Day, korzystanie z kilku słów w kupna i sprzedaży, a wszystkie intoxicating abstynencji od napojów, od wszelkich czysto swiata i zabawy z kosztownej odzieży.

Kościół, który On przygotowal dla nich był abridgment i modyfikacji Księgi wspólnej modlitwie, ale nigdy nie wszedł do powszechnego użytku, sentyment wśród Methodists jest raczej niekorzystna dla jakiejkolwiek formie zestawu liturgii.

W Ameryce ministerstwo jest podzielone na dwa rzędy, diakoni i starsi lub kapłanów; w Wielkiej Brytanii i jej koloniach istnieje tylko jedno zamówienie, starsi.

Nazwa biskupa używane w biskupim organów jest tytuł urząd, nie zamówienia; wyraża wyższość do starszyzny nie w koordynacji, ale w wykonywaniu funkcji administracyjnych.

Nr Metodystyczny nazwy rozpoznaje różnicę między stopniem presbyterial episkopatów i koordynacji.

Charakterystyczną cechą instytucji Metodyzm są miłości świąt, które przypominają o agape chrześcijańskiej starożytności.

Podczas tych spotkań wiernych chleb i woda są wydane w rundzie znak braterskiej unii, a czas poświęcony jest śpiew i odnoszących się do doświadczenia religijnego.

II. ORGANIZACJA

Dopuszczenie do pełnego członkostwa w organach Metodystyczny był do niedawna najczęściej przyznane dopiero po pomyślnym zakończeniem o sześć miesięcy "okresu próbnego.

W Metodystyczny Kościół episkopalny, Południe, w całości wykonane z poza tego systemu.

Obie probationers i pełnoprawnymi członkami są podzielone na małe zespoły znane jako "klas".

Te posiadają tygodniowych spotkań w ramach kierunku "-lider klasy".

One bezpieczne dla każdego członka indywidualnych opieki duchowej i ułatwienia zbierania funduszy kościoła.

Wkłady finansowe podejmowane przez lidera klasy są przekazane do "szafarzy" społeczeństwa, która jest obok jednostki administracyjnej.

"Społeczeństwo" odnosi się do lokalnego kościoła parafialnego lub w innych wyznań.

W kwestii terminu będzie łatwo wydaje się, jeżeli będzie pamiętać, że Metodyzm był pierwotnie ożywienie ruchu, a nie odrębne nazwy.

Niektóre towarzystwa (lub czasami tylko jeden) stanowią "obiegu".

Wśród oficjalnie uznane funkcjonariuszy tego podziału są dwojakie: (1) "exhorters", którzy są zlecone do przeprowadzenia wezwania na spotkania i modlitwy; (2) "lokalny preachers", którzy laymen, nie wyrzekając się swoich świeckich avocation, są licencjonowane obwieszczenie; (3) "obwoźnej preachers", którzy poświęcają się wyłącznie do ministerstwa.

Na czele obwodu jest superintendent.

W niektórych amerykańskich oddziałów Metodystyczny w "obwodzie", w znaczeniu opisanym powyżej, nie istnieją.

Lecz oni utrzymać podział na "dzielnice", a władzę nad każdym z nich jest w rękach "składu starszego" lub "powiatu superintendent".

W Metodystyczny Kościół episkopalny jego powołania jest ograniczona na okres nie dłuższy niż sześć lat, i jest w rękach biskupa.

Ta ostatnia jest jedynym kościołem urzędowym którzy nazwie życia.

Stały charakter jego stanowisko jest tym bardziej zadziwiające z faktu, że "itinerancy" od samego początku była cecha odróżniająca Metodyzm.

To wskazuje na specyfikę misyjnego charakteru Wesleyan w ruchu, i wzywa do częstego przenoszenia z ministrami z jednego do drugiego opłat przez biskupa lub stacjonowania komisji.

W Angielski Wesleyan ministrów Kościoła nie może być kontynuowane przez okres dłuższy niż trzy lata w tej samej opłaty.

W Metodystyczny Kościół episkopalny w perspektywie duszpasterskiej, początkowo na jeden rok w tym samym miejscu, został przedłużony na kolejne dwa lata (1804), trzy lata (1864), a pięć lat (1888).

W 1900 zostało usunięte wszystkie ograniczenia.

Organ administracyjny jest wykonywane głównie przez system zespołów, zwanych spotkań lub konferencji.

