Województwo Kościoła

Informacje ogólne

Morawski Kościół jest komunią protestanckich ściśle związane z Luteranizm.

To ma swoje korzenie w reformacji i Czeski jest bezpośrednią kontynuacją czeskich braci.

Wpływ na duchowe dziedzictwo Jana Huss, Brat Grzegorz założył Czeski Jedność Bracia, które funkcjonowały w posiadanie Utraquist grupa husytów na dekady, oddzielone ustanowiony w 1467 i niezależnego resortu.

Reforma ruch opierał się wyłącznie na Biblii, a jej liderzy mogli nabywać bez koordynacji z rzymskiego biskupa z Waldenses.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Okolicznościowe osoby jedność stała się systematycznie w 16 wieku, w okresie zdominowanym przez teologicznych kreatywności z Lukas Praga (ok. 1460 - 1528) i Jan Augusta (1500 - 72) oraz poprzez kontakt z innymi protestanckich reformatorów.

Toleration uzyskane w 1609 był krótko mieszkał jako protestanci Czeski zostały wydalone przez katolickiego zaliczek w Wojna Trzydziestoletnia (1627).

John Amos Comenius, jedności ostatniego biskupa, skłoniły grupę na wygnanie.

W późniejszym wieku, przedstawicieli Niemiecki pietyzm zachęcać ocalałych z Jedności do migracji z Moraw do Saksonii, gdzie w 1722 wspólnoty Herrnhut została założona.

Graf von Zinzendorf założyć przywództwa, a także duchowe rozbudzenie skokowa zgromadzenia w 1727, która jest często traktowana jako data powstania Kościoła Morawskiego.

W Morawianie były pionierami w protestanckim kraju i misjach zagranicznych, poszukujących odnowy europejskiej chrześcijaństwo i ewangelizacji braku chrześcijańskich świat.

Sierpień Gottlieb Spangenberg, wysłany do Ameryki w 1735, założona w kościołach Gruzja, Pennsylvania, North Carolina.

Zinzendorf stymulowany przez Kościół misyjny jego geniusz przywództwa i religijnych, zwłaszcza w zakresie tworzenia i cultic celebracji.

On również z problemami kościoła z niestabilności finansowej i sandy przestepstwa, że prawie go zatonęło w 1740s.

Po jego śmierci przywództwo bardziej umiarkowanym został wprowadzony przez Spangenberg.

Moravianism jest zasadniczo Presbyterian w strukturze, a jego biskupi są wybierani na duchowe zasługują służyć w duszpasterską i cultic role niż w postępowaniu administracyjnym.

Powstaje z około 360000 użytkowników, Morawski Kościół odegrał ważną rolę w rozwoju kultu protestanckich, ewangelizacja, misji i teologii w ciągu ostatnich trzech wieków.

James Nelson D

Bibliografia


GL Gollin, Morawianie w Two Worlds: A Study of Zmiana Wspólnot Europejskich (1967); JT / KG Hamilton, Historia Kościoła Morawskiego: Odnowiona Unitas Braci Czeskich, 1722 - 1957 (1967); E Langton, Historia Kościoła Morawskiego (1956 ).

Czeski Bracia

Informacje Katolicki

(MORAWSKI braci, lub Unitas Braci Czeskich).

DEFINICJA I doktrynalnych STANOWISKO

"Czeski Bracia" i "Województwo Bracia" są obecne popularne określenie Unitas Braci Czeskich założona w Czechach w 1457, odnowiona przez hrabiego Zinzendorf w 1722, i nadal aktywnych w naszej epoce.

Wprowadzanie życia przed wyznanie, Morawski Kościół stara "przykładem życia Kościoła Chrystusa składzie lub regenerowanej mężczyzn i kobiet, jednocześnie zapewnia wspólne spotkania dla chrześcijan, którzy ujęcia dogmaty różnorodnie".

Personal wiarę w ukrzyżowanego Zbawiciela stanowi główny fundament na stypendium w ten sposób.

Pismo jest tylko zasady wiary, ale "nic nie jest bez co do trybu inspiracji, w tym czas na tajemnice, które nie wykazują zadowolenie Boga".

Trójcy, Spadek, Original Sin, a także "Razem Depravity" są dopuszczone, ale "dyskusji na ich temat jest umykał".

Miłość Boga objawia się w Chrystusie - bez teorii na temat trybu - jest centrum Województwo wiary i praktyki.

Uzasadnienie samodzielnie przez wiarę i konieczność regeneracji "są fakty, bez osobistego doświadczenia".

Łasce uświęcającej, potrzebę modlitwy, a także innych środków publicznych łaski, kompletny rytuał, ścisłej dyscypliny, "zamówień w Ministerstwie bez koncepcji funkcji biskupstwie", tzn. biskupi ordain, ale nie oznacza urząd biskupa kolejne orzeczenia administracyjnego lub moc (patrz poniżej w odniesieniu do Zinzendorf), chrztu i Wieczerzy Pana, jak tylko sakramentów, i wspólnej chrześcijańskiej eschatologia: Zmartwychwstania, wyrok, Niebo, Piekło, takie są założenia, od których oczekuje się Morawianie nie odejść , Podczas gdy są one dopuszczone do spekulować na temat ich scriptural linii z całego wolności.

