Máte sekačku na trávu?

Pak můžete klidně celou zimu vytápět celý dům nebo provozovnu.

Sbalili jste někdy posečenou trávu, když jste sekali trávník? O pár hodin později jste cítili, jak se ta taška rozžhavila? Možná jste si mysleli, že to bylo kvůli slunci, ale nebylo. Byla to vlastně přirozená chemická reakce, protože část té posečené trávy byly chemicky molekuly glukózy, které se již přirozeně rozkládaly a uvolňovaly úžasné množství tepelné energie.

Prokázal jsem to od té doby, co jsem každý z posledních 15 zim plně vytápěl svůj velký (11pokojový) dům zdarma v chladném chicagském klimatu. Každou zimu můj velký dům ztratí asi 45 000 000 Btus radiační energie. Ale v létě zachytí Slunce a fotosyntéza milionů stébel trávy ročně kolem 176 000 000 Btus sluneční energie na mém trávníku v mnoha molekulách glukózy. Za 15 zim jsem snadno totálně vytopil svůj dům velmi útulně. Nikdo jiný nezachrání všechny ty molekuly glukózy, ale já ano. Nemusíte ani kupovat žádný ruský zemní plyn.

Veškerá posekaná tráva (a plevel a listí a dokonce i piliny a nevyžádaná pošta.) uložila sbírku masivní sluneční energie shromážděné během fotosyntézy růstu milionů stébel trávy jako molekuly glukózy. Tady je chemie.

Glukóza Chemický rozklad přírodní energie.

Každá libra posekané trávy obsahuje asi 2,5 molu glukózy (každých 180 gramů), která v sobě obsahuje asi 1750 kcal chemické tepelné energie nebo asi 7000 Btus chemické tepelné energie. Je to úžasné množství dostupného tepla, které snadno vytopí všech 11 místností mého velkého domu.

Každou zimu můj velký dům ztratí asi 45 milionů Btus tepelné energie. Ale Slunce a můj dvůr s miliony stébel trávy přijímají a ukládají asi dalších 176 milionů Btus tepelné energie chemické energie v mnoha molekulách glukózy.

Všechno to sbalím, abych to uskladnil a usušil. V zimě přidávám zpět trochu vody, kterou jsem odstranil v procesu sušení. Pak se v jednom ze dvou jednoduchých, levných zařízení, které každému volně popíšu, molekuly glukózy (C6H12O6) přirozeně rozloží (což věda nazývá dýchání), kde uvolní všechno to úžasné množství uložené sluneční energie (686 kcal/mol) úplně vytopit můj velký (11pokojový) dům v chladném chicagském klimatu.

V Evropě žije asi 400 milionů lidí. Těchto 100 milionů rodin ve 27 evropských zemích potřebuje každou zimu vytápět své domy a podniky. Většina z nich musela nakoupit zemní plyn za 1 000 dolarů z Ruska, aby vytopila své domy a podniky.

Ukazuje se, že když rostou stébla trávy při fotosyntéze po celé Evropě, existuje obrovské množství sluneční energie, která se zachycuje do molekul glukózy. Posledních 15 let demonstruji naprosto přirozený a bezplatný způsob, jak si každý může snadno vytopit své domovy a podniky tím, že nechá molekuly glukózy přirozeně se rozložit, což uvolňuje úžasné množství této akumulované sluneční tepelné energie. Předvedl jsem tuto naprosto přirozenou metodu snadného plného vytápění mého velkého (11pokojového) domu ve velmi chladném chicagském klimatu posledních 15 zim. Každá z těchto 100 milionů evropských rodin by mohla udělat totéž. Jak si myslíte, že by si to ruské obyvatelstvo užilo, kdyby už neměli 100 miliard dolarů evropské hotovosti, kterou by mohli každý rok utratit?

Právě teď, když Rusko napadlo Ukrajinu. nikdo nechce dát Rusku žádné peníze.

Pro každou z těchto 100 milionů rodin existuje úžasný a zřejmý způsob, jak individuálně potrestat Rusko. Každý z nich se může vyhnout nutnosti dávat Putinovu Rusku oněch 1000 dolarů každou zimu. A ušetřit těch 1 000 dolarů pro jejich vlastní rodiny.

Všimněte si, že nemohou kolektivně posílat 100 miliard dolarů do Putinovy ​​ruské ekonomiky každou zimu.

Vědečtější diskuse o tomto procesu přírodního uhlíkového cyklu je na Můžete pomoci odstranit světový trh se zemním plynem

Někteří lidé mě kritizovali za tento vynález za to, že mám vlastní dům. Upozorňují, že lidé, kteří bydlí v bytech, nemají trávník na sekání. Ale mějte na paměti, že to úspěšně dělám již 15 let. Ukazuje se, že golfová hřiště potřebují sekat obrovské množství trávníků. Totéž pro vládní nemovitosti a dokonce i mediány dálnic. Zjistil jsem, že mě někteří manažeři a administrátoři považovali za otravného, ​​ale někteří mě nechali koupit pytlovanou trávu a někteří mi dokonce zaplatili za to, že jsem ji odvezl, takže ji nemuseli nikam tahat. Může být také možné zakoupit několik balíků pšenice, slámy a sena od místních farmářů nebo místních obilných mlýnů. Také jsem použil plevel a dokonce nevyžádanou poštu a listí a dokonce i piliny k vytápění mého domova.

Carl W. Johnson, Theoretical Physicist, Physics Degree from University of Chicago
cj@mb-soft.com