Angielski Methodists Wśród nich są: (1) "kwartalne spotkania z obiegu", składający się z wszystkich ministrów, lokalnych preachers, klasy liderów, steward, niedziela szkoły superintendents obwodu; (2) "na posiedzeniu", składający się z wszystkich ministrów z podwładnym obwodów niektórych świeckich delegatów, a dotyczących spraw finansowych, stewardów i takich urzędników; (3) "Annual Conference", która w 1874 legalnie udało John Wesley w kierunku przemieszczania się i Metodystyczny był początkowo w składzie: sto obwoźnej preachers (Hundred prawna ") Obecnie obejmuje ona świeckich delegatów i spotyka się z dwóch części: (a)" duszpasterskiej sesji ", która reguluje kwestie duszpasterskie i dyscyplinarnego oraz z laymen, które są wyłączone ( b) "przedstawiciel sesji", w którym duchowni i świeccy omówienia spraw finansowych i administracyjnych zewnętrznej pytania. American Metodystyczny Episkopatu organów administracyjnych systemu jest zorganizowana w następujący sposób: (1) "Kwartalnik Konferencja" podobne w składzie do obwodu spotkania . Kontroluje sprawy każdego kościoła, i trzyma swoje obrady w ramach kierunku "superintendent powiat" lub jego przedstawiciela; (2) "Annual Conference", w którym kilka "dzielnic" są reprezentowane przez ich obwoźnej preachers w ramach Prezydencja biskupa. wybiera preachers, pronounces na kandydatów na koordynacji i cieszy moc dyscyplinarnego; (3) "Czteroletnim Konferencji Generalnej", wyposażone w najwyższej władzy ustawodawczej i sądowniczej oraz prawa do episkopatów wyborów. W ostatnich latach gospodarstwa ekumenicznego Metodystyczny konferencji zostało zainaugurowane. Oni są reprezentatywne zespoły z różnych nominałów Metodystyczny, ale nie ma władzy ustawodawczej. pierwszym tego rodzaju konferencji zwołanej w Londyn w 1881, drugi spotkali się w Waszyngton w 1891 roku, a trzeci ponownie w Londyn w 1901 roku. Toronto, Kanada, miał być miejscem spotkań czwartej konferencji w roku 1911.

III. HISTORIA

(1) W British Isles

Nazwiska trzech święceń clergymen z Anglican Church stanąć na widocznym miejscu w początkach historii Metodystyczny w ruch: John Wesley, jej autor i organizator, Charles Wesley, jego brat, hymn, pisarz, George Whitefield, wymowny kaznodzieja i revivalist .

John Charles Wesley i urodziły się w Epworth, Lincolnshire, były na 17 czerwca 1703, a ostatni na 18 grudnia 1707 (OS).

W 1714 John wszedł w Charterhouse School w Londyn, w 1720 udał się do Oksford, aby kontynuować studia.

Był ordynowany na Dziękujemy w 1725, i wybrał kolegów z Lincoln College, Oksford, w roku następnym.

Jego koordynacja na 22 września 1728, był poprzedzony, jak i za okres działalności w ministerialnym ojca parafii w Epworth.

Na jego powrót do Oksford (22 listopada 1729) wstąpił do zespołu trochę studentów organizowane przez jego brata Karola w celu studiowania Pisma, i praktykujących ich obowiązków religijnych z większą wiernością.

John stał się liderem tej grupy w wyśmianie przez kolegów-studentów "świętym klubem", "Methodists".

Jest do tego, że Metodyzm zawdzięcza swoją nazwę, ale nie jej istnienia.

Kiedy w 1735 stowarzyszenie rozwiązany, John Charles Wesley i przystąpił do Londyn, gdzie otrzymał wezwanie do naprawy jako misjonarze do kolonii z Gruzja.

Oni odpłynęli z Gravesend dniu 21 października 1735, a na 5 lutego 1736, wylądował w Savannah.

W głębokie religijne wrażenie dokonane na John By niektórych kolegów-Morawski voyagers i spotkanie ze swoim biskupem (Spangenberg) Gruzja nie były bez wpływu na Metodyzm.

Po powrocie do Anglii w 1738, dokąd jego brat miał poprzedza go, otwarcie oświadczył, że on chciał którzy mieli tajne inni się jeszcze nie została przeliczona.

W Londyn poznał innego Morawski, Peter Boehler, uczestniczyli w posiedzeniach Morawskiego Fetter Lance społeczeństwa, i została przebudowana (tj. uzyskanych oszczędności i doświadczenie wiary) na 24 maja 1738.

Następnie przystąpił do Herrnhut w Saksonii, aby badania z głównych rozliczenia z Morawianie.

W 1739 zorganizował pierwszy Wesley Metodystyczny Społeczeństwo, założyła pierwsze osobne miejsce kultu w Bristolu, a także otwarcia kaplicy (Foundry) w Londyn.

Jak pulpits z ustaloną Kościoła zostały zamknięte przed Wesleys i Whitefield, ostatnie miały decydujący krok kaznodziejstwa na wolnym powietrzu w colliery powiat Kingswood w pobliżu Bristolu.

Jego sukces był ogromny, i Wesleys niemal natychmiast po jego przykład.

Na samym początku tego ważnego Metodystyczny ruch powstały różnice doktrynalne między Whitefield i John Wesley dotyczące predestination.