Historia starożytnego Unitas Braci Czeskich (1457-1722)

Czechy Bracia są ogniwem w łańcuchu sekty literę Wyclif (1324-84) i najbliższych do dziś.

Pomysły na rzecz znaleźć Anglika z Hus, Czechy i okazało się lepsze gleby na ich wzrost, niż w Anglii.

Obie Wyclif, Hus zostały przeniesione przez szczere pragnienie reformy Kościoła w swoich czasach, jak i nie, nie zamierzają go, stał się ojcowie nowych organów heretical - Lollards i husytów.

Były byli prześladowani z istnienia w Anglii przez katolickich władców; ostatnim powodziło się w Czechach, dzięki królewskiej i krajowego wsparcia.

Spalanie Jan Hus na stosie za swoje uparta przystępowania do condemed doktryny Wyclif (w Konstancji, 6 lipca, 1415) został uznany za zniewagę dla wiary z Czech narodu, który od swojej pierwszej konwersji na chrześcijaństwo, nigdy nie swerved z prawda.

Uniwersytet Praga wszedł śmiało do przodu vindicate człowieka i jego doktryny, strona, która dotychczas działała w reformę Kościoła z obecnie odrzucone Kościoła władzę i stał się husyckiego sekty.

Wydziały naraz powstał wśród swoich członków.

Niektórzy całkowicie odłogowane autorytetu Kościoła i nie dopuszczone inne zasady niż w Biblii, a inne tylko zażądał Komunii pod oba rodzaje dla świeckich i wolne głoszenie Ewangelii, z pewnych drobnych reform.

Były, którzy spotkali dla kultu na "Górze Tabor", powołani zostaliście Taborites; ostatnim otrzymała nazwę Calixtines, czyli strony z kielicha.

Tak długo, jak mieli wspólnego wroga w walce walczyli razem pod wodzą tego nadzwyczajnego człowieka, John Trocznowski, znany jako Zizka (jedna eyed), oraz w pełni piętnaście lat okazała się bardziej niż mecz dla armii cesarskiej i papieskiej krzyżacy wysłał do nich sympatii.

Pokoju został uzyskany na długość, a nie przez siły broni, ale przez umiejętne negocjacji, które doprowadziły do "Compactata z Bazylea" (30 listopada 1433).

Kompaktowa był głównie ze względu na ustępstwa poczynione przez strony Calixtine; okazało się za mało lub nie z Taborites.

W niezadowolenie doprowadziło do feud, które wygasają w bitwie pod Lippau (30 maja, 1434) ze śmierci Prokopa, Taboryci liderem, oraz prawie całkowitego wyginięcia tej strony.

W małych Reszta, zbyt małym znaczeniu, by odgrywać pewną rolę w polityce, wycofała się do prywatnego życia, poświęcając wszystkie swoje energie na religię.

W 1457 jedną sekcję tworzy się w oddzielnym organem pod nazwą "Bracia w Unii Europejskiej" (Unitas Braci Czeskich), która jest obecnie powszechnie zna jako czeskich braci.

Ich współczesnych ukuty dla nich kilka opprobrious nazw, takich jak Jamnici (Jaskinia-mieszkańców) i Pivnicnici (Piwiarnia mężczyzn), Bunzlau Bracia, Picards (uszkodzony do Pickarts), itp.

Inicjator nowej sekty był pewien Gregory, bratanka z czołowych Calixtine kaznodziei, Rokyzana, którego umysł został nasycony przekonanie, że Kościół został Roman helplessly i beznadziejnie uszkodzony.

Gregory więc postanowił znaleźć nowego Kościoła zgodnie z jego stryja i jego własne pomysły, co Kościół powinien być idealny.

Dzięki Rokyzana wpływ urlopu uzyskał on od gubernatora George'a von Podiebrad do organizowania wspólnoty w pobliżu wsi Kunwald Senftenberg.

Michel, ksiądz z parafii Senftenberg, Matthias, rolnik z Kunwald, dołączył do Grzegorza, a niebawem społeczności liczyć kilka tysięcy użytkowników.

Ich wyróżniający założenia na tym wczesnym okresie były dość niejasne: zniesienie wszystkich wyróżnienia w rankingu i fortunę, imię chrześcijańskie jest z jednej wszystkich wystarczające godności; zniesienia przysiegi, służby wojskowej, itp. gubernatora von Podiebrad prowadził czujnym okiem na rosnącej społeczności.

W 1461 miał Gregory i kilka innych osób aresztowanych w sprawie podejrzenia o herezje ożywienia w Taborites.

Oskarżony przyznał, że nie wierzą w rzeczywistą obecność Chrystusa w Najświętszej Eucharystii, ale partaken na chleb i wino na ich nocnych spotkań, wspólnych żywności.

Zostały one ustawione wolne, ale w celu uniknięcia dalszych zakłóceń, Gregory i jego towarzysze uciekli do majątku ziemskiego w Reichenau, gdzie mieszkał ukryte w górach.

Tam, w 1464, odbyło się tajne Zestaw składający się z Bracia z Czech i Moraw, którzy przyjęta jako podstawa ich credo doktryną, że uzasadnienie jest uzyskane dzięki wierze i miłości, i daje nadzieję na wieczne zbawienie.

Bogata zostały wezwane do porzucenia swoich dóbr i swiata pompy i żyć w dobrowolnego ubóstwa.

Bracia byli zrezygnować z własności prywatnej na rzecz Bractwa.

Każdy, kto nie przestrzegając braterstwa wiary i praktyki miały być oddzielone od wspólnoty.

Tymczasem nadal prześladowania.

W Utraquist (Calixtine) księży odmówiła Sakramentu do braci.

Te, więc byli zmuszeni do kapłaństwa stanowi ich własnych przekonań.

A biskup i kilku księży zostały wybrane w drodze losowania, oraz oddzielenie od Utraquists stał się fakt dokonany.

Szef austriackiej Waldenses, którzy uwierzyli, aby był konsekracji otrzymali od biskupa rzeczywistym, biskupiej udzielił zamówienia ex-ksiądz parafii, Michael, Michael konsekrowanego i jego przyjaciel, Matthias, biskupa i kilku święceń kapłańskich.

Nowy Biskup Matthias z Kunwald następnie reordained jego consecrator, aby go prawdziwy ksiądz z Bractwa.

Stało się to w 1467 na Synodu Lhotka, w pobliżu Reichenau, gdzie również wszystkich tych, którzy są obecni byli rebaptized.

Naruszenie zarówno katolików i Utraquists została już zakończona, i braci zaczął celu ich społeczności na wzór "prymitywne Kościoła".

W regulujące moc skupiał w radzie przewodniczy sędzia.

Cztery seniorzy, lub starszych, który odbył się na mocy biskupiego.

Kapłani nie miał żadnego majątku i były zachęcane do celibatu.

Z zachowaniem moralności i skromności były exacted z wiernych.

Wszystkie akty podporzadkowane do luksusowych były zakazane; przysiegi i służba wojskowa była dozwolona tylko w bardzo wyjątkowych przypadkach.

Publiczne grzechy musiały zostać publicznie wyznał, były karane z kar kościelnych lub wydalenia.

Komitet kobiet z wymagający powagi czuwało nad zachowaniem swoich sióstr.

Nowy prześladowań szybko się na Synodu Lhotka.

Bracia bronili ich przyczynę w dużą pism, ale w 1468 wielu z nich byli więzieni i torturowani, jeden został spalony na stosie.

Śmierć regulator George von Podiebrad w 1471 przyniósł pewne ulgi.

Brat Grzegorz zmarł w 1473.

Od 1480 do Praga Lucas był czołowym człowieka.

Dzięki nim, i tolerowały przyznane przez braci król Władysław II, Brotherhood gwałtownie wzrosła w liczbach.

Pod koniec XV w. było 400 wspólnot.

Pope Alexander VI, dążyć do przestawienia braci (1499) okazał się daremny.

O tej porze wewnętrznego feud w "Jedność Braci" doprowadziła do odnowienia prześladowań.

W Amosites, tzw z ich liderem, Brother Amos, oskarżył ich bardziej umiarkowanym braci fomenting gwałtownej opozycji do rządu w imitacji ich duchowej przodków, Taborites.

Wtedy król Władysław II wydał dekret zakazujący spotkania z braćmi jako ciężkie kary.

W wielu miejscach jednak, że dekret został unheeded lewo, a potężne gruntów nadal chronić Brotherhood.

Po więcej król uciekał do łagodniejszego środków.

W 1507 roku zwrócił się do starszyzny z braci, aby sprostać Utraquists w konferencji na Praga.

Braci wysłał kilka rude, unlettered stypendystów w stanie dać odpowiedź na pytania o profesorów.

Król traktować to jako zniewagę i zarządził wszystkich spotkań "Pickarts", które mają być zniesione, wszystkie ich książki zostały spalone, a recalcitrants być więziony (1508).

Teraz bracia zaczęli szukać zagranicznych sympatii.

Erasmus complimented ich o poznanie prawdy, lecz odmówił zobowiązać się dalej.

Luter sprzeciwił się ich doktryny o Eucharystii, do ich celibat duchownych, do praktyki rebaptizing, i do wiary w siedmiu sakramentów.

Brat odpowiedział Lucas w ostrych i broszurę, po upewnieniu się niski standard kościoła dyscypliny wśród Lutherans z Wittenberg, zaprzestała wszelkich prób w unii.

W tym samym czasie (1525) Lucas odrzucił Zwinglian doktryn, które niektórzy bracia starają się wprowadzić.

Po śmierci Lucasa (1528) rząd Bractwa przeszedł w ręce ludzi lubiący innowacje, wśród których Jana Augusta jest najbardziej zadziwiające.

Augusta wznowił negocjacje z Luther i jego credo zmodyfikowano tak, że zdobyte w Reformer na zatwierdzenie, ale związek z dwóch sekt została ponownie zatrzymana przez mniej sztywne moralności z Lutherans w Czechach i Morawach.

Augusta prosiło o surowsze dyscypliny Kościoła, ale Luter oddalił go, mówiąc: "Bądź ty apostoła z Bohemians, będę apostoła Niemców. Czy w sytuacji bezpośredniego, będziemy zrobić to samo tutaj" (1542).

Wkrótce potem Czeski Estates zostały wezwane do przyłączenia Charles V w jego wojnie przeciwko Smalkaldic lidze.

Katolików i starych Utraquists słuchali, ale Czech protestantów, spełniające w domu Brata Kostki, z siedzibą w rodzaju tymczasowego rządu składa się z ośmiu członków, czterech z nich należała do Bractwa, i wyznaczył ogólne doprowadzić do zbrojnego rebeliantów w Saksonii w stosunku do cesarza.

Charles w zwycięstwo nad Smalkaldians na Muhlberg (1547) opuścił rebeliantów wybór, ale nie do przedstawienia ich króla, Ferdynand I. braci, którzy nie był naczelnym podżegaczy do buntu, zostały już skazane na wyginięcie.

Jana Augusta i jego skojarzyć, Jakuba Bilek, zostały oddane do więzienia; braci spotkań były interdicted w całym królestwie; tych, którzy odmówili przedstawienia były zesłany.

Wielu miało schronienia w Polska i Prusy (1578); tych, którzy pozostają w kraju, połączone przynajmniej pro forma, Utraquist strony.

Ze względu na łagodne traktowanie, Maximilian II i protestanckich propensities, Czechy 1575 diecie może sporządzić "Czeski Spowiedź wiary", w którym zasady braci znaleźć wypowiedzi wraz z tymi z Lutherans.

Zgodnie Rudolph II (1584) prześladowania został ponownie uciekamy, i trwało z większą lub mniejszą intensywność aż do 1609, kiedy to Rudolf Karty przyznane swobodne korzystanie z ich religii do wszystkich protestantów.

Nie wcześniej, jednak nie zewnętrznego ucisku relent niż wewnętrzne niezgody włamali się w szeregach protestanckich.

Na Konsystorzu, składający się z Lutherans i Bracia, nie był w stanie utrzymać pokój i unii między obiema stronami.

Ferdinand II, po jego zwycięstwie nad buntownikami Bohemians na białym Mountain w pobliżu Praga (1620), oferowane im wybór między katolicyzm i wygnania.

Wielu braćmi wyemigrował do Węgry, ale do większej liczby Polska północna, gdzie zamieszkał w Lissa (obecnie w pruskich Posen).

Nawet do dziś istnieją w tej dzielnicy siedem wspólnot rozmów sami Bracia, chociaż ich wyznanie wiary jest SkyEurope.

W pruskich Śląskie istnieją także trzy wspólnoty Bracia twierdząc, zejście z Czech Brotherhood.

Braci czeskich i Anglii

Podczas panowania Maksymiliana II i Rudolph II Czeskim Bracia korzystają okres dobrobytu, które pozwoliły im nawiązać stosunki z młodszymi kościoły protestanckie.

Posłali studentów do Heidelbergu i co najmniej jeden z Oksford.

W 1583 "Bernardus, Jan, Morawski", była możliwość dostarczania BD Miał studiował teologię na dziesięć lat w Niemiecki uniwersytetów i teraz będzie na uniwersytetach w Szkocji.

Tę Bernardus, jednak nie opuścił, ale ślad wpisu w rejestrze Oksford tylko cytowany.

Człowiek, którzy przyniósł Brotherhood widocznym miejscu przed Anglican Church został Johann Amos, Comna, ogólnie znane jako Comenius.

Jako naukowiec i educationist był zaproszony przez jego Angielski przyjaciół do pomocy w zakresie poprawy stanu i zarządzania na uniwersytetach, a następnie pod uwagę w Parlamencie Europejskim.

Wybuch wojny przyniósł Cywilnego wszystkich tych planów nic, Comenius i powrócił do Niemcy w 1642.

Jego wpływy w Anglii pozwolił mu na nogę, aby ustawić wielu kolekcjach na poważnie jego prześladowanych w kościele Polska: pierwsze trzy były niepowodzenia, ale czwarty, upoważniony przez Cromwell, produkowane £ 5900, z czego jestem Cambridge University się 56 £.

To było w 1658-59.

Intercourse z Anglican Church był nieprzerwanie aż do pozostałości starożytnego Bractwa miał dwindled daleko i został pochłonięty przez inne wyznania ewangelickiego.

Po odnowieniu Brotherhood powstała w Anglii on korzystał przez pamięć byłych przyjazne stosunki.

HISTORIA w odnowionej WZGÓRZE

Prześladowanie z zewnątrz i niezgody w obrębie wellnigh doprowadziły do całkowitego wyginięcia czeskich braci.

Niewielki, ale był wierny Reszta jednak, przeznaczonych na kwiat w nowych i energicznych religijnych organu pod nazwą Województwo braci.

Założycielem i formowania tego drugiego Unitas Braci Czeskich był pobożny i praktyczne Hrabia Zinzendorf (ur. 1700, d. 1760).

W 1722 w Lutheran Pastor Rothe, Berthelsdorf w Górnych Łużyc, wprowadziła do hrabiego, z którego posiadaniu jego życia, cieśli Województwo nazwie Christian Dawid.

Ten człowiek był deputed przez jego współpracowników religionists szukać obecnie koncesję na ziemi, gdzie mogliby swobodnie praktykować swoją religię.

Zinzendorf był do tej pory unacquainted z historią i założenia Bracia z Czech, ale w jego miłości, przyznane im pożądanych gruntów, na stokach w Hutberg w parafii Bertlesdorf.

W krótkim czasie emigrantów z Moraw założyli tam kolonię, zadzwoń Herrnhut.

W koloniści Lutheran czczony w kościele parafialnym.

Dwa lata później, przybyłych z Moraw Zauchenthal w pięciu młodych mężczyzn w pełni świadomy tego, że jest prawdziwe członkowie starej "Czeski Brotherhood".

Po raz religijnych kłótni powstał na uciążliwość Zinzendorf hrabiego i jego przyjaciół.

Hrabia nie wolno w postrzegania, że koloniści, wszystkie prostych robotników i rzemieślników, były bardziej związane z dyscypliną Kościoła i chrześcijańskich zasad życia, niż z dogmatem.

Zatem on ustawiony na temat opracowania konstytucji do wspólnoty religijnej, która powinna być głównym troski i więzi zawodowych.

On lewo i Drezna, z proboszczem, urlopu, zaczął pracować jako katecheta świeckich wśród braci w Herrnhut.

Społeczność spełnione ich religijne usług we własnym sali, gdzie jeden z braci, albo wybrany w drodze losowania lub wybierani przez Zgromadzenie, działał jako minister.

W 1731 oni seceded z kościoła parafialnego i dodaje ich do zwykłych usług celebracji Wieczerzy Pana.

Zostały one podzielone w "chóry" w zależności od wieku, płci oraz rozmów; każdy chór rządził przez starszych (samiec i samica), pasterze, i administratorów wybrany spośród jej członków.

Samica chóry były rozróżniane poprzez ich sukienki.

Widows, wolnego młodych mężczyzn i młode kobiety stanowiły osobne chóry pod nadzorem starszych.

Wszystko w Herrnhut był kontrolowany przez Kolegium Starszych, nawet małżeństwa, podlega sankcji w partii.

Świadczenie zostało dokonane na rzecz ubogich i chorych, do modlitwy spotkania i tak dalej.

Diakon, działając na starszych, zarządzane mienie pochodzące z darowizn od wspólnoty.

Wielka opieki zostało wydane na edukację młodzieży, Zinzendorf, pragną podnieść pokolenia, które mogłyby utrwalić swoją pracę.

Organizacja odnowionej Brotherhood był kompletny w roku 1731.

To urodziła pieczęć z wizerunkiem jej fundatora, człowiek głęboko religijny, pielęgnowana w Spencer's pietyzm przez dwóch szlachetny panie którzy sprowadzili, i dobrze zaznajomieni z życia katolickiego ze swego pobytu w Paryżu.

Jak tylko fundamenty zostały dobrze określone w Herrnhut, Zinzendorf zaczął myśleć o pracy misyjnej.

Jego osobistego związku z Duński Trybunału doprowadziło go do wyboru Duński posiadłości w West Indies i Grenlandia w zakresie jego pracy.

Jego pierwszych misjonarzy zostały wysłane w 1732 i 1733.

Poczucie, że jednak jako proste laika nie mógł również nadać uprawnienia misyjnego, brał zlecenia w Tybindze w 1734, a ponadto otrzymał od konsekracji biskupiej zreformowanej sąd kaznodziei Jablonsky Berlina, w których rodziny Morawskiego episcopacy, powstało w 1467 przez ważnie Waldensian święceń biskupa, był - lub zostało powiedziane, aby zostały - zachowane.

Prześladowanie nie był długo w najbliższych.

Ortodoksyjnych Lutherans stał braci's bitterest wrogów.

The Imperial w Wiedeń rząd stanowczo sprzeciwili się ich propagandy w Czechach, który spowodował emigrację do austriackiego tematy i posiał chwast niezadowolenie w kraju.

Pod presją cesarskiej króla Saksonii wypędziła Zinzendorf "na wieki".

W gorliwi liczyć umieścić jego wygnania do dobrego wykorzystania.

W dziesięć lat (1737-47) jego nieobecności z Saksonii założył zgromadzenia w Holandii, Anglia, Irlandia, Ameryki, powstały również nowe w Niemcy w Herrenhag, Neuwied, Gnadenfrei, Gnadenberg, Neusatz.

Zinzendorf wykazały specjalnych narażonych na Londyn zakładu.

W 1750 roku jego miejsce zamieszkania ustala się w Angielski od kapitału i nie orzekł o całości "Jedność Braci".

Ale w 1755 wrócił do Herrnhut, które teraz stało się i pozostał w centrum całej administracji.

Do dnia dzisiejszego "Wojewódzkiej Rady Starszych na Niemcy" zajmuje Zinzendorf własnym domu w Berthelsdorf.

Wykończeniowych dotknięcie nowego kościoła systemu jest wolność tych, którzy korzystają dołączyć go do zachowania Lutheran, zreformowanej, lub Morawskiego Spowiedź, do którego należał, i które mają być wprowadzone w ramach zasady Starszych tej samej wiary.

Ta osobliwa funkcja pokazuje założycielem jest dogmat i lekceważenie dla wielkich wartości chrześcijańskich on dołączony do praktyki i dyscypliny kościelnej.

On stwierdził, że wiara i uzasadnienie może być tylko przez osoby którzy byli, lub stała, członkowie wspólnoty religijnej.

Jednakże wiele, w tym iw innych punktach, on skopiowany Kościoła katolickiego, ale był do końca wierny zrośnięta z Augsburg Spowiedź i uzyskane z Konsystorz w Dreźnie oficjalnego potwierdzenia, że bracia Województwo zwolenników tej samej wiary.

On również udało po długiej walce z zapewnieniem Bractwa uznanie przez rząd Saski.

Kiedy żałować przez wszystkich, zmarł w 1760, jego pracy i jego duch mieszkał w silnie zorganizowane ciało "Jedność Braci".

Nie istotne zmiany miały miejsce od czasu.

W 1775 bracia, montowane w Synodu na barby, przyjęła następujące oświadczenie zasad:

"Główny doktrynę Kościoła, do którego z braci przestrzega, które musimy zachować jako nieoceniony skarb zobowiązała nas, jest to, że ofiary za grzechy dokonane przez Jezusa Chrystusa, a przez to samo, łaskę i wybawienie od grzechu mają zostać uzyskane dla wszystkich ludzi. Będziemy zatem, bez zmniejszenia znaczenie jakiegokolwiek innego artykułu wiary chrześcijańskiej, iż utrzymanie w następujących pięciu punktach: (1) Nauki powszechnej depravity człowieka: że nie ma zdrowia w człowieka, i że od czasu upadku nie ma on moc niezależnie od lewej do siebie. (2) Nauki boskość Chrystusa: że Bóg, Stwórca wszystkich rzeczy, było oczywiste w ciele, i pojednał nas z sobą ;, Że On jest przed wszystkim i wszystko w Nim istnieje. (3) Nauki o obrzędu i satysfakcja dla nas przez Jezusa Chrystusa, aby On został wydany za nasze przestępstwa i wskrzeszeni dla naszego usprawiedliwienia i że przez Jego zasługi samodzielnie otrzymujemy swobodnie odpuszczenia grzechu, wiary w Jezusa i uświęcenia w duszy i ciała. (4) Nauki Ducha Świętego i Jego działanie łaski, aby to On którzy działa w nas przekonanie o grzechu, wiary w Jezusa I czystość serca. (5) Nauki owoce wiary: wiara, że dowody muszą się posłuszeństwa przez chętnych do przykazanie Boże, z miłości i wdzięczności. "

Wiara w Odkupienia i całego zrzeczenie się samodzielnie do Chrystusa (z którymi w 1741 duchowego przymierza została dokonana) odbywają się być istotą religii.

Woli Chrystusa zostało stwierdzone, rzucając o nie losy, co do ostatecznej sankcji w przypadku małżeństwa (do 1820), w wyborze przełożonych (do 1889), itp. Zinzendorf panował jako biskupa nad wszystkimi społecznościami, jak Europa i Ameryka, ale od jego śmierci biskupim urzędzie pozostał jedynie tytuł.

W 1857 brytyjskich i amerykańskich Jedności stał się niezależny; tylko więź z unii jest teraz Generalnego Synodu, która odbyła się raz na dziesięć lat.

W Morawianie w Anglii

Początki braci z Kościoła w Anglii jest interesujący rozdział w handlu myśli między Niemcy i tego kraju.

W Niemiecki Angielski dynastii na tron miał silnej kolonii przyciąga ich rodaków; do połowy XVIII wieku Londyn samodzielnie ponumerowanych od 4000 do 5000 Niemców wśród jej mieszkańców.

Wymagałoby to oczywiście być solidarność z braćmi.

Ale "religijna Societies", założona przez doktora Smithies, curate z St Giles, i dr Horneck z Dolnego Palatynatu, wraz z pism Williama prawa ojca do ożywienia religijnego w XVIII wieku, miał przygotowany umysłach wielu Anglikom pokarm duchowy dla silniejszej niż oferowane przez ustanowionego religii.

Horneck był Niemiecki Pietist, William ustawy, w jego "Serious Call", ustanawia standard doskonałości trochę brakuje Katolickiego zakonny.

John Wesley, którzy wyznaje, że był stymulowany do działalności przez Williama ustawy, w pierwszym poszukiwać zaspokojenia jego duchowej cravings w Brotherhod Morawski.

On, z trzema innymi Oksford Methodists, spotkał biskupa Województwo Nitschmann i dwadzieścia Bracia w Gravesend, gdzie zostały one czekają na statku, który został do przeprowadzenia ich wszystkich do Gruzja (1736).

W Anglikom zostały pozytywnie wrażeniem religijnego entuzjazmu do Niemców, i owocnej przyjaźni sprang się między nimi.

Już w 1728 Zinzendorf wysłał do Anglii uzupełnienia i kierowany przez Województwo Johann Toltschig "powiedzieć nie były takie jak zaślepieni ich namietnosciami, ale którego Bóg otworzył oczy, co Bóg uczynił".

Sophia hrabiny von Schaumburg-Lippe, Lady-Oczekiwanie na Angielski Trybunału, jej wpływ na stosowane w ich imieniu, ale nie był w stanie przeciwdziałać opozycji z Lutheran sąd kapelan Ziegenhagen.

W ambasadzie miał niewielki lub żaden efekt.

Inne wizyty następnie w odstępach czasu, większość z nich przez misjonarzy i emigrantów w ich drodze do Ameryki.

Przy okazji takiej wizyty Zinzendorf się induced niektórych młodych ludzi do tworzenia społeczeństwa do czytania Biblii, wzajemnego edification, wstrzymali się od kontrowersji teologicznych, braterskiej miłości, itd. To był pierwszy krok w kierunku realizacji swoich ideałów w Anglii.

Następnym krokiem był Peter Boehler gorliwi w głoszeniu do "religijnych społeczeństw" i klas pracujących.

Było Boehler którzy założyli religijnego w społeczeństwie Fetter Lane, które John Wesley stał się członkiem, i dla którego większość z ramkami przepisów; wydaje się również ze względu na wpływ Boehler, że John i Charles Wesley "Znaleziono konwersji" (czerwiec, 1738), ale nie konwersji na dokładnie Województwo typu.

Wizyta John Wesley do ośrodków Niemiecki jasno, że nie miał Brotherhood pokój dla dwóch mężczyzn jak i Zinzendorf Wesley, będąc zarówno mężczyzn urodzonych przywódców, ale w nieco inny wspólnego.

Krok po kroku Wesley stał estranged z braci, i jego byłej przyjaźni włączona do otwartej wrogości (12 listopada, 1741), zgodnie z Wesley's Journal).

Na spotkaniu w Fetter Lane Wesley oskarżył braci posiadania fałszywych doktryn i lewej strony sali exclaiming: "Niech ci którzy zgadzają się ze mną za mna."

Niektóre osiemnaście lub dziewiętnaście z członków wyszedł po niego, reszta wezwał braci się ich przywódcy.

Tak religijnego społeczeństwa Kościoła Anglii stał się społeczeństwa z braci.

Po ich zerwaniu z Wesley braci zaczął pracować na własny rachunek w Anglii.

Profesor Spangenberg zorganizował Kościół młodych talentów z rzadka, a jej działalność daleko i rozpowszechniania w całej prowincji, nawet do Szkocji i Irlandia, ale ich sukces był największy w Yorkshire.

Oni również przyszli w odniesieniu do niektórych z prześladowania ludzi którzy nadal je pomylić z Methodists.

Status prawny Bractwa został już być ustalony.

Oni nie chcą być zaklasyfikowane jako Dissenters, które jednocześnie są oddzielone od nich Anglican Church, az drugiej strony, Anglican Church, zdementowane, gdyż nie miał Anglican zleceń ani nie będą korzystać z Boo na wspólnej modlitwie .

Arcybiskup Potter będzie ich przyznania nie więcej niż tolerowały przyznawanych zagranicznych protestanci.

Aby uzyskać licencję od sędziego pokoju mieli przyjąć nazwę i Spangenberg decyzję w sprawie "Województwo Bracia, dawniej w Komunii Anglikańskiej".

Nazwa ta wiązała się nowe nazwy i doprowadził do natychmiastowego tworzenia pierwszego zgromadzenia braci Angielski obywatelstwa (1742).

Zinzendorf bardzo sprzeciwił się nazwa Morawianie są podane do jego braci kogo uznać za ecclesiola w ecclesiâ, wybierz mały kościół w większym stopniu, który może występować w prawie wszystkich nominałach.

Proponowane nazwy, "Stary Lutheran protestantów", został distasteful Angielski dla użytkowników.

Oni zdecydowanie clung do nazwy "Wielka Bracia" i "Morawianie", jak ich urzędowej i popularnych nazw, i "Bill na zachęcanie ludzi znanych z nazwą Unitas Braci Czeskich Braci Zjednoczonych lub na osiedlenie się w kolonii Jego Królewskiej Mości", przeniesiony w 1749 , Podaje oficjalnych sankcji do starej nazwy, uznaje, że bracia należał do "Ancient protestanckie i Kościół episkopalny", i utrzymuje połączenie z ich Niemcy.

Początki Morawskiego KOŚCIÓŁ W AMERYCE

W 1734 Zinzendorf uzyskane przez trzydzieści rodzin wypędziła Schwenkfelders (wyrażających w Kaspar Schwenkfeld von) w domu Gruzja, które po prostu zostały wyrzeźbione z dotacji Carolina ", aby służyć jako azylu dla niewypłacalnych dłużników i dla osób uciekających z prześladowania religijne".

Te zesłańców, jednak, że jest pożądane, aby dołączyć do starszych kolonii w Pensylwanii.

Bracia obecnie postrzegane planu zabezpieczenia dla siebie w domu Gruzja schronienia w czasie prześladowań.

Regulator ogólnego, Oglethorpe, przyznano im 500 akrów, Spangenberg, negocjator, otrzymał z obecnych 50 ha dla siebie, część terenu, na którym miasto Savannah teraz stoi.

Pierwsze jedenaście imigrantów osiągnęła Savannah 17 kwietnia 1734, prowadzony przez Spangenberg.

Biskup Nitschmann przyniosła ponad dwudziestu innym, 7 lutego 1736.

W pracy ewangelizacyjnej i kolonizacji był jednocześnie energicznie podjęte w rękę i przeprowadza się na więcej odwagi niż sukces.

Klimat, wojny, enmities od wewnątrz i zewnątrz, sprawdzone wzrostu i dosyć organizację Bractwa.

W obecnym stanie Morawskiego BODY

W wyniku ich wiernych podczas walk 175 lat jest podana w subjoined statystyki, i mogą być odczytywane szczegółowo w "Transakcje z Morawskiego Historical Society", t..

VI:

Statystyki dla Ameryki ( "Województwo", 13 marca 1907) .- Na 1 stycznia 1907, nie były w pięciu powiatów północnej Ameryki z 96 kongregacji 13859 communicants, 1194 noncommunicants, 5316 i dziećmi, łącznie członkostwa do 20369, co stanowi wzrost o 228 w porównaniu do roku ubiegłego.

W niedzielę szkołach było 9666 uczniów w ramach 1156 oficerów i nauczycieli, łącznie z członkostwa 10822, 11012 przeciw w poprzednim roku, co wskazuje na utratę 187.

Wpływy ze wszystkich źródeł: 31 grudnia 1906, 145.517,67 dolarów, co stanowi spadek o 8.006,19 dolarów w 1905.

Wydatki dokładnie równowagi wpływów.

W południowej prowincji Ameryki były na 1 stycznia 1907, 3703 communicants, 320 non-communicants, 1819 dzieci; całkowitej, 5842.

Niedziela zawartych szkół 3883 uczniów, 323 nauczycieli i oficerów, całkowite, 4206 .- Razem członkostwa w obu prowincjach: 26211 wobec 25877 w 1906 roku - wzrost o 334.

W Wielkiej Brytanii i Irlandia, Województwo Kościoła numerowane na 31 grudnia 1906, 41 zgromadzenia, łącznie z członkostwa w 6343, co stanowi wzrost o 211 na 1905; 5072 niedziela uczestniczyli uczniowie szkół, 568 nauczycieli; było również 213 uczniów , 5 nauczycieli, 5 dni w szkołach, oraz 305 uczonych z 38 nauczycieli, 5 szkoły.

Niemiecki w prowincji, 31 grudnia 1905, miał 25 zgromadzenia, łącznie z członkostwa w 7958, z których 5795 było communicants; 50 ośrodków służbę misyjną do około 70.000 ( "diaspora").

Misja Pola z Morawianie: W Ameryce Północnej, Labrador, rozpoczęte 1771; Alaska, 1885; Kalifornia, 1890.-w Ameryce Środkowej, Mosquito Coast, 1849.-W Ameryce Południowej, Surinamu, 1735, Demerara, 1878.-W West Indies, Jamajka, 1754; Thomas, 1732, Święty Jan, 1754, St Croix, 1740; Antigua, 1756; Saint Kitts, 1777; Barbadoes, 1765; Tobago, 1790; Trynidad, 1890.-W Afryka , Cape Colony, Wschodu i Zachodu, 1736; Niemiecki Wschód Afryka, Azja 1891.-W, West himalajskie, 1853; Jerozolima, Leper Dom, 1867.-W Australia, Victoria, 1849; North Queensland, 1891.

Prace prowadzone przez 470 misjonarzy, z których 76 to tubylcy.

Czechy i Morawy są policzone misji wśród pól.

Misja pracy tam, podobnie jak w misjach zagranicznych, to wspólne zobowiązanie wszystkich prowincjach Kościoła.

W grudniu 1905, było ogółem 984 członków; dochodów (z czego 111 £ było z British Province), £ 1761, 16 / 4; nakładów, £ 1991, 10 / 9.

Publikacja informacji w formie pisemnej przez J. Wilhelm.

Przepisywane przez Thomasa M. Barrett.

Dedykowane do jedności chrześcijan w Jezusa nazwę Encyklopedii Katolickiej, Tom II.

Opublikowany 1907.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1907.

Remy Lafort, STD, cenzor.

Imprimatur. + John M. Farley, Archbishop of New York

Bibliografia

CAMERARIUS, Historica narratio de Braci Czeskich orthodoxorum ecclesiis w Czechach, Morawach i Polonii (Frankfurt, 1625); BOROWY, sv Bruder, Bohmische w Kirchenlex. II; HAMILTON, Historia Kościoła Morawskiego, lub Unitas Braci Czeskich (Bethlehem, PA ., 1900); WAUER, początki braci z Kościoła w Anglii (Baildon, w pobliżu Shipley, Yorks, 1901); Morawski (oficjalny organ N. Prov. Spośród Unitas Braci Czeskich w Ameryce); Morawski Messenger .- Zobacz też: Bibliografia prefiksem do SCHWEINITZ, historia z Unitas Braci Czeskich.

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest