Sabbatarianism, Semi-Sabbatarianism

Zaawansowane Informacje

Pogląd, który podkreśla, że jeden dzień każdego tygodnia być zarezerwowane dla religijnych, jak przestrzeganie wymaganych przez prawo OT szabat. To jest najważniejsze, że będziemy pamiętać ścisłego rozróżnienia między dosłowne lub sabbatarianism i semisabbatarianism.

Surowe lub dosłowne sabbatarianism twierdzi, że Boga dyrektywy dotyczącej OT szabat jest prawem naturalnym, uniwersalnym i moralnych; konsekwencji szabat wymaga ludzi do powstrzymania się od pracy z wyjątkiem tych zadań konieczne dla dobra społeczeństwa.

W tym świetle siódmego dnia, dosłowne szabat, jest jedynym dniem, w którym wymogi tej ustawy mogą być spełnione.

Historycznie, widzimy trend w kierunku wschodnim sabbatarianism w kościele w IV wieku i Irlandzki Kościół szóstego wieku, kiedy ciekawsze, podwójne uznanie zarówno szabat i niedziela była podkreślił. Dopiero reformacji jednak, że spełniają kwintesencja sabbatarianism.

Uwierzyć
Religijny
Informacja
źródłowy
stronie internetowej
Uwierzyć Religijny Informacja Źródło
Nasze lista 2.300 religijna Przedmioty
E-mail
Luther przeciwieństwie do doktryny, zwracając uwagę (w jego "List z Sabbatarians") legalistyczne pułapki tkwiące w widoku.

Calvin zasadniczo uzgodniona z Luther's stanowisko.

W Transylwanii unitarians przyjęte ścisłe przestrzeganie szabatu w XVII w., później przejście do całkowitej akceptacji judaizmu.

Siódmy dzień Baptists pochodzi z 1631, która sabbatarianism do Anglii, a później do Rhode Island i Nowego Jorku.

Najbardziej zauważalną wnioskodawcą w ścisłej sabbatarianism w chwili obecnej jest Kościół Adwentystów Dnia Siódmego, Adwentystów kilka mniejszych grup posiadać te same lub podobne poglądy.

Uważamy, adwentystów zostały one podniesione do wyrażenia celów ogłaszając, że Bóg wymaga od wszystkich ludzi, aby przestrzegać szabatu.

Ich argumenty na rzecz powszechnie wiążący charakter szabat te prawa są: (1) stanowi część prawa moralnego, (2) została wydana na tworzenie, oraz (3) nie została uchylona w NT.

Niektóre adwentystów zobaczyć w niedzielę przestrzeganie spełnią tego proroctwa (Rev 14:9 nn.) Łudził, który stanowi, że ludzkość będzie zmuszona do przyjęcia znaku Bestii (niedziela przestrzeganie), aby przetrwać w trakcie dni przed nadejściem Chrystusa sekund .

. Semisabbatarianism posiada widok zasadniczo takie same, jak ścisłe sabbatarianism transfery, ale jej żądania od soboty, siódmego dnia, w niedzielę, pierwszego dnia tygodnia. Już w czwartym i piątym wieku teologów we wschodniej części kościoła zostały nauczania praktycznych tożsamości z żydowskiego szabatu i chrześcijańskiej niedzieli.

Euzebiusz interpretacji Ps.

91 (ok. 320) w znacznym stopniu wpłynęły na ostateczny transfer szabat twierdzeń i zakazów w pierwszy dzień tygodnia.

W starożytnej legendy związane z tzw Apokalipsa Piotra, a wiadomo, Augustyna i Prudentius, znacznie transfery do niedzieli, co powiedział oryginał legendy dotyczące szabatu: tych, którzy cierpią na bóle w utracone w piekle są, ze względu na Chrystusa, dopuszczone do odpoczynku od kary w niedzielę, pierwszy dzień tygodnia!

Było Albertus Magnus którzy po raz pierwszy zasugerował, zorganizowany przez podzielenie semisabbatarianism komendy w szabat (1) moralne polecenia do przestrzegania dni odpoczynku po sześć dni pracy i (2) z uroczystym symbolem, że stosowane jedynie do Żydów w sposób dosłowny sens . Thomas Aquinas znieść tego sformułowania do statusu urzędnika doktryny, która odbyła się w związku później przez dużą liczbę teologów, jak również Reformatów.

Semisabbatarianism osiągnęła swój zenit w Angielski Puritanism, później znalezienie drogi do Nowej Świat poprzez wczesne koloniści.

Niedziela ograniczeń i tzw niebieski w różnych ustawodawstw państw są stałym przypomnieniem o wpływ tego ustawodawstwa na widok naszego kraju.

Organizacje takie jak Lord's Day Przestrzeganie Społeczeństwo (est 1831) i Imperial Sojusz na rzecz obronności niedzieli (Anglia) starał się zachować zasady semisabbatarianism, ale z malejącym sukces Świat od II wojny.

FR Harm


(Słownik Elwell ewangelicki)

Bibliografia


RD Brackenridge, "Sabbath Wojna 1865 - 6," w RSCHS 16:1; R Cox, Literatura w szabat; Collinson P, "Początki Angielski Sabbatarianism," Studia w historii Kościoła; CH Little, zakwestionowane Doktryn ; M Luter, List do dobry przyjaciel Przeciw Sabbatarians; E Morgan, puritan Rodzina; E Plass, Co mówi Luter, III; JM Reu, etyka chrześcijańska; W Rordorf, niedziela, P Schaff, Anglo American szabat; AH Strong Systematyczne teologii; W Whitaker, niedzielę i Tudor Stuart Times i XVIII w. w niedzielę.

Sabbatarians, Sabbatarianism

Informacje Katolicki

(Hebrajski Shabot odpoczynku).

Nazwa, jak wynika z jego pochodzenia, oznacza tych osób lub stron, którzy są rozróżniane przez niektórych specyficznych opinię lub praktyk w odniesieniu do przestrzegania szabatu lub dzień odpoczynku.

W pierwszej kolejności należy stosować się do tych rigorists którzy najwyraźniej confound chrześcijańskiej niedziela z żydowskim szabat, a nie treści z zakazem pracy, nie pozwoli wielu zwykłych niewinnych i zawodów w niedzielę.

Ta forma Sabbatariansm ma przede wszystkim panujący wśród szkockich i Angielski protestantów i jednocześnie bardzo często.

Późnego lata to sensownie odrzucona i nie jest obecnie tendencja w kierunku przeciwnym do ekstremalnych pobłażliwość w przestrzegając prawa odpoczynku w niedzielę.

Te Sabbatarians nigdy nie stanowili odrębne sekty, lecz były jedynie stroną rigorists i rozproszone pomiędzy wielu różnych wyznań protestanckich.

Jednocześnie jest to nie tylko w ich imieniu, że mają one coś wspólnego z wyróżniające sekty z Sabbatarians właściwie tzw, dla ich początkowej błąd w zaniedbując rozróżnienie pomiędzy chrześcijańską i tygodniowy festiwal żydowski szabat jest również rozpoczęciem - punktu w Sabbatarian sekty; i tych błędnych zasady przeprowadzania ich do logicznego zakończenia.

To logiczne rozwoju judaizing Sabbatarianism jest ciekawe ilustrowane w historii z sekty Sabbatarian Socinians założona w Transylwanii w Węgry pod koniec XVI wieku.

Ich pierwsze zasady, które doprowadziły do ich oddzielone od pozostałej części ciała unitarne, było ich przekonanie, że dzień odpoczynku muszą być przestrzegane z Żydami na siódmy dzień tygodnia, a nie na chrześcijańską niedzielę.

A jak dowiedzieć się z Schrodl większą część tej Sabbatarian ortodoksyjnej sekty dołączył w 1874 Żydów, a tym samym prowadzenie w praktyce judaizing zasady ich założycieli.

Chociaż nie wydaje się żadnych widocznych lub połączenia pomiędzy przestrzeganiem siódmy dzień i odrzucenia chrztu niemowląt, te dwa błędy w doktrynie i dyscypliny są często razem.

Tak Sabbatarianism w wielu rekrutów wśród mennonickiego anabaptystów w Holandii i wśród Angielski Baptists którzy, jak bardzo różnią się one w innych punktach doktryny, zgadza się na odrzucenie paedo-chrzest.

A to przypuszczalnie w wyniku tego kontaktu z Anabaptism że Sabbatarianism znalazła się również w związku z fanatycznych poglądów politycznych lub problemów społecznych.

Najbardziej wyrazistym z Angielski Sabbatarian Baptists był Francis Bampfield (zm. 1683), brat z Devonshire baronet i pierwotnie clergyman Angielski w Kościele.

Był autorem wielu prac i służbę na zgromadzenie Sabbatarian Baptists w Londyn.

On poniósł więzienia za jego heterodoxy i ostatecznie zmarł w Newgate.

W Ameryce na Baptists wyznawania Sabbatarianism którzy są znane jako Dzień siódmy-Baptists.

Ale jeśli większa liczba Sabbatarians mają pochodzić z Baptists, większość z nich było niesamowite jednocześnie związane z Wesleyan Methodists.

To była prorokini Joanna Southcott (1750-1814), jak Bampfield, rodak z Devonshire, którzy w składzie wielu duchowych wierszy i prophetical pism, i stała się matką na Sabbatarians sekty, znany również jako Southcottians lub Joannas.

Nowoczesne Anglikom którzy są apt do uśmiechem na średniowiecznych łatwowierność mogą znaleźć praktycznie w katolickich krajów w "najciemniejszy" dni niewiedzy każdym przypadku bardziej zadziwiające niż łatwowierność, że Joanna Southcott uczniów, którzy z ufnością oczekiwała narodzin obiecany Mesjasz, którego prorokini z sześćdziesiąt cztery było wprowadzą w świat.

Ich praktyczne dał dowód swojej wiary poprzez przygotowanie kosztownych podstawce.

Ani nie porzucają nadziei wszystkich ubogich łudził, gdy kobieta zmarła na chorobę, który wydał fałszywe wygląd ciąży.

Sekty przetrwał wiele lat, a kiedy w 1874 jej płyta była zrujnowanych przez przypadkowego wybuchu, rzekome portent ponownie enkindled wiary jego naśladowców.

American sekty adwentystów dnia siódmego, mogą być dodawane do listy Sabbatarian społeczności, wśród których ich duża liczba powinna dać im eksponowanym miejscu.

Aby te mogą być dodawane żydowskiej sekty Sabbatarians, choć te pochodzą ich nazwy nie od szabatu, ale z ich założycielem, Sabbatian Zebi lub Zevi (1626-76).

Jego nauczanie nie było żadnych specjalnych związanych z przestrzeganiem szabatu, ale jako formę fałszywych mesjanizm można go porównać z misji Joanna Southcott.

Obie historie pokazują kilka dziwnych punktów w szczególności w postaci Niezwyciężony łatwowierność z uczniami z pretended żydowski Mesjasz i łudził się Devonshire prorokini.

(Patrz bibliografia adwentystów)

Publikacja informacji w formie pisemnej przez WH Kent.

Przepisywane przez Johna Looby.

W Encyklopedii Katolickiej, Tom XIII.

Opublikowany 1912.

New York: Robert Appleton Company.

NIHIL OBSTAT, 1 lutego 1912.

Remy Lafort, dd, cenzor.

Imprimatur. + John Murphy Farley, Archbishop of New York

Ta prezentacja tematu w oryginalnym języku angielskim


Wyślij e-mail pytanie lub komentarz do nas: E-mail

Głównym BELIEVE stronie internetowej (i tematy do indeksu) jest