Były w posiadaniu Calvinistic poglądów, wierząc w ograniczonym wyborów i zbawienia, natomiast ostatnie podkreślił doktryny powszechnego odkupienia.

Różnica w opinii umieszczone na stałe charakterystyczne różnice doktrynalne między Arminian Metodyzm i Calvinistic Lady Huntingdon połączenia.

Whitefield wyraził poparcie dla których ten ostatni ruch należne jej nazwę do ochrony i pomocy finansowej wolnych od hrabiny z Huntingdon (1707-91).

Chociaż zawsze Wesley, które mają pozostać w Kościele Anglii, okoliczności stopniowo doprowadziły go do jego ruch evangelistic oddzielnej organizacji.

Wyłączenie jego zwolenników z sakramentów przez duchownych Anglikańskiej w 1740 pokonaliśmy jego wahania do administrowania nimi we własnym spotkania pokoi.

Wzrost liczby społeczeństw doprowadziły w roku następnym do instytucji świeckich preachers, którzy stał się ważnym czynnikiem sukcesu w Metodystyczny propagandy.

W roku 1742 zobaczył stworzenie "klasy" system, a dwa lata później po raz pierwszy odbyła się doroczna konferencja.

Pragnąc zapewnić utrzymanie swojej pracy, prawnie go jego następcą w 1784 roku.

W akcie oświadczenie złożone w "High Court of Chancery, nabyte prawa do mianowania ministrów i preachers w konferencji w składzie: sto obwoźnej preachers.

Ta "Hundred prawna" korzysta, w odniesieniu do konferencji, na mocy obsadzaniu wolnych stanowisk i wydalenia niegodne użytkowników.

W sprawie odmowy przez biskupa Londyn do ordain dwóch ministrów i superintendent dla Ameryki, Wesley przekonany, że biskupa i kapłana korzystają równe prawa w tej dziedzinie, prowadzone w koordynacji sam (1784).

Ważne wzywając do rozwiązania problemów powstałych po śmierci Wesley.

W pierwszej kolejności chcemy się jego osobistym kierownictwem miały być dostarczone.

Zostało to dokonane w 1791 przez podział kraju na okręgi i instytucji powiatu komisje dyscyplinarne z pełną moc i administracyjnych w ramach kompetencji konferencji.

Ponieważ administracja sakramentów przez Metodystyczny clergymen jeszcze nie stała się powszechną regułą, kościoły, które nie korzystają z tego przywileju nalegał na jej koncesji.

Kwestia ta była na stałe osiedlił się "Plan pacification" w 1795.

Należy przyznać prawo do administrowania sakramentów, aby wszystkie kościoły, w których większość powierników, szafarzy i liderów wyraźna na korzyść takich praktyk.

Nalega na żądanie Kilham Alexander (1762-98) i jego zwolenników na szerszy zakres praw dla świeckich otrzymał tymczasowe i częściowo pozytywną odpowiedź na ważną konferencję w Leeds w 1797.

Lay reprezentacji w konferencji był jednak zdecydowanie odmówił i Kilham seceded.

Od roku 1878 zostały one uznane za delegatów.

Rozprzestrzenienie liberalne poglądy były również na dole wiele kontrowersji, które zostały zintensyfikowane przez niezadowolenie niektórych członków z preponderating wpływ Dr Jabes Bunting (1779-1858) w nominałach.

Wprowadzenie organu w Brunszwik Kaplica w Leeds (1828) i Fundacja na teologicznej szkoły dla formacji młodych preachers (1834) były jedynie okazjach, który przywiózł do głowy rosnące niezadowolenie z Bunting i władze centralne.

Kontrowersji, które doprowadziły w tych dwóch przypadkach były jednak niewielkie znaczenie, w porównaniu z pobudzenie z lat 1849-56.

Ten okres walki świadkiem obiegu tak zwanych "Fly-Sheets", skierowane przeciwko Bunting osobowych zasadę, że wydalenie osób odpowiedzialnych za ich publikacji, oraz do utraty co najmniej 100000 użytkowników do Wesleyan Metodystyczny połączenia.

Niektóre z tych powiązanych z niewielkich oddziałów, ale większość została utracona na Metodyzm.

Te kontrowersje byli obserwowani przez okres dłuższy pokojowego rozwoju rozszerzenie do naszych czasów.

Wzrost liczby seminariów teologicznych wśród brytyjskich Methodists podkreślił, że rozróżnienie między duchowieństwem i świeckimi i wskazuje na bardziej kompletny wewnętrznej organizacji.

A fakt, który ujawnia się tendencja podobną instytucję deaconesses.

Zostały one wprowadzone w Wesleyan Kościół Metodystyczny w 1890 roku.

(2) Metodyzm w Stanach Zjednoczonych

Historia Metodyzm w Stanach Zjednoczonych nie sięgają do wizyty Jana i Charles Wesley do Gruzja, ale zaczyna się dopiero w 1766.

W tym roku Philip Embury, lokalnych kaznodzieją, na wniosek pani Barbara Heck, wydał swój pierwszy sermon we własnym domu w Nowym Jorku.

Mieli zarówno przyjeżdżają do Ameryki w 1760 z Irlandia, dokąd ich Palatine przodkowie uciekli z niszczące wojny z Louis XIV.

Tylko cztery osoby były obecne na pierwszym Sermon, ale liczba szybko wzrosła, zwłaszcza po przybyciu Kapitan Thomas Webb, innym lokalnym kaznodziei.

Ten ostatni wykazał mieszając gorliwość, w 1768 i pierwszej Metodystyczny kaplica została poświęcona w Ameryce.

Niemal równocześnie z wprowadzeniem tej Metodyzm w Nowym Jorku był jej sadzenia w Maryland.

Webb wprowadził go w Filadelfii, i rozprzestrzenił się na New Jersey i Wirginii.

W 1769 Wesley, w odpowiedzi na powtarzające się apele dla pomocników, wysłana w ciągu dwóch preachers, Joseph Pilmoor i Richard Boardman, a następnie inni, wśród nich Francis Asbury (1771) i Thomas Rankin (1772).

Na pierwszej konferencji zwołanej w Filadelfii w 1773 roku, uznane przez organ John Wesley, zakazane i zarządzanie sakramentów przez Metodystyczny preachers.

Wszystkich członków zgłoszonych było 1160.

Wzrost zanotowano w dwóch kolejnych konferencji, która odbyła się również w Filadelfii, w 1774 i 1775 odpowiednio.

Ale rewolucja utrudnione postępu Metodyzm.

Ze względu na narodowość większości jego preachers i publikacji Wesley's pamphlet przeciwko niezależności kolonii, był on spojrzał Angielski jako produktu i odpowiednio traktowane.

Gdy pokój został przywrócony, konieczność osobnego kościoła organizacji poczułem się sam.

Wesley teraz echa Asbury's odwołania do niezależnych kościelnych rządu i administracji sakramentów przez Metodystyczny ministrów.

W 1784 roku ordynowany na preachers Whatcoat i Vasey jak starsi, i dr Thomas Coke, superintendent dla Ameryki.

Koks przybył w Nowym Jorku w dniu 3 listopada 1784, a tym samym roku, co stało się znane jako Bożego Narodzenia została zwołana konferencja w Baltimore.

Od daty jej organizacji z Metodystyczny Kościół episkopalny.

Wesley plany i instrukcje zostały zawarte przed tym montażu, a jego artykuły wiary i liturgii jego przyjęcia.

W Asbury odmawia się bez święceń poprzednich wyborów był jednogłośnie wybrany superintendent, tytuł, dla których, przed Wesley woli, że biskupa został zastąpiony w 1788.

Szybki wzrost o nominałach o tej porze jest wskazany przez członkostwo 66000 zgłaszane konferencji 1792.

Wzrost Kościoła w dalszym ciągu wraz ze wzrostem populacji, ale pytań praktycznych, rasę, a rząd spowodował secessions.

W niewoli pobudzenie zwłaszcza w wyniku przełomowe konsekwencje dla nazwy.

To zaczęło się w bardzo szybkim czasie, ale osiągnął jedynie wobec kryzysu w połowie XIX wieku.

Na Konferencji Generalnej, która odbyła się w Nowym Jorku w 1844, biskup JO Andrew zostało zawieszone z wykonywania swego urzędu ze względu na jego własność niewolników.

Decyzja ta spotkała się z bezkompromisowego sprzeciwu na południowym delegatów, ale tylko jako staunchly podtrzymane przez jego zwolenników.

Wycofanie się niewolnikiem-gospodarstwo państwa z ogólnego organ teraz pojawiły się nieuniknione, a także "plan Separation" został opracowany i przyjęty.

Southern delegatów konwencji, która odbyła się w Louisville, Kentucky, w 1845, na którym "Metodystyczny Kościół episkopalny, Południowej" został utworzony.

Nowa organizacja, po okresie postęp, mocno ucierpiała w czasie wojny secesyjnej.

Od tego czasu stosunki pomiędzy północną a południową częścią kraju oddziałów Episkopatu Metodyzm osiągnął bardzo przyjazny charakter.

Nie jest w dużej mierze współpracy szczególnie w dziedzinie misji zagranicznych.

Wspólną Komisję ds. federacji jest w istnieniu i w maju 1910 zalecono, powołanie Rady Federalnej (np. wspólny sąd ostatniej instancji) na Ogólnej Konferencji Episkopatu Kościół Metodystyczny w Południowej.

(3) Metodyzm w innych krajach

(a) amerykańskie

Pierwszy apostoł Metodyzm w Nowej Funlandii został Lawrence Coughlan, którzy zaczęli swoją pracę w 1765 roku.

Dopiero w 1785 roku, jednakże, że kraj otrzymał regularnych kaznodziei.

Ewangelizacji Nowej Szkocji, gdzie po raz pierwszy Methodists osiadł w 1771, została zapoczątkowana później (1781), ale została przeprowadzona w sposób bardziej systematyczny.

W roku 1786 prowincjonalnego konferencja odbyła się w Halifax.

Pomimo ich szybkiego stosunków z amerykańskimi Metodyzm, Nowa Fundlandia i wschodnich prowincjach Kanada zostały dostarczone po 1799 z preachers z Anglii, i skierował pod Angielski jurysdykcji.

W 1855 zostały one stanowiły odrębnych konferencji, Wesleyan Metodystyczny Konferencji Wschodniej brytyjskich Ameryki.

Prowincje Ontario i Quebec otrzymała Metodyzm w jak najszybszym terminie ze Stanów Zjednoczonych.

Philip Embury Barbara Heck i przeniósł się do 1774 w Montreal, i William Losee w 1790 został mianowany kaznodzieją w tych prowincjach w Nowym Jorku konferencji.

The War of 1812-14 przerwane prace podjęte przez Metodystyczny Kościół episkopalny w tej sekcji.

Rozstrzygania licznych Angielski Methodists w tych prowincjach, po przywrócenie pokoju doprowadziły do trudności z poszanowaniem lojalny i kompetencji pomiędzy Angielski i amerykańskich oddziałów.

Rezultatem było to, że Kościół episkopalny Methodists jej zgromadzenia organizowanego w odrębnych konferencji w 1824, a dwa lata później przyznano im pełną niezależność.

Imigracja również wniesione przez członków organów do drobnych Metodystyczny Kanada: Wesleyan nowe połączenie, Biblii chrześcijan, i prymitywne Methodists.

Ale w 1874 w Wesleyan Kościół Metodystyczny i Wesleyan nowego połączenia połączone.

W innych odrębne organy przystąpiły do Unii nieco później (1883-4), tworząc "Kościół Metodystyczny Kanada", który obejmuje wszystkie białe zgromadzenia w jednym miejscu.

"British Metodystyczny Kościół episkopalny", która wciąż utrzymuje osobne istnienia, tylko kolorowe członkostwa.

To było dawniej częścią afrykańskiego Metodystyczny Kościół episkopalny, a zdobyte w całkowitej niezależności w 1864.

Bermudy, gdy George Whitefield głosił w 1748 i J. Stephenson pojawiły się jako pierwsze regularne kaznodzieja w 1799, stanowi obecnie powiat Kościół Metodystyczny w Kanada.

Ameryki Południowej, został wprowadzony w 1835, kiedy odwiedził ks FE Pitts Rio de Janeiro, Buenos Ayres, i innych miejscach, i zorganizował wiele społeczeństw.

Specjalne Ameryki Południowej Konferencja została założona w 1893 roku, uzupełnione w 1897 roku przez Western Ameryki Południowej Misji Konferencji.

Inauguracja pracy misyjnej w Meksyk w roku 1873 przez William Butler.

(b) Europejskiej

Metodyzm został wprowadzony w Francja w 1790, ale nigdy nie udało się w silnym przyczółkiem.

W 1852 Francja była konferencja stanowiła oddzielną przynależność do British Metodyzm.

W 1907 roku amerykański Kościół zorganizował misję.

Od Francja Metodyzm rozprzestrzenił się na Włochy w 1852 roku.

Kilka lat później (1861) dwóch misjonarzy, zielonej i Piggot, zostały wysłane do Florencja z Anglii i założył kilka stacji w północnych Włochy.

W Metodystyczny Kościół episkopalny zaczął misjonarzem przedsiębiorstw w Włochy w roku 1871, ale nigdy nie osiągnęły ogromny sukces.

W pierwszym misjonarzem na Niemcy Metodystyczny został G. Mueller.

Zaczął swoje przepowiadanie w 1830 i zyskał wyrażających głównie w Wurttemberg.

Metodystyczny misji są utrzymywane w Szwajcaria, Skandynawia, Rosja, Bułgaria, Hiszpania i Portugalia.

(c) Australasian, azjatyckiej i Afryki

Metodyzm odniosła znaczące sukcesy w Australazji.

Okazało się, w jak najszybszym terminie, nie tylko na kontynent australijski, ale również w niektórych z South Sea Islands.

Pierwsza klasa powstała w Sydney w 1812 i pierwszej misyjnej w kraju był Leigh S..

Metodyzm rozprzestrzenił się na Tasmanii w 1820, do 1822 w Tonga, Nowej Zelandii w 1823, aw 1835 Cargill i Krzyż rozpoczął swoją pracę w evangelistic Wysp Fidżi.

W 1854 australijski Metodyzm powstał na konferencji powiązanych z Anglii, w 1876 stała się niezależnym.

Podstawą pierwszej misji Metodystyczny w Azja (1814) wynikał z inicjatywy Thomas Coke.

Rozpoczęcie w dniu 30 grudnia 1813, na czele zespołu sześciu misjonarzy, zmarł w podróż, ale udało przedsiębiorstwa.

Przedstawiciele Angielski Metodyzm zostały połączone w 1856 przez William Butler z Metodystyczny Kościół episkopalny.

W 1847 ten sam Kościół wysłał JD Collins, MC White, i RS Maclay na Chiny.

Stacje również zostały założone w Philippine Islands i Japonia, gdzie Kościół Metodystyczny Japonia został zorganizowany w 1907 roku.

George Warren lewej Anglii dla Sierra Leone w 1811.

Amerykański Kościół wszedł w dziedzinie 1833.

Południowa Afryka, gdzie Metodyzm jest szczególnie dobrze reprezentowane, został wzniesiony w 1882 na konferencji powiązanych z Wesleyan Angielski Kościoła.

IV. INNE Metodystyczny ORGANY

Secessions z głównych organów Metodyzm się niemal natychmiast po śmierci Wesley.

Poniższe pochodzi w Anglii:

W Metodystyczny nowego połączenia została założona w Leeds w 1797 przez Aleksandra Kilham (1762-98), stąd jego członkowie są również znane jako "Kilhamites".

Był to pierwszy organizowany secesyjny z głównym organem Angielski Metodyzm, i zaczęła jej istnienia odrębnych z 5000 członków.

Jego podstawą było spowodowanych przez konferencję odmowa udzielenia laymen rozległe uprawnienia w kościele rząd twierdził, dla nich przez Kilham.

Sekty nigdy nie nabył jakiekolwiek znaczenie.

Prymitywne Methodists, którzy spotkali się z większym sukcesem niż nowe Connextion, zostały zorganizowane w 1810.

Camp-spotkania zostały wprowadzone do Anglii z Ameryki, ale w 1807 na konferencji przed nimi wyraźna.

Dwa lokalne preachers, Bourne Hugh i William Clowes, bez tej decyzji, publicznie opowiadał się za posiadanie takich spotkań i zostały wydalone.

Następnie ustalono tego nowego organu, charakteryzuje się preponderating wpływ dotacji laymen w kościele rządu, dopuszczenie kobiet do ambona, i wielką prostotą w kościelnych i życia prywatnego.

Według "Rok-Metodystyczny książka" (1910) ma 219343 użytkowników.

W Irlandzki Primitive Wesleyan Methodists nie należy confounded z "Primitive Methodists" po prostu zna.

Te pierwsze zostały założone w 1816 przez Adama Averell, w 1878 i ponownie zjednoczona z Wesleyan Methodists.

Biblia chrześcijan, zwany też Bryanites od nazwiska ich założyciela William O'Bryan, zostały zorganizowane jako oddzielne sekty w Kornwalii w 1816.

Podobnie jak prymitywne Methodists, przyznać szerokie wpływy w kościele do spraw laymen kaznodziejstwa i wolności kobiet.

Chociaż one rozprzestrzeniać się z Anglii do kolonii, ich zagregowanych członkostwa nigdy nie był bardzo duży.

The Wesleyan Reforma Unii wzrosła z wielką Metodystyczny zakłóceń 1850-2, ale i numery 8489 członków.

Wielka Metodystyczny Darmowy Kościoły stanowią połączenie z Wesleyan Stowarzyszenia, Methodists protestanckich, a duże kwoty secesji z głównych Metodystyczny ciała spowodowanych przez unpopularity Bunting dr Reguła.

The Wesleyan Metodystyczny Stowarzyszenia został zorganizowany w 1836 przez Dr Samuel Warren, których sprzeciw wobec powstania w Seminarium Teologicznego w wyniku jego secesyjny od organu nadrzędnego.

Na wcześniejszym terminie sprzeciwu do instalacji organów w kościele w Leeds zakończył się w tworzenie "protestanckich Methodists" (1828).

Były to pierwsze do wstąpienia do Stowarzyszenia Wesleyan Metodystyczny, przeciwnikami Bunting w następujących 1857.

W Walijski Calvinistic Metodystyczny Kościół Metodystyczny jest niemal wyłącznie w nazwie.

Jako evangelistic przemieszczania go poprzedza chronologicznie Metodyzm sięga głoszenie Howell Harris i Daniel Rowlands w 1735-6, jako organizacja została częściowo ustanowiony w 1811 przez Thomas Charles, a zakończone w 1864 r. przez Unię Europejską z Kościołami i Północnej Południowej Walii i gospodarstwa pierwszego Walnego Zgromadzenia.

Whitefield wpływ na Walijski Metodyzm nie było pierwszorzędne znaczenie.

W doktrynie Kościoła Calvinistic jest w dużej mierze Presbyterian konstytucji.

To jest dziś często nazywany "Presbyterian Church of Wales".

W Stanach Zjednoczonych, oprócz Episkopatu Kościół Metodystyczny, Kościół episkopalny Metodystyczny, Południowej i prymitywne Methodists, które zostały wypowiedziane z powyższym, istnieją następujące nominały:

W Metodystyczny Kościół ewangelicki powstał w 2 listopada 1830 w Baltimore przez użytkowników na Metodystyczny Kościół episkopalny którzy został wydalony lub miał swobodnie wycofane z tej jednostki.

Oddzielenie został ze względu na odmowę przedłużenia rządowych praw laymen.

W Metodystyczny Kościół ewangelicki nie ma biskupów.

Jest podzielony w 1858 w sprawie niewolnictwa, ale dwa oddziały zjednoczonego w 1877 roku (liczba communicants, 188122).

Wartość ta jest podana przez Dr Carroll (Chrześcijańscy rzecznika, 27 stycznia, Nowy Jork, 1910), których statystyki podają dla wszystkich organów Metodystyczny w Stanach Zjednoczonych.

The Wesleyan Metodystyczny połączenia Ameryki został zorganizowany w 1843 w Utica, New York, zwolennicy bardziej radykalnej postawy wobec niewolnictwa w Metodystyczny Kościół episkopalny.

To nie ma ani biskupiej, ani itinerancy i debars członków tajnych towarzystw (communicants, 19485).

The congregational Metodystyczny Kościół pochodzi z 1852; sprang z Metodystyczny Kościół episkopalny, Południowej i Metodystyczny w doktrynie i congregational w polity (członkostwa, 15529).

Wolny Kościół Metodystyczny został zorganizowany w 1860 roku na Pekin, Nowy Jork, jako protest przeciwko rzekomej rezygnacji z ideałów starożytnych Metodyzm przez Metodystyczny Kościół episkopalny.

Nie ma biskupów, członków tajnych towarzystw są wyłączone; używania tytoniu i noszenie odzieży bogate są zakazane (32166 członkostwa).

Nowe congregational Methodists pochodziła z Gruzja w 1881 i w doktrynie i organizacji ściśle podobne congregational Kościół Metodystyczny (członkostwo, 1782).

The Independent Methodists utrzymać nie rządu centralnego.

Każde zgromadzenie cieszy się najwyższym wśród nich kontroli nad swoimi sprawami (communicants, 1161).

W Episkopatów Afryki Metodystyczny Kościół Syjonu, z którym mamy rozpocząć leczenie następujących wyłącznie kolorowych nazw, może być wstecz do roku 1796.

Niektóre kolorowe Methodists w Nowym Jorku zorganizował sobie w tym dniu do osobnego zgromadzenia i wybudować kościół, które nazywane "Syjon".

Pozostawały one na pewien czas w ramach duszpasterstwa nadzór nad Metodystyczny Kościół episkopalny, ale w 1820 powstał niezależny Kościół, ale niewiele różniące się od organu nadrzędnego (communicants, 545681).

Unia Metodystyczny amerykański Kościół episkopalny, zorganizowany w 1813 w Wilmington, Delaware, miał na jej założyciel w kolorowych kaznodziei, Peter Spencer (członkostwa, 18500).

W Episkopatów Afryki Metodystyczny, Kościół istniał jako niezależna organizacja od 1816.

Jego podstawą był ze względu na dążenie do bardziej rozległe uprawnienia i większą swobodę działania, wśród wielu kolorowych Methodists Filadelfii.

To nie różnią się w istotnych punktach z Metodystyczny Kościół episkopalny (członkostwa, 452126).

W Unii Afrykańskiej Metodystyczny Kościół ewangelicki również sięga 1816; odrzuca episcopacy, itinerancy, a wypłacane ministerstwo (członkostwo, 4000).

W Syjonu Unii apostolski Kościół został założony w 1869 w Wirginii.

W jej organizacja ściśle podobny do Metodystyczny Kościół episkopalny (communicants, 3059).

Barwnych Metodystyczny Kościół episkopalny jest jedynie oddział w Metodystyczny Kościół episkopalny, Południowej, zorganizowane w 1870 niezależnie dla negroes (członkostwa, 233911).

The congregational Methodists, kolorowe, różnią się jedynie w wyścigu z congregational Methodists (communicants, 319).

Ewangelista misyjnej Kościoła został zorganizowany w 1886 roku w Ohio przez członków Episkopatu afrykańskiego Metodystyczny Kościół Syjonu.

Nie ma credo Biblii, ale i inclines do przyjmowania tylko jedna osoba w Bogu, że Jezus Chrystus.

V. edukacyjnych i działalności społecznej

Założyciele Metodyzm musiał korzystać z zalet kształcenia uniwersytetu, muszą być realizowane i na bezcenne wartości edukacji.

W rzeczywistości jednak, że John Wesley mowa prawie wyłącznie nacisk na praktyczne elementem religii dąży do głębokiej i rozległej wiedzy na temat zasad doktrynalnych wydaje się zbędny.

Nadzwyczajna sukces jego kaznodziejstwo, które pilnie wymagało ministrów stale rosnąca liczba jego zwolenników, doprowadziły do powołania, we wczesnej historii Metodyzm, preachers więcej polecenia dla ich gorliwości religijnej niż ich niezwykły teologicznej nauki.

Rzeczywiście, na stosunkowo długi okres, w opozycji do szkoły Methodists teologii był wyraźniejszy.

Utworzenie pierwszej tego rodzaju instytucji w 1834 r. na Haxton, Anglii, spowodował podzielone w nominałach.

Na dzień dzisiejszy, jednak potrzebę kształcenia teologicznego jest powszechnie rozpoznawana i dostarczanych przez liczne szkoły.

W Anglii głównym instytucji znajdujących się w Richmond, Didsbury, Hedingley, Handsworth.

American Methodists założył swoją pierwszą szkołę teologiczną w 1841 w Newbury, Vermont.

To zostało usunięte z Concord, w 1847 roku, a od roku 1867 stanowiły część Boston University.

Liczne inne fundacje zostały następnie dodaje, wśród nich Garrett Instytut Biblijny (1854) w Evanston, a Drew Seminarium Teologicznego (1867) w Madison, New Jersey.

Choć nie ma Metodyzm parochial systemu szkolnego, instytucji wyznaniowych swoje pierwsze nauki sięga 1740, kiedy John Wesley przejęła szkoła w Kingswood.

Dopiero na początku XIX wieku, jednak, że energiczne edukacyjnych określonych w ruch, aby kontynuować aż do dnia dzisiejszego.

Pomysł na wysiłki podejmowane w tym kierunku przez Methodists mogą być nabyte przez odniesienie do statystyk opublikowanych w "Book-Metodystyczny Roku" (1910), pp.

108-13. Według sprawozdania, biorąc pod uwagę, Metodystyczny Kościół episkopalny samodzielnie (inne oddziały także ich szkół) prowadzi 197 placówek oświatowych, w tym 50 uczelni i szkół wyższych, 47 klasycznego seminaria, 8 instytucji wyłącznie dla kobiet, 23 teologiczne instytucji (niektóre z nich stanowiące część uniwersytetów już wspomniano), 63 misji zagranicznych szkół, misjonarza i 4 instytuty i Biblia szkolenia szkoły.

Program edukacyjny projekt, który apeluje o wsparcie i sympatię do wszystkich oddziałów amerykańskich Metodyzm, jest wyłącznie podyplomowe "American University".

W miejscu dziewięćdziesiąt dwa morgów został zakupiony w 1890 w ciach Waszyngton, DC, i uczelni został zorganizowany w roku następnym.

Nie można było otworzyć w dowolnej jej służb do jej wysokości "nie może być mniejsza niż 5000000 dolarów powyżej obecnej nieruchomości" (co miało miejsce w roku 1893, Świat Almanac, 1997).

Rozpowszechnianie literatury religijnej jest uzyskane przez Fundację "Książka dotyczy" (położony w Nowym Jorku i Cincinnati dla Metodystyczny Kościół episkopalny; w Nashville, Tennessee, na Metodystyczny Kościół episkopalny Południowej) i okresowych prasy, publikacji, które Tytuły "rzeczników" jest szczególnie popularne.

Młodzi ludzie są połączyły na rzecz promocji osobistej pobożności i charytatywnej pracy w zamożnych Liga Epworth założona w 1889 w Cleveland, Ohio, w Metodystyczny Kościół episkopalny, organizowane w Metodystyczny Kościół episkopalny, Południowej, w 1891 roku.

W drugiej połowie XIX wieku, nazwa nie przedłuży jego społecznej pracy znacznie przez Fundację sierocińce i domy dla starców.

Szpitale zostały wprowadzone w 1881 wraz z włączeniem do Metodystyczny Episkopatu Szpital na Brooklyn.

VI. Ogólne wymogi statystyczne

Według "Rok-Metodystyczny książki" (Nowy Jork, 1910) w Wesleyan Methodists mieć 520868 kościoła użytkowników (w tym probationers) w Wielkiej Brytanii, 29531 w Irlandia, 143467 w misjach zagranicznych, oraz 117146 w Afryka Południowa.

The Australasian Kościół Metodystyczny ha członków 150751, a Kościół Kanada jeden z 333692.

W Stanach Zjednoczonych Metodyzm (wszystkie numery oddziałów, zgodnie z Dr Carroll 6477224 communicants. Spośród tych 3159913 należą do Metodystyczny Kościół episkopalny i 1780778 do Metodystyczny Kościół episkopalny, Południowej.

Publikacja informacji o pisemne NA Weber.

Przepisywane przez Donald J. Boon.

Dedykowane do Rev Julius Payton Byrd (1875-1960) w Encyklopedii Katolickiej, Tom X. wydania 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest