Millenaryzm

Millenarianism

Informacje ogólne

W najwęższym sensie millenarianism odnosi się do wiary w drugiego przyjścia Chrystusa i ustanowienia Jego Królestwa na ziemi, jak przewidywano w Księdze Objawienia. Mówiąc ogólnie, termin odnosi się do żadnych religijnych prorokuje, że ruch do bezpośredniego zniszczenia obecnego porządku i utworzenie nowego porządku, zazwyczaj w stosunku do cofania statusu uciśnionych i ciemięzcy.

Christian millenarian przekonania zostały uzyskane z tradycji żydowskiej apocalyptic obecnych w wieku przed i po Jezusie Chrystusie.

Niektórzy badacze mają w rzeczywistości, zasugerował, że w jego początków chrześcijaństwa było związane z takimi grupami jak millenarian Esseńczycy.

Jak Chrześcijaństwo rozwinięte w stabilnej społeczności w wieku od Jezusa, millenarian działalności stał się przede wszystkim przepływ pobocznych, związanych z reformą, takich jak ruchy i Montaniści, w 13. i 14. wieku, Joachimism Franciszkanów i radykalnych ruchów.

Z wstrząsy wniesione przez Reformacji w 16 wieku, millenarianism wzrosła i stwierdzono, na przykład, wśród anabaptystów.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
W 18. wieku, Niezależnych w Anglii (na przykład, Joseph Mede) i Niemcy w Pietists zalecał millenarian poglądów.

Wśród współczesnych grup protestanckich wierząc w tysiąclecia są adwentystów siódmego dnia, Christadelphians, Świadkowie Jehowy, Bracia i Plymouth.

Większość millenarians wierzyć, że będzie śledził tysiąclecia Drugiej Coming; niektóre jednak zostały określone w tysiąclecie jako okres stopniowej poprawy w świat, że uwieńczenie w Second Coming.

Bibliografia


M Barkum, klęski żywiołowe i Millennium (1986); KOL Burridge, New Heaven, New Earth: A Study of Millenarian Działania (1969); N Cohn, realizacja milenijnych (1970); JW Davidson, logika Millennial myśli: XVIII wieku New England (1977); RA Doan, Miller Heresy: Millenaryzm i American Culture (1987); DL Russell, metody i wiadomości żydowskiej Apocalyptic, 200 BC - AD 100 (1964); Taylor, Visions harmonii: A Study in 19th Century Millenarianism (1987); TP Weber, Living in the Shadow of the Second Coming: American Premillennialism, 1875 - 1925 (1979).


Millennium

Informacje ogólne

Wstęp

A tysiąclecia jest okresem 1.000 lat.

Słowo tysiąclecia pochodzi od słowa łacina mille, co oznacza "tysiące", a rok, "lat."

W różnych chrześcijańskich doktryn, tysiąclecia odnosi się do okresu 1000 roku przewidywano w Biblii w Księdze Objawienia, z udziałem Apocalypse (do końca w świat) i panowania Jezusa Chrystusa na ziemi.

Pojęcie tysiąclecia jest nie tylko związane z myśli chrześcijańskiej, jednak.

Wiele kultur w świat mają podobne przekonania na temat transformacji lub bezpośrednie do końca świat i stworzenie wieku, w którym ludzkie cierpienie i przemoc, zostaną wyeliminowane.

Tak, uczonych zachodnich powszechnie używa się określenia tysiąclecia odnieść się ogólnie do wszelkich nowych świętości życia, harmonii, doskonałości i ziemskiego. Podobnie, słowo Millenaryzm jest używany do opisywania przekonania o bezpośrednie apocalypse, zbawienie na świat, lub utworzenie ziemskiego raju.

Takie przekonania istnieją w całej historii i nadal przechowywane są przez miliony ludzi dzisiaj.

W roku 2000 miał wywołał powszechne poczucie, że coś było monumentalne będzie występować z flip z kalendarza.

Mimo że rok 2000 jest subiektywne oznaczania upływu czasu, w kulturze popularnej ma ogromne symboliczne i koncepcyjne zasilania.

Dla wielu ludzi, stanowi kluczowy moment w historii, czas na zastanowienie się nad przeszłości tysiące lat lub wyobrazić sobie tysiąc lat.

Przez ostatnie kilka sto lat, osób w zachodnich kulturach mają czas oznaczony w postaci 10-letnich okresów (lat) oraz 100-letnie okresy (w.).

Zachodu zazwyczaj skojarzyć z epok dziesięciolecia i wieki.

Na przykład, wielu Amerykanów myśleć o jak Roaring 1920s lat dwudziestych, a one często włączają 1960s z protestów społecznych i aktywizmu.

Wiele osób przywiązujemy szczególną wagę do końca tego roku na zero, ponieważ te lata wydaje się sygnał przejścia z jednej epoki do drugiej.

A że kończy się w roku potrójnego zera, a następnie proponuje jeszcze większe zmiany.

Tak, rok 2000 był evoked nadzieję na przemiany i narodziny nowego życia, jak również obawy o potencjalnych globalnych katastrof.

Sport i Milenijne

Mimo że 1 stycznia 2000, był obchodzony jako popularnie początku 3. tysiąclecia, istnieją różne przekonania na temat nowego tysiąclecia, gdy rzeczywiście zaczęło.

Zachodnie datowania tysiąclecia jest w oparciu o kalendarz gregoriański, który jest najbardziej uznanych na świecie system znakowania upływ lat.

Zgodnie z kalendarza gregoriańskiego, tysiąclecia, dopóki nie rozpocznie się 1 stycznia 2001.

W następujący kalendarz gregoriański AD (łacina anno Domini ", w roku naszego Pana") system wprowadzony przez Christiana mnich Dionizy Exiguus w 6 wne.

AD systemu liczy czas od roku urodził się Jezus Chrystus.

Dionizy dnia Jezusa urodzenia w roku AD 1 niż w AD 0, ponieważ rzymskie, które były jeszcze w użyciu, nie miał żadnego symbolu dla zera.

W tym systemu randkowego, każdego wieku, rozpoczyna się w roku kończącym się 01 i kończy się w roku kończącym się 00.

Na przykład w 19 wieku rozpoczęła się w 1801 i zakończony w 1900 roku.

Dlatego też, 31 grudnia 2000, zakończony starego tysiąclecia, a 1 stycznia 2001, oznaczone na początku nowego tysiąclecia, w tym systemu randkowego.

Niektórzy ludzie wierzą w nowe tysiąclecie, jako oznaczone przez narodziny Jezusa, rozpoczął się kilka lat wcześniej niż w 2001 roku.

Według wielu badaczy, Dionizy się różne błędy w obliczaniu Jezusa daty urodzenia.

Historyczne dowody wskazują, że Jezus faktycznie urodził się w 4 pne lub wcześniej.

W rezultacie, w 2000 roku rocznicy narodzin Jezusa mogły mieć miejsce kiedyś w latach 1990.

Inni uważają, że zmiana na nowe tysiąclecie trwa przez okres 33 lat, odnoszące się do życia Jezusa.

Według niektórych historyków, na rok 1033 - uważana przez wielu ludzi w roku 1000-lecia Jezusa "śmierć - w wyniku powszechnego tysiącletniego fervor, w którym ludzie się pielgrzymki do Jerozolima i przewidywane zniszczenie lub przedłużenia świat.

Niektórzy ludzie mają prognozowano, że w roku 2033 [lub 2029 może być, ze względu na Dionizy "błędy] tysiącletniego znaczenie będzie miało także i będą postrzegane jako datę, że znaki na początku nowego tysiąclecia.

Około dwie trzecie ludzi w świat religijnej lub wykorzystanie obrzędowych kalendarzy w uzupełnieniu do kalendarz gregoriański.

Na przykład, 1 stycznia 2000, na kalendarz gregoriański była w roku 1420 w kalendarzu islamskim, 5760 w kalendarzu żydowskim, a 4697 na Chiński kalendarz.

Jednakże, nawet ludzie którzy korzystają z tych innych kalendarzy są świadomi globalnego znaczenia kalendarz gregoriański w roku 2000 i 2001.

Wierzenia religijne i mistyczne

Millennialist przekonania są nie tylko związane z przełomie tysiącleci.

Od początku historii człowieka, ludzi w prawie każdym społeczeństwie są opowieści o świętym powiedział zniszczenia swiata, regeneracji ziemi, oraz utworzenie naziemnej raj.

Stypendystów mają udokumentowane tego typu historie z Zoroastrianin, babilońskiej, hinduskie, buddyjskie, islamskie, Grecki, Roman, ojciec, Afryki, Maya, a Native American kultur.

Millennialist pomysły są związane z losem i zniszczenia na świat, do końca czasu, koniec zła i cierpienia, i utworzenie w idealnym wieku.

Millennialist przekonania systemy mają trwałe odwołania, ponieważ twierdzą, że nie jest podstawą dla planu historii, że jest sens ludzkiego istnienia, i że nowy świat pokoju i sprawiedliwości zostanie utworzony.

Księga Objawienia

W Biblii chrześcijańskiej, pojęcie tysiąclecia jest wprowadzony pod koniec Księgi Objawienia (czasami nazywany Apocalypse).

Zgodnie z Objawienia 19:11-21, 20:1-10, oraz inne fragmenty, Jezus Chrystus powróci na ziemię i pokonać szatana w bitwie pod Armageddon (Second Coming).

Chrystus będzie potem wyrzucać szatana do Czeluści do 1000 roku i będzie panował podczas tego tysiąclecia pokój na ziemi.

Jednakże, na koniec 1000 roku tych, szatana i sił zła będzie rósł aż do bitwy z Chrystusem po raz kolejny.

W tej ostatecznej bitwy, Chrystus zawsze będzie pokonać szatana, a szatan wyrzucać do jeziora ognia cierpieć wieczne męki.

Bóg następnie resurrect wszystkich ludzi i ocenić je w zależności od ich przekonań i działań.

To wydarzenie jest często określany jako Sąd Ostateczny. Według Objawienia, Bóg daje życie wieczne prawych ludzi w raju i wyśle te złe do piekła.

Rodzaje Christian Millenaryzm

Pojęcie tysiąclecia i Apokalipsy, o których mowa w Objawieniu został ważną częścią niektórych sekt chrześcijańskich, ale ma mniejsze znaczenie, która odbyła się w większości katolicka i grup protestanckich. Wierzących w chrześcijańskiej Millenaryzm różnią, kiedy Chrystus powróci na ziemię, jak milenijnych zaczną, a charakter tego tysiąclecia.

Trzy główne typy chrześcijańskiej Millenaryzm są premillennialism, postmillennialism i amillennialism.

Rok 1000

W nauce różnych form Millenaryzm, historycy dyskusję, czy osoby uznanej na przełomie tysiącleci około roku 1000.

Niektórzy badacze uważają, że jeden miał gorączkę apocalyptic Europa owładnięta przez 999 lat.

Według tych uczonych, wielu ludzi zamieniane na chrześcijaństwo, zatrzymał ich sadzenia roślin, wyznał swoje grzechy, i darował sobie nawzajem swoich długów.

Inni porzucili swoje rodziny, aby pielgrzymki do Jerozolima w nadziei świadkami drugiej przyjściem Chrystusa, lub też knelt w kościele w terror, gdyż przewidywany jeden apocalypse.

Jednak większość historycy twierdzą, że rachunki tysiącletniego histerii są romantyczne concoctions zbyt wyobraźni pisarzy.

Te historyków zauważa, że doktryny Kościoła katolickiego na koniec 1 tysiąclecia sprzeciwiały się jakiejkolwiek nauki o bezpośrednie apocalypse. Ponadto, większość ludzi żyjących w latach 999 i 1000 nie były nawet świadome, że był to koniec 1 tysiąclecia . Jednakże istnieją znaczne historycznych dowodów na to, że po roku 1000, Millenaryzm stał się bardziej powszechny.

Zyskał zwolenników w Crusades (między wojnami Europy Zachodniej chrześcijan i muzułmanów, który rozpoczął się w 1095) oraz w całej drugiej części średniowiecza.

Współczesne wierzenia religijne i mistyczne

Dziś wielu głównych organizacji religijnych odrzuca pojęcie o apocalypse lub chrześcijańskiego tysiąclecia.

Jednakże, millennialist przekonania są nadal integralną część wizji świata niektórych nominałów protestantyzm.

Na przykład, wielu wyznań ewangelickich premillennialist posiadania przekonań, w tym Południowa Konwencja Baptystów, Zgromadzeń Boga i Kościoła z Nazarejczykiem (por. Ewangelikalizm).

Wielu użytkowników tych i innych wyznań ewangelicki twierdzą, że ostatnie wojny, plagi, klęski głodu, trzęsienia ziemi i są oznaki, że apocalypse jest nieunikniona i że Chrystus powróci.

Zgodnie z tych grup, świat będzie doświadczenie na siedmioletni okres nędzy i masowe zniszczenia, ale chrześcijanie zostaną usunięte z Ziemi nienaruszone.

[Chodzi o pojęcie "Rapture".]

Adventism jest inny oddział protestanckich, że posiada millennialist odsłon (patrz adwentystów).

Adwentystów grupy wzrosła z Milleryt ruch religijny, kierowana przez amerykańskiego Chrzciciela kaznodzieja William Miller, którzy przewidywano, że świat będzie przez końca 1843 lub 1844.

Po jego przewidywania okazały się fałszywe, niektóre disenchanted Milleryzm Adwentystów utworzone w różnych grup, takich jak siódmy dzień-adwentystów. Adwentystów twierdzą, że różne apocalyptic prognozy zostały spełnione i że Chrystus powróci w niedalekiej przyszłości. Adwentystów Dnia Siódmego twierdzić, że niewidzialne, duchowe apocalypse wystąpił w 1844 z "czystek z nieba", a oni wierzą, że zostaną ostatecznie po zniszczeniu przez świat, w którym tylko wiernych, ten będzie zbawiony.

Świadkowie Jehowy, inna grupa utworzona z Milleryt ruch, roszczenia duchowe, niewidzialne drugie przyjściem Chrystusa miało miejsce w 1874 i że Chrystus jest niewidoczne panowania rozpoczął się w 1914.

Grupa uważa jeden apocalypse wejdzie w najbliższej przyszłości.

W założyciel grupy religijne, Charles Taze Russell, oświadczył, że w spełnianiu tysiącletniego królestwa Chrystusa będzie zakończone dopiero po foreordained niszczenia narodów, rządów, kościołów, świat i liderów, z których wszystkie uznane Russell Reprezentacje szatana jest regułą.

W Świadkowie Jehowy formalnych odrzucone religijne i organizacje pozarządowe, a one opracowane w praktyce od drzwi do drzwi "ewangelizacja w celu konwersji nonbelievers.

Millennial przekonania są również ważną częścią teologii Kościoła Jezusa Chrystusa w Dniach Ostatnich świętych, lepiej znany jako Mormoni.

Religia został założony przez Josepha Smitha w 1830 roku.

Smith twierdził, anioł powiedział mu, że Second Coming Chrystusa było nieuchronne, i że Smith był wybrany, aby przygotować ludzkość na przełomie tysiącleci.

Według Smith wizje, tysiącletniego królestwa zostaną ustanowione w Stanach Zjednoczonych.

Dzisiaj, Mormoni nie stres Millenaryzm jak to miało miejsce w przeszłości.

Jednak wielu Mormons świat interpretują niektóre wydarzenia jako spełnienie proroctwa, że jeden foretell apokaliptycznego okresu.

Wiele innych grup religijnych współczesnych millennialist poglądów.

Należą do nich Kościół Zjednoczeniowy, Hare Kriszna, Baha'i, Rastafarianism i innych ruchów religijnych.

Millennialist proroctwa, raz na początku centralne żydowskiej wiary, kontynuuje dziś wśród użytkowników z Chabad Lubavitch ruch, HASIDIC ortodoksyjnej sekty judaizmu.

W końcu lat 1980 i na początku lat 1990 wielu naśladowców Rabina Menachem Mendel Schneerson z Brooklyn, Nowy Jork, wierzyli, że był Mesjasz którzy mogą doprowadzić do wykupu na świat.

Schneerson nigdy nie twierdził, że jest Mesjasz, ale interpretuje bieżące wydarzenia, jak przewidywano, że znaki apocalyptic Mesjasza wygląd w najbliższej przyszłości.

Millennialist przekonań istnieją również na najniższym szczeblu w formie popularnych i ludowych wierzeń, niezależnie od sankcji formalnych instytucji religijnych.

Na przykład, nie jest popularna w interesie apocalyptic prognoz Nostradamus, 16-ci wieku Francuski lekarz i astrologer, Edgar Cayce, amerykański którzy żyli na początku 20. wieku i twierdził, że uzdrowienie psychiczne i umiejętności.

Niektórzy ludzie wierzą, że rzekome objawienia Matki Boskiej ostrzec nieuchronnego zniszczenia świata.

Nowy Millennialist Ruchy

Apocalyptic millennialist ruchy i nie powiązanych z ustalonymi instytucje religijne są często przedstawiane w sposób stereotypowy, doomsday kulty, z udziałem brutalnych działań masowych samobójstw, a "brainwashed fanatyków" z dziwacznych przekonań.

Spośród setek współczesnych millennialist grup, które istnieją, stosunkowo niewiele ruchy były motywowane do aktów przemocy i samobójstw.

Ale istnieje kilka wyjątków w ostatnich latach, w tym apokaliptycznym grup, takich jak Branch Davidians, Aum Shinrikyo, Heaven's Gate.

Mimo, że grupy te różnią się w swoich doktryn, aspekty ich przekonania systemów akcje niektórych wspólnych pomysłów.

Te pomysły to poczucie fatalizm na świat uznać za całkowicie zło i zagładę, i pragnienie ucieczki planetarnych i zbawienia.

Niektórzy ludzie przewidują, że Świt 3. tysiąclecia maja apocalyptic motywowania innych podobnych grup z przekonania do przyjęcia i wprowadzenia, jak również brutalne scenariusze.

Postawy Świeckich

Do niedawna, większość ludzi uważa, że apocalypse wiązałoby bóstw lub boskich sił.

Jednakże, w 20. wieku, bardziej rozwiniętych ludzi świeckich teorie o apocalypse.

Niektórzy uważają, że świat się kończy z powodu nuklearnych działań wojennych, nowych technologii, zniszczenie środowiska, epidemii chorób, głodu i globalnych przeludnienie, lub zderzenia Ziemi z dużym asteroid lub komety.

Świeccy przekonania o nieuchronnym społecznych zniszczenia odzwierciedlają poczucie bezradności, rozpaczy, lub fatalistyczną rezygnacją.

Stworzenie broni jądrowej, w szczególności w sposób zasadniczy zmienił apocalyptic współczesnej myśli, wywołując powszechne fatalizm o przyszłości ludzkości.

Gdy Stany Zjednoczone spadły bomby atomowej na Hiroszimę i Nagasaki, Japonia, w sierpniu 1945, impreza rozpoczęła era strachu o zniszczenie globalnego.

Pomimo zakończenia zimnej wojny, obawy o możliwość zagłady nuklearnej utrzymują się dzisiaj, wynikających z obaw, że broni jądrowej będą rozwijane i wykorzystywane przez wrogie narody lub organizacje ekstremistyczne.

Szczególne świeckich przekonań na temat katastrofy miejsce na początku 2000 r. były związane z tym, co było znane w 2000 roku komputer problem, Y2K problem lub błąd tysiąclecia.

Wiele [starsze] komputery zostały zaprogramowane do rozpoznawania roku przez dwa ostatnie numery z lat zamiast przez wszystkie cztery cyfry.

W dniu 1 stycznia 2000, te komputery zarejestrowane roku jako 00 cyfr.

Komputery, które nie zostały ustalone, rozumiane jako reprezentujące te cyfry roku 1900 i niektóre generowane komunikaty o błędach lub zamknięty.

Niektórzy ludzie uwierzyli, że wiele systemów komputerowych na świecie byłoby katastrofą, gdy zmiana daty od 1999 do 2000.

Państwa te obawiały się komputer zawiesza się będzie iskrą gospodarczych, politycznych i społecznych sił, które mogłyby wiązać się z nieprawidłowym działaniem systemy rakietowe, wyposażenie szpitala, satelitów, transport lotniczy, oraz innych głównych technologii.

Daniel Wójcik N

Odsłon z Millennium

Zaawansowane Informacje

Słowo "tysiąclecia" pochodzi od łacina dla tysięcy (czasami słowo "chiliasm" wzięte z Grecki i rozumieniu tej samej rzeczy jest używany).

To oznacza doktrynę zaczerpnięte z fragmentu w Objawieniu (20:1 - 10), w którym pisarz opisuje diabeł jako wiążące i wrzuca do Czeluści na tysiąc lat.

Usunięcie Szatańskie wpływ towarzyszy zmartwychwstanie chrześcijańskich męczenników, którzy panowania z Chrystusem podczas tysiąclecia.

Ten okres to czas, kiedy wszystkie człowieka, tęsknota za idealnym społeczeństwem cechuje pokoju, wolności, dobrobytu materiału, a zasada sprawiedliwości zostanie zrealizowany.

Wizja z proroków, którzy OT przewidywano w okresie ziemskiego dobrobytu dla ludzi znajdzie Boga w spełnianiu tej epoki.

Millenaryzm adresy problemów, które są często pomijane w innych poglądów eschatologii.

Chociaż większość teologów chrześcijańskich dyskusji śmierci, nieśmiertelność, w końcu świat, Sąd Ostateczny, wystarczy na nagrody i kary of the Damned, że często zawężają się do perspektyw poszczególnych świat w tym i następnym.

W przeciwieństwie, Millenaryzm dotyczy przyszłości ludzkiej wspólnoty na ziemi. Jest to związane z nadchodzącym chronologii wydarzeń, podobnie jak historia jest zaangażowany w badania rekord z przeszłości.

Millenaryzm występował w obu chrześcijańskich i chrześcijańskich tradycji.

Antropolodzy i socjologowie stwierdzili millennialist braku przekonania wśród ludzi Zachodu, ale dyskusję, czy te nie występami nauczanie oparte są na pożyczki z nauczania oparte są na pożyczki z chrześcijańskiego kaznodziejstwa.

Większość chrześcijańskich teologów Millenaryzm Uważam, że jest w oparciu o materiały pisane przez autorów judeo chrześcijańskich, zwłaszcza książki Daniela i Objawienia.

Pomysły, wydarzenia, symbole i osobistości wprowadzone w tych pismach imigracji mieć wiele razy w nauce proroków końca w świat.

Każdy nowy wygląd stwierdzi, biorąc pod uwagę te motywy świeże znaczenie ze stowarzyszenia z współczesnych wydarzeń.

Major odmian Millenaryzm

Do celów analizy i wyjaśnienia chrześcijańskiej postawy wobec tysiąclecia mogą być sklasyfikowane jako premillennial, postmillennial i amillennial. Te kategorie obejmują znacznie więcej niż układ wydarzeń wokół powrotu Chrystusa.

Tysiąc lat oczekiwane przez premillennialist jest zupełnie inny od przewidywanego przez postmillennialist.

W premillennialist uważa, że królestwo Chrystusa będzie zainaugurował w muzycznych i sposób Boski, że kontroli będą wykonywane w sposób nadprzyrodzony więcej niż sama postmillennialist.

.

Premillennialism

W premillennialist uważa, że powrót Chrystusa będzie poprzedzony znakami tym wojny, klęski głodu, trzęsienia ziemi, głoszenie Ewangelii wszystkim narodom, wielkim apostazji, wygląd Antychrystem, i wielki ucisk.

Wydarzenia te zakończą się w najbliższych sekund, co spowoduje w okresie pokoju i sprawiedliwości, gdy Chrystusa i Jego świętych kontrolować świat.

Zasada ta ma swoją siedzibę nagle nadprzyrodzonego poprzez metody, zamiast stopniowo przez długi okres czasu w drodze konwersji jednostek.

Żydzi będą wyraźnie postać w przyszłości ze względu na wiek premillennialist uważa, że będą one zamieniane w dużej liczbie i znowu będzie mieć miejsce w Bożej pracy.

Natura będzie miał byś z niego usunięte, a nawet na pustyni będzie produkować bogactwem roślin, Chrystus będzie hamować zło w wieku przy użyciu siły autorytarne.

Pomimo idylliczne warunki niniejszego złoty wiek nie jest ostateczny bunt przeciwko bezbożnych ludzi Chrystusa i Jego świętych.

Tę ekspozycję zła jest stłumione przez Boga, nie są chrześcijańskie martwych wskrzeszeni, Sąd Ostateczny prowadzone, i wieczne stanowi nieba i piekła.

Wiele premillennialists nauczyły, że w ciągu roku tysiące wiernych zmarłych lub męczeństwo będą wskrzeszeni z uwielbiony organów do intermingle z innych mieszkańców tej ziemi.

.

Postmillennialism

W przeciwieństwie do premillennialism, postmillennialists podkreślenie aspektów obecnej Bożego Królestwa, które osiągnie rezultaty w przyszłości.

Twierdzą, że tysiąclecie wejdzie poprzez głoszenie i nauczanie chrześcijańskie.

Takie działania spowodują bardziej godly, pokojowego, dostatniego i świat.

Nowy wiek, nie będą zasadniczo różne od obecnych, i będzie się o nas więcej osób, są zamieniane na Chrystusa.

Zło nie zostanie całkowicie wyeliminowana w okresie milenium, ale będzie ona zmniejszona do minimum, co moralne i duchowe wpływy chrześcijan jest zwiększona.

W nowym wieku z kościoła zakłada większe znaczenie, a wielu gospodarczych, społecznych, edukacyjnych i problemy mogą zostać rozwiązane.

Okres ten nie jest koniecznie ograniczone do tysięcy lat, ponieważ liczba może być użyta symbolicznie.

Milenijne zamyka z drugim przyjściem Chrystusa, zmartwychwstanie umarłych i Sąd Ostateczny.

.

Amillennialism

Trzecie miejsce, amillennialism stanowi, że Biblia nie przewidują okres rządów Chrystusa na ziemi przed Sąd Ostateczny.

Według tej prognozy nie będzie ciągłego rozwoju dobra i zła w świat aż do drugiego przyjścia Chrystusa, kiedy to umarli są podniesione i orzeczenia przeprowadzone.

Amillennialists wierzę, że królestwo Boże jest już obecne w świat jako zwycięski Chrystus zasady jego kościoła poprzez Słowo i Ducha Świętego.

Uważają, że w przyszłości, chwalebne i doskonałe królestwo odnosi się do nowej ziemi i życia w niebie.

Rev 20: Tak jest opis dusze zmarłych panującego wiernych z Chrystusem w niebie.

The Rise of Millenaryzm

Wczesne tysiącletniego nauczania został charakteryzuje się apokaliptycznym nacisk.

W tym świetle przyszłego królestwa Bożego będzie ustanowiony przez szereg dramatycznych, niezwykłych wydarzeń.

Takie nauczania został zachowany przy życiu w całej chrześcijańskiej ery przez niektóre rodzaje premillennialism.

Apocalyptic interpretacja jest oparta na proroctwa Daniela i wzmocnienie niektórych z tych samych tematów w księdze Objawienia.

Te dzieła wskazują na bezpośrednie i nadprzyrodzonej interwencji Boga w ludzkie sprawy i pokonać z pozoru nieprzeparty postępy zła.

Numerology, temat liczby i angelology odgrywają ważną rolę w tych prezentacjach.

W apokaliptycznym świat widok był bardzo wpływowym wśród Żydów, że w okresie, jaki upłynął między OT i NT.

W związku z tym publiczność, do której Jezus głosił byli pod wpływem.

Pierwsi chrześcijanie tym również obejmował perspektywy.

Księga Objawienia, w składzie w okresie prześladowań w pierwszym wieku, używane w żydowskich apocalyptic do wyjaśnienia interpretacji chrześcijańskiej ery.

Daniela Syn Człowieczy został zaprezentowany jako Chrystusa, numerological formuły zostały przetworzone, a dualistycznej świat dobra i zła został wyposażony w nowy zestaw znaków.

Pomimo tych zmian zasadniczych apocalyptic wiadomość pozostała jako książka nauczył się życia w nadziei natychmiastowej, bezpośredniej interwencji Boga w celu odwrócenia historii i zło dobrem zwyciężaj.

Takie perspektywy przyniósł wielką pociechą dla wiernych, którzy cierpią z powodu prześladowań przez siły Imperial Rzym.

Wyrażona w formie, która została nazwie historyczne premillennialism, tej nadziei, wydaje się dominujący eschatologia w ciągu trzech pierwszych wiekach ery chrześcijańskiej, i znajduje się w prace Papiasz, Ireneusz, Justyn Męczennik, Tertulian, Hipolit, Metodego, Commodianus i Lactantius.

Kilka sił pracował osłabiać Millenaryzm z wczesnego kościoła.

Jednym z nich był związek nauki z radykalnych grup, Montanists, którzy umieszczony wielki nacisk na nową Trzeciego Wieku z Ducha Świętego, które było, że wśród najbliższych ich liczba w Azja-moll.

Inny wpływ, który zachęca zmiany poglądów eschatologii był Orygenes z naciskiem na manifestacją królestwo w duszy wierzącego, a nie w świat.

Spowodowało to przesunięcie uwagi z dala od historycznego w kierunku duchowej lub metafizyki.

Ostateczna czynnikiem, który doprowadził do nowych interpretacji tysiącletniego było przekształcenie cesarza Konstantyna Wielkiego i przyjęcia chrześcijaństwa jako religii cieszy Imperial.

Średniowiecza i reformacji Millenaryzm

W nowym wieku wniesionych przez przyjęcie chrześcijaństwa jako głównych religii z Cesarstwa Rzymskiego było Augustyn, biskup Hippony, którzy amillennial przegubowe na widok których dominuje zachodniej myśli chrześcijańskiej w średniowieczu.

Milenijnych, w zależności od jego interpretacji, o których mowa w kościele, w którym Chrystus królował w jego świętych.

Oświadczenia w Księdze Objawienia były interpretowane przez allegorically Augustyn.

Nie było bliskie zwycięstwa w walce ze złem w świat.

Na bardzo ważne, duchowej, bitwa miała już wygrał i Bóg triumphed poprzez krzyż.

Szatan został skrócony do ponad ziemskiego miasta na Świat, który coexisted z Miasta Boga.

Ostatecznie nawet małe domeny lewej do diabła byłyby podejmowane przez niego z triumfie Boga.

Augustine's alegorycznego interpretacji stał się oficjalnym nauczaniu Kościoła w okresie średniowiecza.

Jednakże, pomimo głównych nauczanie Kościoła wcześniejsze apocalyptic premillennialism nadal znajdować się w posiadaniu niektórych kontrkultura grup.

Te millenarians pod charyzmatycznego przywódcy często związane z radykalizmu i rewolty.

Na przykład, w jedenastym wieku w regionach najbardziej dotkniętych urbanizacji i społecznych po tysięcy osób, takie jak Tanchelm z Holandia, powodując duże zaniepokojenie tym na stanowiskach władzy.

W dwunastym wieku Joachima z Fiore świeże wypowiedzi dał do tysiącletniego wizji z jego nauczania na temat nadchodzących Trzeciego Wieku w Duchu Świętym.

Podczas wojen husyckich w XV w. w Czechach Taborites zachęcać do oporu katolickiego Imperial sił w głoszeniu przez bezpośrednie powrót Chrystusa w celu ustanowienia swego królestwa.

Te ogniska premillennialism kontynuowane w czasach reformacji i zostały wyrażone przede wszystkim w bunt w mieście Munster w 1534.

Jan Matthijs zdobyte kontroli wspólnotowej, ogłaszając, że był Enoch przygotowuje drogę do drugiego przyjścia Chrystusa poprzez ustanowienie nowego kodeksu prawa, które biorące udział we wspólnocie własności i innych radykalnych reform.

Oświadczył, że był Munster Nowa Jerozolima i wezwał wszystkich wiernych chrześcijan do zebrania w mieście.

Wiele anabaptystów odpowiedział jego wezwania, a większość z pierwotnym mieszkańcom miasta zostały zmuszone do ucieczki lub do życia w prawdziwą panowania terroru.

Sytuacja była tak grożąc innych dziedzinach Europa że połączone siły protestanckie i katolickie oblegał na miejscu i po trudnej walce złapany miasta, tłumienia fali entuzjazmu z tysiącletniego.

Być może Munster epizod doprowadziły do potwierdzenia protestanckich reformatorów amillennialism augustianów.

Każdy z trzech głównych tradycji protestanckiej w XVI wieku, KOCHAJĄCYCH BOGA, i Anglikański, miał wsparcie ze strony państwa i tak nadal ten sam Constantinian podejście do teologii.

Zarówno Luter i Kalwin byli bardzo podejrzanych o tysiącletniego spekulacji.

Calvin oświadczył, że tych, którzy zaangażowani w obliczeniach w oparciu o apokaliptycznym fragmentów Pisma były "ignorant" i "złośliwych".

Najważniejsze deklaracje różnych protestanckich organów, takich jak Augsburg Confession (1, XVII), trzydziestu dziewięciu artykułów (IV), oraz Westminister Spowiedź (chs. 32, 33), chociaż professing wiarę w powrót Chrystusa, nie wsparcia apocalyptic millenarian spekulacji.

Pod pewnymi względami, jednak reformatorów zainaugurowała zmian, które mogłyby doprowadzić do ożywienia zainteresowania premillennialism.

Obejmują one bardziej dosłowne podejście do interpretacji Pisma Świętego, identyfikacji pontyfikatu z Antychrystem, i nacisk na biblijne proroctwa.

Nowoczesne Millenaryzm

To było w XVII wieku, że premillennialism o bardziej naukowe charakter został przedstawiony.

Dwa Reformatów teologów, Johann Heinrich Alsted i Józefa mede, byli odpowiedzialni za odnowienie tej perspektywy.

Oni nie interpretują księdze Objawienia w sposób alegorycznego, lecz rozumieć je zawierać obietnicę sposób dosłowny królestwa Bożego, które zostaną ustanowione na ziemi przed Sąd Ostateczny.

Podczas puritan Rewolucja w pismach tych ludzi zachęcać innych do szukania zakładu z tysiącletniego królestwa w Anglii.

Jednym z bardziej radykalnych tych grup, piąta Monarchia Mężczyźni, stał się niesławnym ich naciskiem na reestablishment OT z prawem, a rząd zreformowany w Anglii.

Upadek z Cromwellian systemu i przywrócenie monarchii Stuart premillennialism dyskredytacji.

Jednak nauczanie kontynuował w XVIII w. w trakcie prac Isaac Newton, Johann Albrecht Bengel, Joseph Priestley.

Jako że popularność premillennialism chciał, postmillennialism wzrosła do wagi.

Pierwsze wyrażone w pracach niektórych puritan uczonych, otrzymał najbardziej wpływowych w formułowaniu pism do Anglican komentator Daniel Whitby.

Wydawało mu, że królestwo Boże było coraz bliżej i najbliższych, że poprzez przyjechać tego samego rodzaju wysiłku, który zawsze triumphed w przeszłości.

Wśród wielu teologów i preachers którzy byli przekonani o argumenty Whitby był Jonathan Edwards.

Edwardsean postmillennialism podkreślił również miejsce w Ameryce ustanowienia tysiącletniego warunków na ziemi.

W XIX wieku stał się popularny premillennialism po raz kolejny.

Gwałtowny uprooting europejskich instytucji politycznych i społecznych w erze rewolucji Francuski zachęcać do bardziej apokaliptycznego klimatu opinii.

Nie było również ożywienie zainteresowania los Żydów.

A nowy element został dodany do premillennialism w tym okresie ze wzrostem dispensationalism.

Edward Irving, Kościół Szkocji ministra którzy pastored jeden zgromadzenie w Londyn, był jednym z najwybitniejszych liderów w rozwoju nowej interpretacji.

Opublikował liczne prace na proroctwa i organizatorem konferencji Albury Park proroctwa, a tym samym ustalenie wzoru dla innych imprez gromadzących premillenarians w XIX i XX wieku.

Irving's apocalyptic wystawa znaleźć poparcie wśród Plymouth Bracia i doprowadziła wielu w grupie się entuzjastyczne nauczycieli dispensational premillennialism.

Być może na początku wiodącą dispensational expositor wśród braci był John Nelson Darby.

Uważał, że drugie przyjście Chrystusa składało się z dwóch etapów, w pierwszym tajnym uniesienia lub "łowienie daleko" świętych, które należy usunąć przed kościołem siedem lat okres ucisku devastates ziemi, a drugi, gdy Chrystus pojawia się widoczny z Jego świętych po ucisku do orzekania w ziemi na tysiąc lat.

Darby również nauczał, że Kościół jest tajemnicą, z których tylko, że Paweł pisał i celów Boga można rozumieć jako pracy poprzez szereg okresów, lub zwolnień, z których każda zajmuje Bóg ludzi w niepowtarzalny sposób.

Większość premillennialists w XIX wieku nie były dispensationalists jednak.

Więcej typowe ich liczba była David Nevins Pana, którzy edycji Quarterly Journal, teologicznych i literackich weryfikacja, które pojawiły się od 1848 do 1861.

Tę okresowych artykułów zawartych w interesie premillennialists i pomógł w celu opracowania systemu nondispensational prorockiej interpretacji.

Pan uważa, że historyczne wyjaśnienie księdze Objawienia było lepiej na futurist perspektywy, które charakteryzują się dispensational.

To podejście zostało zastosowane przez większość premillennialists w Stanach Zjednoczonych, aż po wojnie secesyjnej, kiedy dispensationalism rozpowszechniania wśród ich liczbę.

Darby interpretacja została przyjęta z powodu prac fizycznych, takich jak Henry Moorhouse, Bracia ewangelisty, którzy w przekonaniu wielu interdenominational głośniki do przyjęcia wielu interdenominational głośniki do przyjęcia dispensationalism.

Typowa dla tych, którzy przybyli, aby wierzyć w Darby's eschatologia były E William Blackstone, "Harry" Ironside, Arno C Gaebelein, Lewis Sperry Chafer, i CI Scofield.

To dzięki Scofield i jego dzieł dispensationalism, że stał się normą dla wielu amerykańskich Ewangelikalizm.

Jego Scofield Reference Bible, który wydał nowe eschatologicznej interpretacji, które stanowią integralną część do opracowania systemu zauważa, drukowane na tych samych stron tekstu, okazała się tak popularna, że ponad trzy miliony sprzedanych egzemplarzy w pięćdziesiąt lat.

Biblia szkół i seminariów, takich jak zaffobil, Moody Bible Institute, Dallas Seminarium Teologicznego i Grace Seminarium Teologicznego, wraz z popularnych preachers i nauczycieli którzy mają użytków mediów elektronicznych, w tym interpretacji popularnych wśród milionów konserwatywnych protestantów.

Nowy widok zastępuje starsze premillennial perspektywy do tego stopnia, że kiedy George Ladd ponownie historycznego interpretacji w midtwentieth wieku wydawało się, jak wiele nowości evangelicals.

Mimo różnych form wyrażających premillennialism konkurowały dla Ameryki w XIX wieku, forma postmillennialism, że na równi ze Stanami Zjednoczonymi królestwo Boże stało się bardzo popularne.

Wielu ministrów protestanckich karmione pożarów nacjonalizmu i Manifest Destiny przedstawiając przyjście złoty wiek, zależy od rozprzestrzeniania demokracji, technologii i innych "korzyści" zachodniej cywilizacji.

Być może najbardziej kompletne zestawienie tego obywatelskiego Millenaryzm został przedstawiony przez Hollis odczytu.

Congregational ordynowany do posługi w Kościele Park Street, Boston, pracował jako misjonarz do Indie, ale został zmuszony do powrotu do Stanów Zjednoczonych ze względu na jego zły stan zdrowia żony.

W dwóch objętości pracy, Boga w historii, on próbował udowodnić, że Boga tysiącletniego celów było znalezienie spełnienia w Ameryce.

Uważał, że geografii, polityki, nauki, sztuki, moralności i wszystko wskazywało na przyjście tysiąclecia do Ameryki w XIX wieku.

Od tej podstawy nowego wieku może rozprzestrzenić na całą ziemię.

W Ps.

22:27 stwierdził: "Wszystkie krańce ziemi pamiętać i zwrócić się do Pana, i wszystkie rodziny narodów kultu jest przed nim."

W celu zrealizowania celów globalnych ewangelizacja Przeczytaj cieszy imperializmu, ponieważ rozszerzenie Anglo Saxon kontroli nad innymi narodami zapewnione rozprzestrzenianie się Ewangelii.

On powołano do występowania w języku Angielski, który wydał go łatwiej głosić Słowo i uczą native ludzi bardziej cywilizowanej zachodniej kulturze, jako jeden z przykładów korzyści płynących z Zachodu.

Udoskonalenia technologiczne, takie jak prasa parowe, lokomotywy, a steamship, były również podane przez Boga do oświecenia i rozpowszechniania chrześcijańskiej wiadomość do wszystkich narodów.

Za każdym razem, gdy Stany Zjednoczone stoją w czasie kryzysu, nie było tych którzy mają reaktywowane cywilnego postmillennialism jako środek do wspierania i komfort swoich obywateli.

W biblijnym treści tego przekonania stał się coraz bardziej niejasne, jak społeczeństwo stało się bardziej pluralistycznego.

Na przykład, w okresie wojny domowej w wielu uzgodnione z Julia Ward Howe "Battle Hymn Republiki", w których opisano, jak Bóg działa poprzez Północnej siły, aby osiągnąć swój ostateczny cel.

President Wilson's krucjata "uczynić świat bezpiecznym dla demokracji", która doprowadziła do jego kraju Świat I wojny, była oparta na postmillennial wizję amerykańskich ideałów, które wydał na główną rolę w ustanawianiu pokoju i sprawiedliwości na ziemi.

Od II Wojny Świat kilka grup ożywił Millenaryzm obywatelskiego w celu przeciwdziałania komunizmu i odporne na zmiany krajowych, takich jak te wynikające z ruchów na równych praw dla kobiet.

W uzupełnieniu do premillennial, amillennial i postmillennial interpretacji nie zostały grup, takich jak Shakers, adwentystów Dnia Siódmego, Świadkowie Jehowy, i ten ostatni dzień Święci (Mormons) którzy mają tendencję do działania na równi z ich własnymi sekty z najbliższych na przełomie tysiącleci.

Istnieją również ruchy w tym nazistów i marksistami którzy uczą w rodzaju świeckiej Millenaryzm kiedy oni mówią do Trzeciej Rzeszy lub Classless społeczeństwa.

RG Clouse


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


RG Clouse, ed., Znaczenie Milenijnych: Cztery Odsłon; ER Sandeen, The Roots fundamentalizmu, GE Ladd, błogosławionej nadziei; Reese, zbliżającego się Adwentu Chrystusa; N Zachód, Studia w eschatologia; Anderson R, Jadąc Prince, ale Blackstone, Jezus jest Coming; R Pache, powrót Jezusa Chrystusa; CC Ryrie, Dispensationalism Dzisiaj, JF Walvoord, Millennial Brytania; L Boettner, Millennium, D Brown's Second Coming Chrystusa; JM Kik, jest eschatologia Zwycięstwa; OT lalofmtz, Prophecy i Kościoła; AA Hoekema, Biblia i przyszłości; P Mauro, siedemdziesięciu tygodni i Wielkiej Tribulation; G Vos, Pauline eschatologia.

Millennium i Millenarianism

Informacje Katolicki

Podstawową ideą millenarianism, jak rozumieć przez chrześcijańskich pisarzy, mogą zostać określone w następujący sposób: Na koniec czasu Chrystus powróci we wszystkich jego świetności, aby zgromadzić tylko, annihilate wrogo do władzy i chwały królestwa znalazł na ziemi do korzystania z najwyższym błogosławieństwem duchowym i materialnym, On sam będzie panował jako król, i wszystkich po prostu, w tym powołani do życia świętych, będą w nim uczestniczyć.

Na zakończenie tego królestwa świętych wejdzie nieba z Chrystusem, a grzeszników, którzy również zostały resuscitated, zostanie skazany na wieczne potępienie.

Okres panowania tego chwały Chrystusa i Jego świętych na ziemi, jest często podaje się tysiące lat.

Stąd jest on powszechnie znany jako "Millenium", podczas gdy wiarę w przyszłość królestwa realizacji jest nazywany "millenarianism" (lub "chiliasm", z Grecki chilia, Scil. ETE).

Ten okres tysięcy lat, jednak nie jest istotnym elementem w całym tysiącleciu, jak postrzegana przez wyrażających.

W zakresie, szczegóły dotyczące realizacji, warunki, miejsce, z tysiąclecia były różnie opisane.

Niezbędne są następujące punkty:

wczesnego powrotu Chrystusa w Jego moc i chwałę,

ustanowienie ziemskiego z królestwem tylko,

z resuscytacją na zmarłych świętych i ich udziału w chwalebnego panowania,

niszczenia uprawnień wrogo do Boga, a

na koniec królestwa, powszechnego zmartwychwstania z ostatecznego wyroku,

po czym tylko wejdzie niebo, a bezbożnego będzie wysyłanych do wiecznego ognia piekielnego.

Korzenie wiary w chwalebne królestwo, częściowo naturalny, częściowo nadprzyrodzonego, znajdują się w nadzieje Żydów na Mesjasza i czasowych Żydowskiego w apokaliptycznym.

Pod presją galling ich sytuację polityczną w oczekiwaniu na Mesjasza, którzy będą wolne lud Boży miał na myśli żydowskiej, założyć postać, która była w dużej mierze ziemskie; Żydów pragnienie przede wszystkim dla Zbawiciela którzy będą wolne od nich swoich ciemiężców i przywrócenia dawnej świetności Izrael.

Te oczekiwania na ogół tym, że Jehovah byłoby zdobyć wszystkie uprawnienia wrogo nastawieni do siebie i do Jego ludu wybranego, i że utworzenie końcowy, chwały królestwa Izrael.

W apokaliptycznym książek, głównie książki z Henoch i czwartej książce z Esdras, wskazują różne szczegóły o przybyciu Mesjasza, klęsce państw wrogo nastawieni do Izrael, a Związkiem wszystkich Izraelitów w mesjańskim królestwie po renowacji na świat i powszechne zmartwychwstanie.

W naturalnych i nadprzyrodzonych są umieszczonych w tej koncepcji na Messianic Brytanii jako zamknięcie akt w świat historii.

Żydowska ma nadzieję na Mesjasza, oraz opisy apocalyptic pisarzy były mieszane; było między zamknięciu obecnego świat porządku i rozpoczęciu nowego, że tym cudownym królestwa ludu wybranego było znaleźć swoje miejsce.

Że wiele szczegółów z tych koncepcji powinna pozostać indistinct i było pomylić, ale naturalne, ale mesjańskie królestwo jest zawsze na zdjęciu jako coś cudownego, choć kolory są czasami ziemskim i zmysłowym.

Ewangeliczne kont wyraźnie udowodnić, jak gorąco Żydów w czasie spodziewać Chrystusa ziemskiego Messianic królestwa, ale Zbawiciel przyszedł, aby głosić duchowe królestwa Bożego na ocalenie człowieka od jego grzechów i dla jego uświęcenia, królestwo, które faktycznie rozpoczęły się z Jego urodzenia.

Nie ma śladu chiliasm można znaleźć w Ewangelii lub w Epistles of St Paul; wszystko, co porusza się w sferze duchowej i religijnej; nawet opisy do końca świat i Sąd Ostateczny ponosi tego znaczka.

Zwycięstwo nad zwierzęciem symbolical (wrogiem Boga i świętych) i ponad Antychrystem, jak również triumf Chrystusa i Jego świętych, są opisane w Apokalipsa świętego Jana (Objawienie 20-21), w tym zdjęcia przypominają te z apokaliptycznym pisarzy żydowskich, zwłaszcza Daniela i Henoch.

Szatan jest łańcuchowego w otchłań za tysiąc lat, męczenników i tylko powstanie z martwych i udział w kapłaństwo Chrystusa i królestwo.

Choć trudno jest skupić się gwałtownie zdjęcia wykorzystane w Apocalypse i wyrażane przez nich rzeczy, ale nie może być żadnych wątpliwości, że cały opis odnosi się do duchowej walki między Chrystusem i Kościołem z jednej strony i złośliwym uprawnień piekła świat i na innych.

Niemniej jednak, wielu chrześcijan z epoki post-apostolskim, w szczególności Azja-moll, przyniosły jak dotąd do żydowskich apocalyptic jak kładzie się na dosłowne znaczenie tych opisów St John's Apocalypse, z którego wynikało, że millenarianism rozpowszechniania i zdobyte staunch opowiada nie tylko wśród heretyków, ale wśród chrześcijan, jak również katolickich.

Jednym z heretyków, gnostic Cerinthus, którzy rozkwitała do końca pierwszego wieku, ogłoszona wspaniałe królestwo Chrystusa na ziemi, które On ustanowi z wzrosły świętych na nadejście Jego drugi, a zdjęcia do odwiedzenia tej tysięcy lat w brutto, zmysłowym kolorów (Caius w Euzebiusz, "Hist. Eccl.", III, 28; Dionizy Alex. w Euzebiusz, jw., VII, 25).

Później wśród katolików, biskup Papiasz z Hierapolis, uczeń świętego Jana, pojawił się jako zwolennik millenarianism.

On twierdził, że otrzymał od współczesnych doktryn z Apostołów, i Ireneusza innych czytelników, że "Presbyteri", którzy jeszcze nie widział i słyszał ucznia Jana, nauczyłem się od niego wiary w millenarianism jako część Pana doktryny.

Według Euzebiusza (Hist. Eccl., 111, 39) Papiasz w swojej książce twierdzili, że zmartwychwstanie umarłych byłyby następnie przez tysiące lat w widocznym ziemskiego królestwa chwały Chrystusa, i zgodnie z Ireneusz (Adv. Haereses, V , 33), uczył, że święci będą cieszyć się zbyt superabundance w ziemskiej przyjemności.

Nie będzie dzień, w którym będzie rozwijać uprawę winorośli, z których każda 10000 oddziałów, a na każdy oddział 10000 gałązki, a na każdym wymowa 10000 pędów, a w każdym strzelać 10000 klastrów, a na każdym klastrze 10000 winogron, moszczu i każdy będzie produkować 216 galonów wina itp.

Millenarian pomysłów znajdują się przez większość komentatorów w St List Barnaby, w przejście traktowania w szabat żydowski; na odpoczynek Boga w siódmym dniu po stworzeniu to wytłumaczyć w następujący sposób.

Gdy Syn Boży przyszedł i położyć kres erze grzesznika i oceniane nich, i po słońce, księżyc i gwiazdy zostały zmienione, wtedy reszta w chwale na siódmy dzień.

Autor miał premised, jeżeli jest to powiedział, że Bóg stworzył wszystko w sześć dni, oznacza to, że Bóg wypełnia wszystkie rzeczy w sześciu millenniums, na jeden dzień reprezentuje tysiąc lat.

Jest pewne, że pisarz opowiada się za elementem ponownego formowania się świat poprzez drugie nadejście Chrystusa, ale nie jest jasne, ze wskazań, czy autor listu był millenarian w ścisłym znaczeniu tego słowa.

St Irenæus w Lyonie, rodak z Azja-moll, pod wpływem przez towarzyszy św Polikarpa, przyjęte millenarian pomysłów, dyskusji i obronić je w swoich dziełach przeciwko Gnostics (Adv. Haereses, V, 32).

Wypracował tej doktryny głównie w opozycji do Gnostics, którzy odrzucił wszystkie nadzieje chrześcijan w szczęśliwego życia w przyszłości, i dostrzegła w chwalebne królestwo Chrystusa na ziemi, głównie preludium do ostatecznego, duchowego królestwa Bożego, sferę wieczne rozkoszy.

Święty Justyn w Rzym, męczennika, sprzeciwia się Żydów w jego dialogu z Tryphon (rozdział 80-1) z elementem na tysiąclecia i twierdzi, że on i chrześcijan, których wiara jest poprawny w każdym punkcie wiedzieć, że nie będzie zmartwychwstanie ciała i że nowo wybudowany i rozszerzonej Jerozolima będzie trwać na przestrzeni tysięcy lat, ale dodaje, że istnieją liczne którzy, choć przylegającą do czystych i pobożnych naukę Chrystusa, nie wierzymy w niego.

Świadek dla dalszej wiary w millenarianism w prowincji Azja jest św Melito, biskupa Sardes w drugim wieku.

On rozwija się tym samym pociągiem myśli podobnie jak św Irenæus.

W Montanistic ruch miał swoje pochodzenie w Azja-moll.

W oczekiwaniu na wczesnym nadejściem Jerozolima z nieba na ziemię, która była myśl, wydaje się w Frygii, było ściśle połączone w umysłach z Montanists z pomysłem na tysiąclecie.

Tertulian, bohater Montaniści, expounds nauki (w jego pracy już utracone, "De Spe Fidelium" i "Adv. Marcionem", IV), że w końcu czas na wielką obietnicę Królestwa, nowa Jerozolima, byłoby siedzibę i ostatnio na przestrzeni tysięcy lat.

Wszystkie te millenarian autorów odwołanie się do różnych fragmentów w prorockiej księgi Starego Testamentu, kilka fragmentów z listów św Pawła i Apokalipsy świętego Jana.

Choć millenarianism stwierdziła liczne wyrażających wśród chrześcijan i została podtrzymana przez wielu teologów kościelnych, ani w okresie post-apostolskim, ani w trakcie drugiego wieku, nie pojawiają się jako powszechnej nauki Kościoła lub w ramach Tradycja apostolska.

Prymitywne Apostolski symbol rzeczywiście wspomina zmartwychwstanie ciała i powrót Chrystusa, aby sądzić żywych i umarłych, ale słowa nie mówi o tysiąclecia.

To był drugi wieku produkowany nie tylko z obrońców tysiąclecia, ale wyraźna wrogów z chiliastic pomysłów.

Gnostycyzm millenarianism odrzucone.

W Azja-moll, główną siedzibę millenarian naukę, tzw Alogi wstał przed millenarianism, jak również przeciwko Montaniści, ale poszedł za daleko w swoim sprzeciwie, odrzucając nie tylko z Apokalipsy świętego Jana, opartego Cerinthus jak jego autor , Ale także Jego Ewangelii.

W opozycji do millenarianism stał się bardziej ogólnym kierunku do końca drugiego wieku, będzie w parze z walki z Montaniści.

Rzymska kapłana Caius (końca drugiego i początku trzeciego wieku) zaatakowali millenarians.

Z drugiej strony, Rzym Hipolit z nich bronił i próbował dowodu, opierając swoje argumenty na alegorycznego wyjaśnienie w sześć dni stworzenia w sześć tysięcy lat, jak był nauczany przez tradycję.

Najbardziej potężnym wrogiem z millenarianism był Orygenes z Aleksandria.

W związku z Neo-Platonism na jego doktryny, które zostały założone i jego duchowe-alegorycznego metody wyjaśniania Pisma Świętego, nie mógł z boku millenarians.

On zwalczona nich wyraźnie, a ze względu na wielki wpływ, jaki wywarł na jego pism kościelnych teologii, zwłaszcza w krajach Wschodu, millenarianism stopniowo zniknął z ideą chrześcijan Wschodu.

Tylko kilka później zwolennicy są nam znane, głównie teologiczne wrogowie Orygenes.

Około połowy trzeciego wieku, Nepos, biskup w Egipt, którzy wpisane do wykazów przed allegorism z Orygenes, również propounded millenarian pomysłów i zyskał wyrażających w pobliżu Arsino.

A schizmy zagrożony, ale ostrożnego i umiarkowanego polityka Dionizy, biskup Aleksandria, zakonserwowane jedności; chiliasts porzucili swoje poglądy (Euzebiusz "Hist. Eccl.", VII, 14).

Egipt Wydaje się, że budził wyrażających z millenarianism jeszcze w czasach późniejszych Metodego, biskupa Olympus, jeden z głównych przeciwników w Orygenes na początku czwartego wieku, utrzymany w jego chiliasm Symposion (IX, 1, 5).

W drugiej połowie czwartego wieku, tych doktryn znaleźć ich ostatniego obrońcy w Apolinary, biskup i Laodicea założyciel Apollinarism (zob.).

Jego pisma w tej sprawie zostały utracone, ale Święty Bazyli Wielki (Epist. CCLXIII, 4), Epifaniusz (Haeres. LXX, 36) i Jerome (W Isai. XVIII) świadczą o jego były chiliast.

Jerome również dodaje, że wielu chrześcijan w tym czasie te same przekonania, ale po tym millenarianism nie znaleziono otwartej mistrzem wśród teologów z Grecki Kościół.

Na Zachodzie, millenarian oczekiwania na chwalebne królestwo Chrystusa i Jego tylko, wyrażających znaleźć przez długi czas.

Poeta Commodian (Instructiones, 41, 42, 44), jak również Lactantius (Instytucje, VII) głoszą tysiącletniego sferę i opisać jego świetności, częściowo opierając się na wcześniejszych chiliasts i Sybilline proroctwa, częściowo pożyczki z ich kolory "złoty wiek "Pogańskich poetów, ale pomysł na sześć tysięcy lat przez okres, w jakim świat jest coraz wyrazistym.

Wiktoryn z Petawium również był millenarian choć w istniejące kopie jego komentarz na temat Apocalypse nie aluzje do niej może być wykryty.

St Jerome, postanowił sobie z przeciwnikiem millenial pomysłów, marek Sulpicjusz Sewer, przylegającą do nich, lecz w pismach tego autora w ich obecnej formie nie znajduje się na wsparcie tej opłaty.

Święty Ambroży rzeczywiście uczy dwojakie zmartwychwstanie, ale millenarian doktryny nie są wyraźnie widoczne.

Z drugiej strony, Święty Augustyn był przez pewien czas, jak sam świadczy (De civitate Dei, XX, 7), wyraźne mistrzem millenarianism, ale stawia tysiąclecia po powszechnego zmartwychwstania i uważa, że należy w bardziej duchowe światło (Sermo, CCLIX).

Kiedy jednak jego doktrynę przyjął tylko jednego powszechnego zmartwychwstania i ostatecznego orzeczenia bezpośrednio po, on nie mógł dłużej trzymać się głównym elementem wczesnego chiliasm.

Święty Augustyn, która odbyła się w końcu do przekonania, że nie będzie tysiąclecia.

W walce między Chrystusem i Jego świętych, z jednej strony i na świat bezbożnych i szatan z drugiej strony, jest prowadzona w Kościele na ziemi, tak wielkie doktor opisuje go w swojej pracy De civitate Dei.

W tym samym roku książka daje nam wyjaśnienie alegorycznego Rozdział 20 of the Apocalypse.

Pierwsze zmartwychwstanie, które niniejszego rozdziału traktuje on mówi nam, odnosi się do duchowego odrodzenia w chrzcie, w szabat w tysiąc lat po sześć tysięcy lat historii jest całe życie wieczne - innymi słowy, liczba tysięcy jest przeznaczonych do wyrażenia doskonałości, a ostatnio przestrzeni tysięcy lat muszą być rozumiane jako odnoszące się do końca na świat, na wszystkich imprezach, królestwo Chrystusa, o którym mówi Apokalipsa, mogą być stosowane jedynie do Kościoła (De civitate Dei, XX 5-7).

To wyjaśnienie w świetnych doktor został przyjęty przez kolejnych teologów zachodnich, a millenarianism w swoich wcześniejszych kształt nie otrzymał wsparcia.

Cerinthus i Ebionici są wymienione w kolejnych pismach heretyków przeciwko obrońcom jak w całym tysiącleciu, prawdą jest, ale jak odcięcie od Kościoła.

Ponadto, postawa Kościoła wobec władzy świeckiej miało przeszedł zmiany w bliższy związek między nią i Cesarstwa Rzymskiego.

Nie ma wątpliwości, że taki obrót wydarzeń nie wiele w kierunku odsadzenie chrześcijan ze starego millenarianism, który w czasie prześladowań była wyrazem ich nadzieje, że Chrystus będzie wkrótce ponownie i obalenia wrogów Jego wybiera.

Chiliastic poglądów zniknęły wszystkie szybciej, ponieważ, jak to było zauważyć powyżej, pomimo ich szerokiego nawet wśród chrześcijan, szczera, i pomimo ich obrony przez wybitnych Ojców wczesnego Kościoła, millenarianism nigdy nie był w posiadaniu Kościoła powszechnego jako artykuł wiary w oparciu o tradycje apostolska.

W średniowieczu były nigdy tainted z millenarianism; było zagranicznej zarówno do teologii tego okresu i do idei religijnych ludzi.

Fantastyczne widoki na apokaliptycznym pisarzy (Joachim z Floris, Franciszkanów-Spirituals, Apostolici), tylko do określonych form duchowej renowacji Kościoła, ale nie obejmują drugie nadejście Chrystusa.

"Cesarz mity", który prorokował ustanowienia szczęśliwym, powszechne królestwo przez wielkiego cesarza w przyszłości, rzeczywiście zawiera opisy przypomnieć, że jednym z antycznych Sybilline i millenarian pism, ale zasadniczą cechą jest znowu brakuje, powrót Chrystusa oraz w związku z blissful panowania z zmartwychwstaniu sprawiedliwych.

W związku z tym właściwe jest tysiąclecia nieznane im.

W protestantyzm w XVI wieku ushered w nowej epoce millenarian doktryny.

Protestanckich fanatyków z lat wcześniejszych, zwłaszcza anabaptystów, że w nowym, złoty wiek pod berło Chrystusa, od obalenia tego pontyfikatu i świecka imperiów.

W 1534 anabaptystów ustanowiony w Münster (Westfalia) nowego Królestwa Syjonu, który opowiadał się za kobiety i podziału majątku wspólnego, jako preludium do nowego królestwa Chrystusa.

Ich przestepstwa sprzeciwiały i ich millenarianism zdementowane przez oba Augsberg (art. 17) i Helvetian Spowiedź (rozdział 11), tak że nie znaleziono dopuszczenie do Lutheran theologies i Reformatów.

Niemniej jednak, siedemnastego i osiemnastego wieku produkowane nowe apocalyptic fanatyków i mistyków którzy oczekiwali, że tysiąclecia w takiej czy innej formie: Niemcy, Czechy i Morawski Bracia (Comenius); Francja, Pierre jurien (L'Accomplissement des Propheties, 1686); w Anglii w czasie Cromwell, Niezależnych i Jane Leade.

Nowy etap w rozwoju millenarian poglądów wśród protestantów rozpoczął z pietyzm.

Jednym z głównych liderów na tysiąclecia w Niemcy IA Bengel i był jego uczniem Crusius, którzy byli potem dołączył przez Rothe, Volch, Thiersch, Lange i inni.

Protestanci z Wurtemberg wyemigrował do Palestyny (Temple Wspólnot), aby być bliżej Chrystusa w Jego drugi Adwentu.

Niektóre sekty fantastical Anglii i Ameryki Północnej, takich jak Irvingites, Mormons, adwentystów, przyjęty zarówno apocalyptic millenarian i poglądów, oczekując powrotu Chrystusa i ustanowienia Jego Królestwa na wczesnym terminie.

Niektóre katolickich teologów w XIX wieku championed umiarkowany, zmodyfikowano millenarianism, zwłaszcza w związku z ich wyjaśnienia of the Apocalypse, jak Pagani (koniec okresu Świat, 1856), Schneider (chiliastische Die Doktrin, 1859), Rohling (Erklärung der Apokalypse des hl. lohannes, 1895; Auf nach Sion, 1901), Rougeyron Chabauty (avenir de l'Eglise catholique selon le plan Divin, 1890).

Publikacja informacji w formie pisemnej przez JP Kirsch.

Przepisywane przez Donald J. Boon.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom X. wydania 1911.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 października 1911.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York


Także, zobaczyć:


Nieuchronnością


Adventism

Londyn (Westminster) Spowiedź


Augsburg Confession


Trzydzieści dziewięć artykułów

Second Coming of Christ


Eschatologia


Zwolnienie, Dispensationalism


Sąd Ostateczny


Rapture, Tribulation


Tribulation, Great Tribulation

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest